Jump to content
  • Kayıt Ol

Hangi İnternet Tarifesini Kullanıyorsunuz ?

bedifeci

İnternet tarifeniz.  

126 oy

1. 1. Ýnternet tarifeniz.

• 1 Mbit
      62
    • 2 Mbit
      17
    • 4 Mbit
      7
    • 8 Mbit
      25
    • 8 Mbit yukarýsý
      11
    • Kotalý her türlü seçenek
      4

Önerilen İletiler

İşin açıkçası merak ettiğim için bu anketi açtım. Anime severler anime indirirken ve online seyrederken hangi paketleri kullanıyorlar. Bu paketler bizlere yetiyor mu? Fiyatlar konusunda ne düşünüyorsunuz. Sağlayıcılardan beklentileriniz neler. Kurallar çerçevesinde seviyeli hoş bir tartışma konusu olabileceğı beklentisindeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 52
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

4

• Anifly

2

• nasu

2

• LaFleur

2

gundamaster

1Mbit'lik sınırsız ttnet kullanıcısıyım. Tabii ki yetmiyor bu hız bana. Anime indirirken nette dolaşmak tam bir karın ağrısı olabiliyor. Fiatı da oldukça pahalı ama nedense hiç değiştirmeyi düşünmedim. Sanırım bir şeye alışkınlık edinildi mi bırakması zor oluyor.

Beklentim daha ucuza daha yüksek hızlarda internet kullanabilmek. Bu ne zamana gerçekleşir ya da gerçekleşmez hiç bilemiyorum. Umut ediyoruz bakalım nereye kadar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benimde 1mbit. Bazen 1mbit olduğuma sinir olup bazende iyiki 1mbit üstü değilim diyorum. 1mbit üstü olsam durmaksızın hızlıca anime indiririm. Bu yüzden dvd, harici gibi şeyler kesinlikle dayanmaz bütün paralar onlara harcanırdı. Hepsini izleyememekte cabası olurdu :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kaç mb dı unuttum :022: 2mbit di herhalde :D sınırsız BİRİ kullanıyoruz. Evdeki diğer 3 kullanıcı yüzünden ben düşük kalitede internete bağlanıyorum. Kablosuz bağlantıda ismim ve soyismim yazıyo :) sinir bozucu ama bir türlü değiştirmek istediğimi söyleyemedim ^^'

Aslında düşündüm de ttnet deyken bu kadar iyi bağlantım olmuyordu kablosuzda ama şu an biraz daha iyi :qyuz kizarma:

Bu arada bilginiz olsun :) santrale yakın olmak önemli aslında eğer değilseniz 8mbit de alsanız kaliteli bağlantınız olmayabiliyo ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4-5 ay öncesine kadar 4mbit kullanıyordum, sonra 8e yükselttim. İndirme hızında bariz değişiklik yaşadım. Tabi sonuçta TTnet bu, tam verimi alamıyorum ve bazen kopmalar yaşıyorum, bazen de insanı sinir edecek durumlarla karşılaşabiliyorum; fakat sonuçta işimi gayet iyi görüyor ve çok memnunum. :) Şimdi de bizim buraya superonline fiber döşemiş...geçmeyi şimdilik düşünmüyorum; çünkü şu an ki hız bana zaten yetiyor da artıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8 mbit, sınırsız. Tek sıkıntım upload'um istediğim hızda değil. Bundan önce 4bit'teydim ve saniye 90kb upload'um vardı. Sonra iki mahalle aşağı taşındım, oraya 8mbit geliyor dediler, o halde geçeyim dedim. Ama upload'um 80kbps. Bunun dışında gayet memnunum. Tabii daha hızlı çıkarsa geçebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

52k dan 256k geçtik , bir zaman sonra bir baktık 1 mbit yapmış ttnet şimdide beklentimiz fiyatların düşmesi daha iyi bir tarifeye geçmek. Ama şimdilik zor görüküyor. Sağlayıcılar daha çok abonesi olsun istiyorlarsa ücretleri düşürmeleri gerekir tabi ana sağlayıcı ttnet . Tek bireyin alabilecegi düzeye çekmeliler tabi kotasız olmalı orta hız yeterli. İnternet kafelerin elinden bir şekilde gençler , kullanıcılar kurtarılmalı.1mbit yeterli gelmiyor bana birde ortak olunca.Telefon abonesi olmak istememede çabası. Artık gerekmiyorsa bunun uygulanmaya konulması ve ücretlendirmesi var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de 1 mb sınırsız kullanıcısıyım. 3 yıl oldu neredeyse. 2 yıl sözleşmeli kampanyasından almıştım TTnet'in. Eskiden yetmezdi ama şimdi rahatım. Neden mi; eskiden 7/24 download yapardım ama 1 TB'lık HDD'yi doldurunca yer sıkıntısı yaşamaya başladım. Çeviriden, şundan bundan izlemeye de pek fırsat bulamamaya başladım. İzlediğim bölümü anında siler oldum artık. Malum yer açmak lazım.

Lâkin buralara fiber internet filan uğrayacak olurda evlere hat açarlarsa hiç düşünmeden bağlatırım. TTnet'e uyuz oluyorum zaten. Kopma türü vaziyetler yaşamadım hiç ama çok pahalı sunuyor neti. Sırf boşa para yedirmemek için bile download yapmayı düşündüğüm oluyor ara sıra.

İnşallah ilerde yetkili bir kurum (Rekabet Kurumu mu olur İletişim İşleri mi artık her neyse) bu konuya bir el atsa çok iyi olacak. Bu gidişle millet kazıklana kazıklana bir hâl olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8 mbit' date=' sınırsız. Tek sıkıntım upload'um istediğim hızda değil. Bundan önce 4bit'teydim ve saniye 90kb upload'um vardı. Sonra iki mahalle aşağı taşındım, oraya 8mbit geliyor dediler, o halde geçeyim dedim. Ama upload'um 80kbps. Bunun dışında gayet memnunum. Tabii daha hızlı çıkarsa geçebilirim.[/quote']

O sıkıntıyı ben de yaşıyorum ya. İnsan hâliyle 4ten 8e upload farkı da olur diye bekliyor; fakat nedense TTnetin tarifelerinde 8in upload hızı daha düşük :\

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fudy yer sıkıntısını bende yaşıyorum eminimki herkes yaşıyor kitaplık gibi, dvd dolabı ,yaptırmak zorunda kaldım cd çantaları zaten dolu,. İndir indir bitmiyor.İndirip seyretmediklerim o kadar çok ki.Bir anlamda seyredenleri görünce utanıyorum. w323 Görülen o ki birazda internetin yavaş olması faydalı gibi. Yinde insan hemen indirmek istiyor.Yanına belgesel arşivide girince durduramıyoruz bu süreci.

Yine de 8mbit olsaydı hiç fena olmazdı.:qaglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evde superonline 10mbit kullanıyorum.:biyik gulme: Yurtta da 4-8mbit gibi bir şey ama anca gece yarısı farkına varabiliyorum bu kadar yüksek olduğunun :006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 mbit sınırsız. Limitliyle başlamıştım ama baktım yok kardeşim 4gb komik bi durum direk limitsize geçtim. Pc açık olduğunda mutlaka jdow ya da torrent açık olur. Nette gezerken deli olurum. 8 mbit olmalı kesinlikle. Bence 1 mbite 45 lira sudan ucuz. Cebinizdeki 250 kontör fiyatına nerdeyse, ki çok çabuk bitiyor. Ama netten msn üzerinden sınırsız konuşma+dilediğini indirme+paylaşma serbestliği var. Mesela bir filmi gidip satın almak yerine direk indiriyoruz. Ki maddi açıdan ne kadar fark ediyor. Bu açıdan mantıklı bi miktar. Tabi şu an her istediğimiz direk alınıyor para harcamak tatlı ama kendi paramızı kendimiz kazanınca ve yetmeyince durum farklı olabilir D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İş yerimde sınırsız ve yoğunluğa göre değişen hızda net bağlantısına sahibim ve cebimde 4 gb sınırlı net ve 3G hızı, aslında 3G zaman zaman çok iyi oluyor, indirme hızı 200-250 kb/sn gibi, ama yeni olan 3G tknolojisi biraz daha oturmalı, sistem bazen gidip geliyor, ancak sitelerde dolaşma açısından ve laptop ile her hangi bir yerde nete bağlanma gibi durumlarda cepte net çok faydalı bir durum. Evde net bağlantım yok, cebi evde de pc ile ya da laptop ile kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Günlük 4 GB kota + sınırsız ağ içi paylaşım kullanıyorum. Normalde 16 Mbps olması gereken internet akşamları sevgili yurt arkadaşlarımızın interneti sömürmesi nedeniyle 1Mbpsnin çok altına düşüyor. Ama ağ içinden çekerken 5 Megabyte / saniye ile çekiyorum ve sınırsız :D Böyle bir güzellik var işte. Upload da 2 katıydı galiba. Tamamen ücretsiz olması da cabası. Anketi açtığınız için teşekkür ediyorum, kendime geldim şöyle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@armadaxter; bize garez olsun diye ayrıntılı ayrıntılı yazıyorsun herhal. Burası bizim gibi garibanların yeri, seni kenara alalım biz.:kirmizi:

Bu arada katılıyorum bedi. Eskiden film arşivi yapardım 100 DVD filan yazdırdım, laptopun dvd yazıcısı öldü iyice. Değiştirmeyi de canım istemiyor çok pahalı oluyor bunların parçaları. Yeni bir bilgisayar alana kadar böyle devam. Hızlı interneti ben de isterem elbette. O yüzden yazdım ya zaten fiber gelse hemen geçerim diye. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ahaha yavaş net iyidir diyenlerle istediğiniz zaman netimi değişeyim, 1 mbit i beğenmeyenler de kendi haline üzüleceklerine gelip benim halime üzülsünler :gul gul: Benim hızım ankette bile yok! :gul gul:

512 kb limitsiz kullanıyorum 1r56 Kablonet kendisi ve Türkiyenin en yavaş interneti. Ama aynı zmanda en ucuzu, ben kampanya varken girmiştim. İnternet 19 lira+1 lira da kablotv ye veriyorum. Toplam 20 ;) fu fiyata limitsiz net bulunmaz :D

ama resmen işkence çekiyorum, 200 mb bir saatte iniyor 5g4 şu 24 ay taahhüdü bitsin de fiber internete geçecem ( eylülde bitiyor sanırım :002:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@fudy, abi öncelikle isimde bir s harfini unutmuşsun, xster olacak neyse. Ya aslında bu kendi kendimi avutmaktan başka birşey değil. Orada ağ paylaşımı yazdım da ağda anime bende var tek. Başka kimseden çekemiyorum. İnternette saat 4-5 den sonra 40 kilobayt ile iniyor. İşin gerçeği budur. Bize söylenenleri yukarı yazdım ama acı gerçek işte burada yazıyor. :emrah modu: ben gene fazla gariban olarak kenara geçeyim. Sabahları harbiden hızlı oluyor ama :D :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kablonet e iyi diyordu arkadaşlarım :S iyiki almamışım ^^' Evdeki hayvanlar olmasa 2mbit yetecek bana :kineme: Ama iş yerimdeki net çok hızlı :) fiber optik kablolar sayesinde sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8mbit sınırsız kullanıyorum ama 8mbiti rüyamızda görüyoruz ancak maksimum 470 felan hızla indiriyor karşıya da 85 civarı yükleme yapabiliyorum. Söylentiye göre 700-800 kbı gören arkadaşlar varmış galiba. Darısı benim başıma.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 mbit sınırsız kullanıyorum indirme hızı yetmiyor bana animenin yanında film ve dizi indirdiğim için bu sıkıntıyı yaşıyorum neyseki ben harici disk aldım ve ona kopyalıyorum animelerimi ve filmlerimi. elimde şu anda iki tane 1 tblik harici disk var ve bilgisayarda iki tb lik disk daha var ve bunlardan biri tamamen dolu geri kalan 3 taneside 600-700 gb kadarı dolu yani yavaş yavaş yer sıkıntısı yaşıyorum.

bende ttnet kullanıcısıyım ve diğer arkadaşlarla aynı sıkıntıyı paylaşıyorum bunların başında fiyatın fazla olması geliyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 Mbit sınırsız 2 ortak kullanıyoruz. Ortalama indirme hızım 100 kbps ama geçenlerde ibre 1.5 mbps indirme hızına vurmuştu tuhafıma gitmişti açıkcası. qsoru Bunun gibi iyi tarafları varken bazende 1 kbps bile göremediği oluyor netin. Ama çokta şikayetçi değilim bu hızdan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8 mbit sınırsız kullanıyorum ve 8 mbit'i görüyorum, genel olarak tatmin edici ama yine de download ederken aldığım performansı web sayfalarında gezinirken alamıyorum, onun haricinde sorunum yok, nedeni de ankara mamakta olmam :) Burda pek internet kullanıcı olmadığı için band genişliği en azından bana sağlanıyor. 1 mbit'i yıllarca kullanan biri olarak 8 cok fazla tatmin edici, filmleri 20 dakikada indirebiliyorsunuz ki buda istediğiniz zaman istediğiniz filmi indirmeniz demek. Ama ben yinede 1 mbit'e dönücem bir zaman, çünkü verilen para israf bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Superonline 10mbit kullanıyorum.Çok hızlı bir sisteme sahip,kaç tane sayfa açarsam açayım kesinlikle bir takılma olmuyor,tek kötü yanı sınırlı olması,bunun da nedeni 7 ay gibi bir sürede zaman zaman burda bulunmayışımız,anime tedariğimi de çevremdeki yardımsever arkadaşlarımın sayesinde çözümlüyorum,burdan sevgiyle de anayım o arkadaşlarımı :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

superonline quiknet 20mbit kullanıyorum 6 ay oldu alalı son derece memnunum aldıgım günden buyana hız konusunda hiç problem yasamadım flasget gibi programlarla 2700 ü görüyo indirimde upload 500 le sınırlı malesef türkiyede keşke heryerde olsada herkes kurtulsa ttnet rezilliginden

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 mb sınırsız... Yetmiyor özellikle utorrenti açınca nette hayat duruyor o nedenle gece uyurken pc açık kalıyor utorrenti açıyorum... Gerçi o seste uyuyamıyordum uzun süre debelendim ama alıştım sanırım... Sabahları rapid linkleri akşamları torrentleri derken valla yetmiyor :(... 32

Açıkçası avrupadaki sisteme geçmek istiyorum en yavaşı 16 mb ohhh ne ala :(....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?