Jump to content
  • Kayıt Ol

animeindir Gerçeği

bedifeci

Önerilen İletiler

@ hione; hiç de haddini aşmamısın bence gayet doğru söylemişsin söylediklerine aynen katılıyorum.

bir üye olarak, evet bende diğer siteleride takip ederim. ama sadece sitenin kendi çevirmenlerinin çevirdiklerini.. tutupta başka sitelerden arakladıklarını değil... bu başlık açılana kadar sitenizden haberdar değildim hoş oldum da ne oldu hiç.. bu zihniyette iken gene de girip ziyaret etmem.

AMT' nin yaninda seninde değin gibi animeindir bana göre bir hiç..ha bunu şundan diyorum. kendi işlerinizle isim yaptığınız gün sizide elbette alkışlamasını bilirim. böyle bir bütünlüğe, ekibe, birliğe bu zihniyetle sahip olmanız da mümkün değil.

bu kadar uzatmak yerine sayin yöneticimizin dediği gibi kaldırıp zamana bıraksaydın olayı, birde özür mesajı geçseydin adam gibi bence bu sitedeki bir çok üye sizin sitenizide takip edebilirdi. böyle boş ve çocukça inatlaşmak sizin size göre olan seviyenizi gittikçe al aşağı ediyor..

amacım kimseyi kırmak değildir. ancak bu iş gönül işidir ve yapan arkadaşlar değerli vakitlerinde ayırıp animeleri izleme güçlüğü çeken severlere yardımcı olmak için yapmaktadır. size ait olmayan çevirileri izin almadan yayınlamak HIRSIZLIK tır. hırsızlığa karşı hoş görülü olmak, şahsi olarak malesef prensiplerim arasında değil...

bu kadar üye, yönetici, çevirmen vs.. kişinin eleştirilerini, herkese cevap yetiştirecek kadar zeki olan birinin dikkate alıp zaten gerekeni yapacağını umuyorum..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 53
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• sinclair

7

• bedifeci

5

• Susano'o

5

• SPAWN-TheUndead

3

İşin bana göre gerçeği; animeindir sitesinin amacı sadece ve sadece hit sayısı alıp para kazanmaktır. Ne fansub grupları umurlarındadır ne de yaptıkları iş. Zaten kullanıcı seviyesinden bu durumu anlamak da zor değildir.

Basitçe AMT bize ait dosyaları sil dendiğinde, yok silemem cart curt ediyorsa bilin ki, bu adamların bu işe zerre saygı duyduğu felan yok, tek dertleri sitelerine gelecek "hit sayısı" gerisi bu tür insanlar için hikayedir. Ne kadar hit o kadar para mantığı ile hareket eden "dame ningen" sürüsü!!!

Boşa daha fazla yazıp reklamlarını burada yapmanın anlamı yok gibi. AMT isteğini belirtiş, karşı taraf yapmayız demiş, olay bitmiş... (Hem ikiyüzlülük, hem saygısızlık...)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana bu konu, nedense ismi lazım olmayan "Türkçe Anime izleme" sitelerinin Anime kültürüne katkı yapmayı zerre umursamayan, hit'e kul köle olmuş, yanlış yaptığını zerre kabul etmeyip bir de karşısındaki altyazısı çalınmış çevirmeni dövmeye çalışan empati ve IQ fakiri, şark kurnazı & yavuz hırsız mensuplarıyla şahit olduğum diyalogları anımsattı.

http://cid-00cf6294ed679a38.office.live.com/self.aspx/Belgeler/turkanimetv.rar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşin komik tarafı nedir biliyor musunuz?

Böyle bi durumda normalde çevirileri takip eden fanların yani amt çevirisinden yararlanan herkesin duyarlı davranıp olaya el atması, siteyi kınaması, mümkünse sitelerine üye olup kaldırmaları için baskı yapmaları gerekmektedir. Peki şimdi durum ne? Bu başlığa yorum girenlerin çoğu amt ile bağlantısı olan insanlar sadece bir kaç kişi normal üye ve anladığım kadarıyla onlar da çeviri işinin içinde olduğu için bu kadar duyarlı davranıyorlar. Böyle birşey yabancılarda olsa, çeviri grubu tek bi yazı yazar, gerisini fanları halleder zaten. Bu fanların nasıl desem, kendilerine birşey sunan insanlara ne kadar saygı gösterdiğini onlara ne kadar minnet duyduğunu gösterir. Anladığım kadarıyla bizde böyle birşey yok. Takipçi parazit gibi yararlanır çeviriden çekilir kenara karışmaz hiçbi olaya. İşte bu ne kadar dandik bi anime manga topluluğumuzun olduğunu gösteriyor. Hoş şeyler değil dediklerim ama gerçekler. Bana kalırsa, oturup çeviriden yararlanıp hiç bi duyarlılığa sahip olmayan şuraya iki "kınama" yazısı bile giremeyen insanların, şu sinc. parazitinden hiç bi farkı yoktur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konuya bir şey yazmak istemiyordum ama yazayım. Şimdi Türkiyede anime ve manga çeviri ve fansub siteleri büyümekte ve gün geçtikçe çoğalmakta. Bundan 2 yıl sonra Türkiyede 200 tane anime ve manga çeviri, fansub sitesi olsa ve animeindir gibi bir sitede böyle bir şey yapsa izin alması çok zor bir iş olacaktır. Ama bu durum verdiğim örnek gibi 2 yıl sonra olacaktır. Şimdi izin almaya kalkınsa hiçte zor olmayacaktır. Biz bu alemde başkasının çevirisini benim çevirim gibi gösteren insanlarda gördük. Ha animeindir bundanlardan değil. Bizim sitemizi belirttikleri sürece iyi olduğunu düşünüyorum. Ama sonuçta izin almanız gerekirdi. Eğer kâr amacı gütmüyorsanız lütfen adminlerimizin istediği gibi ya çalışmalarımızı kaldırın ya da bir özür dileyerek izin isteyebilirsiniz. Şimdi bazı kişilerde yabancı fansublarda böyle bir olay yok diyenlerde oalcaktır. Verdiğim örnekte ki gibi bizde anime ve manga çeviri, fansub da çoğalalım o zaman belki bu durum bizim içinde kalkar. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yaa, bu linkleri topladığı sitelerde zaten bu insanların üyelikleri vardır (en azından benim bildiğim birkaç siteye üye olmak zorundalar linkleri görmek için) yapacağı tek şey sitesinin ismiyle bir başlık açarak amacını düzgünce dile getirmek sonra da izin verirseniz sitemizde sizin projelerinizi yayınlamak istiyoruz demekti. hem kendi sitesini tanıtmış hem de izin almış olacaktı.

ayrıca @blue-dragon, 200 siteden izin alınması, bu 200 siteden linkleri toplamak kadar zor olamaz.

bir ekleme daha, sitelerine neden üye olma koşulu öne sürüyorlar bunu da anlamış değilim. amaçları herkesin animelere ulaşmasını sağlamak değil mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar bakın animeindir sitesinin üyeleri ne kadar animeden anlıyorlar.O siteye üye olan insanların bildiği 2-3 tane anime var bunların başındada naruto geliyor.O insanlar daha belirli başlı fansub gruplarını bile bilmiyorlar.Onlar arasında animeye çizgifilm diyen hatta bu çizgi filmleri çevirdiğiniz için teşekkür ederiz diyen arkadaşlar var.Animeyi araştıran bir insan saten pek çok fansub sitesine bulur üye olur ama bu zamanla olur.Bu siteye üye olan insanlarda zamanla anime bilinçleri geliştikçe saten sırf paylaşım da bulunabilmek için fansub sitelerine üye olacaklardır.Bakarsanız koskoca forumda bütün paylaşımları sinclair yapmış saten.Ciddiye bile alınmaması gerek bu ve bu gibi sitelerin.Biliyorsunuz son zamanlarda diğer manga çeviri gruplarının projelerini alıp başka adla upload eden aile vadisi gibi animeden anlamayan bilinçsiz üyelere sahip forumlar var.Saten üyelerin animelere dair bilinci geliştikçe fansubu yapan sitelere gireceklerdir.Sonuçta animeindir ve benzeri siteler sadece anime izlemeye yeni başlayan dolayısıyla emek hakkının ne olduğunun bilincinde olmayan toy kullanıcılar tarafından ziyaret edilir.O kullanıcılarda bilinçlendikçe bırakırlar saten bu gibi forumları.Adam anime izlemek istiyor fansub gruplarını bilmiyor.Kafadan animeindir yazıyor bu site çıkıyor.Adamda giriyor siteye yani kullanıcılar bilinçlendikçe ki bilinçlenmeye devam ediyorlar.Bu tür emek hırsızı sitelerde işlevini yitirecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

reklam kokan hareket bunlar :))) bence konuyu kilitleyin.. animeindir sitesini hic merak edipte girmemistim ama bir konuda 3-4 sayfa mesaj yazildigini gorunce merak edip girdim.. reklamin iyisi kotusu olmaz diye buna diyorlar sanirim :)) konunun kilitlenmesini oneriyorum..

not: nasil olsa sitenin yoneticisiz arsiz kapidan kovsan bacadan girecek kisilikte oldugu yazdigi mesajlardan anlasiliyor..(biraz agir kacmis olabilir ama buda benim kisiligim)

saygilar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

siz yine iyisiniz. bizden izin alınmadığı gibi projelerde ismimiz dahi geçmiyor. beterin beteri var anlayacağınız :kazna:

Not: Şimdi baktım Kuroshitsuji'de resimler sizden, çeviri bizden xD Çalmayı bile beceremiyorlar :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya zati kimsenin orada ismi geçmiyor arkadaşlar. Duyuru bölümünde genel bir teşekkür var o kadar. Yoksa burada yazdığı gibi her serinin altında çeviren grubun adresini veripde teşekkür yok. Adam düzeneği kurmuş. ^^ Sadece rar şifresi site adı olanların en altta şifre yerinde yazıyor o kadar. O da yazmasa zaten rardan çıkartamayacaklar. XD Gerçekten camia'mıza çok katkı sağlayan bir site olmuş.

Boş işler... sse54

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece animeler olsa. Animeye değer veren kişilerin kendilerinin engin bilgilerinide katarak yada zaman harcayarak yapmış olduğu bilgilendirmelerinin hepsini çalmışlar. Çalmışlar kelimesini kullanıyorum. Çünkü bir bilginin altına alıntının ismi yada kişiye teşekkür geçmezse o iletiyi gönderen yazmıştır. Örnek olarak verecek olursak. Squaw'ın hazırladığı sakura kelimesinin anlamı. Sonra Jidoshie'nin Animeou'da hazırladığı bu güne kadar çevrilmiş anime ve fansub grupları listesi. Son olarak gördüğümse Aluminia grubunun hazırladığı terimler sözlüğü alınmış. Tabi sanki kendi yapmış gibide iletilerde kasılmış. Ne diyeyim anime severler bu gibi terbiyesiz ve hırsız sitelere girmezler. Son olarakta biraz bu forumu eleştireyim. Lütfen kendi canınız yandığında bu gibi duyurular yazmayın. Böyle siteleri her zaman bilgilendiriniz. Çünkü geçenlerde hırsızlığın ötesine geçmiş Aile vadisi ve Manga vadisi adlı siteler hakkında yazılan yazılar silinmişti. Örnek olarak kendi çevirip, edit ettiklerini iddaa ettikleri Fair tail mangası ile gerçekten çeviren ve editleyen grubun yaptıklarına bakın. Resmen aynılar...

O yüzden herkes elvermeli ve haberi olmalı. Tabi bu benim düşüncem...

Edit: İçime sinmedi örnekleri vereyim. Bu gerçek çevirmenin ki! http://www.turkcraft.com/Fairy_Tail/16/3

Bu da çalınmış bölüm;

http://www.mangavadisi.net/MangaGetir.aspx?manga=340&page=4

Bu bölümde sadece altyazı direk çalınmış. İlerki bölümlerde editide çalcaklar. Neyse inşallah bu gibi gruplara destek hiçbir zaman olunmaz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Şimdiii yapacak birşey yok desem ayıp olur ama bu tip insanlar çok...

Geçenlerde de çok saygı duyduğum bir insanın başına geldi bu konuyu zorla hallettik hatta isim vericem turkanimetv faceboook da da grupları falan var...

Bu işte bir emek veriyorsun ve o emeğini izin almadan üstüne hiçbirşey katmayarak senin sırtından kendisi yapmış gibi kopyalıyorlar, sitelerine koyuyorlar falan filan...

Kahrolsun! Buda bir kurulu düzen sayılır günümüzde...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bir şey sormak istiyorum, dikkat etmedim sanırım. siz amt olarak fansub yaptığınız vidyolara kendi sitenizin adresini yazmıyor musunuz? konuda size sonuna kadar hak veriyorum (kendim de çiçeği burnunda çevirmen olarak), hani düşününce bakabt gibi sitelerde hep [shinsenSubs] gibi takılar oluyor dosyaların başında. ama mesela warezbbden link alıp indirdiğim anime vidyoları Naruto012.avi gibi isimlendiriliyor, ben bi vidyoyu açıp bakıyorum dattebayo fansubs diye içinde yazıyor. bulamadığımı/eksik bölümü gidip dattebayodan indiriyorum. o yüzden merak ettim sizin vidyolarda site/ grup yazmıyomu acaba diye?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bence en iyisi watermark, dosya adını rename eder koyar yine. altyazı desen zaten softsub veriyorsun, e ne kaldı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bedifeci sadece ilk sayfaanın ilk mesajını okudum resmi gördüm sana hak veriyorum. artık diğer paylasımları okumadıgım icin bisi diyemicem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

Neredeyse hepsini okudum hatta hepsini okudum ve şunu söylemek istiyorum. O siteden (bkz. ismi bile lazım değil) hiç bir şekilde sizin emek verdiğiniz hiçbir şey çekmedim, çekmem de çünkü siz varken neden başka siteden çekme ihtiyacım olsun ki, değil mi? Aksine oraya üye oldum kahretsin. Hoş pek girdiğim de yok yani aslında. Hah üye olmuşum heh üye olmamışım. Sonuçta buraya girdiğim kadar oraya girdiğim hiç yok.

Biraz saçma olabilir ama söylemek istiyorum. Mesela bir arkadaşının kitabı var ve bunu sen şimdi izin almadan okursan ya da eline alıp evine götürürsen... İşte bu olayda buna benzer bir şey yani... Ben bile emek hırsızlarına tolerans göstermediğim için kendi sitemde amt ya da diğer grupların çalışmalarını bizzat yayınlamıyorum ki bir de en sevdiğim sitenin izin almadan kalbini kıracağım. Yok daha neler... :003-32:

Hatta izin alacaksam da tek tek mesaj yazmak işime gelmiyorsa forumda bir konu açar öyle izin alırım. Her şeyin bir çaresi vardır, değil mi yani? :qiyiii:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

webmaster yok, site 40 günlük.. emek sahibine akıllı olacan diyen bir yetkili..

konunun hala kilitli olmaması bile hata bence.. gereken söylenmiş, silmeleri istenmiş..

silinmezse elbet bunun yasalı da var yapılmak istenirse :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya zati kimsenin orada ismi geçmiyor arkadaşlar. Duyuru bölümünde genel bir teşekkür var o kadar. Yoksa burada yazdığı gibi her serinin altında çeviren grubun adresini veripde teşekkür yok. Adam düzeneği kurmuş. ^^ Sadece rar şifresi site adı olanların en altta şifre yerinde yazıyor o kadar. O da yazmasa zaten rardan çıkartamayacaklar. XD Gerçekten camia'mıza çok katkı sağlayan bir site olmuş.

Boş işler... sse54

Rar sifresi mi? :D

Adam cevirdigim seriyi tutmus fansub grubumuzdan indirmis sonra kendi hesabına yuklemis sonra da bir guzel pisirip pisirip servis ediyor. :D Ben de tutup bekleyin biraz daha biz cıkarmadık bolumleri, gelince yuklersiniz dedim. Ne diyim? Aldınız bari bizim linkleri mi kullanın diyeyim? :birsey gelmez:

Izin isteme yok elbette, linkleri cekip ustune kendi hesabına yukleyip servis etme var? Ee, buna ne diyeceksin?:qtehlikeli:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Bedifeci

Abi sonuna kadar haklısın valla sana denecek hiç birşey yok.Yani bir izin almanın nesi bu kadar zor ki.Kendinize saklayıp turşusunu kuracak haliniz yok çevirilerin.Öyle bir niyetiniz olsa ayrı olarak zaten vermezsiniz altyazıları.

Sağolsun Lantis söylemişti çaldıklarını sonradan aklım başıma geldi.Gerçekten yaptıklarını HIRSIZLIK.

@dcmbr

Kimi yapımlar hardsub değil de softsub şeklinde hazırlanıyor.Böyle hazırlanınca da alt yazıyı söküp site isminin olduğu kısmı silip bir güzel kendi adlarını yazıp veriyorlar.Yani bunu benim gibi bir amatör bile çok rahatlıkla yapabilir.

Bir de anlamadığım şu nokta var:Hione'nin de dediği gibi 8 uzun mesaj yazmaya vakit bulup nasıl olur da bir özür mesajıyla bir Teşekkür mesajını yazamaz bir insan yahu.Kusura bakmayın ama bana göre özür dileyemeyen insanın aşağılık kompleksi vardır.Zeytin yağı gibi su üstüne çıkıyor sürekli kendi haklıymış gibi gösteriyor.Her insanın yeterli zamanı vardır.Kimse zamanım yok demesin bunun gibi basit bir iş için.

Hadi izin almadınız bari konuyu açarken altına bir not düşün çevirmene ve siteye Teşekkür amaçlı.Yani bunu yapmak çok mu zor arkadaş :neqoluyor: En azından "Unutmuşuz.Kusura bakmayın" deyip konudan sıyrılırdınız.Ama illa üste çıkacasınız ya,kendinizi haklı çıkaracaksınız ya;konuşup duruyorsunuz.

Unutmayın çevirmen kendisi için çevirmiyor yapımları.Başkaları da izleyebilsin diye yapıyor.Kendisine yapacak olsa zaten çevirmekle uğraşmaz direk izler :ne noldu: Böyle paylaşılmasını isterken neden böyle yapıp şevkini kırıyorsunuz ki çevirmenin ve yardımcı olanların???

Not: Daha söylenecek bir ton lafım var ama buna değmezsiniz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

adamlar narutonun ilk sezonunun 960 p videosuna hiç çevirmenden izin alınmadan fansub yapıyolar böyle bşiy var mı ya :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana göre asıl ve en büyük hırsız DP ve diğer sestaşları. :004-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

webmaster yok, site 40 günlük.. emek sahibine akıllı olacan diyen bir yetkili..

konunun hala kilitli olmaması bile hata bence.. gereken söylenmiş, silmeleri istenmiş..

silinmezse elbet bunun yasalı da var yapılmak istenirse :)

Herkes gereğini söylemiş üstüne bir yorum yapmayı düşünmüyorumda,Bu mesaj özellikle güldürdü.Umarım anime firmalarının "İsteyen bölümü çıkardıgımız gün hemen altyazı ekleyip internette yayınlayabilir,Bizimde DVD satışlarımız sıfıra vurur ama olsun maksat fanlar sevinsin" şeklinde bir düşünce içinde oldugunu düşünmüyorsundur.Temel olarak Fansub dedigimiz olay zaten yasadışı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Artık herkes kim kimdir biliyor. O yüzden bu eski tartışmayı alevlendirmek yerine konunun kilitlenmesini rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana göre asıl ve en büyük hırsız DP ve diğer sestaşları. :004-32:

Deme şunu işte, sonra bir ton tartış. Laf salatası. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?