Jump to content
  • Kayıt Ol

En Sevdiğimiz 10 Manga

zhenya

Önerilen İletiler

gundamaster

Benim liste asla 10'u bulmaz. pek manga insanı değilim, estikçe güzel tavsiyeler sayesinde okuyorum. Bir de merak edip bir şey bulacağım da anca.

İlk 5 yazacağım o nedenle.

1.Berserk (Yeri asla değişmeyecek ilk asım)

2.Claymore (Biri güçlü hatunlar mı dedi? Hepsi tapılası.)

3.The Breaker (Goomonryong tek başına yeterli.)

4.Hetakoi (Bu kadar içten romantik bir hikaye daha bulmak çok zor.)

5.Raqiya(Dini göndermeleri ve derin, içine çeken hikayesi ile eşsiz.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
  • İleti 36
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• zhenya

2

• Cynthia

2

• Hei_(BK201)

2

• yuuki_cross

2

Son 10 yıldır anime ve manga olayını bilinçli bir şekilde yapıyorum, fakat ilk 5 yıl gundamaster diye birini tanımıyordum ve tanıdığım diğer insanlar sayesinde epey manga okuyordum, sonra gundamaster ile tanışınca (burada küfür mü etmeliyim yoksa hayır dualar mı bilemedim siz karar verin :P ) epey mecha anime izler oldum, pişman değilim ama neredeyse hiç manga okumaz oldum şu son 5 yılda. Neyse listeye geçiyorum. Listeyi 10 seriyle kısıtlayamam, ama yine de 10 maddelik bir liste yapmaya çalışacağım.

1. Berserk; Cidden burada başka birşey olacağını düşünüyorduysanız, seriyi okumamışsınız demektir, çizim ve hikaye anlatımı konusunda daha iyi bir seri bilmiyorum ben.

2. JoJo's Bizarre Adventure; Shounen-seinen karışımı olan bu mangayı büyük ihtimalle geçen sene çıkan anime serisinden biliyorsunuz, ama bilmediğiniz, 4. partın anime adaptasyonunun henüz gelmediği ve o partın benim açık ara farkla favorim olduğu. Animeden mangaka Hirohiko Araki'nin ne kadar mübarek bir insan olduğu ne kadar anlaşılır, o da meçhul tabi.

3. Gantz, Battle Angel Alita; Gantz, ilk chapterını okuduğum gibi phase 1'i bir oturuşta bitirdiğim bir seri, beni bu kadar kendine çeken bir başka seri olmamıştır. Alita, diğer adıyla GUNNM, bir başka cyberpunk şaheserdir, forumlarda hiç konuşulduğunu nedense görmedim maalesef.

4. One Piece; diğer shounen mangalardan açık ara farkla önde tuttuğum bir seri, 10 yıl önce de okuyordum, şimdi de okumaya devam ediyorum.

5. Vagabond, Vinland Saga, Rurouni Kenshin, The Breaker; Vagabond Miyamoto Musashi'yi konu almasıyla, Vinland Saga, Vikingleri konu almasıyla, Kenshin ise en iyi samuray hikayelerinden birine sahip olmasıyla, The Breaker ise müthiş kore stili dövüş tekniklerini içermesiyle listede. (ayrıca forumdaki birçok kişinin dolaylı yoldan benim sayemde seriyi okumaya başladığını düşünüyorum :D ).

6. Blame, Noise, Abara; Tsutomu Nihei'nin herhangi bir eseri bu listeye kolayca dahil edilebilir. Mangaların sadece arkaplan tasarımları için bile bu mangalar okunmalıdır diye düşünüyorum.

7. Chikan Otoko, Onanie Master Kurosawa, Houkago Play; Bu seriler içerdikleri karakterler ve aralarındaki ilişkiler ve dolayısıyla inanılmaz karakter gelişimine sahip olmaları nedeniyle bu listedeler. Kurosawa'yı okumadıysanız vakit kaybetmeyin, ya hemen okuyun, yada hemen okuyun?, Houkago Play, video oyunları seven bir erkek ve onu rahatsız edercesine yanından ayrılmayan bir kızın arasında geçenleri anlatır, Chikan Otoko ise, Kurosawa'yı sevdiyseniz kesin seveceğiniz bir manga, ayrıca aklıma her geldiğinde Kansai, olur kalbim doki doki. :kanlp:

8. Hajime no Ippo, Slam Dunk, Kuroko no Basuke; Çok fazla spor serisi okuduğumu söyleyemem ama Ippo favorimdir, Slam Dunk animesinden bahsetmeyin bana eğer mangasını okumadıysanız, Kuroko'nun da mangası çoğu seri gibi animesine göre daha iyidir.

9. Hellsing, Claymore, Death Note, Battle Royale; Hellsing tv serisi rezaletti, mangayla birebir olan film serisi iyidir, sağlam bir vampir hikayesi haricinde, fantaziyle tarihin birleşimi olan occulte doyacağınız bir seinen, Claymore için sadece Miria-sama yeter, Death Note animesi çıkmadan okumuştum ve animeyi izlemedim, o yüzden zamanında anime için yapılan hypetan rahatsız olmuştum, iyi seridir, Lciyim her daim, Battle Royale ise, adı üstünde bu tür yapımları kıyasladığım seridir, bunun seviyesinin yarısında ise bir seri iyidir, ama zor tabi. :)

10. Saikyou Densetsu Kurosawa; Çok sıradan ilgi çekmeyen bir karakterin dentansı hikayesini anlatır Nobuyuki Fukumoto sensei. Şu manganın benim için değeri epey büyüktür, 10 üzerinden 10 puan bu mangaya yetmez, yada ben çok duygusalım o yüzden çok beğendim bu mangayı, okumazsanız çok şey kaybedersiniz dediklerimden. :)

Honorable mentions; Yotsubato&, Toriyama Akira One Shots, Breath of Fire 4; Yotsubato her karesiyle güldürebilen tatlı bir seri, Breath of Fire 4 oyunu birebir aktaran güzel bir mangadır eğer ejderhalara dönüşen başkarakter severim derseniz, Toriyama Akira'nın One Shot'ları ise birbirinden ilginç hikayelerle dolu, özellike Go! Go! Ackman ve Mr. Ho favorimdir.

Rica: Yol göstermesi açısından özellikle zhenya ve Aurora Borealis'ten güncel liste isterik! :sikintili:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

ben animesini çok beğenirsem yada tesadüfen beğendiğim bir şey olursa manga okuyorum.Okuduklarımın hepsini beğendim bu nedenle neredeyse tam bir sıraya koyamam bu yüzden rastgele yazayım

Claymore:tam bana göre konu ilginç ve gizemli karakterler güçlü ve soğuk ortam kasvetli kan gövdeyi götürüyor.

Shingeki no kyoujin:konu yine ilginç ve gizemli biraz claymorea benzettim.karakterlerden bazıları çok hoşuma gitti erwin tam bir lider mesela soğukkanlı her şeyi riske atmaktan çekinmiyor.levi çok soğuk gizemli kişiliği benim için tamamen çekici tek başına onu koysalar mangaya okurum diyordumki kendine has mangasıda varmış zaten onuda okuyorum.hanji hem görev insanı hemde neşeli bu iki soğuk karakterli insanı dengeliyor.ana karakterler fazla mızmız o yüzden onların mangayı sevmemde pek etkisi yok.eee tabi yine birde vahşet ve kasvet beni kendine çekti

kaze to ki no uta:Bunu tesadüfen gördüm bakayım dedim eski bir manga pek bilindiğinide sanmıyorum.fazla dram ve aykırı şeyler var içinde sinir bozucu olabiliyor bu kadarıda fazla diyorsun bazen.shounen-ai sevmeyenler bakmasın.

koi suru boukun:bunuda tesadüfen gördüm senpai yine soğuk kişilikli ve anlaşılması zor biri ilgimi çekince devam ettim çok heycanlı gidiyordu ama sanırım yazar ara vermiş daha sonra devam edecekmiş bu nedenle şimdilik beklemedeyim.yaoi buda belirteyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Rica: Yol göstermesi açısından özellikle zhenya ve Aurora Borealis'ten güncel liste isterik! :sikintili:

:))) Deli

Himm valla benim tartışmasız

1 Skip beat

2 Berserk

3 Vagabond

4 Vinland Saga

5 Shi ga Futari wo Wakatsu Made

6 Real

7 7 Seeds

8 Claymore

9 D gray man

10 Kuroko no basket

derim.

Ama bunlar artık kemikleşmiş mangalar benim için. The breaker, one outs, Blade of the immortal, Rurouni Kenshin gibi... daha sayabileceğim bir çok manga olduğunda ilk on denince bir kısıtlama yapamıyorum..

not: bak mesala ben şimdi bunları yazdım ya daha aklıma bir sürü manga geliyor ve sürekli ekleme ihtiyacı duyuyorum :D

dip not: Blame, Noise, Abara; Tsutomu Nihei'nin demişsin mesela ki bu mangaka benim favorimdir...

bu yüzden ilk on gibi listeler yapamam ben:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1- Onani Master Kurosawa

2- Claymore

3- Mirai Nikki

4- Gantz

5- Shigurui

6- Nozoki Ana

7- Nazo no Kanojo X

8- Aku no Hana

9- Kimi no Iru Machi

10- I am a Hero

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk onum yok, üçüm var derdim ama artık dörtlü oldular.

-Tenjou Tenge, Holyland

-Battle Angel Alita

-Mirai Nikki

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sırasız.

Berserk

Hokuto no Ken

Feng Shen Ji

One Piece

Vinland Saga

Vagabond

Priest

Annarasumanara

Slam Dunk

Claymore

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

Hazır bu aralar bayağı manga okumaya yöneldim, bu başlığa hevesli hevesli yazayım dedim bari. Hatta suke gibi "HONORABLE MENTIONS" bile yapacağım. :)

İlk olarak söyleyebilirim: Son dönem içerisinde okuduğum Ashita no Joe, Rose of Versailles, Maison Ikkoku, Astro Boy ya da Black Jack vb. müthiş mangalar bu listeyi bu şekilde şekillendirdi. O yüzden ilk sıralarda yer alıyorlar kendileri, belirtmek istedim.

1. Ashita no Joe

2. Rose of Versailles

3. Maison Ikkoku

4. Black Jack + Astro Boy + Hi no Tori + Adolf + Alabaster

5. Kinnikuman + Devilman

6. Kozure Ookami + Kubikiri Asa

7. Akira

8. Sanctuary

9. Yokohama Kaidashi Kikou

10. Gunnm

HONORABLE MENTIONS: Aqua + Aria, JoJo's Bizarre Adventure, Getter Robo, Mazinger Z ve Cutey Honey.

Not: JoJo'nun sadece bir ve ikinci bölümlerini okudum. Diğer bölümlerini okumadım. Özellikle dört ve yedinci bölümlerinin (özellikle yedinci bölümünün) mükemmel olduğu söyleniyor, yakın zamanda okuyacağım inşallah. Ve anime aktarımı, yani JoJo's Bizarre Adventure (2012) tek kelime ile mükemmel. Manga ile neredeyse farklılık bile yok aralarında, çok az gözüme çarpan farklılıklar oldu. Hatta neredeyse gözüme çarpan farklılıklar olmadı bile. Oldukça başarılı bir aktarım 2012. Stardust Crusaders ne alemde? Onu bilmiyorum. Sadece ilk sezonu izledim; ancak cidden 2012 yanında çok büyük bir düşüşe geçmişti. 2012 serisine 7 ya da 8 vermiştim, Stardust Crusaders ise benden 6 aldı. İkinci sezona daha başlamadım, hazır JoJo bahsi geçmişken söyleyim dedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sırasız.

Berserk

Hokuto no Ken

Feng Shen Ji

One Piece

Vinland Saga

Vagabond

Priest

Annarasumanara

Slam Dunk

Claymore

Buna ciddi bir edit şart. Yine sırasız.

Dorohedoro

Mugen no Juunin

Feng Shen Ji

Berserk

Billy Bat

Priest

Vagabond

Vinland Saga

Eden: It's Endless World

Blame

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

20th Century Boys,Monster,Berserk,Vagabond,Liar Game,Akira,Pluto, Sanctuary,Blame ve Tokyo Ghoul. Şaka şaka :D Tokyo Ghoul'u Bottom 10'uma sokarım.10'u tamamlayacak One Punch Man olsun. İlk yazdığım hariç sıralama yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1-Vagabond:O kadar iyi bir seri ki bana canım sıkıldıkça okutan,sanki hiç okumamış gibi heyecanlandıran başka bir seri daha yoktur

Özellikle miyamoto musashi vs yoshioka okulu arasında ki vs de dağdan inerek geldiği bölüm fevkaledeydi :)

2-Blade of the İmmortal:Nam-ı diğer mugen no juunin ah bu seri işte, ne desem her şey boş, bir mangada aradığın her şey var samuray mangaları arasında en iyisi tartışmasız budur

Shira gibi psikopat karakter daha yoktur hangi insan kesik kolunun etini kazıyıp kemiğini kılıç gibi kullanır.Okuyan herkes bilir shira'nın manyaklığını,çocuğunu kocasının eğitimi sırasında kaybedip samuray kocasını kesip biçen hyakurin gibi bir anneyi(kendisi favorimdir :) )kılıç tutmamak için ellerini diken makie'yi ve ölümsüzlüğün o kadar da muazzam bir şey olmadığı bize ispatlayan manji, seni de unutmadık.Daha unuttuğum nice Psikopat karakterler kısacası okuyun bence :P

3-Vinland Saga:Tarihi seinen denince ilk akla gelen serilerden biridir şüphesiz bu seriden fazla bahsetmeye gerek yok,Adını yeni duyan biri varsa siteyi terk etsin :D

(Ölen babasının intikamı için katilinin gemisine sızan küçük thorfinn,Serinin en can alıcı kısmı böyle başlıyordu,Ne kadar kumpas kurarak thors'u öldürüp kendinden nefret ettirse de böyle bir karakteri sevebileceğim aklıma gelmezdi tam baba karakterdi,ölümünden sonra thorfinn'in tutunacak dalı kalmadı hayat gayesi gitti.Askeladd gibi karakterlere özellikle ihtiyaç var bu camia da özellikle babası annesini öldürecekken ki o meşhur sahnede o meşhur replikler hala aklımda,ben o karı kılıklı herifi kral olarak görmüyorum tek kral ASKELADD

4-Berserk:Bu ne seridir arkadaş one piece biter berserk bitmez,miura allahından bulursun inşallah başka bir şey demiyorum

Herkes bilir ama biraz kabaca geçmek isterim,Bir insan olan guts'ın tuhaf hikayesi ele alıyor canavarlar yaratıklar inler cinler periler tanrılar şeytanlar vb şeyler işte, seriden tek beklentim griffith şöyle bir cümle kullanıyor ışık ne kadar kuvvetliyse üstüne düşen gölgelerde o kadar karanlıktır okuyan herkesin gördüğü gibi griffith epey parladı ama gölgeler hala o kadar güçlü değil guts'ında artıkın ele dokunur şeyler yapması lazım,ilk defa kötünün aydınlık iyinin karanlık olduğu bir seri okuyorum,okuyun okutturun

5-Beelzebub:5 te bir shounen seriye yer vermek istedim,Bitmesi beni en fazla üzen seri olabilir,Böyle mükemmel seri bitti ya ne diyeyim jump'a ben,şimdiki serilere bakıyorum komedisi beel'e yakınını bırak, yaklaşanı yok,Hep güldüren beel chan bu sefer ağlattı.

(Seride en beğendiğim kısımlardan biri ana karakterin yanında yardımcı karakterleri de seride büyük rol oynuyor hilda ile kunieda'nın düelloları hildanın gerçek aşkının beel olması,tohoshinki üyelerinin hepsinin birbirinden aptal olması özellikle tojo'nun uçağı bindiğinde ki o malum sahne a(kuma) esprisi hepsi birbirinden iyiydi.bunları sayarken serinin komedi adamı furuichi'yi unutmamak gerek

6-Priest:İşte beklediğim seri,üste övdüğüm bütün serileri unutun ve bu seriye odaklanın bu serinin 0 olmamasının sebebi yarım kalmış bir seri olması, manhwa yazarının seriyi bitirse üsteki serilerinin başını tek tek ezer o derece güzel bir seri

(Çok uzun önce okumuştum hatalarım olursa affola,seri 3 zamanda geçiryordu,zaman kavramı biraz assassin's creed benziyor ana karakterimiz seriden de anlaşılayacağı gibi günahkar ve tüm sevdiklerini kaybetmiş,artık yalnız başına kalmış uppss!!! yok yalnız değil,kendini şeytana satmış bir rahip

:D Bir taraftan şeytanla bir taraftan garip olaylarla bir taraftan insanlarla başı belada,assassin's creed te tapınakçılar nasıl elmayı istiyorsa gelecekte de bizim rahibim başından geçen olayları anlatan bir günlüğü var onu istiyorlar daha fazla aklıma gelmiyor,aslında geliyorda hem bu kadar bilgi kafi hemde yanlış yönlendirmek istemem

7-Crows:Serseri liseli öğrencileri ele alan absürd güzel seri,sürekli dövüş kavga liseler arasında ki mücadeleyi anlatıyor birbirinden güzel karakterler var sırf ana karakterin üzerinden şekillenmemesi diğer grupların mücadelerini de anlatması seriye farklılık katıyor çok yüzeysel bir şey oldu ama okuyunca seversiniz bazı seriler cidden anlatılmıyor

8-Liar Game:One outs'In mangaka'sın son serisi,one outs izleyen,okuyan akıl oyunları istiyorsa bu seriyi okumalı

İyi bir seri,öyle iyi bir seri ki her yalan oyunundan önce her chapter da bölüm üzerinde düşünürüm, ben olsam ne yapardım,ya da ne yapabilirler genellikle tutmuyordu teorilerim ama çok şey öğrendim akiyama dan :D holo etkisi kapıdaki yüz batık kredi ve daha niceleri okurken epey keyif aldım okuyun bence :S

9-Kiba no Tabishounin:Aslında bu sırayı hakeden kaçtane serim var ama nedense bu numarayı kiba'a vermek istedim biraz açıklarsam

Kesinlikle garami yüzünden başka izahı yok :D Güzel ve güçlü kadınlara aşırı zaafım var,diğer serilere baktığımda buna benzer bir seri yok konu silah kaçakcılığı olarak gözüksede kaçakcılık öyle bir şey değil doğaüstü yaratıkları avlıyorlar hem kısa hem de devam eden bir seri böyle yavaş yavaş fazla da ilerlememişken okusun herkes

10-One Piece:Bir liste yapılacak ve o listede op olmayacak,insanlar aklından zorun mu var derler,10 numaraya koymamın sebebi diğerlerinden kötü olduğu anlamına gelmez 10 olmasının sebebi ise en iyiler her zaman 10 olur.one piece'i sıra kıyaslaması yapmak istemiyorum onluk seridir bitti gitti bu kadar

Aslında epey zor oldu benim için shin angyo onshi,sanctuary,noblesse,Feng Shen Ji ve dahası hepsi bu listeye hakediyor ama olan oldu artık :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Sırasız.

21st Century Boys

Billy Bat

Fullmetal Alchemist

Aku no Hana

Annarasumanara

20th Century Boys

Berserk

Pluto

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?