Jump to content
  • Kayıt Ol

Neon Genesis Evangelion hakkında ne düşünüyorsun?

Deddo

Evangelion hakkında ne düşünüyorsun?  

75 oy

1. 1. Evangelion hakkýnda ne düþünüyorsun?

• Hayatýn anlamýný onda buldum. Ýyi ki varsýn Eva.
      21
    • Çok kafam karýþtý ama güzeldi, kabul.
      23
    • Vasadýn altýnda mý üstünde mi karar veremiyorum.
      10
    • Bu ne ya? Manyak mýsýnýz siz? Nasýl dayandýnýz bunu izlemeye?
      9
    • Duymadým ki hiç. Bu anketi cevapladýktan sonra izlemem þart oldu ama.
      10
    • Bana böyle þeylerle gelmeyin arkadaþým.
      8

Önerilen İletiler

Arkadaşlar kafanızı yormayın filmler ne devamı ne tekrardan yapımı:spit: Yepyeni bir Eva var karşımızda. Asuka'nın soyadı bile değişti yıllardır tanıdığımız Asuka Langley Soryuu oldu Asuka Shinikami.

Det. Kabul etmiyorum. Amca yalan yapıyo yalan. Devamı o devamı. Bu 4lü bi gelsin. Bitircem, kavga çıkarcam XD

Shinikami mi... Yoksa... YOKSA... Asuka ölüm tanrısı mııı?! (eahjbdasbd off topic sayılır aldırmayın)

Off Topic for Exile, ossu da yencem seni. Hırs yaptım. Ona göre. XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 54
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Exile Falcon

6

• Borastus

6

• Biohazard

6

• Kisiliksiz

5

Her zaman beklerim Bio savaşa hazırım:ozgurluk:

Bu arada şimdi düşündüm de bu amcadan cidden her şey beklenir.

Son filmlere doğru çıkıp birden bire eveet aslında her şey devamıydı ama size remake gibi yurtturdum derse harbiden şaşırmam. Bu Shinji'nin hayal ettiği yeni dünya nasıl ama falan da diyebilir. Yani bir şekilde olayı End Of Evangelion'a bağlayabilir. Bu adamdan beklenir. Hazırlıklı olmak lazım. Asuka'nın soyadının değişmesi de pek iyiye işaret değil zaten. Neden değiştirme gereği duysunlar ki...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vallahi beyler sizi bilmem de ben Shinji ile Asuka'nın mürvetini görmek isterim.

Şöyle ekranda trendeyken önce Shinji'nin walkmaninin kulaklığının teki kulağında olacak şekilde yüzü belirir, sonra kamera aşağıya kayar kulaklığın diğerinide kulağına takmış şekilde Shinji'nin dizlerine kafasını yaslamış Asuka'nın yüzü belirir. Sonra çerçeve genişler ve Asuka'nın karnı burnunda halini görürüz. Kamera sabit durur ve trenin içinden çiftimizin uzaklaştığını görürüz.

Ben böyle son istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vallahi beyler sizi bilmem de ben Shinji ile Asuka'nın mürvetini görmek isterim.

Şöyle ekranda trendeyken önce Shinji'nin walkmaninin kulaklığının teki kulağında olacak şekilde yüzü belirir, sonra kamera aşağıya kayar kulaklığın diğerinide kulağına takmış şekilde Shinji'nin dizlerine kafasını yaslamış Asuka'nın yüzü belirir. Sonra çerçeve genişler ve Asuka'nın karnı burnunda halini görürüz. Kamera sabit durur ve trenin içinden çiftimizin uzaklaştığını görürüz.

Ben böyle son istiyorum.

tam aklımdakini yazmışsın.Bence sende yazar potansiyeli var,izleyicileri nasıl mutlu edicegini biliyorsun xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asuka şu dünyada uğruna fanboy olacağım tek karakterdir. :D Amma velakin maalesef bir türlü Shinji ile tam olarak bir araya geldiğini göremediğim için kanayan yaradır. Evangelion: Re-Take benim gibi Asuka Shinji fanları için ilaç gibidir. Doujin Moujin dinlemeyin okuyun arkadaşlar. Yazan ve çizen arkadaşımız hem orijinal Evangelion karamsarlığını havasını oldukça güzel bir şekilde yansıtmış hem de ortaya harika bir romantizm hikayesi koymuş. Yeni filmlere gelirsek. Maalesef hayır muhtemelen göremeyeceğiz. Duyduğum kadarıyla:

Asuka tamamen arka plana itilmiş. Shinji'nin ilgilendiği kız Asuka değil Rei olmuş. Ve diğer Mari adlı hatun da Asuka'dan daha ön plandaymış.

Gel de küfür etme.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eklemek isterim: Kisiliksiz, şahsen önünde eğiliyorum saygı duruşu yapıyorum. Orz diyorum. Öyle bir Fanart var diye hatırlıyorum.

EFalcon, Re-Take is the best! En çok olmasını istediğim 3. Coupledir Asuka Shinji. Rei iğrenç. Öyle moron kız sevilir mi ya? Asukayı sevmem. Ama Rei'yi HİÇ sevmem. Ayrıca Shinji ile Asuka'nın birbirlerine yakıştığını düşünüyorum.

O duyduğun şeyi yok et bence. YOK ÖYLE BİRŞEY. dedikodu dedikodu :3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eklemek isterim: Kisiliksiz, şahsen önünde eğiliyorum saygı duruşu yapıyorum. Orz diyorum. Öyle bir Fanart var diye hatırlıyorum.

Var mı hakkaten? Vay be... Hemen koleksiyonuma katmam gerek. (Dur lan silinmişti benim koleksiyon.... Olsun gene yaparım.)

Exile Falcon'un yazdığına göre Shinji'nin kafasını karıştıracak hatun sayısı zaten artacaktı da GAINAX'ı az çok takip ettiğim kadarıyla özellikle mecha yapımlarında baş karaktere dört dörtlük bir saadet yaşatmamıştır. Artık hayattan ne koparabildiyse.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bizlerin Shinji - Asuka hevesimizi ancak Dojinler giderir. Ya da bizim kendi kafamızdaki kurgular.

Vallahi @Biohazard'ın dediği gibi Fanartlar çiziliyorsa artık dünyanın her köşesinden insanlar aynı düşleri kuruyor demektir bu konuda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ohoooo fanartlardan bol ne var. Bu öyle 3-5 kişinin istediği bir şey değil ki. 95 yılından beri her taraf Asuka Shinji fanı dolu taştı. Rei'nin, Asuka'dan daha çok fanı var ama Asuka Shinji fanları onlardan da fazla:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

:spit: son şıkkı işaretlerdim ama diğerleri o kadar caziptiki animeyi bir izleyeyim belki hayat anlam kazanır diğer dokuz kişi gibi ... :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir kaç yıl önce ilk bölümüne şöyle bir bakmıştım da sevmemiştim, zaman olursa belki bir daha bakarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Bu seriye, rebuildi ile başlayınca zamanında EVA severler tarafından taşa tutulmuştum resmen :D Sonra oturup baştan bütün bölümlerini ve filmlerini izledim ve 2 gün etkisinden kurtulamadım. :D Eğer mükemmel bir anime, sizi kendisine esir etmeyi becerebilen bir animeyse EVA bu tanıma %100 uyuyor. ;) 2.rebuild filminin çevrilmesini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Noob animesi, naruto'nun halka inmemiş versiyonu. Bir anime izlerken neden araştırma yapayım ki veya neden ekstra bilgi için sağı solu didik didik edeyim ki? animenin direktörünün beceriksizliğini ben niye sırtlayayım ki en çok nefret ettiğim animedir. En iyi anime olarak adlandırılmasına da acayip kılım, gıcığım. Sırf maldaki ortalaması için sonuna kadar izledim ama sonradan duyduğum yorumlarla daha da "dandik" gözüktü gözüme.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben uzun süre izlemeye heves etmemiştim. Animeleri puanına göre değilde; alınan yorumlara göre karar verip izlemesi en iyisi.

Evangelion'u izlemeye başlayacakken genel gidişat hakkında 15. bölümden sonra tv serisinin bayağı içine kapanıklaşıp belirsiz bir sona sahip olduğunu, yapısı yüzünden fazla aksiyona sahip olmadığı (Şahsen aksiyon olayını çok fazla önemsemem, tabi iyi aksiyona da hayır demem, neyse...), oldukça bunalımlı karakterlere sahip olduğunu öğrenmiştim. İzlemeye başlayınca fazla şaşırmadım, böylece keyif aldım.

"En iyi" olma durumu kişiden kişiye göre değişiyor. Ben daha çok; "kendince bir yapım" tanımını uygun görüyorum. Öyle seviyorum.

Ama yeni çıkan "Rebuild" filmlerindeki olay akışını takip etmesi daha kolay ve fazla kafa karıştırmayacak bir son ile biteceğini tahmin ediyorum. 2. film, ilkine göre oldukça farklıydı. 3. filmin daha da farklı olacağı kesin. Tv serisinden umduğunu bulamayan seyirci (en azından sonu sebebiyle) için daha tatminkar bir gidişatta bite bilme olasılığı yüksek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

birbirine girmiş ruh hallerinin daha iyi tasvir edildiği bir anime daha olamaz sanırım.

Evangelion u değerlendirirken nerden bakıldığı önemli...

sanrımış olabilirim ama hepsi ya tek bi kişi ise?

hayatın anlamını bulmadım ama iyi ki varsın Eva.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konudaki görüşümü farklı mekanlarda daha önce 1-2 kez yazmışımdır ama yeniden yazayım bari.

NGE'yi ilk izleyişim bundan yaklaşık 9 yıl öncesine denk geliyor, o sıralar NGE 5. yaşını kutluyor, ufaktan ufaktan Manga'sı (Yoshiyuki Sadamoto'nunki) su yüzüne çıkmaya başlamış ve biz de kendimizi NGE'de "ne umduk ne bulduk" konulu tartışmalar yaparken buluyoruz. Açıkçası benim NGE'ye bakışım pek iç açıcı değildi çünkü en baştan seriyi izlemeden önce, gaza getiren tanıtım yazıları ve yüksek puanlar, elde herhangi bir kritik olmaması gibi nedenlerle seriye haftada 1 bölüm olmak üzere bir tempoda başlayıp "istikrarsız" bir seri ile karşılaşmıştım. (Tabii ilk izlenimimde, NGE'nin ilk ÖSS yılımda izlenmiş bir Anime olmasının payı da var)

1-7 arası bölümleri kanımca hikayenin en ideal haliydi ve "hikaye böyle devam edecekse, bu serinin hakkı en az 50 bölümdür" demiştim. Gerçi bunu benim Asuka ve Rei'nin bir fan'ı olmayışıma da bağlayabilirsiniz ama "Asuka Strikes" akabindeki birkaç bölümü (8-10) hikayeye hiç yoktan bir eğlence faktörü koyma çabası olarak anlamıştım (Double Rider Kick'i izah etmenin başka bir açıklaması yoktur sanırım) neyse ki 11-21 arası tüm bölümleri eleştirmeden kabullencek denli sevmiştim. Öyle ki, 17-19 arası bölümler şu an için bile benim için apayrı bir yere sahip olacak denli güzeldir. Ama sonrası... kanımca en olmaması gereken bölümler şeklinde devam edip bittiler. Artık tüm hikaye, Rei-Asuka-Shinji trio'sunun monologları durumundaydı, öyle ki, cevaplar değil salt monologlar alıyorduk sadece. Shinji'nin emo bir mesih adayı noktasına ilerlemesi apayrı bir konu tabii ki ama beni en üzen şey, belki de tarihin en güzel yan karakter kadrosundan birisinin son birkaç bölüm itibariyle neredeyse figüranlardan farklı olmayışı idi. Dolayısıyla 25-26'yı bitirebilmek için hayatımdaki en zor çabalardan birisini vermem gerekti. End of Evangelion'a bu izlenimlerle başladım ve bitirdim. Yaptığım şey, 18 ve 19'da olduğu gibi bilgisayarı kapatmak, kendimi kanepeye atmak ve 1 saat boyunca hiçbirşey düşünmemek için öylece tavana bakmak olmuştur. Belki sebebini hala bilmiyorum ama TV serisinin bitişine nazaran başarılı bir final olarak görmüşümdür End of Evangelion'u, ama serideki istikrarsız ilerlemeden dolayı bir bütün olarak NGE'ye baktığımda şimdiye dek ne tümden iyi, ne de tüm vasat bir seri görmedim. Serinin genelini anlamadığımdan filan değil (hoş, Gendou'nun avucunun içinde tuttuğu şey gibi 1-2 noktayı seride hiç anlatılmadığı halde dedikodu boyutunda sağdan soldan duyduğuklarımla aslında yanlış bildiğimi öğrenmiştim) ama sırf bu yapay bir "rahatsızlık" hisiyatından dolayı -biraz farklı bir şekilde bende Cowboy Bebop, Serial Experiments Lain, Boogiepop Phantom, Texhnolyze ve en son Ergo Proxy'den sonra da olduğu üzere- seriyi 2. bir kere izlemeyip arşive kaldırdım. Bu "yapay rahatsızlık" hissiyatına izlediğim ANimelerin sayıca artması ve buna bağlı olarak kısa süre sonra, Ideon'dan Gundam'a dek birçok klasiğin NGE üzerindeki izlerini daha fazla hissedişim, ayrıca buna kontrast oluşturan şekilde GAINAX'ın artık "suyunun suyunun suyu" şeklinde izah edebileceğim şekilde serinin üzerinden her şekilde para kaldırmayı seçen bir franchise yönetimi kullanmayı seçmiş olmasının da payı büyüktü. Bu nedenle şimdiye dek ek Manga'larının hiçbirisi okumadım, hiçbir oyununu oynama isteği duymadım, hiçbir figürü vs edinmek istemedim. Dolayısıyla ileride 2. bir kere izlemek ister miyim, tam emin değilim ama büyük ihtimalle, hayır. Sanırım -bende yaşattığı tüm unutulmaz anlara rağmen- bu seriyi asla yeniden izlemek istemiyorum.

Hal böyleyken Rebuild of Evangelion quadrilogy'sinin başlaması başta bende en ufak heyecan uyandırmadı dersem bu pek de yalan olmaz. (Öyle ki, 1. filmi bundan 6. ay öncesine dek izlemiş değildim) 2. filmin kopardığı hararetli başarı ile en azından üzerinde eleştiri yapabilecek bir fikir oluşması için 1. filme başladığımda -özellikle de 2. filmi izlediğimde- bende sabitlenen düşünce şudur ki aslında Rebuild of Evangelion'ların bizim beğenip beğenmediğimizi hala tartıştığımız TV serisiyle hiçbir alakası yok. Gerçi hala EVA'lar, Angel'ler, paralel rollerini oynayan karakterler var gerçi ama bunları bağlayan yorum sanki tamamen farklı bir hissiyata hitap ediyor gibime geldi. Nasıl diyeyim, sanki bundan 9 yıl önce, NGE'yi daha izlemeden kafamda canlandırdığım NGE gerek konsept gerekse pratogonist karakterlerin olay içindeki duşunun belli bir sınırın içinde kalması yönüyle aynen karşımdaydı ama gerisi açısından sanki yüksek bütçeli bir blockbuster izliyor gibi bir izlenim edinmiştim. Biraz düşündüğümde aslında bunun bir "yönetmen yorgunluğu" ile fazla bağlantılı olduğunu düşünüyorum. (Daha ziyade "erken yorgunluk" diyebileceğimiz bu tabiri daha uzun açabilmek, anlatabilmek isterdim ama belki sonraki edit'e... Zira şu an aklıma Ghost in the Shell'den yıllar sonra Innocence'yi izlediğimde geçirdiğim müthiş hayal kırıklığı yada Zeta Gundam TV serisini izledikten 4-5 yıl sonra film üçlemesini izleyip "Hayır! Benim kendime ait hissettiğim o seri, bu değil!" tepkimden ziyade aklıma bu konuyla bağlantılı gösterebileceğim birşey gelmiyor) İlk serideki işlenmeye çalışılan tüm o ergenleşme sürecinden insanın hayatta kalma hissiyatına kadarki herşey filmlerde yine olsa da bunları TV serisinin boyutunda hissetmiyoruz. Bu "hafif" hissiyat çoğu zaman gözden çarpmayan trivial detaylara da yansıyor. Örneğin savaş sahnelerinde en ufak detaydan bile kaçınılmazken EVA 02'nin savaş alanına değin uçakla getirilmesi ama arada bir kablo olmamasına rağmen EVA'yla savaşabilmesi (tabii EVA uçağa yükleniyor, uçak olay mahaline geliyor, batarya uçaktaysa uçak tüm NERV'deki enerji stoğunu nasıl tutuyor vs bir de bunlar var), TV serisinde belki de en sevdiğim detaylar olan 4. ve 5. Angel'in Core'lerinin trenlere yüklenip götürüldüğü sahneler (filmlerde göremiyoruz zira Angel ölünce Core'u da transit "kana" dönüşüp dağılıyor), EVA 03 ile 01'in trajik savaşı (ki sonuç belki dramatik ama eyepatch ile bize zafer işareti yapan Asuka'yı gördükten sonra sonuç hiçbir şekilde trajik değil) ve Mari'nin girdiği tüm saldırılar/2. filmde görünen ilk 2 Angel savaşının -kanımca- sadece birer "şakadan" ibaretken TV serisinin ortama en uyan Angel savaşlarının belki de hiç yoktan tamamının atlanması... Belki çoğu kişi için sıkıcı denli bile olsa ben MAGI'nin istila edildiği, Shinji'nin Leliel'in içinde mahsur kaldığı, "bölüm duruşu" olarak sevmesem bile EVA 02'nin Gaghiel ile savaşını yine görebildiğim, TV serisinin aksine EVA 04'ü savaşta da görebileceğimiz, Manga yorumuna nispeten daha fazla hatırlanabilir referansa sahip... vs bir Rebuild of Evangelion serisi isterdim. Sanırım belki de GAINAX için ya çok fazla ya yanlış yönde şeyler umuyorum. (Gerçi 18. bölümdeki diyalog da atlanmasaymış Kaji'nin bu filmle çok daha oturaklı bir karakter halini alacağını söylemezsem kendimle çelişirim, ayrıca duruş olarak Mari karakterini Asuka, Rei ve Shinji gibi ekstrem uçtaki karakterlere göre son derece dengeli ve güzel bir ekleme olarak buldum. Burasını inkar edersem kendimle çelişirim!)

Tüm eksilerine ve bende uyandırdığı tüm o hayal kırıklıklarına rağmen NGE'nin bir klasik olduğunu yadsıyamam ama sevebilmek için tek yapılması gereken şey sanırım bu yapıtı eleştirmeden, karşılaştırmadan, olduğu gibi kabul etmek. Bir arkadaşımın seri üzerine söylediklerinden hareketle, ben de demek isterim ki: Öneri olarak verebileceğim tek şey, kesinlikle sınav zamanı izlememeniz ve bölümler arasına en az 1-2 hafta ara koyarak izlemeniz olacaktır. Kendinizi iyi hissediyorsanız da, Evangelion'un yegane etkisi canınızı giderek daha fazla sıkmak olacaktır. Önceden izlediyseniz ve cevaplar arıyorsanız da ikinci seferde alacağınız yanıtlardan daha fazla soru ile karşılaşacaksınız. Ama eğer zaten canınız sıkılıyorsa, bazı olaylardan ötürü çıkmazlardaysanız ve giderek yanlızlaştığınızı hissediyorsanız bu seri size çıkış yolu, cesaret ve bazı yanıtlar verebilir.

Sadeleştirirsek, yıllar önce beklediğim konsepti kabataslak açıdan da olsa veren şeyin TV değil de filmler olmasına karşın son tahlilde Rebuild of Evangelion'un kanımca asla ve katta NGE olmadığı. ama yine de kırdığı tüm o rekorları kat be kat hakedecek bir emek ürünü olması. Ve bahsettiğimiz "gerçek" NGE'nin de aynı zamanda -yıllar sonra benim için bile- beklentilere kontrast oluşturan düzeyde farklı sonuçlarla karşılaşıp pişmanlıklar, 24 bölüme sığmış şekilde sevinçler, korkular, boşluklar ve herşeyden önce bitmeyen soru işaretleri ve kanepeye uzanıp tavana bakılan saatlerimle özetlenebilecek bir Anime olduğu...

İyi seyirler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harika bir seriydi. Özellikle kafamda bazı sorunların olduğu birdönemde izlemiştim ve birçok cevabı bulmama yardım etti :D Onun dışında da gerçekten eğlenceli ve bazen ağır bir seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
  • 11 ay sonra...

Benim Eva maceram pek gariptir. İlk defa bir Fransız kanalında görmüştüm tanıtımını, ardından vaktini öğrenip soluksuz bir şekilde izlemiştim. Çok hoşuma gitmişti ama bir şey anlamamıştım :D

Ardından internetten araştırıp 50 mblık rmvb dosyalarını bulmuş, bölüm başı bir saatte, internet kafeden çekerek eve götürüp izlemiştim. :D

End of Evangelion'u izlediğim halde hala aklımda bir sürü soru olması nedeniyle internette saatler süren araştırmalar yapmıştım.

Natsume'den önceki favori anime serimdir kendisi. Hala listemdeki en iyilerdendir. Her yıl tekrar tekrar oturup izlerim şanına.

Aslında şimdi düşündüğümde bugüne kadar başka hiçbir seriye bu kadar emek vermedim, belkide bu nedenle Eva'nın yeri bende farklı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çiftleşme dönemi sanrıları yaşıyan tipik bir o...u çocuğunu hikayenin merkezine oturtan, finaliyle küfür üstüne küfür etmeme sebep olan anime... Son iki movie hariç Evangelion namına HD'de ne var ne yoksa sildim. Misato ve Ryoji haricindeki karakterlerin hepsinden nefret ettim. Seriyi yerlere göklere sığdıramayan arkadaşların, Shinji gibi bir insan müsfettesiyle nasıl özdeşim kurulabildiğini anlayamıyorum. En son Kaworu'yla yakınlaşma muhabbetini izlerken, Misato Heckler & Koch'unu çekip bu hastalıklı hayvanı kafasından vursun dedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çiftleşme dönemi sanrıları yaşıyan tipik bir o...u çocuğunu hikayenin merkezine oturtan, finaliyle küfür üstüne küfür etmeme sebep olan anime... Son iki movie hariç Evangelion namına HD'de ne var ne yoksa sildim. Misato ve Ryoji haricindeki karakterlerin hepsinden nefret ettim. Seriyi yerlere göklere sığdıramayan arkadaşların, Shinji gibi bir insan müsfettesiyle nasıl özdeşim kurulabildiğini anlayamıyorum. En son Kaworu'yla yakınlaşma muhabbetini izlerken, Misato Heckler & Koch'unu çekip bu hastalıklı hayvanı kafasından vursun dedim.

Ben şahsen hiçbir karakterle kendimi özdeşleştirmeye gerek duymadım. O nedenle karakterleri kendi içlerindeki dinamiklere göre değerlendirdim. Ayrıca Shinji'nin verdiği tepkiler (Kaworu ile yaşadığı üçüncü türle yakınlaşmalarını saymazsak) 14 yaşında, zaten problemli olan birisine göre gayet makuldü. Ama zaten Anno seriyi yaptığı sıralar ağır bir depresyondan yeni kurtulmuşmuş. Seride kafasın çivisi eksik olmayan bir adam bulamamanın sebebi de o zaten. Sonu ile ilgili olarak,son iki bölümüne de bütçe yetmediğinden bölümler öyle yapılmış hatta adam ölüm tehditleri almış sen bunu nasıl böyle bitirirsin diye. :D

O kadar takma kafaya, sonuçta altı üstü bir çizgi film :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kadar takma kafaya, sonuçta altı üstü bir çizgi film :D

Kafaya takmak ?!?

Bu tür önerilerinizi Evangelion'u izledikten sonra hayatın anlamını bulduğunu söyleyen yaşıtlarınıza saklamanızda fayda var.

Eva'nın türün genel yapısının zorlamaya çalışan ekstrem bir yapım olduğu konusundaki yorumlara katılmakla beraber, karakter oluşumu ve kurgu açısından çok sevdiğim bir anime olduğunu söyleyemem. Bu doğrultuda büyük usta Tomino'nun da tespitlerine katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kafaya takmak ?!?

Bu tür önerilerinizi Evangelion'u izledikten sonra hayatın anlamını bulduğunu söyleyen yaşıtlarınıza saklamanızda fayda var.

Ben cahillik deyip geçiyorum. Hayatın anlamını kim kaybetmiş de biz bulalım? Fazla fanboyluktan ötürü gelen laflar onlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hayatın anlamı ne demek bilmiyorum ama , insanoğlunun sınırlarını, tepkilerini yani kendisini daha iyi analiz etmek için bkz :berserk.. Bu anime içi boş dev bir fıçı gibi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?