Jump to content
  • Kayıt Ol

En son bitirdiğiniz mangalar

Ryoko Yoichi

Önerilen İletiler

Tamam, kabul. Manga sektörü daha çok 300-500 bölümlük serilerin elinde ve buna hiçbir lafım yok. Ama aynı zamanda küçük animelerin tadında ya da 100 bölüm civarında harika ve ayrıntılı mangalarda gözümüze çarpıyor. En son bitirdiğiniz bu tarz mangaları paylaşalım, eleştirelim ^^

Monster

Sitedeki çevirisini http://www.animemangatr.com/forum/manga-calismalarimiz/318-monster-manga-cilt-1-bolum-8-a/ okuduktan sonra gaza gelip birkaç gecede bitirmiştim tüm bölümleri. Gerçek bir seinen. Ve gerçekten etkiliyebillir. Dünyayı olduğu hale getiren çarpık insanlar, hayatları boş ve anlamsız kuklalar, bu umutsuz dünyada buldukları mutluluk parçalarına tutunmaya çalışanlar ve umutsuzla herşeylerinden vaz geçip yapması gereki yapanlar ve belki bu insanlar hepsinin yarattığı canav arlar. Bu dediğim biraz anlamsız geliyor olabilir ama inanın bana okuduktan sonra bir süre dünyaya aynı gözle bakmayacaksınız. 10/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yukikaze'nin çevirisine başladım. Hoşuma gitti. :qzirvede:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Goth

Ne manyak mangadır ya. Cinayete ilgisi olan bir ikili. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Onani Master Kurosawa 9/10

Gecenin dört buçuğunda bana bu yorumu yazdırıyorsa anlayın ne kadar hoşuma gittiğini, aslında on verirdim ama manganın ortalarından sonra olan bir olay ve gelişim kalbimi çok kırdı, o yüzden ben de bir puan kırıyorum. School Days'den sonra böyle bir hikaye akışı değişimi görmemiştim. Bu değişimin manga için kötü olduğunu söylemeyeceğim, gerçekten favorilerim arasına girdi. Bu arada ismi sizi aldatmasın, gerçekten güzel, okunmaya değer manga.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

LOVE STORY, KILLED

toplam 4 bölümden olan manga

tavsiyem kesin okuyun 10/8

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Dragon Ball 10/10

Hikayenin ve karakterlerin gelişimi mükemmellik abidesi. En dar anda bile araya sıkıştırılan espriler ve gereksiz gibi gözüken karakterlerin aslında ne kadar önemli olduğunun gösterilmesi. Arkadaşlığın, ailenin, bir insanın isterse ne kadar değişebileceğinin gösterilmesi. Goku, Gohan, Vegeta, Trunks, Piccolo gibi harikalık abidesi 5 karakterin mangada bulunması.

Kısacası shounen türünün şahı. Teşekkürler Toriyama-sensei. Böyle güzel bir yapıtı bize sunduğun için.

Scanler aşırı dandikti ama yine de değerdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pysren 10/6

Çakmalıklarla dolu olsada idare ederdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tsubasa Reservoir Chronicle 10/10

Clamp'ın önünde saygıyla eğiliyorum :) şuana kadar okuduğum en iyi mangaydı tek üzüntüm bitmiş olması :( anime yapımcıları bu seriyi neden düzgünce devam ettirmediler hiç anlamadım ovalar arasında öyle olaylar var ki hele ki ikinci ovadan sonrası muhteşemdi. Sonuç olarak süper bir mangaydı herkes okumalı :) Sonu ile ilgili de yorum yazardım da tutamam kendimi ve her şeyi anlatırım diye yazmıyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mirai Nikki 10/10

Manga seven sevmeyen herkes okusun, yanderesi, kurgusu, karakterleri ve daha sayamadığım tüm özellikleri ile tam anlamıyla 10'da 10'luk bir manga.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Watashitachi no Shiawase na Jikan 8,9/10

gidin,bulun,okuyun,çevirin,bitter virgindeki gibi bunun da çevrilmesini salık veriyorum.tabi sonlarda sinirleriniz bozulacak ya neyse artık olsun o kadar.2

sene oldu okuyalı ama şimdi yazıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aaa. Eyeshield 21'i buraya yazmayı unuttum. Bana amerikan futbol aşkını tekrar kazandıran özellikle son bölümüyle efsaneliğini kaybetmeyen mükemmel bir anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

xxxHolic 8/10

En son yazmam gerekeni ilk olarak yazayım direk, sonu berbat. Kimse mazeret falan üretmeye çalışmasın, ucu açık bırakılmasının yanı sıra daha açıklanmayan olaylar, o kadar merak edilen karakterlerin bırakın derinine inmek, haklarında yüzeysel bir anlatımın bile yapılmaması, acele getirildiği çok açık ve insanı tatmin etmekten uzak bir son.

Bu kadar bölümü bunun için mi okuduk diye düşünüyor insan. Forumlarda gördüğüm kadarı ile de sonunu beğenen yok zaten, ben de dahil olmak üzere herkes fazlasıyla hayal kırıklığına uğramış. Manga sonu itibari ile rahatlıkla devam edebilecek gibi gözükse de herhangi bir açıklama bulamadım bu konu hakkında. Clamp'ın Gate 7 adlı yeni mangasının üzerine odaklanmak istediği için Holic'i acele getirildiğini söylüyorlar, katılmamak elde değil açıkçası.

Sonu haricinde harika elbette ki, ama serinin herkese göre olmadığı bir gerçek. Özellikle mangada yaşanan bir olay sonrasında gelen bölümler zaten sıkıcı gelmişti, ama öncesi fazlasıyla heyecanlı. Animesini beğenenler rahatlıkla okuyabilir, ama manga büyük oranda paralel gidiyor animeye zaten. Bu türü beğenenler bu seriyi kaçırmasın, her ne kadar sonu bu şekilde olsa da.

Doumeki'ye verilen yumurta ile ilgili hiçbir açıklama yok. Üstelik son bölümde çeviriden ve yorumlardan anladığım kadarı ile Watanuki'nin konuştuğu kişi Doumeki'nin oğlu. Bu kadar büyük bir zaman atlaması sonucunda Kohane ve Himawari'nin öldüğünü sayabiliriz. Yani bırak onların hikayesini falan dinlemeyi direk öldürüldü karakterler ya :) Zashiki-Warashi ya da Jorougumo gibi karakterlere ne olduğu ise tamamen belirsiz. Zaten Himawari'nin başka biri ile evlendiğini duyunca seride çılgına dönmüştüm, en azından Zashiki-Warashi'yi görebilirdik. Yine de Himawari nasıl başka biri ile evlenir :) Yuuko da geri dönemedi zaten, Watanuki'nin dileğinin gerçekleşme durumu da hala belirsiz bu sayede. Tam anlamıyla berbat bir son, umudum serinin devam edeceği haberinin gelmesi yönünde tamamen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

School Rumble Z çok komik ve güzeldi

ama son bölüm süper ötesi olmuş diye bilirim kesınlıkle pc bulunması gerekli bir manga

10/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

Mirai Nikki 10/10

Kesinlikle ihtiyacım olan bir yapımdı. Bir kere seinen olması konuya özgürlük getirmesi iyiydi. Karakter gelişimleri fena değildi. Ama bir Yuno var ki. 59 bölüm sırf onun için bile okunur. Tabii manganın tek çekici unsuru Yuno değil. Kurgu. Gayet güzel. Death Note okuyormuş gibi hissettim kendimi. Tanıtım için iyi ama anime için yeterli olmayan o özel bölüm yerine bir seri yapılmalı ama olacağından pek de umutlu değilim. Umarım mangaka aynı şekilde devam eder gelecek serilerinde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Beck 8.5/10

Animesini izledikten sonra en başından başladım, çoğu mangaka gibi Sakuishi Harold da çizimini bayağı geliştirdi manga ilerledikçe. Başlarda bölümlerin doluluğu beni çok etkiliyordu, animenin bittiği yeri geçtikten sonra heyecan verici olaylar gelişti ve bayağı bir süre okudum, ama bir kısımdan sonra manga bir şeyini kaybetti sanki. Uzunca bir süre işin müzik kısmı unutuldu ve kağıt üzerindeki şeyler yer aldı. Bu doğal tabii de insan yadırgıyor yine de. Sonu da görmek istediğim şeyleri göremediğimden benim için pek tatmin edici olmadı. Sonunda grup elemanlarının bayağı bir büyümüş olacağını ve Koyuki'nin Maho'yla evlenmiş ya da en azından çok iyi bir durumda olacağını düşünüyordum, ya da grubun DyBre gibi olacağını, ama ''maceramız yeni başlıyor'' sonlarındandı ve içimde patladı maalesef. Sanırım tek iyi yanı manga içerisinde bir kere Saitou-san'ı boynuzlamış olan Momoko-sensei'in, Saitou-san'ı boynuzladığı adamı Saitou-san'la boynuzlamasıydı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

@ademania

Vallahi sonu hakkında ne desen haklısın. Küfredip durmuştum sonu yüzünden. Neyse yumurta işinin açıklanmış olması lazım;

Yumurta kullanıldığında Watanuki'ye Yuuko'yu tamamen unutturuyor.

Bitirdiğim mangaya gelince;

GON 9/10

Tekken 3 oynayanlar bilir, orada Gon diye bir karakter vardı sonradan açılan. O Gon bu mangadaki Gon işte... Bu kardeşimiz bir dinozor türü bir şey. Alemin kralı güç bakımından, ya diğer hayvanlarla dostluk kuruyor ya da onları dize getiriyor :D Mangada bir adet bile diyalog yok, yani bakmak için İngilizce'ye falan gerek yok. İndirin okuyun, bakın artık. Çizimler mangadaki hareketliliği yansıtıyor. O dinamiklik hissini mangaka iyi vermiş. Belki diyalog yok ama, olaylara çoğu zaman güldüm bazı yerlerde ise duygulandım. Cidden çok hoştu. 7 ciltti, keşke daha fazlası olsaydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 11 ay sonra...

Uzumaki :qhipnoz:

güzel bir manga aslında değişik, garip, ürkütücü, mide bulandırıcı.. 7/10 verdim puanını :qiyiii:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Ben de Junji'den manga okuyorum, artık bir hayranı oldum diyebilirim en son Flesh-Colored Horror'u bitirdim son üç hikaye favorimdi özellikle headless sculptures ve fleshed-colored horror inanılmazdı ilk defa Junji'nin mangalarında sonlardan tatmin oldum diyebilirim...

tumblr_lyan91MDIt1r4xqamo1_r1_500.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gantz

Gerçi bitirdim denilemez, günceli yakaladım diyeyim. Ama en sonuda (spoiler olmasın diye açıkça yazmıyorum) ta en başından merak ettiğim soruların tamamına son bir iki bölümde yanıt bulmuş olmanın iç huzuru var üzerimde. ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?