Jump to content
  • Kayıt Ol

Anime,Manga,VN ve LN'lerde Türkler İle İlgili Gördüğünüz Şeyler

GeNeRaL52

Önerilen İletiler

(düzenlendi)

AnimeOu'da var idi böyle bi başlık. gayet de yararlı bi başlıktı. Burada yok sanırım, açayım dedim.

anohana.png

evet, "osmanlı gözü vardır bende" diyo burda. ve ayrıca o haritada ki kırmızı yerlere gitmiş / gezmiş bulunmakta bu karakter arkadaş. yani türkiye'ye de (ki sanırım antalya fln) gelmiş.

Düzenlendi: (Squaw)
Başlıkta yenileme.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

D.Gray-Man'de de vardı Türkiye'ye(daha doğrusu Osmanlı'ya sanırım) geldikleri bi bölüm, maraş dondurması yemeye çalışıyolardı, döner fln vardı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cowboy Bebop da direk kapalı çarşı vardı yahu. :D

xgcw09.jpg

Tabelaya dikkat. Bir yandan amcam nargileyi de tüttürüyor. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Kidou Batouden G Gundam:

Domon ve Rain serinin 11. bölümünde İstanbul'a giderler, amaçları Dark Gundam ile savaşması için gönderildiği halde İstanbul'u yakıp yıkmaya başlayan bir Gundam'ı araştırmaktır.

-Kidou Senshi Gundam SEED DESTINY:

Çanakkale Zaferi'nin 90. yıldönümünde Japonya'da yayınlanmış 19. bölüm İstanbul'un bir inkarnasyonu olan "Diocuia" şehrinde geçiyor ama brifing haritaları ve şehir manzaraları yönünden hiç şüphe yok ki ülkemiz yansıtılmış. Sonraki birkaç bölümde Haliç Köprüsü, Sultanahmet, Çanakkale gibi tanıdık yerler görülebilir.

-Kidou Senshi Zeta Gundam & Kidou Senshi Gundam Unicorn

Argama gemisinin doktorunun ismi Hasan'dır.

-Spriggan

Farkındayım, konu yine dönüp dolaşıp "Bizleri Arap gibi göstermişler!" hedelerine gelecek ama şahsen ben kısa olması dışında bu filmi her yönden oldukça başarılı bulmuştum.

-High School of the Dead

Serinin 6. bölümünde Komuro ve Hirano cephane aramak için bakınırlarken sehpanın altında Türkiye gezi rehberi kadraja girer.

-Pluto (Manga)

Robot müfettişlerden birisi Türk vatandaşıdır.

-Cowboy Bebop

Ed'in babasının ismi Appledelhi Siniz Hesap Lutfen'dir. Benzer şekilde bir de Türk pazarı kadraja girmektedir.

-Hetalia World Series

Sadiq Adnan karakteri 19. yy sonu - 20. yy başı Osmanlı'sının stereotipik bir karikatürü niteliğindedir.

-Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

2. sezon 5. bölümde Atatürk'ün bir resmi, önemli dünya liderleri konusunda hazırlanan bir araştırma yazısı içerisinde kadraja giriyor.

-Gasaraki

2. bölümde kitle imha silahları üretildiği iddia edilen Orta Doğu ülkesi Belgistan'a sınır ötesi harekat Türkiye üzerinden yapılır.

-FLAG

Subay karakterlerden birisinin ismi Hakan'dır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Pluto (Manga)

Robot müfettişlerden birisi Türk vatandaşıdır.

Müfettiş değil Akuma-San. Hikayede kilit karakterlerden biri olan Robot Brando, Türk. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 1. cildin sonunda ve 2. cildin başında Urasawa'nın persfektifinden geleceğin İstanbul'unu, Brandon'ın evini, eşini ve çocuklarını görüyoruz.

Monster'da 1. ciltte inşaattan düşen bir Türk işçinin eşinin yakarışlarına tanık oluyoruz.

Anlaşılan Urasawa bizi seviyor :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam Trigunda Vash'ın içtiği bira ya da rakı olarak geçiyordu ya da Türkiye olarak mı hatırlamıyorum. Bölüm isminide hatırlamadığım için resim malesef yok. Hatırlayan varsa koysun lütfen. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ichiban-Ushiro-no-Daimaou birinci bölümde şeytan kralı tanıtırken bu görüntü çıkıyor.Bana Ayasofya gibi geldi :).Tabi bu arada şeytan kral tanıtımında bu manzaranın gösterilmesi ilginç.

8007.jpg8007.jpg8007.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

FMA'da King Bradley'in oğlunun ismi Selim'di. Türk mü değil mi bilmiyorum ama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Trinity Blood bölüm15 11:28 saniyesinde yeni ceri diyor ve bu seride vanpirler osmanlı gibi gösterilmekde

türkler vanpir???:007a: genelde bize kurt derlerdi ne alaka bu vanpir :007a:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlediklerimin çogu söylenmiş aklıma gelen Karin 7. bölümde vampir avcısı Winner okulda herkes beslenmesini çıkarttığında oda küçük boy bir döner çıkartıyor. Şiş kebabı diyordu.

11282.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

FMA Selim Bradley gerçekten Türk ismi mi? diye ben de çok düşünmüştüm:sok aglama:Türk Türk kesin Türk:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Hellsing

Alucard geçmiş yaşamında kazığa oturttuğu yeniçerilerinin ruhlarını kendine köle edip onları kendi gölge savaşçıları olarak savaşa sürebiliyor.

-Fatal Fury Movie

Dövüş turnuvasının geçtiği yer Antakya (Hatay)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Acikcasi cok dikkatsizimdir bu konuda gorsem bile unutuyorum genelde ama trinity blood da vardi Turklerle ilgili bir sahne. Bu arada Selim Arapca bir isimdir onlardan almis da olabilirler hani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şuana kadar izlediğim animelerde türklerle alakalı en çok şeyin yer aldığı anime Trinity blood'dır. Sırf bu yüzden bile bu anime izlenmeye değer. Nerdeyse bölümlerin 3 de 1 i İstanbul'da geçiyor. Bunun yanında İstanbul, animede birbiriyle savaş içinde olan insan ve vampirlerin barış içinde beraber yaşayabildiği tek ülke olarak gösterilmiş. Bundan da şu sonucu çıkarmak mümkün; vampir-müslüman, insan-hristiyan. İlk başta kulağa pek hoş gelmesede seride vampirler insanlara oranla daha çekici ve biraz daha üstün bir ırk olarak gösteriliyor. Hatta vampirler insanlara nazaran biraz daha barışçıl ve daha insancıl. Sonuçta koltuklarımız kabarıyor sayın izleyiciler.:tbayrak: yalnız bu animeyi yapanlar Türkiye'ye gezi amacı ile gelselerdi ve turist bayanlara sarkıntılık eden öküzleri görselerdi hala ülkemize aynı gözle bakarlarmıydı bilinmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Monster animesinde de bol bol türk karakterler ve motifler görülüyor. Konu Almanya da gectigi icin normal olsa gerek qkasd

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Hetalia World Series'ta aynı şekilde, 15-16.yy anlatılırken Türkiye karşımıza Osmanlı olarak çıkıyor. Hatta Prusya, Macaristan'a takılırken "Ne o, Osmanlı canını mı sıktı yine?" diyor. Ayrıca Osmanlı, Romano'yu (Güney İtalya) kaçırmaya çalışıyor ama İspanya onu koruyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baka test'in ovasını izledim. Ovada bol bol Türk bayrağı görüldü. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baka test'in ovasını izledim. Ovada bol bol Türk bayrağı görüldü. :D

Bende onu yazmak için girmiştim :) Evet bende gördüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Strait Jacket animesinde "Ottoman Organization" adlı bi terör örgütü var. ayıp etmiş bu sefer japonlar ne diyeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Monster'dan bi kare

16itjy8.jpg

Olaylar Almanya'da gerçekleştiği için bu tarz şeyler oldukça fazladır diye düşünüyorum.Serinin henüz 5. bölümündeyim pek bilgim yok bu yüzden.İlk bölümde Türk hastaya haksızlık yapılıyordu bir de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
Cowboy Bebop da direk kapalı çarşı vardı yahu. :D

xgcw09.jpg

Tabelaya dikkat. Bir yandan amcam nargileyi de tüttürüyor. :D

Dikkatimi sonradan çekti

Edit: yanlış paylaşma yapmışım.Özür! :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Angel beats özel bölümde söylemişti cengiz han mısınız diye :)

adszda.png

Cengiz abi ne zamandan beri Türk oldu da haberimiz yok?

Ha, pardon. Tüm dünya Türk zaten, unutmuşum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?