Jump to content
  • Kayıt Ol

Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

armadaxster

Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?  

131 oy

1. 1. Hangi Ýþletim Sistemini Kullanýyorsunuz?

• Windows 98
      0
    • Windows XP
    • Windows Vista
    • Windows 7
    • Macintosh OS
    • Linux
    • Pardus
      0

Önerilen İletiler

• İleti 69
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• ShinigamiKhan

6

• sakura hime

2

• armadaxster

2

• Cuasimuatr

2

Windows 7 maalesef. Umarım bir an önce linuxa alışır, ona geçerim ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Win 8 Beta yok ne yazık ki ankette, o yüzden sanırım win 7 diyeceğim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oha macintosh kullanan sadece ben varım galiba :D

Ben de varım :D macintosh bence harika bir sistem windows sürümlerinden tek bir şey hariç üstün bir işletim sistemi. O tek şey ise programlar. Bazı programları açmıyor bazılarında hata veriyor ve genellikle programları satın alma zorunluluğundayız. Bunların dışında bir problemimiz yok dimi EA kardeş :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de varım :D macintosh bence harika bir sistem windows sürümlerinden tek bir şey hariç üstün bir işletim sistemi. O tek şey ise programlar. Bazı programları açmıyor bazılarında hata veriyor ve genellikle programları satın alma zorunluluğundayız. Bunların dışında bir problemimiz yok dimi EA kardeş :D

inanılmaz memnunum ben. çok kullanışlı ve güzel :D ayrıca herhangi bir yerde gördüğüm bi programın kesinlikle mac versiyonu veya alternatifi vardır. ya google'a yazıp buluyorum ve indiriyorum ya da torrent sitelerinden bulup indiriyorum. şu an onlarca program ve oyun var bilgisayarımda :D

Alt-yazı düzenleme programlarından tut, manga okuma programlarına kadar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Win 7 32bit kullanıyorum.Formatı kendim attığımda tam verim alamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chobits sen 64 bit versiyonu kurmayı dene, sistemin 64 bit destekliyor ise, 32 bitten istediğin verimi alamayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Win 7 32bit kullanıyorum.Formatı kendim attığımda tam verim alamıyorum.

Uyumlu sürücüleri donanımların kendi sitesinden güncel versiyon olarak indirdiğinden emin ol ve 64bit destekliyorsa sistemin kesinlikle 32 önermem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

win 7 orjinal cd kurdum çok güzel arkadaslar herşeyi destekliyor süper bişimiş ya keşke zamanında geceydim.

ama şunu sölemeden edemicem xp 2013 de iptal olmasaydı o zaman halen xp kullanırdımm sonucta ilk göz ağrım :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

win 7 orjinal cd kurdum çok güzel arkadaslar herşeyi destekliyor süper bişimiş ya keşke zamanında geceydim.

ama şunu sölemeden edemicem xp 2013 de iptal olmasaydı o zaman halen xp kullanırdımm sonucta ilk göz ağrım :)

Aynısını bende 98 kalktığı zaman söylemiştim, eski bir bilgisayarda halen 98 duruyor. Arada bakıyorumda epey hızlı yani. (tabi hiçbir özellik yok yenilerle kıyaslayınca) :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu an için Windows XP ama sırf 2001-2002 öncesi oyunlarımın ve emulatör arşivimin çalışıp çalışmadığını görmek için bu ay Windows 7 kuracağım. Uyarsa uydu, uymazsa XP ile devam ederim ilelebet.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu an için Windows XP ama sırf 2001-2002 öncesi oyunlarımın ve emulatör arşivimin çalışıp çalışmadığını görmek için bu ay Windows 7 kuracağım. Uyarsa uydu, uymazsa XP ile devam ederim ilelebet.

Uymazsa doğrudan vazgeçme, internetten bulabileceğin bazı ufak yama/eklentiler ile açabilirsin. Geçenlerde VN'ler için Jp. çevirmeden oynamaya yarayan bir eklenti bulmuştum, benzeri çalışmaların olduğu hongfire'a bakmanı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya arkadaşlar ben win7 32 bit kurdum pc ye saydamlaştırıcı açınca bilgisayar donuyor. ekran nokta nokta oluyor . reset atıyorum ancak 10 dakika sonra aynı sorunla karşılaşıyorum. sırf o yüzden xp kurdum gitti. Acaba bu sorun neden olur ?? Yok yani win7 kullanmak istiyorum ben yavu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya arkadaşlar ben win7 32 bit kurdum pc ye saydamlaştırıcı açınca bilgisayar donuyor. ekran nokta nokta oluyor . reset atıyorum ancak 10 dakika sonra aynı sorunla karşılaşıyorum. sırf o yüzden xp kurdum gitti. Acaba bu sorun neden olur ?? Yok yani win7 kullanmak istiyorum ben yavu.

Kurulum yaptığın DVD'den kaynaklanan bir problem olabilir, yada ekran kartınla ilgili bir problem olabilir. Win 7 xp'ye göre çok daha fazla görsel destek gerektiriyor(ekran kartı desteği). Bence bir bilene göster bu şekilde pek bir yardım alamazsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

DVD de sorun yok. Ama dediğin gibi ekran kartıyla ilgili bi sorun olabilir. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

inanılmaz memnunum ben. çok kullanışlı ve güzel :D ayrıca herhangi bir yerde gördüğüm bi programın kesinlikle mac versiyonu veya alternatifi vardır. ya google'a yazıp buluyorum ve indiriyorum ya da torrent sitelerinden bulup indiriyorum. şu an onlarca program ve oyun var bilgisayarımda :D

Alt-yazı düzenleme programlarından tut, manga okuma programlarına kadar

Oyunlarda bana da tavsiye versene ya dota dan başka bir oyun yok :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

İki buçuk yıldır Windows 7 kullanıyorum, genel olarak memnunum da. Görsellik bir yana, driver bulma derdinden kurtulmuş olmak büyük rahatlık getiriyor. Ne var ki hâlâ oturmamış bir sistem Win 7. Service Pack 2 öncesindeki Windows XP'yi, bilmem, hatırlar mısınız? Sürprizlerle dolu bir sistemdi. Windows 7 o kadar sürprizli değil, ama hâlâ acayip bug'ları var. Misal, Service Pack 1 çıkmadan önce bazı DVD sürücülerden Win 7 yüklenemiyordu. Şaka değil. Bilişim dünyasını yakından takip eden bir arkadaşım sırf bu yüzden kendi bilgisayarında deneyemedi Win 7'yi. Yeni bir DVD sürücü almak pahalıya da gelmezdi bir yandan, ama bunun bir bug olduğu açıklanmıştı ve daha kurulumda böyle bir bug içeren bir sistem çalışırken kim bilir ne sürprizler yapar, değil mi? Win 7 Service Pack 1'in çıkmasını beklemeye karar verdi o yüzden.

Win 7 SP1 çıktı. Arkadaşı arayıp müjde vermeden önce bir müddet kullanayım da nasıl olduğunu bir göreyim dedim. İyi etmişim. Ben iyi etmişim de Microsoft iyi etmemiş. DVD sürücüyle ilgili sorunu çözmüşler elbette, ama her zamanki gibi başka şeyleri bozmaktan geri kalmamışlar. Font ayarları... font ayarları göçmüş!

Açıklayayım: XP'de "Doğu Asya Yazı Tipleri"ni (malum, Japonca öğrenmeye çalışıyoruz) ayrıca yüklemek gerekiyor ya sistem CD'sinden... Hah, Vista'dan itibaren o gerekmiyor, onlar hazır yüklü geliyor. Ne güzel, değil mi?.. Değil. XP'de bir defa yüklüyorduk, dert tasa bitiyordu. Win 7'de de SP1'e kadar font sıkıntısı çekmedik, eyvallah. Ama SP1 çıktı, kurdum; günün birinde bir baktım, Shikata Akiko-sama'nın albümlerindeki şarkıların isimlerinin yerinde sevimli kutucuklar var! Denetim Masası'ndan Font Ayarları'na gittim. "Dil ayarlarına göre kullanılmayan fontları gizle" diye bir seçenek var orda, baktım ki işaretli. Kaldırdım işaretini, Windows'u yeniden başlattım, sorun çözüldü. Daha doğrusu ben öyle sandım. Meğerse çözülmemiş. Bilgisayarı açtıktan sonraki birkaç dakika içinde, Japonca etiketi olan bir dosyayı (müzik, metin, ne olursa) açtın açtın, açamadın bitti! Kayboluyor! Fontlar kayboluyor! Kaybolmayan font yapılsın!.. Pardon, heyecan yaptım. Fontlar kaybolmuyor tabii ki, yerinde duruyor ama niyeyse çalışmıyor. Bakmadığım forum, okumadığım konu kalmadı; hepsi birbirinin aynı, hiçbirinde çözüm yok. "System Locale" (Türkçesini bilemedim şimdi) Japonya oldu mu sıkıntı yok, ama takdir edersiniz ki Japonca yazıları düzgün göreceğim diye bundan sonra yükleyeceğim bütün çok dilli programların karşıma Japonca arayüzler çıkarmasına tahammül edecek değilim. Ayrıca ANSI kodlanmış bütün Türkçe altyazıların okunamaz hale gelmesi, Unicode olmayan bütün arayüzlerde "\" karakterinin "¥" görünmesi vs. hoş değil...

İyi tarafından bakalım, artık bilgisayarı her açtığımda, mecburen de olsa, Shikata-sama'nın bir şarkısını dinliyor ve Winamp'i açık bırakıyorum. Çoğ akıllıyım de mi :962129:

Uzun lafın kısası, Win 7 hâlâ yeterince düzgün çalışan bir sistem değil. XP'den memnun olan arkadaşlara acizane tavsiyem, Win 7 SP2 çıkıncaya kadar kurulu düzenlerini bozmamalarıdır. Ama derseniz ki öyle ufak tefek şeyler beni rahatsız etmez, hiç durmayın, geçin! Win 7 hakikaten çok iyi bir sistem, öyle Vista gibi Ferrari görünümlü Şahin değil. Ufak tefek eksikleri var, o kadar. Ferrari dedim madem, Ferrari'den örnek vereyim: Hakkı'nın son Formula 1 şampiyonluğunu kazandığı seneki Ferrari gibi. Düzeltilmesi gereken küçük sorunlar var, onlar düzeltilince dünyanın en iyi kişisel bilgisayar işletim sistemi olacak.

"Saydamlaştırıcı" nedir diye sorsam?.. n34e y3434apalim Google'da Win 7 saydamlaştırıcı diye aradığımda çıkan az sayıda sonuç hep araç çubuğunun veya pencere kenarlarının saydamlığıyla ilgili. Neden bahsettiğini bilemedim.

Uzman değilim, dolayısıyla yardımcı olabilme ihtimalim düşük, ama bilgisayarının özelliklerinden kısaca bahsedersen bir fikir edinmem mümkün olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kutu durumu tek bana oluyor sanıyordum :) Bazen açıyorum Korece ve Japonca isimler yerine kutu görüyorum bazen düzeliyor :) Demek genel bir sorunmuş :=)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Saydamlaştırıcı" nedir diye sorsam?.. n34e y3434apalim Google'da Win 7 saydamlaştırıcı diye aradığımda çıkan az sayıda sonuç hep araç çubuğunun veya pencere kenarlarının saydamlığıyla ilgili. Neden bahsettiğini bilemedim.

Uzman değilim, dolayısıyla yardımcı olabilme ihtimalim düşük, ama bilgisayarının özelliklerinden kısaca bahsedersen bir fikir edinmem mümkün olabilir.

Windows Aero(öyle bir şeydi sanırım kullanmadığımdan bilmiyorum) araç çubuğu vb. ögelerin saydamlığını sağlayan Win 7 eklentisi, görsel destek isteyen bir özelliktir, büyük ihtimalle ekran kartı yetersiz kaldığı için yada vb bir durumdan doğan bir sorun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
Windows Aero(öyle bir şeydi sanırım kullanmadığımdan bilmiyorum) araç çubuğu vb. ögelerin saydamlığını sağlayan Win 7 eklentisi, görsel destek isteyen bir özelliktir, büyük ihtimalle ekran kartı yetersiz kaldığı için yada vb bir durumdan doğan bir sorun.

Heee... Aero'ya saydamlaştırıcı mı demişler?.. Eh, kasabilir tabi duruma göre.

Fatma-san, sıkıntı aero ise kapatırsın gider ya! Hattâ aero kullanmayacaksan en temizi Home Basic yükle, Media Center fazlalığından da kurtulmuş olursun ne güzel. :qiyiii:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?