Jump to content
  • Kayıt Ol

Animeleri kalıcı olarak nereye kaydediyoruz ?

bedifeci

Animeleri kalıcı olarak nereye kaydediyoruz ?  

150 oy

1. 1. Animeleri kalýcý olarak nereye kaydediyoruz ?

• Cd
      4
    • Dvd
      62
    • Harddisk
      59
    • Taþýnabilir Harddisk
      74
    • Blu-ray
      2
    • Çoðuna kaydediyorum
      7

Önerilen İletiler

@Borastus,

8 Mbit net limitsiz aldığımdan beri (6 ay) en az 20gb kullanıyorum aylık, ve hız düşüşü yaşamadım. Senin bu mesajını okumadan önce de internet biraz sersemledi diye modemde oturan hattın hızını ve aylık kotamı kontrol ettim, 25gb indirmişim ve tam 8192 kbit şu an açık olan hat. Aman nazar değmesin diyelim tabi.

bende bu tarifeye geceli 1 hafta oldu 200gb anime indirdim nerdeyse indirecek seri bulmakta zorluk çekiyorum. 350kadar dvd ve 2+2tb hd var.1tb boş yerim var sadece bu hızla iki aya kadar onuda dolduracağıma inanıyorum.Artık bd indiriyorum üstelik hız yüksek diye.Kotayı geceli 170gb oldu daha düşmedi.Hiç olmazsa bir kaç ay düşmesinde indirebileceğimi indireyim.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 97
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• spartiate

5

• Borastus

4

• Ryuk

4

• bedifeci

3

ben de 2 aydır 8 mbit kullanıyorum; elimde bir adet 1 tb, bir adet 500 gb, bir adet 320 gb, bir adet de 250 gb taşınabilir hd var, hepsi maşallah doldu... fazla hız bütçeye zarar, yakında yeni bir hd almam gerekecek sanırım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende iki tane 500 gb harici hd bir tane 320gb harici hd, 120gb sadece animeye ayrılmış hd. Ve saymaktan korkuğum karmakarışık düzensiz dvd'ler var.:033-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

önceleri dvd kullanırdım baktım hem zamandan zarar hem de pahalıya gelince taşınabilir hdd ye geçtim.ama artık onunla da baş edemeyecek gibi görünüyorum.elimde 2tb+1.5tb+1tb lik var ayrıca 2 tb de bilgisayar kasasında var, ama toplasan 500 gb lik boş yer var. bu gidişle ya indirmeyi bırakmam gerekecek ya da yeni bi tane daha hdd almam gerekecek

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

usta ne ´´O´´ne 4 adet farklı kapasitelerde hddler bunlar boş işler kesin çözümde

depolama ünitesi almak bende var bundan

özelikleri süper ötesi

http://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-nsa-221-nsa-221-media-depolama-unitesi/productdetails.aspx?I_ID=47980

ben de 2 aydır 8 mbit kullanıyorum; elimde bir adet 1 tb, bir adet 500 gb, bir adet 320 gb, bir adet de 250 gb taşınabilir hd var, hepsi maşallah doldu... fazla hız bütçeye zarar, yakında yeni bir hd almam gerekecek sanırım...
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Devam eden serileri HDD'ye, DVD/Blu Ray'ı yayınlanmış serileri son bölümünden başa doğru prequel -> sequel sırasına olacak şekilde yedekliyorum. TV serilerini 720P, OVA'ları ve Movie'leri ise boyutları 4.4 GB'ı aşmadıkça 1080P olarak arşivliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harici disk kullanıyorum. sonbaharda aldığım disk doldu, o yüzden yenisini alacağım ya da yapacağım (Harici disk kutusu + 2 TB disk)

CD-DVD-BLR gibi yıpranma riski olan teknolojilere güvenmiyorum. Zaten CD-DVD benim için tek kullanımlık şeylerdir. Onları da sadece işletim sistemi kurarken (Gerçi geçenlerde diski LVM ile ayırdığım için Arch kurulumunu yapamamıştım :D) kullanıyorum (o da notebook'un USB boot'u çalışmadığından). Evdeki bilgisayarlar arası dosya aktarımı her zaman ağ üzerinden olur...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önce dvdlere atıyordum, yaklaşık 70 tane dvd doldurduktan sonra 1.5 tb'lık harici hdd aldım. O da bitti, 500lük aldım bu sefer. 90 gb kaldı onda. Ayrıca Pc'nin hdd'si 500 gb ve çoğu dolu. İndirmeye ara verdim bir süre onun için :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önce dvdlere atıyordum, yaklaşık 70 tane dvd doldurduktan sonra 1.5 tb'lık harici hdd aldım. O da bitti, 500lük aldım bu sefer. 90 gb kaldı onda. Ayrıca Pc'nin hdd'si 500 gb ve çoğu dolu. İndirmeye ara verdim bir süre onun için :D

Benzer durum sanırım genel anime izleyicisi için geçerli, artık dvd ye atmıyorum, seçip indirip beğenmezsem siliyorum. Sadece çok beğendiklerim kalıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

usta ne ´´O´´ne 4 adet farklı kapasitelerde hddler bunlar boş işler kesin çözümde

depolama ünitesi almak bende var bundan

özelikleri süper ötesi

http://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-nsa-221-nsa-221-media-depolama-unitesi/productdetails.aspx?I_ID=47980

google'dan bir inceleyeyim bunu ishak, zaten hızla tükeniyor kapasitem, gelecek ay alıırm belki böyle bir şey:)

Bende iki tane 500 gb harici hd bir tane 320gb harici hd, 120gb sadece animeye ayrılmış hd. Ve saymaktan korkuğum karmakarışık düzensiz dvd'ler var.:033-32:

engin, benim eski dvd'ler sizlere ömür; %70 gibi bir oranını okumuyor artık dvd sürücüm... ben de artık hiç bir eşyi dvd'ye kaydetmiyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sparti aynı durumdayız,dvd.de kayıtlı olan birçok serimi okumuyor artık dvd sürücüm, ben de haricide bırakıyorum artık animeleri ve her animeyi saklama olayından da vazgeçtiö,beğenmediklerimi hiç düşünmeden direk siliyorum,aşırı beğendiklerimi yani 8-9 ve 10 puan olarak gördüklerimi saklıyorum,aşağı puanda gördüklerim direk yok ediliyor, oh be neymiş eskiden öyle her animeyi saklama hevesiyle herbir şeyi dvd.ye yazma uğraşısı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben ünideyken dvdlere yazmaktan mahvoldum. Bir adam her ay 50 lik dvd alır mı arkadaş?? espiri yapacam diye code geass dvdmin üstüne bir arkadaşım hatıra notu yazmıştı, direk üstüne atlamıştım, hala anlatırken güler garibim :) Ama artık bakamıyorum, sadece one piece için 500 gblık bir hdd aldım sadece onu depoluyorum bölümleri biriktirip adlarını yıllardan beri süren isim formatına ([Anime İsmi] - [bölüm numarası]) cevirdikten sonra o yıla ait klasöre atıyorum, kimseyide yaklaştırmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tabi alın 500 gb lık hatta 1 tb lık sonra bir gün bozulsun(başıma çok geldi), tamam hepsi gitti.nedir bu dvd ile alıp veremediğiniz anlamadım ki.

Hani 4.7 gb az geliyorsa double layer alın.(blu ray, Double blu ray seçenek çok)

ama tabi dvd ye arşivleyecekseniz dvdyi iyi muhafaza etmenizde önemli unsurlardan birisi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tabi alın 500 gb lık hatta 1 tb lık sonra bir gün bozulsun(başıma çok geldi), tamam hepsi gitti.nedir bu dvd ile alıp veremediğiniz anlamadım ki.

Hani 4.7 gb az geliyorsa double layer alın.(blu ray, Double blu ray seçenek çok)

ama tabi dvd ye arşivleyecekseniz dvdyi iyi muhafaza etmenizde önemli unsurlardan birisi.

Sabit Diskler ani şok, bağlı olduğu hâlde çıkartılma gibi durumlara maruz kalmadığı sürece kolay kolay bozulacak cihazlar değildir. Tabi NTFS gibi ilkel dosya sistemlerinin de cabası var :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sabit Diskler ani şok, bağlı olduğu hâlde çıkartılma gibi durumlara maruz kalmadığı sürece kolay kolay bozulacak cihazlar değildir. Tabi NTFS gibi ilkel dosya sistemlerinin de cabası var :D

Ani şoktan kasıt elektirik kesintisi gibi durumlar mı acaba,son günlerde takılıyken çok yaşadığım bir durum olmaya başladı da :002:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sanırım 10 adet disk var elimde. Hepside anime dolu: Şimdi 2 tb hdd alıp biriktirmeye devam edeceğim. :lol:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ani şoktan kasıt elektirik kesintisi gibi durumlar mı acaba,son günlerde takılıyken çok yaşadığım bir durum olmaya başladı da :002:

Aşırı şanssız değilsen bir şey olmaz okadarcık bir şeyden

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

vallaha 1 tb'lik hdd bozulursa ben yandım, bütün bluray filmlerim neredeyse onun içinde:qsokkksok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim 1.5 tb' lık hdd dolmak üzere, onun dışında 2 tane de 250 gb' lık var. Artık seçici davranmaya başlamalıyım sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

animeler için ayırdığım 2 tb harici disk neredeyse doldu bilgisayarda da 1 tb lik harddisk var onun da 250 gb si dolu sanırım biraz seçici olmak gerekiyor ama elimdeki animeleri silmeye kıyamıyorum birde görüntü kalitesi iyi ise hiç kıyamıyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yakında cd ve dvd saklar gibi hdd saklamaya başlıycaz gibime geliyor...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Burayı okuduktan sonra araştırmalar sonucunda HDD almaya karar verdim. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aşırı şanssız değilsen bir şey olmaz okadarcık bir şeyden

Anladım,bilgilendirme için teşekkür ederim...

Kendi adıma söylemek gerekirse hariciye devam,sevilmeyen animeleri de silmeye devam o halde :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?