Jump to content
  • Kayıt Ol

Berbat Anime Uyarlamaları Olan Güzel Mangalar

Cynthia

Önerilen İletiler

Vampire Knight ın mangasını okumadım ama ilk sezonu güzeldi... İkinci sezonu felaketti... Herşey güzel başlamıştı ama o son kısımları O.o en çokta shiki durumunda son kısmında çocuk resmen >.< saf dışıydı xD ya çocuğun babası orada bu onu tanımıyor gibi .... aman tanrım tam bir fiyasko ... berbattı yani... ikinci sezonu yüzünden mangasına başlayamıyorum xD

Bleach güzel bir seri fakat mangası animesinden elbette daha güzel ^^'... Animeyi izlerken anlayamıyorum ^^' zaten aizen in bir mevzusu oldu son bölümü izleyen bilir ^^' şu kılık meselesi xD ben o durumuna .... hmmm bir şey diyemiyorum xD

highschool of the dead daha bitmedi animesi ama ... mangası mükemmel ^^' fakat animesi sinirimi bozmaya başladı xD 13 bölümle kapatacaklar sanırım .... berbat bitecek gibi geliyor xD

naruto ya gelince ^^' mangası güzel ama şuan gidiş bakımından sanki bleach daha iyi gidiyor gibi görünüyor xD neyse zaten bir ara mangaka batırdı naruto yu sonra halletti ama ^^'

ne bileyim xD animede değiştirilmeler olmasından pek hoşlanmıyorum xD hit falan olsun diye yapıyor olabilirler ama inanın benim saçımda bit bile olamıyorlar xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 36
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

3

• zhenya

2

• Underfined

2

• LuluNatu

2

Gantz animesi güzel aslında da çok daha uzun olmalıydı bence. Öyle saçma sapan bir sonla bitirmektense.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gantz, Rosario vampire, Fairy Tail, Elfen Lied, bu serilerin animelerini sevenlerini mangaları okudukları zaman ne düşünürler acaba! Special A ve Trc animerini sevmiştim mangalarının nasıl olduğunu bilmiyorum ama yorumlara bakarak okumak gerektiğini anladım. Bunlara ek olarak benim ilk aklıma gelen;

Great Teacher Onizuka; animesini izlemiş ve çok güzel diyenlerin mangasını okumalarını kesinlikle öneririm. Ben de animeyi ve karekterleri çok sevip mangasına başlayan ve o animeyi izlediğim zamanıma acıyan biri oldum :D O mangayı nasıl evirip çevirip fillerle dolu kafaların göre biten batık bir anime yapmışlar. Daha fazla anlatırdım ama spoiler gelir diye birakıyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

One Piece animesi Mangayla karşılaştırıldığında vasat kalıyor. çünkü gelişen bir olayı kavramaya başladığınızda olayın başladığı yeri unutuyorsunuz (nerdeyse :) bunun sebebinide mangaya çok yakın olmasına bağlıyorum (manga-anime arasındaki bölüm farkı) birde çizimler var yavaş yavaş düzeştiyorlar ... batırmamışlar ama benim beklentilerim daha yüksekti bu animeden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aklıma gelen diğer örnekler:

-Blame!

Hiçbir uyarlama Netsphere evrenini yansıtamaz. Kısa film formatında olsa da yapılması en yanlış olan uyarlama bence bu.

-Guyver (TV)

Ne zaman biteceğini mangaka'nın bile bilmediği hikayeyi TV serisi yapmak kanımca hataydı.

-Blade of Immortal

Anime'ye asla uyarlanmamasını istediğim 3 Manga'dan birisiydi. (Diğer ikisi Blame! ve 20th Century Boys) Anime'ye uyarlanacağını öğrenince üzüldüm, ortaya çıkan yapımı görünce daha bir üzüldüm.

-GANTZ

Bir GANTZ hayranı değilim ama bunun da OVA olması gerektiğini düşünürüm hep. İlk savaşın fiiler sahnelerle kaç bölüme uzatıldığını hatırladıkça sinirden gülüyorum en basitinden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Akuma_Blade

Evet Gantz'ın anime uyarlaması çok iyi değildi. Animeyi izleyenlerin aklında sadece ''Vuramam, vuramam! '' ile birkaç sahne kalıyor. Ve mangasını okumaya sıcak bakmıyorlar. Hele ki o salak saçma son arc'ı saymıyorum bile. O berbat filler görev ve final. Ömrümden 1 ay götürmüştür.

Rosario + Vampire

Öyle bir manga öyle bir animeyi hak etmiyor bence. Mangası çok ahım şahım bir şey olmasa da yine de animesiyle kıyaslanınca aradaki fark şaka gibi. Gören de mangaka her ay külot ve saçma salak şeyler çiziyor sanar.

Ve Rosario'nun 2 sezonunu da izleyenlerin merakla bekleyip son bölümde karşılaştıkları şey manga boyunca karşımızda. Birinci sezonun finali diye yutturulan şey başlarda oluyor. Daha bir sürü karma karışık farklılıklar. Bağlandıkları yerler olsa da onlar da bile saçma sapan farklılıklar oluyor.

Fairy Tail

Yine mangası çok büyütülecek bir şey değil ama yine de o animeden iyidir. 30.bölümde bıraktım animesini, çünkü bu eşek şakasına daha fazla dayanamadım.

Devilman

Animesi şaka gibi ya. Gerçi 1970'li yıllardan fazla bir şey beklemek saflık olur ama yine de 70'lerin sonlarında Gundam gibi uğraşıldığında güzel animelerin çıkıyor olması beni Devilman'ın saçmalığını düşünmeye itiyor. 39 bölümlük tv serisinde anlatılan şey ile mangada anlatılan şey çok farklı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Aequitas

Anime'lerde şiddet ve cinsellik bir anlamda 80'lerin ortalarından itibaren gerçek anlamda görülebildi. 70'lerin başında TV Anime'lerinin gerek hala "çocuk eğlenceleri" olarak anılmalarından gerekse nitelikli prodüksiyon imkanı için gerekli imkanların azlığından dolayı yapımcılar ister istemez mainstream'e kaymak zorunda kalıyorlardı haliyle bu nedenlerle o dönem Anime'lerinden fazla birşey bekleyemiyoruz. (Üstad Tomino bile 70'lerdeki dönemi konuşmasında yeterince betimlemeye çalışmıştı hatırlarsanız) Ki gerçekten kötü bir seri olan Devilman'ı "şaka gibi" olmasından ziyade Kamen Rider ve Ultraman'ce domine edilmiş yıllarda çıkmış olduğunu düşünmemiz lazım.

Yamato, Gundam gibi 70'ler jenerasyonun az sayıdaki özgün örneğinin gerçekten uzun, zahmetli ve yürek burkucu yapım süreçleri vardır. Bir de böyle düşünmekde fayda görüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında bana göre uyarlamalar çoğu animede yerli yerinde tek sorun animelerin son olarak yarım kalması.Tabi gerçekten kötü uyarlamalar var ama sonu uydurma fiiler olarak biten animelerden sonra ikinci sezon gelirmi diye sürekkli beklediğim pek çok seri var.

Gantz: Serisinden iğrenmiştim doğrusu fakat mangası çok daha sürükleyici be güzel geldi.Zevkle okuyup bitirdim.Fiiler kısmındaki heyecan animenin önceki arcklarından daha iyidi gerçi ama son olarak berbattı.

Claymore: Pieta şehrinden sonraki hikaye animede uydurma bir sonla noktalanıyordu.Hala devam serisini beklemedeyim.Her ay takip ediyorum ama daha bir sonuca bağlanmadı manga ama 2 yıl içinde biter gibime geliyor.Aylık çıkmasa çoktan biterdi.

Rosairo Vampire: Güzel çizimleri için başladığım bir seriydi fakat ikinci sezon öncesi mangayı okumaya başlayınca ilk sezonun oldukça yalnış ve aksettirildiğini gördüm.İkinci sezon için umutlarım ise ilk bölümden sonra tamamen yok oldu.Serileri vasat olsada mangası çok daha sağlamdı doğrusu.İkinci sezonun mangayla kesiştiği bir kaç bölüm vardı sadece.

Sekirei: genelde animesinin sonunu merak ettiğim için mangasıan devam ederim ama seri ilk sezonu mangayla bire bir örtüşmese de oldukça iyi aktarılmıştı.Ama ikinci sezonda mangayla yolları ayırıyorlardı 8. bölümden itibaren ve önemli bir karakteri harcadıktan sonra baya bir sekireide saçma bir nedenden ortadan kaldırarak sezona nokta koydular.Sezon sonunda mangaya geçiş yaptılar ama olanların yeni sezonda hiç bir telafisinin olacağını sanmıyorum.

Kurokami: Serisinin ilk iki bölümünü izledikten sonra mangadan devam etmeye başladım.Anime 8. bölümden itibaren uydurma bir karakterle saçma bir yöne kaydı 14. bölümden sonra biraz mangaya döndüler ama olay örgüsü ve gelişimi yine yalnıştı.son olarak tatminkar bir şekilde bitsede kimilerine göre seri bana göre 8. bölümden sonra bitmişti ve düzeltme gibi bir şanslarıda olmayınca kaderimize razı olmak zorunda kaldık.Mangası bildiğim kadarıyla hala devam ediyordu.

Fruit Basket: Aslında bu başlık için son derece sağlam bir uyarlama ama hikayenin yarım kalması çok güzel bir mangaya yazık ettikleri anlamına geliyor.Devamını beklediğim serilerden biri.

GTO: Animenin kaldığı yerden mangasına askerde okumaya başlamıştım ve geçenlerde bitirme fırsatım oldu.dili ağır ve bolca konuşma olsada son derece komik ve eğlenceliydi.Yeni karakterler olsun ortaya çıkan gerçekler olsun çok ilgi çekici.Ama gel görki Anime son iki bölüm tam anlamıyla vasat bir uydurmaki izlemek ve sonu görmek tahammül sınırlarını zorluyor.

Bleach ve Naruto: Bleachte mangası yer yer yok artık dedirtsede anime içinde ki aşırı derecedeki fiiler insanı çok fazla soğutuyor.Sezon olarak fiileri geçtim bir kaç bölümlük saçmalık kabül edeceğimiz fiiler daha çok can sıkıyor.Naruto da aynı şekilde bu tarz fiilerle dolu malesef seyir zevki tavandan tabana bir anda inebiliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Daha şu aralar devam etmiş olsa da Freezing diyorum bende. Gerçi aşırı kötü olmasa da bazı önemli kararlar almak üzereyken geçen olayları başka türlü yansıttıklarında o bütünlüğü kaybetmiş.Hoş manga ile animeyi kıyaslamak doğru olmaz ama mangası harika giden bir seriden de bu kadar devşirme bir anime gelmesini yadırgıyor insan.

Herşeye rağmen farklı olaylarda görmek yinede güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Berbat diyemem ama Berserk'in anime uyarlaması, her ne kadar izlemesi eğlenceli olsa da, hikayeden çıkartığı önemli bir karakter ve garip biten sonu yüzünden mangasına göre kötüdür.

Ayrıca Muria'nın çizimlerini animeye tam yansıtmaları pek zor gibi geliyor bana. Yeni gelen anime uyarlamasında bakalım CG nasıl olacak. Trailerleri iyi ama, bilemiyorum gene de...

Berserk'e başlayacak herkese tavsiyem. Animenin soundtrackini indirip, arka olanda çalarken okuyun. Alınan keyfi aşırı derecede artırıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 yıl sonra...

Tokyo Ghoul

Benim için bu listenin başında kesinlikle ciddi bi açık ara farkla TG geliyor. O kadar aykırı ki hatta anime ile manga birbirinden, diğer serilerdeki aykırılık çok ufak kalıyor.

Bi uyarlamayı kötü yapan şey nedir? Animasyonu kötüdür, seslendirme kötüdür, ost kötüdür, mangadaki konudan sapar, yavaş ilerler vesaire. Ama bir anime uyarlamasının mangasına yapacağı en büyük kötülük seriyi yanlış tanıtmasıdır.

Genel olarak her manganın ulaşmak istediği bir kitle, vermek istediği mesaj, anlatmak, hissettirmek ve düşündürmek istediği şeyler vardır değil mi? Hadi bunlara TG için toptan "Mavi" diyelim biz. Siz "Mavi" olan bir mangayı alıp "Kırmızı" bir animesini yapmaya kalkarsanız işte orada çok absürd şeyler dönmeye başlar.

Eğer kissmanga gibi yerlerde seriyi okumaya başlarsınız her bölümün sonundaki "sohbet" kısmında çoğu kişinin "iyi ki mangasına başlamışım" "anime ile alakası yok" "sanki başka bir seri okuyorum, manga çok daha iyi" gibi animeyi yerip mangayı öven bir çok yorum bulmanız olası. Seriye başlattığım insanlarda başlarda animesinden ötürü ön yargıyla yaklaştıklarını ama okuduktan sonra fikirlerinin çok değiştiğini söylüyorlar.

Tüm samimiyetimle söylüyorum, Ishida'nın yerinde olsam anime adaptasyonunu izledikten sonra içime bı sıkıntı basar, ciddi bir üzüntü yaşardım. Onca emek verip, kafa patlattığınız, ter döktüğünüz bir şeyin adaptasyonunun bu şekilde çarçur edilmesi ve yapılabilecek en kötü şekilde reklamının yapılması koyar adama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?