Jump to content
  • Kayıt Ol

Manga Okumanın Anime Seyretmeye Etkisi

bedifeci

Manga Okumanın anime seyretme üzerine etkisi  

124 oy

1. 1. Manga Okumanýn anime seyretme üzerine etkisi

• Manga okumak,anime seyretme heycanýmý azaltýyor.
    • Manga okumak ,anime seyrederken,bana çok þey katabiliyor.
    • Yukarýdaki iki þýkta olabiliyor.
    • Manga okumayý sevmniyorum

Önerilen İletiler

Manga, shounenlerde önemli benim için. Mesela;

One Piece mangasını tercih ederken Narutoda animesini tercih ediyorum. Ama sonuçta her ikisinde de hem animesini hem de mangasını takip ediyorum. Shounen serileri mangasıyla beraber takip ederken diğer serilerin sadece animesini izlemek yetiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 28
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

1

• antioksidan

1

• Catastrophe

1

• clover

1

Çok fazla manga okuyan bir değilim, ama animesi varsa onu da izlemeye çalışırım.

Mesela bleach zanpaktou fillerlarına girdiğinde 'yeter lan' deyip magadan devam etmiştim bir süre, sonra anime o kısımlara geldiğinde daha farklı bir tat aldım, çünkü animede müzik var, bazı yerlerde bekleyip gerilimi arttırıyorlar ama mangada hızlı geçiyorum oraları.

One piece'i de 2 yıl sonrasına atladığından beri takip ediyorum, Oda-sensei iyi iş çıkarıyor tabi :) animede nasıl olacak o bölümler göreceğiz artık.

Fairy tail'ı takip ediyorum, animenin 2-3 bölümüne baktım, aynı tadı vermedi. Mangadaki çizimler kat kat daha iyi.

İşte bir sorun da o aslında, animeyle manganın çizim tarzında farklılıklar olabiliyor, zira mangaka zamanla çizimini geliştirip tarzında ufak değişiklikler yapabiliyor. Ama anime başta belirlenen tarza sadık kalarak ilerliyor.

Ve benim için manganın ne büyük artısı filler derdi yok, özellikler bleach'in fillerları bezdirdi beni, naruto zaten bir yıldan uzun süre filler yayınladı(sevenler oldu ama, kendi fikirleridir saygı duyarım). Fillerlar çok uzamayıp, ileride hikayeyle çelişmediği sürece sorun yok(misal one piece)(naruto da böyle kabul edilebilir, bekleyip fillerları en sona yığdılar), ama bleach gibi ana hikayeyi bölüp filler vermek yada dragonball z gibi saçma çelişkiler oluşturmak(bkz; gokunun uzay kapsülü!) son derece gereksiz.

(not burdan sonra biraz gaza geldim, içimdekileri döktüm)

Madem filler yapınca böyle yapıyosunuz, yapmayın arkdaş! Manga 40cilt olana kadar bekleyin öyle başlayın animeye. Yada filler olacağına yayını durdurun, bekleyin malzeme çıkana kadar. Mesela iki anime aynı yayın saatini paylaşsın, birinde mangaya yaklaşınca diğeri yayınlansın. Olmadı 2 haftada bir yada ayda bir yapın! Fillerlarla soğutmayın adamı animeden!!1!!bir!

(tekrar not; fillerın bokunu çıkarmayan serileri bunun dışında tutyorum)

Yazacak şeyim çokmuş, içimi döktüm rahatladım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Manga okurken anime izleyesim gelmiyor, anime izlerkende manga okuyasım gelmiyor :S tabi sadece manga ve sadece anime izleme gibi bi seçimde yapmıyorum hepsine birden ara veriyorum :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?