Jump to content
  • Kayıt Ol

Animeleri kalıcı olarak nereye kaydediyoruz ?

bedifeci

Animeleri kalıcı olarak nereye kaydediyoruz ?  

150 oy

1. 1. Animeleri kalýcý olarak nereye kaydediyoruz ?

• Cd
      4
    • Dvd
      62
    • Harddisk
      59
    • Taþýnabilir Harddisk
      74
    • Blu-ray
      2
    • Çoðuna kaydediyorum
      7

Önerilen İletiler

Daha yeni 2tb'lık aldım, filmler, diziler ve ağırlıklı olarak animeler derken bunuda doldururum yakında:D hd versiyonlarıda indirince bin tb bile olsa yetmez herhalde. İndirme açlığıma hakim olmalıyım sanırım:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...
  • İleti 97
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• spartiate

5

• Borastus

4

• Ryuk

4

• bedifeci

3

1tb lık harici var~doldu

750 gblık harici var~doldu

dvdye yazdığın tonla anime var~elde dvd kalmadı

ablamdan zorla aldığım 1tblık harici var~300 gb kaldı

Ben de bunun üzerine dün 2 tblık harici aldım:s56: ne olu ne olmaz :qsokkksok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aktif olarak izlediklerim pc'de, izlenmeyi bekleyenler çoğunlukla 320gb'lık HDD'imde :)

Bitenler tr altyazılı ise DVD'ye yazıyorum, photoshopla güzel bi kapak hazırlayıp basıyorum, rafa bakarak egomu tatmin ediyorum :D ing altyazılı ise 1TB'lık HDD'ye atıyorum, belki altyazı indiririm diye bekletiyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eylül ayına kadar DVD ve 500gb pc nin hd kaydediyordum.Ama taşınabilir HD almaya başladıktan sonra önce 1,5tb(Doldu) sonra 2tb(Doldu) en son olarakta 3tb aldım 1.2tb dolu.bunlardan başka 350kadar dvd mevcut ve 350gb pc HD de var.Yaklaşık 6tb yakın animem var.:qaglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eylül ayına kadar DVD ve 500gb pc nin hd kaydediyordum.Ama taşınabilir HD almaya başladıktan sonra önce 1,5tb(Doldu) sonra 2tb(Doldu) en son olarakta 3tb aldım 1.2tb dolu.bunlardan başka 350kadar dvd mevcut ve 350gb pc HD de var.Yaklaşık 6tb yakın animem var.:qaglayacak:

Hüoöouştklzjşçbmzgl...! :D 6TB!? şahsen çok fazla anime izlemiyorum ama bu kadar büyük arşivi ilk defa duyuyorum :D kaç yıllık birikim var sorabilir miyim? :)

Aslında benim arşiv de 1TB'ı geçmiştir büyük ihtimal(bi hesaplamak lazım:))

Gerçi ben izlemekten çok indirip biriktiriyorum, sonra toptan girişiyorum :D kafadan bi 40-45 gb izlenmemiş anime vardır pc'de :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4 yıldırlı anime arşivliyorum.Ama animelerimin 3/4 nü son 8 ayda indirdim.Netim şubattan beri 8mb bakabt de ne varsa sömürdüm dedektif conan harici nerdeyse bütün büyük serielri indirdim.200gb lık sırf gumdam arşivi oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen de haklısın, o internet bende olsa ben de indiririm TBlarca :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Favori serilerimi BD-rip, yada BD-rip yoksa DVD-riplerini 1 tb'lık hdd'ye kaydediyorum. Bir kaç tanede dvd var eskilerden kalma.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Harddisk ve dvd.

Hatta dvd'lerin kabına, içindeki animeyle ilgili tanıtım yazısı ve kapak resmi hazırlamayı düşünüyorum şu sıralar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

En güvenli arşiv,her zaman hdd'dir.Taşınabilir Harddisk'de muhafaza etmekdeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5-6 ay önce başladım arşiv yapmaya. taşınabilir harddisk'e kaydediyorum ve şimdiden doldurdum 1.5TB'lık hdd'mi :bir numara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 8 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Harici 2TB harddisk kullanıyorum. 1 yıl oldu alalı, içi doldu nerdeyse.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilgisayarın HDD'sinde tutuyorum ama doldu neredeyse, taşınabilir bir tane alacağım en kısa sürede.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2008 yılına kadar HDD'de tutuyordum, taa ki o gün gelene kadar... HDD bozuldu -.- tık tık seslerinden başka birşey vermiyordu artık bana... tüm arşivim gitmişti... halbuki ben ne emeklerle indirmiştim onları, 56k ve 256k hızların olduğu vakitler...

artık DVD'de saklıyorum arşivlerimi, tabiki eskisi kadar "anime olsun yeter" diyerekten arşiv yapmıyorum, sadece beğendiklerimi ve belli bir süre sonra tekrar açıp izleyebileceğim seriler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben DVD arşivi yapmaktan hoşlanıyorum. DVD kutularında saklamak hoşuma gidiyor..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Harddisk artı dvd. Belki bir şey olur diye her yere kaydettim :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

önce dvd (yetmedi), taşınabilir harddisk derkene artık üşeniyorum, izlediğimi (çok beğenmedikçe) direkt siliyorum. ne hdd ne dvd vs dayanmaz ki. her sene onlarca yenisi çıkıyor. hem eskisi gibi değil, istediğimiz zaman istediğimiz bölümü ya online izleyebiliyoruz, ya da torrentten indirebiliyoruz o yüzden arşivle uğraşmıyorum artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım 2008'e kadar balya balya dvd arşivi yaptım, fakat sonradan farkettim ki arşivlediğim animeleri tekrardan izlemek dursun dvdlerin tozunu bile almıyorum, arşiv yapmaktan vazgeç olm dedim kendime ve dvd arşivini bıraktım, şimdi haricilerde saklıyorum animeleri, ama izleyip de çok beğenirsem, genelde hariciler izlememiş olduğum animelerle dolu, izleyince de shift+delete ediyorum, rahatlıyorum. Dediğim gibi bazı serilere özellikle görsel yönden aşmış olanlarına pek dokunmamaya çalışıyorum, ama yer de açmak lazım haricide. Zaten internet kısmen hızlandığı için aynı animeyi tekrar indirmek de kolay, o yüzden pek gerek yok arşiv yapmaya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Hdd de arsivlemek gibi bi hata yapmayin sakin. 700 gb animem öldu ocak civarinda. İlk baslarda depresyondaydim da yavas yavas atlattim sanirim. Su an gittigi yere kadar pcye depoluyorum. Dolunca da silerim vok begenmediklerimi. Bu saatten sonra da bi daha oyle arsiv manyagi oluraam iki olsun. Gitti animelerim ah ahhh :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eskiden kota vardi buluşmalar vardi falan haricide anime getirmek diye bir mevzu olurdu, "abi benim kota fena, sen bana şu buluşmada şunlari getir hariciden değişelim" vesaire denirdi. Ama şimdi über hizda kotasiz internet var, akşam yatarken torrentden inedursun sabaha izlerim diyoruz kolayca.

Arşivcilik artik anca zor bulunur, zor indirilir yapitlar için geçerli yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?