Jump to content
  • Kayıt Ol

Animeleri kalıcı olarak nereye kaydediyoruz ?

bedifeci

Animeleri kalıcı olarak nereye kaydediyoruz ?  

150 oy

1. 1. Animeleri kalýcý olarak nereye kaydediyoruz ?

• Cd
      4
    • Dvd
      62
    • Harddisk
      59
    • Taþýnabilir Harddisk
      74
    • Blu-ray
      2
    • Çoðuna kaydediyorum
      7

Önerilen İletiler

Bu konuda takıntılıyımdır. İndiririm. Dvdye kaydederim. Paylaşım devam ettiği sürece bilgisayarda saklarım. Hatta yer varsa hariciye de kaydederim. Aksi birşey olmadıkça izledikçe ve yer sıkıntım varsa silerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 97
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• spartiate

5

• Borastus

4

• Ryuk

4

• bedifeci

3

Biraz arşivleme duygusu biraz da paylaşımcılık duygusuyla indirdiğim anime,dizi,film hepsini saklarım. Benim indirdiklerim de, benden sonra en az 6-7 kişiye gider. Paylaymak da iyidir :) ama hiçbrine çektiğim dvdleri veya HDD mi vermem, en yakın arkadaşlarımdan olsa bile. Eve HDD si ile veya laptobu ile gelsin ben ona atarım :D çünkü başkasının malı olunca insanlar hoyrat kullanıyor, ne dvdler verdim ben ya geri gelmedi ya da paten yapılmış gibi altı çiziklerle geldi :D

Eskiden DVDlere kaydederdim, şu an 1 TB lık HDD mi dolduruyorum, o dolunca naparım ben de bilmiyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dvd iyi ama kalıcı bir çözüm değil !

ve maliyeti yüksek

benim bir sorunum yok 5tb=5120gb alanım var

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bitmiş serileri genelde dvd ye kaydediyorum...devam edenleri yada canım isteyince hemen açmak istediklerimi harici hdd kaydediyorum..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk zamanlar cd veya dvd iken şuan harici kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

320gb dizüstünün harddiski 160gb masaüstünün + 500gb harici full doldu bu hafta 1tb lık bir tane harici alacam artık onuda ne kadar sürede doldurursam. yakında boy boy cd kutuları gibi harddiskleri dizecez gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1T lıkta şimdi 200Gbyt boş var geri kalanı ful eger ki dönersem geriye sanırım 2. hatta 3. 1Tbyt lık HDD alıcam ben gelene kadar seiler bay baya dolacak. Blu-ray yazıcılar ve blu-ray diskleri fiyatları makul boyutlarda olursa blu-ray denemeye deger ki çift katmanda 50Gbyt kapasite iyi ama tek sorun şuki herkeste okucu var mı?

birde HDD nin avantajı her bilgisayar takabiliyorsun ve arkadasların la anime paylaşmak cok daha kolay ki ben BONYUR dan anime alırken 1T getirdi yaklasık 3 saat anime aktarımı yapmıstık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Guest HSDrac011

Bluray pek yaygın değil ve Bluray okuyucu gerekiyor, CD'nin de kapasitesi çok düşük olduğu için DVD'ye kaydediyorum. HDD ekonomik açıdan biraz tuzlu olsa da şu an iyi bir depolama aracı gibi görünüyor ama DVD'leri adam gibi sakladıktan sonra uzun süre bir şey olmaz. Arada bir de yenilersiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Felsefik yaklaşırsam bu hayatda kalıcı hiçbir şey yok. Normalde ise Hdd XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dvd kullanıyordum ama artık bilgisayarımdaki hdd ve taşınabilir hdd ye kaydediyorum şu an için 2 tb anime için ayırmış durumdayım ama fazla bir yer kalmadı yakında yeni bir tane daha almam gerekecek

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Taşınabilir harddiske kaydediyorum. Zaten anime izlemeye başladığımda da cd-dvd sürücüm yoktu şimdi de yok. Yerinde bir boşluk duruyor :biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Sadece arşivlemeye değer serileri arşivlediğim için şu anlık DVD'ler işimi görüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

DVD/BR versiyonu çıkmış ve sona ermiş serileri DVD'de, devam eden serileri yada altyazısı/fansub'u devam etmekte olanları HDD'de depoluyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla bu soruyu Harici Diskim bozulmadan önce sorsaydın onda derdim ama şuan için sadece DVD diyebiliyorum.Çünkü bir yığın arşivim yok olunca insana azda olsa koyuyor valla :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yaklasik 500 gb full hd film 150 gb filanda nentai :D 2,5 TB geri kalani full türkçe anime ing fazla bişey koymuyom :D 1 TB sabit bide 1,5TB harici HDD var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir kısmı hdd de bir kısmı dvd de ama artık çekmiyorum zaten her önüme gelen animeyi de indirmiyorum, dvd harcadığıma değeceğini düşündüklerim dışındakileri siliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İndiripte sonra izlerim dediğim tr fansubları dvd'ye kaydediyorum. İzlediklerimi de geri dönüşüm kutusuna qdisler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Devam eden serileri 1TB sabit disk'te , kısa serileri ise DVD'ye yedekliyorum.DVD'lerin başına bir iş gelmemesi için korunaklı tutuyorum, plastik DVD kablarda saklıyorum. 2TB kapasiteli sabitdisk almayı düşünüyorum :) şu sıralar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeleri kalıcı olarak artık bir yere kaydetmiyorum, indirmek bedava, atıyorum hafızaya, izliyorum, siliyorum. 8 mbit'e o kadar para vermişim, niye hamallık yapayım ki?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8mbit e kadar olanların hepsi 512kb oldu herhalde bugunden itibaren geçmiş olsun diyeyim. Kota her türlü işliyor artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önceleri izlediğim tüm animeleri arşivlemem gerektiği gibi bir takıntım vardı ama artık izledikten sonra siliyorum serileri.Ancak çok hoşuma gidenlerini dvd'de saklıyorum.Zaten anime arşivlemenin sonu yok,gereksiz bir çaba bence,favorilerim elimin altında olsa yeterli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Borastus,

8 Mbit net limitsiz aldığımdan beri (6 ay) en az 20gb kullanıyorum aylık, ve hız düşüşü yaşamadım. Senin bu mesajını okumadan önce de internet biraz sersemledi diye modemde oturan hattın hızını ve aylık kotamı kontrol ettim, 25gb indirmişim ve tam 8192 kbit şu an açık olan hat. Aman nazar değmesin diyelim tabi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

bende de hem 1.5 tb lik bir hdd var neredeyse dolu olarak,hem de 3-4 tane tamamen dvd dolu cd çantası:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?