Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel Manga Sohbet Başlığı

Fingolfin

Önerilen İletiler

Her manga(manhwa,manhua,webtoon) için ayrı ayrı başlık açmak zahmetli ve gereksiz olacağından anime bölümünde de benzeri olmasından istinaden bu başlığı açıyorum. Şimdiye kadar neden açılmadığına dair bilgim yok ama yetkililer gerekeni yapacaktır.:D

Şimdi de bahsetmek istediğim şeye gelelim:

The Gamer webtoonu (Bölüm 26+)

Abi çok iyi yaaa! diyerek yorumuma başlayayım. 'Oyun karakteri' gücü gerçekten harika bir şey olmuş, çok eğlenceli ve ince esprilerde yerinde olmuş. En basit bir işin bile, oyundaki Quest olması çok eğlenceli gerçekten. Yetenek geliştirmelerde harika eğlenceli ve komik. Ana karakter ise o da çok iyi olmuş.

Komik, espri dedim ama yanlış anlamayın öyle lay,lom,boş, sırf komedi bir seri değil. Daha çok şey anlatmayayım en iyisi çünkü her an spoilera kaçabilirim. Okuyan var mı?

Abi çok iyi yaa!

Bu arada Webtoon Garden'a da saygılar,ellerine sağlık çok iyi iş çıkarmışlar. Daha önce hiç duymamıştım bu grubu ama bir sıkıntı var oda webtoonu indirmek için üye olma koşulu olması.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

The Gamer yemin ediyorum bu webtoon'un yeni bölümünü beklediğim kadar başka hiçbir şey beklemiyorum. Genelde haftada 1 çıkıyor yeni bölüm ama bazen 9 günü buluyor.

Ana karakterin kaçış skili oluşturmaya çalıştığı kısımları komediydi. Aklıma biraz tobey'in oynadığı ilk spider-man filmi geldi. O kadar int kastı, bakalım sınavlarda napacak :D Annesinde de gizemli bir şeyler var. Levelı gözükmüyor falan. Onda da bi yetenek vardır kesin. Her okuduğumda düşünmeden edemiyorum. Annem okuldan gelirken ekmek al diyor ve alırsam 1000 exp kazanıyorum. :011: Bulaşık yıkadıkça, bulaşık yıkama kalitem ve hızım gelişiyo falan. Çok iyi. Gerçekten güzel bi konu bulmuş çizin kişi ve güzel de anlatıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aequitas, The Gamer

Hatırlarsan, spider-mendeki ağ atma durumunu andıran tarzda şeyler çok var. Mesela ilk bölümlerde Shouryuuken(Street Fighter) benzeri bir durum vardı. Daha vardı sanırım ama şuan aklıma gelmiyor. Zaten RPG oyunlarına aşina biri için eğlenceli, komik durumlar, göndermeler çok var. Millet okusun abi, kaçırılmaması gerek valla.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sora no otoshimono'da bitti,gerçektende mükemmel bir şekilde bitti bence.Fazla uzatmadan, sıkmadan, akılda "çok eğlenceli çok harika bir seriydi" şeklinde bir imaj bırakarak hoş bir son ile bitti.Asla 10 vermeyen biri olarak 9 veriyorum kendisine,seri tamamlandığına göre okumayı düşünen herkese de tavsiye ederim en kısa zamanda okumasını.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
gundamaster

Claymore 149

Her ay büyük biriştahla bekliyorum. Okuduktan sonra bir arpa boy almadığını görünce içim burkuluyor.

Ufak ufak Priscilla Clare dövüşü hız kazanırken, verilecek kayıpları düşünmeden edemiyorum. Tabitha'yı geçen kaybettik, şimdi de sanki Cynthia dead flagı çekti gibi.

Priscilla her zamankinden daha güçlü olarak kendine geldi. Cassandra, Octavia yetmedi Chronos'u da bünyeye indirdi. FMA'daki Gluttony'i geçti açlık çekmekte.

Clare Raphaela ve Luciela'dan öğrendiklerini ne şekilde uygulayacak bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
gundamaster

Geçen bölümün sonunda bunun sinyalini vermişlerdi. Clare bahsediyordu,

İçimde uyanan şey öteki parçamdı şeklinde. Burada da gözüken direk Teresa geliyormuş gibi gözükmesi ama işin bu yönde değilde Clare'de Teresa gibi bir görünüm oluştuğunu fiziksel uyapısına da yansıdığını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Claymore 150

gundamaster,

Doğru. Teresa, Clare'in içindeki parçasısı sayesinde uyanıyor, ama görüntüsündeki değişimin algısal mı gerçek mi olduğu üzerine de kesin olarak 151. sayıda sonrası bir şey söylenebilir. Tercümesini de bulup okudum ben, Teresa'nın Clare ve Raki ile diyaloglarını çok hoştu. Teresa'nın sayfalara hakim olması sonucu "ağzı kulaklarına varmak" deyimini yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ben çevrilmiş bulamadım, sanırım bir iki güne çıkar anca okurum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim bulduğum Japonca bilen birinin ateşli taraftarları yatıştırmak için -scan değil de- metin halinde çevirisiydi. Bu gazla manga çevirisi gecikmez, o da gelir yakında :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ayın sonu ya da biri gibi geliyor genelde çeviri. Beklerim artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

claymore 150

Son 20 bölümdür sürekli git gellere sahne oldu. Prishila'yı yeniyorlar daha güçlü olarak yeniden doğuyordu resmen işin ucunu kaçırdılar. Sonunda onu yenmek için Clare

içindeki Terassa'ya ulaştı ve onun kişiliği ve tipi bedene hakim oldu. Artık buda durdurmazsa kız dünyayı yiyecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de yeni okudum şu The gamer'ı. Müthiş hakikaten. Acayip de güldüm :D Keşke biraz daha bekleseymişim okumak için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeler için çıkan sezon chart'larının manga versiyonu var mı? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeler için çıkan sezon chart'larının manga versiyonu var mı? :D
Hiç duymadım mangalar sezonluk çıkmıyor zaten ayrıca haftalık 15gün aylık ve 3 aylık şekilde bölümler çıkıyor ki yılları buluyor çoğu.

Chart olayı zaten resmi birşey değil bazı fanların topladığı haberleri birleştirmesi sonucu oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar Claymore mangasını kaliteli scanlation olarak indirebileceğim bir yer var mı? Mangatraders ve bakabt’den indirdiklerim bulabileceğimin en iyisi midir?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Starkana'ı önerebilirim. Online da okuyabilirsin site üzerinden. Bu siteye yapılan uploadlarda yerden kazanmak için boyut ufaltmak gibi bir şey yapmıyorlar. Çeviri grubu nasıl yayınlıyorsa, o şekilde hiç dokunmadan upload ediliyor.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 10 ay sonra...

Bu ''Nhk Ni Youkoso!''nun animesi ne kadar trajikse mangası da bir o kadar depresif. Daha ne kadar derken hep daha da dibe vuruyor karakterler. Bir anlık umutla ayağa kalkmıyor kimse, zaten ertesi bölüm adama tokat gibi geliyor. Bu hepimizde böyle, en basit haliyle sonraki sınava çalışırım deriz, sınava çalışmayı artık son güne bırakmayacağım deriz ama hep aynı şey olur.

DMXJV3.png

BMX2XL.png

XvW42D.png

Örnek teşkil etsin diye attım, mangası böyle şeylerle kaynıyor. Mangasında Misaki-çan hiç de bildiğiniz Misaki-çan değil, onu baştan söyleyeyim. Diğer karakterlerin zaten başkarakterden aşağı kalır yanı yok. Hiç kimse için işler yolunda gitmiyor. Öyle ki gülmeniz gereken yerler işi yalnızca daha da trajik hale getiriyor.

Hele bundan önceki üç sayfayı okusanız güleyim mi ağlayayım mı diye tereddüte düşersiniz.

QAXM7k.png

QAXMWr.png

ZDNdQz.png

GYnzoy.png

Animesi mangasından 16. bölümde mi ne ayrılıyor. Diyebilirim ki iyi ki de ayrılmış ki biz bu sayede aynı hikaye iki farklı harika şekilde görebiliyoruz. Kitabı bu ikisinden de farklıymış. O da kısmet artık :D

Animesini sevdiyseniz mangasını havada kapın, ne yapıp edip mutlaka okuyun. Psikoloji seven bunu okumadan sadece sussun, başından aşağı vururum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu ''Nhk Ni Youkoso!''nun animesi ne kadar trajikse mangası da bir o kadar depresif. Daha ne kadar derken hep daha da dibe vuruyor karakterler. Bir anlık umutla ayağa kalkmıyor kimse, zaten ertesi bölüm adama tokat gibi geliyor. Bu hepimizde böyle, en basit haliyle sonraki sınava çalışırım deriz, sınava çalışmayı artık son güne bırakmayacağım deriz ama hep aynı şey olur.

DMXJV3.png

BMX2XL.png

XvW42D.png

Örnek teşkil etsin diye attım, mangası böyle şeylerle kaynıyor. Mangasında Misaki-çan hiç de bildiğiniz Misaki-çan değil, onu baştan söyleyeyim. Diğer karakterlerin zaten başkarakterden aşağı kalır yanı yok. Hiç kimse için işler yolunda gitmiyor. Öyle ki gülmeniz gereken yerler işi yalnızca daha da trajik hale getiriyor.

Hele bundan önceki üç sayfayı okusanız güleyim mi ağlayayım mı diye tereddüte düşersiniz.

QAXM7k.png

QAXMWr.png

ZDNdQz.png

GYnzoy.png

Animesi mangasından 16. bölümde mi ne ayrılıyor. Diyebilirim ki iyi ki de ayrılmış ki biz bu sayede aynı hikaye iki farklı harika şekilde görebiliyoruz. Kitabı bu ikisinden de farklıymış. O da kısmet artık :D

Animesini sevdiyseniz mangasını havada kapın, ne yapıp edip mutlaka okuyun. Psikoloji seven bunu okumadan sadece sussun, başından aşağı vururum.

Animesini 13. bölümde bırakmıştım ağır moral bozukluğu yaratıyor diye. :D Muhtemelen de en iyi bölümlerinden biriydi orası. Şu intihar bölümü yanılmıyorsam. Mangası da ayrı bir şekilde ilerliyorsa çevirmen arayayım ben bu seri için. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesindeki en iyi kısım bana kalırsa online oyunla ilgili olan yer. Bu olaydan sonra geliyor. Orayı mutlaka görmen lazım, efsana orada başlıyor. Zaten orada bir yer geliyor, ''lan benim sonum da mı böyle olacak'' diye tereddüte düşüyorsun. Hatta izlerken bu beni mi anlatıyor diye insanın fena olduğu yerler geliyor. Ben hiç online oyunlara falan bulaşmıyorum ondan korkuma. Hem o intihar mangasında da farklı işleniyor, yine genel havaya hakim olan biraz daha depresif şekilde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesindeki en iyi kısım bana kalırsa online oyunla ilgili olan yer. Bu olaydan sonra geliyor. Orayı mutlaka görmen lazım, efsana orada başlıyor. Zaten orada bir yer geliyor, ''lan benim sonum da mı böyle olacak'' diye tereddüte düşüyorsun. Hatta izlerken bu beni mi anlatıyor diye insanın fena olduğu yerler geliyor. Ben hiç online oyunlara falan bulaşmıyorum ondan korkuma. Hem o intihar mangasında da farklı işleniyor, yine genel havaya hakim olan biraz daha depresif şekilde.

Heveslendim, izlemeye devam edeyim ben bunu. :D İntiharı da merak ettim mangasında nasil diye. Çevirilere başlanacak yakında, baya baya heveslendim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fairy Tail 429-430

Çünkü biz fairy tailız. Fairy tailız biz. Fairy biz tail.

Ne diyeyim ki. Okuyoz işte...:birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Japonya'da Amerikan çizgi romanları satılıyor mu? Satılıyorsa iyi satılıyor mu?Hep merak etmişimdir. Batman'in hep en iyi hikayeleri arasında gösterilen Öldüren Şaka'yı okudum da çizgi roman severi olmak çok zor iş. Azıcık iyi olan şey hemen efsane oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Tavsiye;

Serinin İsmi: Good Night World

Yazar/Çizer. Okabe Uru

Tür(ler): Aksiyon, dram, psikolojik, trajedi ve biraz komedi.

Konu: "Planet" isimli sanal bir oyun, parçalanmış bir aile ve ölümle yaşam arasındaki hayatlar... Gerçeklik algınızı yok edecek sıradışı bir seri olan Good Night World yayınlandığı günden itibaren büyük bir ilgi odağı olmuştur ve yeni bölümleri merakla beklenmektedir.

Okumak isteyenler için;

Türkçe - Yok

İngilizce - http://bato.to/comic/_/comics/good-night-world-r17844

Japonca - http://urasunday.com/gnw/index.html (İlk bölümü okuyabilirsiniz, sonrası için yönlendirme var) Devamını maalesef bulamadım. Amazondan satın almak isterseniz eğer ayrı mesele tabii. Japonca kısmını yazmamın sebebi bazı tercih meseleleriyle alakalı.

Ve başka ne yazmam gerekiyor, neye değinmem gerekiyor bilemedim. Olmadı yavaş yavaş öğrenip bir sonraki tavsiye kısmında daha detaylı yazarım ve tabii zor gelmezse. :D

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Serinin Adı: Niehime to Kemono no Ou

Mangaka: Yuu Tomofuji

Türler: Drama, fantezi, shoujo, trajedi ve romantizm.

Çeviri/Düzenleme: Türkçe çevirisi/düzenlemesi bulunmamaktadır ama İngilizce olarak yer almaktadır.

Seri "Güzel ve Çirkin" romanından/filminden alıntı gibi duran bir izlenim bırakıyor diyeceğim ama isminden bile öyle olduğu anlaşılıyor ve büyük ihtimalle de aynı doğrultu da ilerleyecek bir kurgu seçmişlerdir. Daha bir bölüm okudum ama fena değil ve sırf romanının hatrına devam edeceğim. Tabii ileride belki çok sarar, çok sevdirir mi orasını bilemem.

"Herkes güzeldir!"

Spoiler

15232232_1801554363451803_22955031608204

Spoiler

15192555_1801554350118471_51290539348176

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?