Jump to content
  • Kayıt Ol

En Beğendiğiniz Miyazaki (Yönetmenlik Yaptığı) Filmi

Squaw

En Beğendiğiniz Miyazaki ((Yönetmenlik Yaptığı) Filmi  

123 oy

1. 1. En Beðendiðiniz Miyazaki ((Yönetmenlik Yaptýðý) Filmi

• Lupin III: The Castle of Cagliostro /1979
      4
    • Nausicaä of the Valley of the Wind /1984
      15
    • Castle in the Sky /1986
      5
    • My Neighbor Totoro /1988
      4
    • Kiki's Delivery Service /1989
      4
    • Porco Rosso /1992
      0
    • Princess Mononoke /1997
      18
    • Spirited Away /2001
      30
    • Howl's Moving Castle /2004
      62
    • Gake no Ue no Ponyo /2008
      6

Önerilen İletiler

Miyazaki'nin birçok çalışmasını severek,büyük bir keyif alarak izlerim,yönetmenlik yapmış olduğu filmler arasında da;Nausicaä of the Valley of the Wind,Castle in the Sky,My Neighbor Totoro,Kiki's Delivery Service,Spirited Away,Porco Rosso,Princess Mononoke,Gake no Ue no Ponyo,Howl's Moving Castle filmleri (Kısacası,Lupin hariç :D) izlediğim eserleridir.

Oyumu da bu filmler arasında Howl's Moving Castle filmi için kullandım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 44
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• indians

4

• Squaw

3

• armadaxster

1

• Hei

1

Her birini severek izledim. Benim için özel olan Princess Mononoke'ye gider benim oyum:2813:...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok zor bir soru sormuşsun. 3-4 anime arasında kaldım, Howl's Moving Castle diyorum ben de :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında Spirited Away ve Mononoke Hime arasında kaldım. İlk izlediğim Miyazaki filmi Spirited Away olduğundan olabilir belki, benim için daha bir özel geldi sonra. Oyum ona.:alkiss:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Howl's Moving Castle diyorum. Princess Mononoke ,Spirited Away'ıda seçebilirdim ,ama sanki daha fantastik buldum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Howl's Moving Castle ile Princess Mononoke arasında kaldım :(... ama Howl's Moving Castle dedim....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zorlu vede güzel bir anket olmuş Castle in the Sky ve Howl's moving castle arasında kaldım ama oyum Howl's Moving Castle

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Princess Mononoke: Doğa-insan ilişkisi -ya da insanın tek taraflı savaşı- üzerine güzel bir bakış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nausicaa dedim ama zor oldu sprited away,mononoke ve totoro başta olmak üzere her biri harika bir tek lupini izlemedim onu bilemicem o yüzden

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hepsi güzel Spirit away,Mononoke ama gönlümün sahibi Howl's Moving Castle:mutlulh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nausicaa ...artık Mangasınıda okuduğumdan mı Animeni sonlarında karşıma çıkan Haendel'in Sarabande'sinden mi bilemiyorum ...Princess Mononoke,Spirited Away ve Porco Rosso'yu da ayrı yetten....Aslında hepsi çok güzel.Birini seçtiğimde diğerlerine haksızlık etmiş gibi hissediyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bütünlük açısından Spirited Away diyorum. Boşuna oscar almadı. Animede bir roman adeta. Kişisel zevkim açısından totoro ve karakurumlarımı tek geçerim. Çocukluk macerası ayrı güzellik katıyor animeye. Görsellik açısından Nausicaä tam bir şölendir benim için. Whisper of heart neden katılmadı ankete belki de ençok onu beğenirler belli mi olur. Neticede saf ve mükemmel macerası ve sıcaklığı için aslında gerçek spirited away dese de ben totoro diyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nausicaä of the Valley of the Wind /1984 bence en iyisiydi. [Hepsi iyi aslında]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Whisper of heart neden katılmadı ankete belki de ençok onu beğenirler belli mi olur. Neticede saf ve mükemmel macerası ve sıcaklığı için aslında gerçek spirited away dese de ben totoro diyorum.

onunda ayrı bir güzelliği var. neticede

Çok güzel bir soru sormuşsun aslında indians,üstelik benim en sevdiğim Miyazaki çalışmalarından ilk 3.te yerini alır her zaman bu muhteşem film :)

Ama ankete açtığım filmler sadece Miyazaki'nin yönetmenliğini yaptığı filmler, Whisper of the Heart filminde,yönetmen koltuğunda Miyazaki yerine Yoshifumi Kondou isminde birisi oturuyor.:(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ama ankete açtığım filmler sadece Miyazaki'nin yönetmenliğini yaptığı filmler, Whisper of the Heart filminde,yönetmen koltuğunda Miyazaki yerine Yoshifumi Kondou isminde birisi oturuyor.:(

Hayret hiç dikkat etmemiştim doğrusu. Halbuki Totorodaki yaramaz mei nin ablası, castle in the sky deki kız, future boy conan daki Lana whisper of hearts taki kızla nerede ise bire bir aynı demekki farklı yönetmenler birbirine ait çizimleride yapabiliyor. Eeeee neticede yetenek var tabi. Bu arada future boy conan ı hala izlemeyen arkadaşlar varsamutlaka izlesin. Müthiş bir seridir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kendi kendime düşünürdüm hep whisper of heart ne animeymişki antika dükkanından ve baron heykelinden the cat returns diye yepyeni bir anime doğmuş. Meğer başkasının çizimiymiş. Ama neticede senaryo yine miyazakinin tabi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kendi kendime düşünürdüm hep whisper of heart ne animeymişki antika dükkanından ve baron heykelinden the cat returns diye yepyeni bir anime doğmuş. Meğer başkasının çizimiymiş. Ama neticede senaryo yine miyazakinin tabi.

Miyazaki'nin parmağı olan her filmi,rahatlıkla ayırt edebilirim,onun çalışmalarının karakterlerinde hemen hemen Miyazaki'ye ait her havayı sezebiliyorum,benim gözlemlerime göre de en büyük özelliği,ana karakter olan kızlarımızın sahip olduğu muhteşem ötesi olan hayal güçleri.Küçükken hiçbir bölümünü kaçırmadan izlediğim (Miyazaki'nin varlığından haberdar değilken üstelik :) ),Miyazaki'nin dizaynında görevli olduğu Akage no Anne (Türkiye'de Yeşilin Kızı Anne ismiyle yayınlanmıştı) serisinde bile bahsettiğim bu ezgileri görebiliriz.

Whisper of the Heart'ın yoksunluğuyla (indians gibi benim de içim el vermedi onu eklememeye ama sadece yönetmenlik olarak açma gereği duyduğum için eklememiştim) ile ilgili anlaşmazlık da ortadan kalktığına göre,anketimiz kaldığı yerden devam edebilir qkralll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada tam da lafı üstüne geldi Akage no an animesini çok kaliteli yapımları çevirmesi ile ünlü bir çevirmen arkadaş " günebakan" arkadaş çeviriyor en son 30. bolume kadar gelindi ve bitirecek galiba. RAW sürümünü indirmeye çalışıyorum animeden soğuyacagım nerdeyse 12.1 gb lik RAW sürümü 1 aydır 540 mb indi. Neyse bizim totoroya da oy çıkmıyor pek hayret?:) hadi beyler haaa du goooo haaa du gooo wata şiva kendiiiiiiiiii hehehhehe:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oscar goes to Mononoke!!!!:D

Neredeyse tüm Miyazaki yapımlarını izlememe rağmen ilklerin yeri çok ayrı..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sprited away ile Howl's Moving Castle arasında kaldım, ama ellerim Spited Away'e gitti. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Princess Mononoke e verdim oyumu Nausicaä da fena değildi :qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valley of the Wind,Castle in the Sky,My Neighbor Totoro,Kiki's Delivery Service ve Howl's Moving Castle filmlerini izledim ama elim otomatik ayarlanmış bir şekilde Howl's Moving Castle filmine gitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spirited Away'i izlediğim zamanlarda henüz anime çizgi film kavramı ayrımım yoktu, ingilizce dublaj izlemiştim ama ona rağmen beğenmiştim. (Gerçi sonunun daha belirgin olmasını dilerdim.)

Çok geçmeden Howl's Moving Castle'i izledim ve onu da çok başarılı buldum. (Zaten de daha sonra "Miyazaki usta yaptıysa iyi yapmıştır" diyordum kendimce.:D)

Oyum Howl'a gitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Howl's Moving Castle'da beni Spirited Away'den daha çok çeken bir şey var. Oyum Howl'a gitti ama gönül isterdi ki aralarında tercih yapmayayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?