Jump to content
  • Kayıt Ol

Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

Squaw

Önerilen İletiler

Naruto, Naruto Shippuuden, Bleach

Naruto animesini ilk izlemeye başladığımda ve Orochimaru'yu ilk gördüğüm de herif sürekli cinsiyet değiştiriyor, pis pis gülüyor, devamlı yılana dönüşüyor, saçlar vıcık vıcık, bir de zırt pırt dilini dışarı çıkarıp löp löp:q015: falan yapıyordu. Terbiyesiz herif ! :006: Aizen'i mumla arar olmuştuk. Aizen en azından her gün duş alıyor, sinek kaydı traşını oluyor , temiz kıyafetler giyip, saçına jöle sürüp öyle kötülük yapıyordu. Hatta bir kaç kez düğüne gidip damatla karıştırıldığı durumlar bile olmuştu. Herif öyle bakımlı yani. :P Son yıllarda Naruto Shippuuden de Madara'yı görünce kabul etmem gerekir ki Aizen bile amatör kaldı. Hayır yani kötü bir karakter bu kadar karizmatik olmamalı.

LdJjvb.gif

GbqjZV.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Of... kötü karakter tasarımları? Yani... benim hiçbir şekilde hayranlık duyduğum bir kişi bile olmadı. Genelde yaptıkları hareketlere gülüyorum, sırf favori olunsun diye inanılmaz bir şekilde zeki yapıyorlar. Johan (Monster) karakterinin hareketlerinin, tavırlarının o kadar tahmin edilebilir olduğu gerçeği de ayrı bir nokta. Beni heyecanlandırmak, hayran bırakmak yerine uykumu getiriyordu :D Death Note ve Code Geass gibi serilerde de aynı durum var. Kötü karakter kendinden iğrendirmeli, baktığım zaman iğrençliği hissetmeliyim :D Bana bunu hissettiren en iyi kişi Gendou Ikari oldu. Bakın burada kendisi:

1257.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kötü karakter kendinden iğrendirmeli, baktığım zaman iğrençliği hissetmeliyim :D Bana bunu hissettiren en iyi kişi Gendou Ikari oldu. Bakın burada kendisi:

1257.jpg

Nedense Gendo bana Shinji'nin büyümüş hali gibi geliyor hep. Büyümüş ama Shinji'nin seride yaşadağı iyileşmeyi yaşayamamış hali gibi. Daha zeki ve belli bir amaca odaklanmış. Hiç kötü karakter olarak görmedim kendisini yani. Hatta seri içerisinde en çok acıdığım karakterlerden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sizin de bildiğiniz gibi Shinji yalnız kalmış bir çocuk ancak Gendou ile bir bağlantısını ben pek hissedemiyorum.

Bunu biraz açıklayalım:

1-) Gendou Shinji için iğrençliğin tanımı, onun gibi olmaktan sürekli kaçınıyor, ondan hem nefret ediyor, hem de onun şefkatini istiyor.

2-) Gendou iğrençliğin tanımı, içinde hiçbir şekilde iyi niyet yok. Çünkü yalnızlığın acısını çok iyi biliyor, yalnızlığı da bir nevi seviyor. Gerçek Şeytan, gerçek iğrençlik, ona acıyamam çünkü bunu kendisi istiyor, herkesi istediği gibi kullanıyor. Fazla zeki değil ama iğrençlik denildiği zaman bu adamın üstüne tanımam. Johan falan gitsin top oynasın :D

3-) Gendou tamamen yalnızlığı tadarken (bunu kendisi de istiyor), Shinji için yardımcı olabilecek insanlar var (shinji yalnızlıktan nefret ediyor). Mesela Katsuragi gibi...

O yüzden pek bir bağları olduğunu zannetmiyorum... Çocuklar nefret ettikleri kişilere çeker, ailelerine çeker gibi bir durum olacağını da sanmıyorum... Gendou için iğrençlik en güzel kelime :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

One Piece Teach,Bleach Aizen,Berserk Griffith,Casshern Sins Luna,Fullmetal Alchemist Father,Death Note Kira,Basilisk Tenzen,Naruto Orochimaru,Saint Seiya Hades,Kurozuka Kuromitsu,Hellsing Alucard,Death Billiards Bartender

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Full Metal Alchemistteki Homuculusu namı diğer Father tek geçerim.Hem karizma hem ilmi var amacının yüceliği de çabası

Adamın amacı önündeki perdeyi aralayıp Tanrıyla bir olmak daha ne olsun

Bunun metodolojisi de animenin kendisi gibi derin antik köklere dayanır

Bunun dışında Nanatsu no Taizaidaki villian bir ara umut vaadediyordu kurduğu mantık dolayısıyla.Harcadılar tabi

Ecoyu yani orman kanunlarını benimseme suretiyle nazilere oradan Nietzsche'ye atıf yapan Esdeath'e de selamlar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Tasarım deyince aklıma ilk çizim geliyor :) Yorumlarda görmediklerimden:

-Legato Bluesummers (Trigun)

-Masami Eiri (Serial Experiments Lain)

-Utsuro (Gintama)

-Doromizu Jirocho (Gintama): Özellikle gençliği.

-Gin (One Piece)

-Donquixote Doflamingo (One Piece)

-Chrollo Lucilfer (Hunter x Hunter)

-Adrian Rubinsky (Ginga Eiyuu Densetsu)

-Claire Stanfield (Baccano)

-Alphard Alshaya (Canaan)

-Crocodile (One Piece)

-Berserker (Fate Zero)

-Roberto (Monster)

-Betelgeuse (Re Zero)

Animede olmasa da bonus niyetine yazmak istediğim iki karakter var:

-Beyond Birthday (Death Note Another Note)

-Oh Sangwoo (Killing Stalking)

• Hayran 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?