Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

Az önce Binktopia'nın scanından okudum son bölümü ve sanırım birşey yakaladım.

Şimdi ilk olarak bu sayfaya bakıyoruz,

http://read.mangashare.com/Bleach/chapter-373/page016.html

En sol alttaki kare'e lütfen herkes dikkat etsin. Starrk birşey'in üzerine inecek ve yerde gölgesi var. O gölgemsi karalama çizilmeden de olabilirdi değil mi?

Hemen ardından bi sonraki sayfaya bakıyoruz,

http://read.mangashare.com/Bleach/chapter-373/page017.html

Starrk ayağını cismin üzerine koyduğu anı bile çiziyor KT. İlkten bakınca insana basit bir sahneleme gibi gelen bu an aslında son bölümün kilit noktası. Starrk ayağını koyduğu gibi arkasında kocaman birşey ona arkadan girmiş oluyor. Ve bu şey hakkında kılıç dense de hiçte kılıca benzemiyor. Evet IQ düzeyi 50'nin üzerinde olan herkes ne demek istediğimi anladı. Starrk'a arkadan saplanan o şey, Starrk'ın kendi gölgesi. Ve bu gölgeyi kontrol eden biri var, ama kim?

Hemen ilk verdiğim sayfaya dönüyoruz,

http://read.mangashare.com/Bleach/chapter-373/page016.html

Daha birkaç sayfa önce o kurtların Starrk'ın cerosu olduğunu düşünürken eli ayağı dolanıp ne yapacağını şaşıran Love. İkinci kez o kurtlar tarafından patlatılıp Starrktan " o kurtlar cer değil yahu, cero sizin gibi güçlüler için basit kalır, onlar benim ve Lilynette'in ruhunun parçaları " lafına resmen " Çokta fifi " diyor. Peki onca bu güven bir anda nereden geliyor?

Evet, o şey Starrk'ın gölgesi ve onu kontrol edende Love'ın ta kendisi. KT resmen gözümüze gözümüze sokmuş bunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

Yerdeki tabiki gölgesi ve üstüne basa basa gösterilmiş. Bakalım o gölgeyi kim yapmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mantıklı, iyi yakalamışsın; denilen o ki Kubo ilk defa gölge çizmiş. (BA'ya baktım biraz da bu gölge teorisinden bir kişi bahsedip sonunda böyle demiş)

Bu chapterda Starrk'ın ayaklarının çizilmesi ısrarla abartıldı, kesin öyle bişey çıkacak;

Starrk'ın gölgesine yenilmesi, Red Kid'in gölgesinden hızlı silah çekme olayına bir gönderme falan çıkar hatta. :bilmiyorum:

Bakalım artık 2 gün sonra spoiler çıksın öğreniriz ama çok orijinal bişey beklemiyorum ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında, love'un bu işte olabileceği her ne kadar çok basit olsa da, baya belliydi. O sayfada ki rahat davranışlarıyla başlı başına bir şüpheli zaten ama gölgeyi yakalamak gerçekten iyi bir teori. Kubo'nun bu kadar ayrıntılı düşüneceğini pek tahmin etmezdim. Bu sefer şaşırttı doğrusu ama love gölgeyi nasıl kontrol ediyor ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Loveda olmayabilir. Love'un yanındaki olabilir ismini unuttum :bilmiyorum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında herhangi bir vaizard olamasına bile gerek yok. Daha doğrusu bu sadece tek bir vaizard'ın gücü olmayabilir. Sonuçta gerçek vaizardların güçlerinin nasıl olduğunu daha bilmiyoruz. Ichıgo baz alınarak bu maskeli kişilerin güçleri hakkında yorum yapmak pek doğru olmaz. Belki de hepsi gölgeleri kontrol edebiliyordur. Olur mu olur : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hımm iyi göstermişsin, bu teori kafama yattı gibi. Ki Love'ın o hayvanat shikaisinden başka numaraları vardır, olmalı. Klasik iyileri zor durumda gösterip sonradan süper bir özelliğin çıkarılması. Ama bu şekilde olursa cidden fena olmaz, neyse bakalım yarına çıkar spoiler büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son spoiler'a göre arkadan saplanan kılıcın sahibi Kyouraku,

Source : 2ch

Credit : Nja

Verification : Confirmed

Copied from BA and posted by czeria

んじゃ ◆bvOTKk1mXg :2009/09/14(月) 19:46:02 ID:5Vqg01x90

んでは 刺したのは京楽スタークの影から出てくる

The one who stabbed was Kyouraku and he came out from Stark's shadow.

僕の能力は 童(こども)の遊びを現実にする能力

"My ability is to turn a child's play into reality"

影鬼なら影を踏まれたら負け 高鬼なら高いほうが勝ち~負ければ死勝てば生~

If you're the shadow-monster, you lose if your shadow gets stepped on.

If you're the tall-monster, you win by being the taller one. You die if you lose and live if you win. (TN: I think this refers to some traditional Japanese children's games)

刀の名前~の領域に入ったら決められたルールで遊ばなきゃならない

According to the naming of the sword, once you go into that area, you have no choice but to play by the rules.

ルールや遊び方など刀自身が決める振り回されるんで大変なんだよ~

The rules and way to play is decided by the sword itself, and it's a chore to be pushed around by it~

斬りあいが始まり イロ鬼 灰色 と京楽がスタークに攻撃

The duel is starting,

"Iroki, haiiro" (Monster of color, gray) Kyouraku says and attacks Stark.

スターク  切り落とされたような感覚だったがそんな傷じゃないな・・・

俺の切られた場所は灰色・・・ しばらく悩み

Stark: "Somehow even when i feel I've been cut down, I don't see that kind of wound...

The part where I was cut is gray... a bit of a worry

京楽 おいおいどうしたんだい?君の番だよ色を指定して攻撃するんだ~

Kyouraku: Oi oi what are you doing? It's your turn, you have to give a color to attack

スターク (あいつには灰色が無い・・・)イロ鬼 白 

Stark: (He doesn't have anything gray...) Monster of color, white.

京楽の顔色が変わり背中にかすり傷を負うがすさまじい血の量が吹き出る

Kyouraku's expression changed and on his back was a splash-shaped wound and a tremendous amount of blood is sprayed out.

京洛 くそ 折角ルールをちょっとづつおしえて行こうと思ったんだけど

そう自分自身も大ダメージを食らうが攻撃に転ずる際も, 弱点をいって攻撃すれば相手に特大のダメージを与えられる

もうわかっちゃたのか・・・  だからあんたは やりづら!!  

Kyouraku: Shit. After all the pain of thinking about trying to explain the rules a bit at a time.

To think about what will instead be a large damage to yourself and turn it to an attack. And you can give your opponent a large blow by aiming for the weakness.

You already understood it...This is why you're a pain in the ass!!

(TN: Essentially to name the color you have on yourself, and do the damage to the opponent. This is why Stark was able to damage Shunsui badly by naming "white")

スターク お互い様だ!!

(なんで俺はこんな強いやつと戦わなければならないんだ?) 

Stark: Right back at you!! (Why do I have to fight someone this strong?)

スターク回想へ

弱いやつが羨ましい 俺の周りに居たやつはすぐに骸になってしまう

寂しさから~自分の魂を2つにわけ~どっちが元だったか忘れちまった~

弱いやつは羨ましい 群れの中で生きていける

俺と同じような強い仲間が入れば・・・

Stark's flashback

I envy the weak ones. The ones around me will soon become corpses.

Because of the loneliess, I have split my soul into two, I've already forgotten which one of us is the original.

I envy the weak ones. They are able to live in groups.

If someone as strong as me joined as my comrade...

とっさに目の前にハッピが投げされそれを斬るスターク

Stark cut across the Happi (Kyouraku's captain coat) that was thrown at him.

全身黒装束になった京楽が イロ鬼 黒!

Kyouraku is now all in black. "Monster of color, Black!"

とばっさりスタークを斬った所で

Stark got cut open everywhere.

完です

End.

んじゃ ◆bvOTKk1mXg :2009/09/14(月) 20:45:20 ID:5Vqg01x90

どっちでしょう始解か卍解か・・・刀に別に変化は無かったように見えたのですが・・・

ただ刀に向かって話しかけてた時右手に持っていた刀に話しかけてた様な

気がします 左手の方はまた別な能力なんですかね~?

Nja doesn't know if it's shikai or bankai, and there's no change in the shape of the sword.

It's just that when Shunsui was talking and pointing with his sword, he was using his right hand.

It's worth noting that maybe the sword on his left hand has other abilities?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilginç bir olaya girmişler.

shunsui'nin bankai yapmadan stark'ı yenebileceğini sanmıyorum ama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada daha chapter çıkmadan spoilerları açık açık yazmasak, ben de chapter çıktıktan sonra spoiler kullanmayı ve bana kullan denilmesini sevmem ama bir önceki chapterla ilgili bişeyler yazmak isteyebilir ve insanlar spoilerları okumak zorunda değiller.

Kubo da artık farkına vardı bunun çocuk işine döndüğünü, artık iyice çocuklara yönelik bir manga oldu çıktı yok senin sıran yok benim sıram ne diyelim 1 haftadır beklediğimiz şeye bakın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ah ah ben ondan diyorum tek başlık altında olmuyor tartışma diye : )

Shinsui'nin olayı tam anlamış değilim. Resimler gelse de tam anlamıyla anlasak ne olduğunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gençler resimler geldi,

www.dotup.org146578.jpgwww.dotup.org146581.jpgwww.dotup.org146585.jpgwww.dotup.org146589.jpgwww.dotup.org146591.jpg

Yorum,

Valla gölge teorim tutmuşa benziyor fakat yanlış kişiden xD Ama zaten Shinsui'den de kimse böyle birşey beklemezdi ya. Hiç bir ip ucu yoktu. Ermiş kişi olmak lazım bunu bilmek için : ) Ayrıca Starrk'ın bu kadar basit paketlenmeyeceği için. Bir 2. realese için hazırlıklı olun derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayrıca gölgeyle alakalı bir şeye benziyor, bir önceki karenin vurgusunu göz önüne alırsak.

Ve bence bu, en sade ihtimalle diğer vaziardlardan birinin shikai'si ile alakalı bir numara.

P.S. Ya da bir bakımı çeviri de doğru olabilir. bkz; serilerdeki tipik "shadow blade" numaraları.

Ah ah, vaizard kısmını saymazsak ben bir kahinim. *havalar* Teori tutunca insan bayağı tatmin oluyor yahu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İngilizce olarakta çıktı yumulun okuyun. Az kaldı Starkta yolcu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vay vay vay. KT'e bak sen. Açıkçası bu renk tut muhabeti bana oldukça orjinal ve zevkli geldi. Starrk'ın bu kadar basit yenileceğini düşünmüyorum. 2. bir salınım gelecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cık cık cık.

Shinsui erken ölemezdi zaten. Garip garip işler yapıyor son zamanlarda kubo-nii-san. Yalnız bu gölge olayı hiç cici olmamış. Saklanmalar bilmem ne. Yakışmıyor Shinsui-sama'ya. Ayrıca Stark'ın böyle Grimmjow vari bi "ölüyorum" modları da olmamış hani. Renk olayını sevdim, dövüşe güzellik katmış. Stark bu kadar erken yenilmiş olamaz. Bende bi devam bekliyorum :3

Bide şeye çok tav oluyorum ya, böyle dövüşüyorlar ya, -İchigo'da çok oluyordu o- işte dalma sahnesi ikisi de dalıyor birbirine, karşıdaki adam diyor "nasıl kesebiliyor?" ... Daha orijinal şeyler bulmalılar bence. Zaten orda Stark güçlü, Shinsui'ninde hakkını yememek lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biohazard hafta içinde gelen spoilerlar hakkındaki yorumların haricindeki yorumların için spoiler içine almana gerek yok. Daha açık anlatmak gerekirse, biri buraya spoiler resim veya metni koyarsa o spoiler metin ve resmi için yaptığın yorumu spoiler içine almak zorundasın ama normal tartışma da gerekli değil.

Starrk bu kadar basit harcanmaz bunda hem fikir olmalıyız. Bu son saldırı ve "Yalnızım" ayakları 2. salınım için birer işaret. Espadalar arasındaki güç farklılıklarını düşünürsek. Barrangar ile Starrk arasında baya bir fark olduğunu söyleyebiliriz ki barrangan bile yenilmemiştir. Daha doğrusu kendi kendini öldürmüştür demek daha mantıklı.

Hep Starrk hangimiz gerçeğiz onu bile hatırlamıyorum felan diyor. Belki 2. salınım olarak Lilinate kontrolu ele alır stark zampaktou olur belli olmaz. Ayrıca bir 2. salınım için Lilinate'in kontrolü ele alması oldukça mantıklı. Çnkü hep bu tarz güç patlamalarında karakterler sakinken patlamayı geçirdikten sonra deli fişek birşeylere dönüşüyorlar. Lilinate'in karakterini de ele alırsak neden olmasın? Ayrıca böyle birşey olursa da ilk dalacağı kişi belli xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok daha neler. Bu kadar da haksızlık etmeyin seriye yahu. İyi hoş digimon benim ufaklık gözdem ama dalga geçercesine Bleach'i aşağılamak ve aşağılama aracı olarakta Digimon'u kullanmak ters geldi bana. Digimonda kendi çapında güzel bir seridir hani. Yanlış bir eşitsizlik olmuş seninki.

O değilde ben Vaizardların gözüktüğünden beri KT HM'a dönücek diyorum bi türlü dönemedi herif. Kaç bölüm oldu yammy'nin hayvanımsı salınımdan sonra. Ne oldu ne bitti baya merak ediyorum. Ayrıca bir de ölmeyen espadalar var onlar ne yapacaklar? Grimmjow ve Yeşil saçlı hatunu ( ah ulan yine unuttum ismini ) Ichıgo'nun tarafında Karakura savaşına gelirken görmeyi çok isterim şahsen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

375 spoiler:

スターク回想から

あいぜんに拾ってもらう

In Starrk's flashback he asks to join Aizen.

享楽、スタークやる

Kyouraku kills Starrk.

ラブ、享楽にお疲れさま、変わらないっすね

Love thanks Kyouraku and says he hasn't changed

うんちゃらかんちゃら

and other stuff.

享楽 戦争なんて始めた瞬間から どっちも悪だよ

Kyouraku says that once war begins the outcome will be bad either way.

ハリベル リサと戦闘

Harribel and Lisa fight.

ヒツガヤもひよりと応戦

Hitsugaya also has an exchange with Hiyori.

見てるアイゼン

Aizen looks on.

アイゼン もういいよ銀

Aizen: "That's enough, Gin.

終わりにしよう…

Let's finish things..."

ハリベル アイゼン様…

Harribel: "Aizen-sama..."

アイゼン、ハリベル切る。用済みだ 私の下で戦うには足りない

Aizen cuts down Harribel. "I have no more use for you. You're not good enough to fight under me.

銀、要行くぞ

Gin, Kaname, go."

終わり

The end.

Yorum

Beklediğim gibi öldü Starrk. Sevindirici olay ise Kubo'nun Harribel'i de ortadan kaldırtıp bizi büyük bir eziyetten kurtarması oldu. Artık Bleach bundan sonra başlamalı diyecem de daha Yammy filan var ohoo ama gene de gelişme var.

Bu arada kendi adıma Starrk avatarı ve Harribel imzasını koyup ardından ölmeleri iyi oldu demem de çok ironik oldu. İşte Kubo'nun müthişliği (!) de burada saklı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saçmalığa bak. K.bakmasında KT şuan harbi saçmaladı. Ulqi'ciler mutlu oldu şimdi en güçlü ulqi diye. Ayrıca nasıl olurda Aizen kendini bu kadar çabuk savaşın ortasına sürükleyebiliyor onu da anlamıyorum. KT seriyi bitirmeyi planıyor heralde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne desek boş bitsin de gidelim havasında artık Bleach. Aslında aylık çıksa daha hayırlı olur eziyet bir nebze de olsun azalmış olur. Adam parmağımızı bile oynatmamamıza gerek kalmayacak dedi nerden baksan 20 kişi gelip rakibe bir tek kayıp bile verdirtemedi.

Bu mudur yani Aizen'in ileri görüşlülüğü, bu adamın bile karizması bozuldu ya. Daha ne olsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen bitsede gitse ayağına yatmaya başladı KT. Bleach gözümde düşmeye başlıyor. Evet bir de Aizen'in lafı var o kadar parmağımzı bile oynatmadan bitecek bu vs diye. Gördük oynatmaıdn parmağını bile. KT Aizen gibi adama böyle bir laf söyletip yedirttirdi ona helal olsun.

Yalnız bu önümüzdeki bölümde Aizen'in Harribel'i kestiği bölümü baya merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gözüm görmesin o mangayı.

Ben aizen bunları kesip biçecek artık eksi numaralı asıl espadalar falan gelecek diye düşünürken aizen tarafı üç kişi kaldı. Bizim tarafta Vaizard ve Hala savaşabile kaptanlar kaldı. Daha urahara tessai hatta ve hatta zero squad falan dahi var. TK bir zahmet temizlesin pisliğini. Vaizardların zanpaktouları berbat derecede kötü olmuş zaten. Yeni çıkanlarda en son Shunsuinin kankasınınkini beğenmiştim zaten. TK popüleritesiyle sıkıldı ve dalga geçiyor veya bu mangayı sonuna kadar dandik bir çizgiyle götürecek olmasına rağmen okuyucuların bırakmadığını görüp hiç bir şey yapmıyor artık. Bu seri bitince başka bir seriye başlar herhalde. Sıkıldı Shounen Mainstreamdan herhalde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shinsui'nin bankasi değil o. Shikai'sinin bir tekniği. Daha görmedik kendisinin bankaisini.

Aslında KT olayları çok gerçekçi yansıtıyor. Zaten sorunda bu bu kadar gerçekçi olunmaması lazım. Mesala gerçek hayata en büyük villian merdivenden düşüp kafasını patlatabilir. Aynısı kahramanlar için de geçerli. Orta çağ avrupasında haçlı seferlerindede birçok komutan vs atlarıyla boğularak ölmüş. KT'nin yaptığı da bu tarz birşey. Gidiyor 1. espada'ı arkadan bıçaklatıyor sonra da tek bir kılıç darbesiyle öldürtüyor. Gerçek hayatta olsa buna herkes kabul der. Ama bu bi manga. Aksiyon istiyoruz biz. İki karaktere de yakışır bir dövüş istiyorduk. Ulqi vs Ichıgo'dan sonra Starrk vs Shinsui'i çok merak ediyordum çünkü ichi'nin vs'sundan çok daha iyi olacağını düşünmekteydim. Sonuçta ikisi de baya abartılmış karakterlerdi. Ama ichigo vs ulqi çok daha iyiydi bu vs'dan.

Bence KT'nin hayal gücü tükendi ve karakterleri çabucak postalamaya bakıyor. Çünkü yeni espadalar için daha doğrusu vllar içinde birşeyler bırakmak istiyor. Ama bu onu baya da küçük düşürüyor. Bir naruto'a bakıyorum bir de Bleach'e. Şu aralar Naruto benim gözümde baya bi aştı olayı. Bleach ise sürünüyor. Kishimato'a saygım daha bi arttı çünkü adamın hayal gücü hiç tükenmiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?