Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

Baktım kimse açmamış ben açayım dedim : )

Ayrıca söylemek sitediğim birşey var o da başlığın yeni bölüm çıktıkça güncellendiği. Yani başlık seriye yetişmiş kişilere hitap ediyor o nedenle kimsenın yazılarını spoiler içine almasına gerek yok.

Evet 373. bölüm çıktı. Ortalama üzerinde bir bölümdü. Rose'un da salınımını ilk defa görmüş olduk. Stark'ın o kurtları beklediğim gibi kendi ruhunun bir parçası çıktı. Asıl konuya gelecek olursak, Stark'a bir kılıç giriyor son sayfada. O sayfaya bir bakalım,

19.jpg

"Sayfada bu kılıçta nerden geldi ?" dense de açıkçası pekte bir kılıca benzemiyor o siyah şey. Bana daha çok Stawberry'nin maskesini takarken çıkan siyah ruh parçacıkları gibi geldi. Fakat o şeyin strawberry'den geldiğini sanmıyorum. VL'ların geldiğini ve Stark'a çekil ayak altından ayağına böyle bir şey yaptıkalrını veya Royal Guard'ın geldiğini düşünenler olabilir. Ben bu kadar çabuk olacağını sanmıyorum. Bana kalırsa o siyahımsı şey bir Vaizard'a ait. Ama hangisine? Vaizardlar arasında şuan boşta tek kişi var o da yanılmıyorsam Kensei. Muhtemelen o şeyin sahibi kensei ve zampaktousu gin'inkinin bir benzeri. Uzuyor ama etrafında ruhsal enerji oluşturarak.

Önümüzdeki bölüm baya iyi olucak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

373ü daha okumadım full anime indirdiğim için. O sayfa bile tartışmaya baya bir açık. Vaizardlardan biri olduğunu sanmıyorum. Çünkü hiçkimse birbirinin dövüşüne karışmayacağını düşünüyorum. Bizimkilerden biri yada İchigolar dönmüş olabilir. Oda olmadı sonunda Kisuke gelmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Alakası bile yok bana kalırsa. Mangahelpers'da spoilerden okuduğum kadarıyla gin'in shikaisi olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gin veya Aizen'den birinin bunu yapabileceğini ben de düşündüm. Fakat arkasında hiçbir mantık bulamadım. Neden Gin veya Aizen böyle birşey yapsın. Diyelim ki yaptılar. Eğer böyle birşey olursa Stark'ın kesinlikle ölmesi gerekir. 1. espada'ı bu şekilde mi harcayacak KT ? VL veya Royal Guard'ın da bu kadar çabuk gelmesini beklemiyorum. Bunu yapan büyük olasılıkla kensei fakat o zamanda bir sorun var. Kensei neden Aizen veya Gin'e saldırmak varken Stark'a hem de arkadan saldırsın.

Her olasılığın arkasında onu çürütücek mantıklı bir neden var. Peki ya bu hamle uçuk ve arkasında mantık aranmayacak bir karakterden geliyor olabilir mi? Evet WW'den bahsediyorum. WW için büyük umutlar vardı, asacak kesecek diye fakat çabucak aşağı indi. WW ayağa kalkıp dengesizce veya isteyerek Starrk'a saldırmış olabilir. Dengesizce diyince zaten arkasında bir neden yok, delidir ne yapsa yeridir WW, arkasında da Starrk patlatır kafasını o ayrı. Ama ya isteyerek yani arkasında bir neden olupta bunu yapmışsa? Ya WW VLlardan biriyse ve yeni espadalar olarak eski espadalarn en güçlüsünü indirip kendi liderliğini ilan etmeye çalışıyorsa? Acaba Aizen, Gin ve Tousen buna göz yumar mı?

Baya karıştı yahu xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çıkacak kişiye göre hikaye baya değişiklik gösterebilir şu durumda. Evet, Gin'den bahsediyorum. Normalde onun shikaisine göre biraz kalın duruyor ama yine de mangadaki halini andırıyor. Tabii ki de, geçerli bir sebep bulamıyorum. Ama olur da Aizen'in işi çıkarsa bu, çok daha büyük bi' komplosu var o herifin. Yani herhangi bir mantık bulamıyorum ben de ama bir şeyler çıkabilir, o yüzden Gin ihtimalini tamamen atamıyorum kafamdan.

Vaizardlardan birinin işi olduğunu ise zannetmiyorum pek. Şuan boşta gibi duran Kensei & Mashiro ikilisi var, evet Kensei güçlü baya, ama bu adam da Primera. Love'la Rose shikaideyken bu kadar zorlandı, Primera daha fark edemeden bunu yapacak birinin gerçekten aşırı hızlı ve kurnaz olması gerek.

Ukitake & Shunsui ikilisine gelirsek, Ukitake'nin durumu belirsiz olmakla birlikte, Shunsui savaştan Rose'la Love'ın damlaması üzerine çekilmişti şimdilik. Bankai ile bunu yapacak güce sahip olabilirler, ama arkadan vurmak bizim eski kaptanların işi değil gibi geliyor pek.

Diğer bir ihtimal, daha meydanda olmayan karakterlerin böyle şok bir giriş yapması olabilir. Bunlar da Yoruichi, Urahara ve Tessai tabi. Tessai kidou ustası olduğundan onu bir kenarda bırakırsak geriye Urahara ve Yoruichi kalıyor. Urahara da Yoruichi de tek başına Primera'ya bu hamleyi yapacak kadar güçlü değiller diye düşünüyorum. Ama içimdeki dizginlenemez Yoruichi sevgisinden olsa gerek, bu hızda bir 'arkadan vurma' girişimini daha önce Özel Tim'de olan biri yapar gibi geliyor ancak. Ama çok çok düşük bir ihtimal bu.

Gin'le birlikte en çok olabileceğini düşündüğüm kişiyse, Zax'ın da dediği gibi Wonderweiss. En son Mashiro'dan ağzının üstüne tekmeyi yedi doğrudur ama o kadarla işi bitmez tabi ki. Bir de kılıcı Claymore kılıçlarına benziyor bu arkadaşın. Onun işi olabilir çok büyük ihtimalle.

Tüm bunlar bir yana, Vaste Lordelar ya da Royal Guard'dan elemanlar devreye girerse hiçbir yorum yapamicam o konuda XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız dikkatimi çeken birşey var. Kılıç saplanmadan önce Love'da hiçbir şaşırma belirtisi yok, hatta güldürme beni diyor,

016.jpg

Burdan bence iki şey çıkartabiliriz. İlki saldırının çok hızlı bir şekilde gerçekleştiği yani love stark'a bakarken stark'ın arkasında birinin olmadığı biranda saldırının geldiği. İkincisi ise saldırıyı yapananın Love'ın tarafından biri olduğu. Yani çaktırmamak için Love orda doğal davranmış olabilir.

Ama ben hala kılıç olayına takmış durumdayım. O şey hiçte bir kılıca benzemiyor. Binktopia son bölümü scanlasa da adam gibi okusak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence çok hızlı bir şekilde gerçekleştiğinden görmedi Love, çünkü eğer konuşurken biri yaklaşsaydı Starrk fark ederdi gibime geliyor.

Zaten çok abuk bir şekli var şu görünümüyle. Ama kılıç olduğuna emin olabiliriz o kılıç nerden geldi yazdığına göre. Bir de arkasında ip gibi bir şey var neyse artık >.<

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunu SSden hiçbiri yapmamıştır diye düşünüyorum. Çünkü hiçbiri arkadan vuracak insanlar değiller. Gin ve ya Aizen olabilir. Neden diye sorarsak. Arrancarmış falanmış sayıca hem azlar hem hepsi teker teker harcanıyor. Aizen kaçma planı uygulayabilir. Şu düşüncem her zaman vardı. Bazı Arrancarlar ve Aizenler İllüzyon olabilir ne de olsa Aizen bunu yapabilir. SSlere göz dağı verme gibi durumu olabilir.

Bir düşüncem ise Yoruichidir. Eski SSli olsa bile. Suikastçıydı kendileri. Arkadan saldırmaymış nerden nasıl saldırırsa saldırsın istediğini yapacak biri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Muhtemelen SF'ın dandik scan'ından kaynaklanan bir problem oluştu çünkü az önce DA'da bir renklendirmeye rastladım,

Bleach_Spoiler_373_p19_by_Shooter2K9.png

Bu adam kafasından oluşturacak değil ya. Bu bir kılıç : )

Ama raw'a baktım da,

bleach-373.jpg?action=resize

Burda ya kubo tite'nin bir hatası var ya da o gerçekten bir kılıç değil. Çünkü kılıç çizerken insan kan ve kılıç arasına en azından ton farkı koyar. KT fark koymamış direk simsiyah yapmış.

Bu kılıç mevzusu baya gidicek gibi xD

@bLue-Dragon

Ss'den kimsenin arkadan vurmayacağına emin misin? Daha 3-5 bölüm önce Shinsui Starrk'ın arkasından saldırmıştı bunun üzerine Starrk " sana yakışmadı bu yaptığın " felan demişti : ) Aizen, " bu iş parmağımızı dahi oynatmadan biticek " dedi bu vs başlarken. Kaçacağını sanmıyorum. Ss'nin artık yenilginin tadını tatması lazım. Ama ss'de kaybedilmemeli. Bi süre içine kapanıp yeni kaptanlar belirlenmeli. Şuan 3 kaptan koltuğu boş. Aizen gittiğinden beri boşlar. Hala da doldurulmadı nedense.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

...Bir düşüncem ise Yoruichidir. Eski SSli olsa bile. Suikastçıydı kendileri. Arkadan saldırmaymış nerden nasıl saldırırsa saldırsın istediğini yapacak biri.

Hah sonunda bu olasılığı destekleyen biri. Düşük bir ihtimal ama yine de düşüncesi hoşuma gidiyor. Daha önce zanpakutousunu görmemiş olmamız ve de o sürekli kullandığı ipe benzer bir ipin gözükmesi böyle bi' "hmm" dedirtti. Hız ve eski Özel Tim kaptanlığı da cabası... Ama yok hayır ümitlenmiyicem, burda direk fanlığım devreye giriyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hah sonunda bu olasılığı destekleyen biri. Düşük bir ihtimal ama yine de düşüncesi hoşuma gidiyor. Daha önce zanpakutousunu görmemiş olmamız ve de o sürekli kullandığı ipe benzer bir ipin gözükmesi böyle bi' "hmm" dedirtti. Hız ve eski Özel Tim kaptanlığı da cabası... Ama yok hayır ümitlenmiyicem, burda direk fanlığım devreye giriyor çünkü.

Yoruichi olma olsalığı her ne kadar az olsa da, düşüncesi beni de mest etmekte. Ben yoruichinin kaptanlık döneminde de bir zampaktou "taşıdığını" görmedim. Orası şimdi ilgimi çekti düşününce.

Şu stark'a arkadan monte olmuş keskin biçimli şeyin kılıç olabilitesine gelince;

Ben bunun yanlış çeviri olduğunu düşünüyorum. SleepyFans'ın çevirileri genellikle yanlış çıkıyor. Yani o şeyin bir "blade" olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Ayrıca gölgeyle alakalı bir şeye benziyor, bir önceki karenin vurgusunu göz önüne alırsak.

Ve bence bu, en sade ihtimalle diğer vaziardlardan birinin shikai'si ile alakalı bir numara.

P.S. Ya da bir bakımı çeviri de doğru olabilir. bkz; serilerdeki tipik "shadow blade" numaraları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm, dediğin üzere çeviri olayı bir yana, bana daha çok hızını göstermek için yapılan bir çizim gibi geldi. İkinci dediğin ihtimale katılıyorum.

Ama vaizard olayı hala kafama yatmadı... Çünkü Lisa ve Hiyori Harribel'le meşgul [daha doğrusu Lisa meşgul, Hiyori chibilerle kavga etmeyi tercih ediyor] Hacchi kidou adamı, hem de daha yeni çıktı savaştan, Shinji'nin önüne en son Tousen -uyuzu- çıkmıştı, Mashiro ihtimalini elersek, Kensei'nin de shikaisini gördük. Pek öyle bir numarası olacak gibi durmuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eğer vaizard shikaisi olmuyorsa shinigami bankaisini sunarım sana. (keh) Gerçi bankaisini de bilmediğimiz kaç tane kaldı ki. Şu anda ss'ten birinin daha bankai açma ihtimali zayıf dahi olsa, eğer biri açacaksa da Shunsui açardı herhalde.

-Ahh, ne de hayal dünyasına daldım. Shunsui nerde, bankai nerde...

Gerçi karakterlerin kalitesi, gizemi hızlı düşüyor bleach'te. Her an, herkes bankai açabilir, release v2 yapabilir veya vaizard çıkabilir. Çok saçma bir sebepten yama-jii bile bankai diyebilir. (yok yahu, ne yaptım ben)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Normalde şu olaydan sonra 1 hafta uyuyamaz, acaba kimdi falan diye kendimi yerdim. Ama artık umursamıyorum, şurda sadece bir şey çıkarsa ciddi hoşuma gider o da yeni arrancarlar (muhtemelen VL seviyesinde) çünkü Starrk übergüçlü 2 kaptan ve 2 vizardı zorladı (her ne kadar shikai modda olsalar da) Starrk'ı indirebilcek olsa olsa yeni bir arrancar topluluğudur.

Yalnız adam o kadar kötü çiziyorki oraya blade diye yazmasa ciddi onun kılıç olduğunu anlayamazdı çoğu kimse (gene de bir sürü kişi onun kılıç değil de ışınımsı bişey olduğunu düşünüyor gördüğüm kadarıyla)

Ah, ah Bleach sen bu durumlara düşecek mangamıydın? İyice ele ayağa düştü böyle kötü giderek. Artık beklentiyi düşürdüm ki sonunda yaşadığım hayal kırıklığı da bir nebze de olsun azalsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yani Bleach kadar kendini yiyip bitirmiş bir seri daha var mıdır bilemiyorum.

Artık bu arrancar arc bitsin diye bekliyorum, yeter nefret ettim şu savaştan. Ne kadar kötü kurgulandı ne kadar kötü çizildi ya.. Soul Society arc böyle miydi hiç? O tanrı seviyesinde tuttuğumuz karizma karakterler nasıl böyle maymun oldular bir anda? Shunsui, Ukitake sözde SS in en güçlü kaptanlarıydı şu düştükleri hale bak. Benim içimde pek umut kalmadı ama her hafta takip etmeden de edemiyorum Bleach'i..

Bu arada eğer bu baslikta spoiler serbestse en azından baslık isminin yanına (Spoil serbest) gibir bir şey eklensin, girdikten sonra çok geç olabilir okuyucu kesim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O tanrı seviyesinde tuttuğumuz karizma karakterler nasıl böyle maymun oldular bir anda? Shunsui, Ukitake sözde SS in en güçlü kaptanlarıydı şu düştükleri hale bak.

Dediğim gibi karakterlerim kalitesi çok hızlı düşüyor. Kubo karakteri karizmatik, gizemli kılmak için Bankai gibi şeyler açtırmıyor. Üstüne basa basa ben burada bankai kullanamam, şurada kullanamam felan. Bu şekilde seride Bankai kullanma adabı gibi bir şey oluşturdu resmen.

Sen açacaksın biz de, Voaa O_O tribine gireceğiz. Bu kadar. Bankai'yi neden açıyorlar ? Dövüşte üstünlük sağlayabilmek için kullanılması gerekiyor diye biliyorum. Madem kullanmayacaksın, kullanmamak için maymun gibi döneceksin, sopa yiyeceksin, niye kaptansın ? Neydi o havalar ?

Yani Kubo karakterleri karizmatik kılmak uğruna maymun ediyor. Kishimoto eserine döndü bleach'de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu gin teorisini ortaya attım, bari açıklık getiriyim. Öncellikle, demek istediğim şuydu; aizen espadaları kullanan bir lider. Buna göre stark'ın artık sıkıştığını ve zaten ölüceğini gören aizen gin'e "öldür onu!" diyerek, bu işi bitirebilir diyorum. Ayrıca, kubo şu sıralar mangayı gerilimde tutmak için çok fazla şey yapıyor. Belki bu artık okunmama durumunu düzeltme çabalarıdır. Büyük ihtimalle de öyle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakıyorum da herkes populer olanı taşlama sillesinin bir parçası olu vermiş : )

Şuan mangada bazı yerlerden ben de memnun olmasam da shinsui ve ukitake'nin hiç de maymuna döndürüldüğünü sanmıyorum. KT resmen bağıra bağıra diyor ki, " Starrkta kimmiş? Shinsui'nin bankaisi böyleleleri için açılcak türden şeyler değil! " Bu beni daha çok heycanlandırırken neden insanlarda karakterin ezildiği duygusuna neden oluyor anlamıyorum. Shinsui ve Ukitake ağır başlı abiler, vursan ensesine güler geçer bu adamlar, lisa geldi üstüne bastı diye maymuna mı döndü bu adam?

Kaçınız farkında bilmiyorum ama çoğunuz değil. KT ss arc'ta düştüğü hataya düşmemeye çalışıyor burada. Daha bankai bile açamayan Ichıgo gitti Zaraki'i yendi. Sonra bu zaraki gitti 6. mı 7. mi ne tam hatırlamıyorum o espadayı yendi ve yaptığı tekşey kılıcını iki elle kullanmaktı. Sorarım size Zaraki neden Ichıgo'da kullanmadı iki eli? Bu da yetmedi Ichıgo daha ilk bankai savaşında en güçlü kaptanlardan birini bankaisi(!) açık olduğu halde indirdi. Onu da geçtim, Rukia'ı idam edicek olan o ruhsal kuş söylenene göre 71689237162381 tane shinigami'nin gücüne denkmiş ( öyle birşeyler vardı tam olarak hatırlamıyorum ama çok çok çok güçlü olduğu söyleniyordu. ) peki ne oldu? Ichıgo arkası dönük kılıcıyla bu hayvanımsı şeyi engelledi, kılıcında bir çizik bile(!) olmadı. Çok saçma çok. Bana göre Bleach'in en ezik arc'ıdır ss arc.

Not: Spoiler uyarsını attım başlığa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shunsui ve Ukitake'nin kişiliklerini zaten şu ana kadar gayet iyi tanıdığımı sanıyorum. Rezil edilmeleri 300 küsür bölümdür sürekli "güclü" olarak anılmalarına rağmen hiçbir olay gösterememiş olmaları bu savaşta. Hatta wonderweiss Ukitakeye kolunu sokarken , Ukitake fark etmedi bile. Sonra aynı wonderweiss i kıçı kırık bi Vaizard tekme tokat dövdü. Kubo'nun ukitake ve shunsui ikilisini ayrı ayrı çizmeyeceği resmen belli oldu, tek basına savasamayacak bu adamlar. Ayrica shunsui 10 küsür chapter stark ile geyik yapıp -ki hiç zevkli değildi- sonunda hiçbir şey yapmadan yere yapıştı.

Ayrica ben Ichigo'nun Zaraki'yi yendiğini falan düşünmüyorum. O savaşın sonunda ayakta olan Zaraki'ydi benim bildiğim. Sonradan düşmesi en fazla beraberliği getirir yenilgiyi değil. Ki orda Zaraki'nin Ichigo'yu ne kadar ciddiye aldığını biliyoruz.

O ruhsal kuş 1 milyon shinigami değil zampakto gücüne denkti. Açıkçası çok saçma ve aptalca bir olaydı o, 1 milyon zampakto nedir ki belki çapulcu zampaktosu? Gücünün seviyesini bu şekilde kestiremeyiz, bi zangetsu hepsine kadir olabilir. Oldu da.

Bence güç dengeleri SS'de normaldi, Ichigo biraz baş karakterliğinden torpil aldı evet ama mantıksız olan pek bir şey yoktu. Arrancar arcta ise daha ilk bölümlerde Grimmjow'un fraccion'ları hitsugaya'ya daldığında dahi çocuğumuz neredeyse yeniliyordu, güç salınımı kalktıktan sonra yendiler ve sonunda "salınım kalktıgı için bir anlıgına şaşırdılar, yoksa şansımız olmayabilirdi" diyen çocuk, şimdi 3. espadayı bankaisinin yine kıçından uydurduğu tekniği ile yeniyor (pardon Fan-kai mi deniyordu forumlarda buna?)

Hatta bu savaşta "bu tekniği kullanırım ama herkes ölmesin diye korkuyom" gibi aptalca bir laf ediyor. Kısacası Kubo artık fanlara oynuyor sadece, şu bi gerçek ki SS tayfasından hiçbir kayıp vermeden bu savaşı kazanacaklar, yani Bleach'te artık bizi şaşırtabilecek pek bir şey kalmadı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach'in zaten şu saatten sonra bizi şaşırtabilceğini sanmıyorum. Sadece ss tayfası kayıp vermiyecek, espadalarda her savaşta direk salınımı yapıcak ve hepsi anında ölücek. Bu sadece bleach'in vasat altı bir seri olduğunun kanıtıdır. Ruhsal kuşa gelince, zampaktou sadece dikkatinizi çekerim. Herhangi bir takımdan, herhangi birinin zampaktousundan 1 milyon tane olsun daha shikai veya bankai açamayan bir zampaktou, onlardan 1 milyon tane olsada yeter ? Fazla mantık dışı olan olay yoktu evet, torpildi aldı her serideki gibi.

Ayrıca, stark'ın arkasına saplanan "blade"'i gördüm de(renklendirme olarak.), o normal bir kılıç değil. O büyüklükte bir kılıç daha önce görmedim. O yüzden gin shikai kafadan elenebilir. Yoruichi'nin de suikast ekibinde olduğundan, hıza önem veriyorlardı. Öyle bir büyük kılıç sadece Yoruichi'yi yorar. Yoruichi şıkkımızda burda eleniyor.(renklendirme doğruysa.) Açıkcası, urahara'dan böyle birşey beklerim. Belki de, urahara'nın bankaisi açılır açılmaz düşmanın arkasından saldırıyor ? ( ehehhe, çok kurgu kurdum. )

Belki de, iliyozdu !? Aizen herkesi stark öldü diye oyuna getiricek !? Eğer stark'ı öldürmiyecekse, "Ben bunu ilizyon yapıp kurtarıyım, sonra büyük ihtimalle işime yarıyacaktır." diyip herkese bir ilizyon numarası sergiliyor olabilir.

Edit: Şimdi yine baktım da o kılıç zangetsuda olabilir. =D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çizimlerden bişey anlamak mümkün değil ama sanki kendi gölgesinden geliyo gibi bi ...yani ikisi kombine bi atak kullanmış olabilir Stark a kendi sitiliyle cevap vermiş lerdir diye tahmin ediyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangaya laf söylemenin neresi popülerlik ben onu anlamadım? Tabi ben fikirlerimi insanların düşüncelerine göre oluşturan biri olduğum için millet ne diyorsa onu diyen biriyim sırf ilgi çekmek için laf söylüyorum doğru haklısınız.

Bu kadar kıvranan, hastalıklı bir mangaya sağlıklısın mı demeliyim popüler olmamak için?

Neyse artık teori meoride çıkmaz burdan, haftaya bi flashback dayarlar Starrk'ın Aizen'e nasıl katıldığını sonra iki laf söyler Starrk pişmanım falan filan uyumak varken böyle atraksiyonlara girdim diye. Sonra çok kaliteli bir manga olur Bleach evet.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaraki vs Ichıgo'nun kazananı Ichıgodur,

18.png

Bunun tartışılcak bir yanı bile yok. Fakat zaraki'nin böyle abudik tavrı bu vs'iu komik yapan şey. Zaraki iki el tekniğini bu vs sırasında da biliyordu. Adamın teki gelmiş ss'e salıdıyor ve ne yaptığı da belli değil. Ve sen gelmiş en iyi tekniğini kullanmıyorsun bile. Koca bir saçmalıktan öteye gidemez bu vs.'da ıchıgo'nun kazanması.

Ruhsal kuş muhabetine gelicek olursak sormak istediğim birşey var size. Neden normal bir zampaktou ile basitçe suçlunun kafasını uçurmak varken böyle öküzümsü bir güce sahip kuş kullanılıyor? Cevabı oldukça basit, o zampaktou kesin ölümü getirmez. Yani kimi adamlar var ki o zampaktou'u sallasan kellesine çizik dahi atılmaz. O nedenle herkesin üzerinde bir güç ile bu idam gerçekleştirilmeye çalışılıyor ve bu herkesin üzerinde olan güç Ichıgo tarafından oldukça rahat(!) bir biçimde engelleniyor. Arkasından ben ittirsem en azından bi adım ileri oynar adam. O herkesin üzerindeki güç çarpıyor ama kımıldama dahi yok. Alla alla çok ilginç.

Toushiro muhabetine gelince. Aslında genel olarak o zamanlar SS'nin bastırması sonucu herkes tarafından bir " bu ne yahu, espadalar bu kadar mı yani? " tarzında şeyler söyleniyordu. O zaman da bu soruyu sordum, hala da sormaya devam ediyorum. Espadalar gelse bir çırpıda alsa kaptanları demez misiniz " ya bu dünyanın koruyucusu koca kapranların gücü bu kadar mı yani? " diye. O zaman söylediklerimin devamı ise " Şuan ss'nin önde olmasının tek nedeni onların boş olmadığını göstermek amaçlı sonra kesinlikle espadalar tarafından ezilecekler. Tüm umutların tükendiği anda da Vaizardlar devreye girecek ve espadaların üstünlüğü sona erecek, vaizardların üstlüğü de vlların gelişiyle sonlarınken hemen ardında da royal guard olaya el koyucak. " Söylediklerim bunlardı ve yarısına kadarda birebir gerçekleştiler. Stark'ın arkasından giren o kılıçta VLlardan brine ait olabilir ve ortaya attığım şeylerin 3/4'ü gerçekleşebilir. Son olarakta royal guard gelir.

Açıkçası savaşın sonunda Aizen'in üstünlüğü olacağını düşünüyorum. Çünkü Aizen " bu iş parmağımızı bile oynatmadan bitecek. " dediyse vardır bir bildiği. Ayrıca ulq resmen Aizen tarafından terkedildi(!) HM'da yani Aizen artık daha oraya dönmeyi planlamıyor. Bu savaşın sonunda Aizen ss'i ele geçirecek ve ss takımı ise isyan kuvvetleri tarzında birşey olup karakura şehrinde toplanacak. Benim fikrim bu. Ve çok ama çok şaşırtıcı şeyler olucak : )

Hipernova dediğimi yanlış anladın sanırım, bu kadar kızmana gerek yok. Ben sadece herkesde olan şu " Popüler serileri taşlama " geyiğinin buralarada bulaştığını söyledim. Anti-populerizm gibi anlayacağın, gerçi bu da populer olu verdir, dışladığı sistem tarafından benimsendi, orası da ayrı bir konu : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla 373 de işler iyice karıştı starkk ın zanpaktou ya benzer şeysinden kurtlar çıkageldi ama bakalım neler olacak ilerleyen sayılarda hep beraber göreceğiz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zax bence serinin başında gelişmiş olayları şu ankilerle pek karşılaştırma, ilk başta bankai, gotei 13 gibi kavramlar bile yoktu, bu nedenle Byakuya haorisiz gerçek dünyaya geldi.

Ikkaku'yu ezik gibi gösterdiler en azından Renji Ikkaku'dan güçlüymüş gibi gösterildi başta ama sonra Ikkaku'nun Renji'nin üstü, hatta eğitmeni olduğu ortaya çıktı şimdi geriye dönüp baktığımızda böyle bir adamın henüz ilk defa ciddi dövüşen birine o kadar da zorlayamadan yenilmesi çok mantıksız geliyor (en azından Renji zorlamıştı Ichigo'yu)

O zamanlar Kubo bu iki el taktiğini düşünmemişti. Daha sonra Zaraki'yi Nnoitra'ya karşı kazandırmak için yeni bulduğu bişey o. Tıpkı koskoca Gotei 13'ün belki de girdikleri gelmiş geçmiş en büyük meydan savaşına bir tane healer götürmeyip daha sonra Kira'nın bir zamanlar 4. takımda olduğunun ortaya atılması gibi.

Sougyoku da Rukia'nın içinden hougyokuyu çıkartmak için kullanılacaktı ama orda da Ichigo bakın ne kadar da güçlenmiş dedirtmek için Ichigo sougyoku'yu durdurabildi daha sonra da Ukitake ve Shunsui tarafından yokedildi. Şu olanlara kıyasla SS arctakiler süper mantıklı geliyor bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?