Jump to content
  • Kayıt Ol

Animelerde Hüzünlendiğimiz,Ağladığımız Sahneler/Diyaloglar

Squaw

Önerilen İletiler

gundamaster

Legend of the Galactic Heroes 26. bölümde,

Kircheis'ın hiç beklemediğim bir şekilde ölümü beni kahretti. Hangi animede bir favori karakterim olsa ani bir şekilde ölüveriyor. Kircheis'ın ölümünün ardından Reinhard'ın hüzne boğulması da içimi burktu. İnsanın kardeşinden de öte olduğu en sevdiği arkadaşını kaybetmesi çok acı bir durum:agla:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Death Note

Kira' nın ölümü ve Yagami Light' ın babasının ölümü

Myself; Yourself

İkizlerin baskı dramı ve yaşadıkları

True Tears

Shinci' nin bir türlü Yuasa Hiramo' i sevdiğini söyleyememesi ve sonda ağlayarak "...In that shoe, There is YUASA HIROMI!!!" diye bağırması. (p.s mutlu son)

h2o~Footprints In the Sand~

Birgün çocuğun kör olduğunu kabullenememesi ve görmediği bir kıza aşık olması onun için her türlü tehlikeye girmesi...

Magister Negi Magi Negima!

Asuna' nın ölümü

Clannad

Daha ilk bölümlerde küçük kızın kimse tarafından görülememesi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tengen Toppa Gurren Lagann son bölümü evlilik töreni olan sahne

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

clannad

küçük kızı parti verdikleri akşamın sabahın hatırlamamaları

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Belki etkilendiğim pek çok sahne olmuştur ama sadece tek bir animede oturup ağlamıştım; o da Clannad. Birincide dayanırsın, ikincide dayanırsın, haydi üçüncüde de dayanırsın ama Clannad her tarafından trajediler fışkıran sahnelerle doluydu; sonunda dayanamayıp koy'veriyor insan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nana

Hachi zile bastığında nobunun kapın arkasında kalışı..

xXxHolic

Watanuki Yuukonun dileğini sorduğu sahne beni çok hüzünlendirmişti..

mangadan ama olsun söylemeden edemicem sürekli aklımda (:

xXxHolic Manga

181. bölümde yuuko yokolurken ki konuşmalar hala aklımda ne zaman o konuşmaları düşünsem ağlayasım gelir..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk FMA serisinde Ed&Al'ın evlerini yaktıkları sahne, bu konuda benim için bir numaradır; ondan sonra da Major 1.sezonda YL maçında Goro'nun homeplate'e dokunması gelir..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Fate/Stay Night:

Saber-in olumu.

Shironun son sozleri Saber icin. Cok alamistim. 1 ay boyunca. Gercekten hic abartmiyorum.

Ciel-in olumu. Burda sadece 1 hafta.

Cowboy Bebop:

Spike-in olumu. Hala unutamadim. Saberinkiyi de. Hala alamak geliyo icimden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saber'in ölümü.

Shironun son sozleri Saber icin. Cok alamistim. 1 ay boyunca. Gercekten hic abartmiyorum.

Ciel-in olumu. Burda sadece 1 hafta.

Spike-in olumu. Hala unutamadim. Saberinkiyi de. Hala alamak geliyo icimden.

bunları spoiler içine alsan daha iyi olurdu şu an cowboy bebop izliyordum pek süprizi kalmadı :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rurouni Kenshin'in son filminde Kaoru ve Shinta arasında geçen son o son sahnede gerçekten çok kötü olmuştum. O filmi en sona bırakmıştım zaten hep, ilk OVA'yı, seriyi ve mangayı tamamen hatim indirdikten sonra izlemiştim ve çok sağlam çarptı.

Şimdi aklıma gelen Air TV'de yine son sahnede, izleyenler bilir... Misuzu'nun o son söyledikleri, Haruko ile o koşma sahnesi... gözlerim şişmişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sera'ya katılıyorum ben de,seri ile ilgili can alıcı noktaları yazarken ''Spoiler'' butonunu kullanmaya özen gösterelim lütfen,seriyi izlemeyen arkadaşları da düşünmemiz gerekiyor ne de olsa :)

Ben de daha Cowboy Bebop'un serisini izlememiştim,üstelik izleyecklerim arasındaydı, bana da pek sürprizi kalmamış oldu sanırım :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bunları spoiler içine alsan daha iyi olurdu şu an cowboy bebop izliyordum pek süprizi kalmadı :)

Cok ozur dilerim T_T.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rurouni Kenshin

Mehmet'in söylemiş olduğu sahne bi taraftan seviniyorsunuz aslında ama öteki taraftan Hüzün kaplıyor içinizi heleki bu ikili en sevdiğiniz karakterlerden ise...Bide mangada bir sahne varya hani Kaoru'nun... :( (neyse okumayanlar var haliyle :) )Önce fena halde bir şok olma durumu sonra bi hüzün kapladı beni Fena kaptırmıştım kendimi...Zaten direk bilgisayarı kapatıp ve iki gün sonra ancak devam etmiştim mangaya

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rurouni Kenshin

Mehmet'in söylemiş olduğu sahne bi taraftan seviniyorsunuz aslında ama öteki taraftan Hüzün kaplıyor içinizi heleki bu ikili en sevdiğiniz karakterlerden ise...Bide mangada bir sahne varya hani Kaoru'nun... :( (neyse okumayanlar var haliyle :) )Önce fena halde bir şok olma durumu sonra bi hüzün kapladı beni Fena kaptırmıştım kendimi...Zaten direk bilgisayarı kapatıp ve iki gün sonra ancak devam etmiştim mangaya

Anime konusunda kesinlikle sözlerine katılıyorum Zhenya,mangada daha ilerlemedim zaten sanırım burdaki taşlardan birisi de benim kafama geliyor :) ama zaten daha önceki yorumlarımda da belirmiştim bu seriye dair düşüncelerimi neden etkilediği konusuna gelince;

Kenshin'in,Tomoe'yi kaybettikten sonra her zaman yaşamında eksikliğini hissetmiş olduğu sıcaklığı Kauro-dono'da buluşu aslında senin de dediğin gibi bu üzücü bir son değildi bence sonuçta tüm insanlar o anı er geç yaşayacaktır ki benim görüşüme göre Kenshin ölümlerin en güzelini yaşamıştır içinde duyduğu hep Shinta özlemini hem de sıcaklığı sonuna kadar yaşayarak yakalamış ve sevdiği diğer kadının kollarında bir Shinta olarak ölmüştür;''O an'' lar her ne kadar içimi acıtsa da aslında mutlu bir ölümdü bence Shinta'nın yaşadığı ve beni Kenshin yapımlarında en çok acıtan Tomoe gidişinden sonra Kenshin'in içten üşümeyi iliklerine kadar hissedişidir,onu ''ÖZ''üne döndüren bir geçişte yapayalnız kalıp yolculuğuna yalnız devam edişi....

Yani aslında Mehmet'in yazdığı son bence mutlu bir sondur benim gözümde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hayatımda sayılı kez ağlamışımdır, birinin Clannad olmasından hiç utanmadım, her duygu harman edilmiş ama hüzün sahneleri gerçekten görülmeye değer, fazla spoil olmasın sadece tavsiye gibi bir şey olsun benimki .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Clannad'ın son sahnesi çok etkilemişti beni gerekse sahne gerekse hikaye gerekse arka plandaki müzik + seslendiren kişilerin gerçekten yüksek performansları ilk defa bu animede ağladım. izleyenlerden ricam bu sahne arkasındaki müziğin ismini sölermisiniz acaba ?

image-E5E1_4B726B88.jpg

image-3DA1_4B726B88.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Elfen Lied:

Sonunda Lucy nin boynuzları kopunca...öldüğünü düşündüğümde nerdeyse aglıycaktım...gözlerim doldu...

Naruto:

Gaara'nın öldüğünü ve Deidara'nın Gaara'nın cansız bedeni üzerinde oturdugunu görünce öyle kötü oldum ki :( hem de sinirlendim :sinirfli:(ama neyse ki Gaara daha sonra hayata döndü...=) Gaara'm <3

Gungrave:

Brandon 'ın vuruldugu an cok kötüydü =( hem de en yakın arkadası tarafından vuruldu...adaletsizlik buu =(

vs..vs.. daha cok vardır...ama aklıma ilk gelenler bunlar... =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Clannad'ın son sahnesi çok etkilemişti beni gerekse sahne gerekse hikaye gerekse arka plandaki müzik + seslendiren kişilerin gerçekten yüksek performansları ilk defa bu animede ağladım. izleyenlerden ricam bu sahne arkasındaki müziğin ismini sölermisiniz acaba ?

Clannad Another World Tomoyo Chapterin sonundaki müzik sanırsam senin aradığın.Aynı müzik After Story'de 19.bölümün başlarındada çalmaktaydı.Parçanın ismi Ana ... http://www.4shared.com/file/227671961/8fd84592/15-Ana_Lia_Re1.html Buyrunuz ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Elfen Lied;

Mariko' nun öldüğü sahne. Aslında daha çok mangadaki gibi ölmediğinden üzülüyordum :q015:

Ef A Tale of Memories;

Chihiro'nun günlüğünü yırttığı ve sayfalarını attığı yerde , bir de Miyako'nun telefon klübesindeki sahnesi

Code Geass R2;

Final sahnesi...

Higurashi Kai;

Son arctaydı sanırım Shionu geride bıraktıktan sonra Rikanın merdivenlerdenlerden çıkarken söyledikleri ve bir de Irie'nin Shionu Satoshi'nin yanına götürdüğü bölümde

NANA;

Son bölümde Nobu'nun kapıyı açamadığı sahne, Ren'in evlenme teklifi ettiği yerde( bu biraz garip işte :P gerçekten ayrılacaklarını sanmıştım sanırım)

Umineko;

Rosa'nın Maria'ya kızarken Maria'nın sakutaroyu konuşturması, Maria'nın suçu değil demesi hüzünlendirmişti her ne kadar sevmesem de veledi :q015:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Iıım.

Sasuke'yi buldukları zaman Kakashi'nin "Geri çekil,Sakura. Bu benim görevim" dediği zaman hüzünlendim. Naruto gidip Naruto'luğunu yapınca (Sasuke'ye eskileri hatırlatınca) hüzünlendim. Asuma öldüğü zaman hüngür hüngür ağladım. Itachi'nin ölümü ayrı birşeydi,daha kötü oldum. Madara,Itachi gerçeğini açıklarken de ağladım. Gaara öldüğü zaman ağladım,Shikamaru "İyi bir takım lideri olamadım" diye ağlayınca ben de ağladım. Naruto,Sakura'ya "Kendine yalan söyleyen insanlardan nefret ederim" diyince ağladım. Sasuke köyü terk ederken Sakura ile aralarında geçen konuşma süresince ağladım. Ha bir de,Shiho adlı kız gidip Shikamaru'ya asılınca sinirden ağladığımı hatırlıyorum. Daha vardır ya :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rose of Versailles

Andre'nin ölümü..- Son değil başlangıçmış bilemedim- hemen ardınfa Oscar'ın sonu...

FMA

Küçük kızın chimamaera olması

Ayashi no Ceres

Aya Touya'nın hafızasını kazandığını ve nişanlı olduğunu öğrendiğinde uzaklarda hıçkıra hıçkıra ağlaması

Nana

Özellikle 14. bölümü 3 kere izleyip durmaksızın ağladım.. Sachiko vukuatı diyorum kısaca

Chorono Crusade

Son sanheler

Şimdilik aklıma gelenler bunlar....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Code Geass

Rolo,Shirley ve en sonLelouch'un öldüğü sahne.

Death Note

25. bölüm L'in ve son bölüm Light'in öldüdüğü sahneler.

FMA

Nina'nin cimera olması ve Hughes'in ölümü.

X

Kotori'nin öldüğü sahnede çok üzülmüştüm.

Elfen Lied

Neredeyse baştan sona tüm bölümleri ağlamaklı izledim ama en son Mariko öldüğü sahne çok kötüydü.

Angel Beats

Son bölümde Kanade'nin yok oluşu ve Otonashi'nin ağladığı kısımlar gerçekten muhteşemdi.

Şimdilik aklıma gelenler .^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Naruto Shippuden

1- Sarutobi Asubanın öldüğü sahnede çok üzülmüştüm (Naruto Shippuden) :uzqgun:

2- Jiraiya samanın öldüğü zaman ... (Naruto Shippuden) :qaglayacak:

Full Metal Alchemist

3- Edward ın Alphonse için kendisini feda ettiğinde (Full Metal Alchemist) :qaglayacak:

4- Teğmen Hughesin öldüğü zaman çok fazla üzülmüştüm ... (Full Metal Alchemist) :uzqgun:

Gantz

5- son bölümlere doğru görevde Kurono dışındaki çoğu kişinin ölmesi ... o kadarda mücadele edip uzaylı öldürmüşlerdi (GANTZ) :uzqgun:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

angel beats

son bölümde son sahneler otonashi nin kanade ye açıldıktan sonraki her saniye diyebilirim kanade nin yok oluşu ardından ağlayışıqıhım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Basilisk son bölümü son saniyeleri Her aklıma gelişinde bir tuhaf oluyorum. Evet itiraf ediyorum goca adamım basiliskin sonuna çok duygularımı tutamadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?