Jump to content
  • Kayıt Ol

Neon Genesis Evangelion hakkında ne düşünüyorsun?

Deddo

Evangelion hakkında ne düşünüyorsun?  

75 oy

1. 1. Evangelion hakkýnda ne düþünüyorsun?

• Hayatýn anlamýný onda buldum. Ýyi ki varsýn Eva.
      21
    • Çok kafam karýþtý ama güzeldi, kabul.
      23
    • Vasadýn altýnda mý üstünde mi karar veremiyorum.
      10
    • Bu ne ya? Manyak mýsýnýz siz? Nasýl dayandýnýz bunu izlemeye?
      9
    • Duymadým ki hiç. Bu anketi cevapladýktan sonra izlemem þart oldu ama.
      10
    • Bana böyle þeylerle gelmeyin arkadaþým.
      8

Önerilen İletiler

Söz konusu zevkler ise bu her halde kişiye göre en çok değişiklik gösterecek konudur diye düşünüyorum. Söyleyin bakalım, Eva size ne ifade ediyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 54
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Exile Falcon

6

• Borastus

6

• Biohazard

6

• Kisiliksiz

5

Güzeldi, severim ben Evangelion'u.

Kafam karışmadı, o kadar da karışık değildi canım abartmayın ama hayatın anlamını da animelerde aramıyorum. Bu durumda ne cevap vereceğim?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Felsefesi, hikayesi, kurgusu, psikolojisi ile izlediğim en en en iyi animelerden biridir. Hatta başında gelir. (TV serisi + The End of Evangelion filmi )

"Hayatın anlamını onda buldum." yazısını görmezden gelip "İyi ki varsın Eva." diyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her ne kadar filmden sonra daha fazla seriyi anlasam da, gerçekten hoş bir seriydi. En güzel serilerden denebilirdi. Mecha olsun, psikoloji olsun herşeyi içinde bulabildim. İzlemeyenlerin kesinlikle izlemesini tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir seri ama:

- death sea scrolls, kabalah, tree of life gibi anime de geçen terimlerin anlamlarını ayrıyetten araştırmak gerekiyor. Çünkü anime de herhangi bir şekilde açıklanmıyor.

- Normal serideki son iki bölüm parasızlıktan oldukça basit çizilmiş. Daha sonra gerçek son olabilecek end of eva çekildi. Ama bu ikisinin sonları oldukça birbirinden farklı. Bir de 4 tane film olarak çekiliyor onların da sonunun farklı olması muhtemel.

- Msn de eva daki mevzuları anlamış biri olması gerek anlaşılmadık yer olduğu zaman sormak için. Çünkü yapımcılar serinin anlaşılması için bir kitapçık çıkardı terimleri ve zaman dilimini açıklayan.

- Gerçekten anlaşılırsa kötü bir ruh haline sokabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vasadın altında mı üstünde mi karar veremiyorum.

Bu kadar gereksiz ve boş felsefe yapılan bir anime daha görmedim. Neden bu kadar şişirildiğini de bir türlü anlayamam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vasadın altında mı üstünde mi karar veremiyorum.

Karakterleri bazında incelenince gayet iyiye giderken. Hikaye bazında fazla şey vermeyen bir yapım. Son iki bölümü karakter olayından bakarsak anlamlı hikaye yönünden bakarsak gereksiz. Tabi firmanın parasızlığından ötürü son iki bölüm öyle olunca bunu karakterlerin zihinsel olayı için elverişli ve birazda zorlama gibi kullanılmışa benziyor.

Evet ben de karar veremedim. Ama bunalımlı bir zamanım da izleyince nedense ilaç gibi geldi.

Yani genelin beğenisine göre cevabım en üstteki cümle...

Kişisel olaraksa bir şık veremiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok kafam karıştı ama güzeldi, kabul.

Hatta ne izlediğimi hatırlamıyorum ama güzel olduğunu hatırlıyorum xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gelmiş geçmiş en iyi anime. 3 aylık depresyon, araştırma(İncil okuma vs.) gibi şeylerden sonra ancak hafif hafif anlayabildiğim anime. Üzerine anime tanımam

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk izlediğimde biraz karışık gelen (özellikle son bölümleri noluyoz yahu falan demiştim) sonra biraz araştırınca(exile kadar değil tabi :))ve tekrardan daha dikkatli olarak izleyince çok sevmiştim ki hala yeni çıkıcak olan filmleri sabırsız bir şekilde beklemekteyim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Felsefe,psikoloji,din ve mitoloji hakkında bilginiz varsa kafanız karışmadan rahatça izleyebiliyorsunuz şahsen pek kafam bulanmadı izlerken **kendi kendine ego tatmini**.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Exile Falcon; Uzun zaman önce, çok çok uzak bir galakside...

...Bana bu animeyi önermişti. Tabi ben daha dün başladım. Ve bu sabah da bitirdim. Mükemmel bir animeydi. Aslında henüz End of Evangelion filmini izlemedim. O yüzden soru işaretlerimin yanıtını henüz bulamadım. Orjinal bir finali olmasına rağmen yine de soru işaretleri bırakmıştı. Bu gece de iki filmi izlerim zamanı ayarlayabildiğimce.

Kesinlikle çok şey kaçırmışım gibi hissediyorum geç izleyerek.

Tüm psikolojisi bozuk insanların bir araya geldiği ve benim onları köşeden izleyip keh keh güldüğüm anime'dir.

Edit: Aslında şimdi düşününce finali biraz basit geldi. Henüz filmi izlemesem de şu mutlu son ayakları biraz tuhaf kaçtı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

PC de anime izlemeye başladıgım sıralarda izlemiştim.Son bölümlerde baya kafam karışmıştı ve pek mutlu ayrılmadım.Alt yazıları oldugunu duyunca tekrar izlemeyi düşündüm ama kaliteli bölümlerini indirmeye zaman harcamak istemedim doğrusu.filmlerini indirdim ama onlarıda izlemiş değilim.Askerden dönünce belki başlarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

başlarda sıkıldım, ortalarda sevdim son kısımlarda da nefret ettim. kararsızlardanım, sanırım daha çok cevap almak isterdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk film 1-6. bölümleri özet olarak gösteriyor arada da bazı farklar var. İkinci film baya farklı imiş ama daha nete düşmedi çok dandik cam ları var sadece.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İŞTE BENİM KONUM! Yanlız bunu Deddo açmış ya, yıkıldım şuan.:kotu:

Serinin 23. bölümüne kadar soluksuz izledim, sonraki 2 bölüm mü 3 bölüm mü hatırlamıyorum ertesi güne bıraktım ve ertesi günü End Of Evangelion ile birlikte izledim.

Artis, şıklar dandik. Ben hayatın anlamını onda bulmadım ancak gayet 10 üzerinden 10 bir yapım. Btw, ogzde Shinji hakkında söylediklerini okudum:spit: harfiyen ve katiyen katılmaktayım XD

25 bölümdü galiba. Bölüm bitince, tam olarak çıldırmak üzereydim. Bana EOE yi izle dediler. Anlamı orda bulcakmışım. Gördük.

inanın, 100 defa anlattığım için olayı size bi de anlatamadım kusura bakmayın. Kafayı tırlatan Wikipedia'ya baksın. Yine de kısaca bir geçim yapayım

"Son 2 bölümün devamı" denilen ancak tamamiyle 2 bölümün zıttını yansıtan bir filmdi EOE. Sizde biliyorsunuz ki, Shinji birleşmeyi dizinin son iki bölümünde felsefik-psikolojik bir şekilde kabul etmişti. İğrençti evet. Hatta artık sıkılıyorsunuz XD Ancak filminde ise, Shinji son anda vazgeçiyor. Bunun nedeni Yapımcıların son 2 bölüm için para bulamamış olması gibi abzürt bir neden. -Deddo dalarsan diye diyorum, Wiki yalancısıyım hacı-

Güzel bir seri ama:

- death sea scrolls, kabalah, tree of life gibi anime de geçen terimlerin anlamlarını ayrıyetten araştırmak gerekiyor. Çünkü anime de herhangi bir şekilde açıklanmıyor.

- Normal serideki son iki bölüm parasızlıktan oldukça basit çizilmiş. Daha sonra gerçek son olabilecek end of eva çekildi. Ama bu ikisinin sonları oldukça birbirinden farklı. Bir de 4 tane film olarak çekiliyor onların da sonunun farklı olması muhtemel.

- Msn de eva daki mevzuları anlamış biri olması gerek anlaşılmadık yer olduğu zaman sormak için. Çünkü yapımcılar serinin anlaşılması için bir kitapçık çıkardı terimleri ve zaman dilimini açıklayan.

- Gerçekten anlaşılırsa kötü bir ruh haline sokabilir.

Benim söylememe gerek kalmamış :P Son kurala katılmaca, artık hayatın anlamını sorgular hale geliyosunuz. Filmden sonra 2 saat beyin fırtınası yaşıyorsunuz (aslında başka birşey diyecektim de şimdi yasaktır falan XD)

Seri, başta hiç tutulmasa da, 15. bölüme kadar sabah kuşağında çocuklara izletilen bir animeydi. Ardından akşam kuşağına alındı. Nedeni bariz. (öweajasdjbasbjdk)

Şuan 4 adet "devam" dedikleri film gelecek. 2 si çıktı, 2 si sonra :3 İzlemedim, 2010 a kadar sabrediyorum. Çıksın, hep bir izleriz. Hatta Evangelion Partisi veririz (Niye olmasın? XD )

Hala aklımda tek soru var, onu da "ben alayınızı yerim" diyen birisine soruciim :3

Seri harika, her türlü Evangelion tartışmasına, soru/cevaplarına hazırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şuan 4 adet "devam" dedikleri film gelecek.

Ahaha demek sende forumlarda gördün "başlangıçtaki kırmızı deniz" falan gerçekten korkuyorum bu gainaxtan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ahaha demek sende forumlarda gördün "başlangıçtaki kırmızı deniz" falan gerçekten korkuyorum bu gainaxtan

huh? o_O Ne forumu ya? Film didim o_O yokmu hani 1.0 You're Not Alone, 2.0 falan? Hani çıkıcak 2010 da diğer 2 film? Yeni karakterler bilmem ne o_O ? Gainax yeni haber mi çıkardı da görmedim o_O

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tamam o zaman açıklayayım burda:

Film spoileri:

Filmi herkes bildiği gibi animenin tekrarı olarak yapılıyor. Ancak biri forumlarda bu tekrar degil aslında bir devam filmi oluyor dedi. Kanıt olarak ta animenin son bölümünde asuka ile shinjinin bulunduğu sahnede deniz kırmızı sade animenin ilk bölümünde mavi olması rağmen. Ancak Eva 1.0 da daha ilk sahnede yani ilk melegin geldigi sahnede deniz kırmızı. Birkaç tane daha ipucu var onun için bir bakmam lazım bir resim olacaktı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tamam o zaman açıklayayım burda:

Film spoileri:

Filmi herkes bildiği gibi animenin tekrarı olarak yapılıyor. Ancak biri forumlarda bu tekrar degil aslında bir devam filmi oluyor dedi. Kanıt olarak ta animenin son bölümünde asuka ile shinjinin bulunduğu sahnede deniz kırmızı sade animenin ilk bölümünde mavi olması rağmen. Ancak Eva 1.0 da daha ilk sahnede yani ilk melegin geldigi sahnede deniz kırmızı. Birkaç tane daha ipucu var onun için bir bakmam lazım bir resim olacaktı.

Ne dediğimi unuttum. hata verdi de.

Şimdi o biri kim? XD EOE filminde, filmin sonunda Shinji ile Asuka kalıyor ya, orda dikkat etmedim yani deniz kırmızıydı. Neresinde maviydi ben tam anlamadım? ;__;

Fotoğrafı da merak ettim. Demek istediğini anlamadım çünkü ;__;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen diyorsun ki, EOE 'nin devamı bu filmler. Ben zaten onun aksinden bahsetmedim. Benim bahsettiğim, 24 ve 25. bölümlerde, Shinji birleşmeyi kabul ediyor, alkışlanıyor hatta bilmem ney, sonra filmde, 2 bölümün tekrarını yapmışlar. Tekrardan ziyade, tamamiyle yeni bir son getirmişler. Ondan bahsettim. Yoksa doğrudur. Ben filmleri izlemedim çünkü.

Btw, bu tip trollemelerden korkuyorum ben. Niye bilmiyorum.

Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim, korkunç bir benzerlik var. Kafayı yedirtir bu adam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar kafanızı yormayın filmler ne devamı ne tekrardan yapımı:spit: Yepyeni bir Eva var karşımızda. Asuka'nın soyadı bile değişti yıllardır tanıdığımız Asuka Langley Soryuu oldu Asuka Shinikami.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yok ben herşeyi beklerim bu seriden

herşey değişti ama tam eoe nin bittiği yerden devam ediyormuş gibi olması dikkat çekiyor. Ama gerçekten dalga geçiyor da olabilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?