Jump to content
  • Kayıt Ol

One Piece Tartışma

bLueeekun

Önerilen İletiler

583

Hikayede yine çok büyük bir ilerleme olmadı ama genel olarak eğlenceli bir bölümdü. Çocukların Franky'yi görünce verdikleri tepkiler güldürdü. Brook'un can sıkıntısında yaptıklarını izlerken de hem güldüm hem de içim buruldu. Yalnız bırakmayın şu adamı ya, zaten 50 sene tek başına yaşamış.

570

Bu bölümde takıldığım olay Karasakalın meyve kullanıcılarını avladığı. Adamın 2 meyve kullanabileceğini düşünüyordum ama adam diğer meyve kullanıcılarını da avlıyormuş. Zamanı gelince ona karşı nasıl savaşacaklar merak ediyorum.

Güldüren diğer bir olay ise Chopper' ın eyvah, başım dertte demesi :)

Gelecek bölümde Big Mam ile ilgili bir şeyler göreceğiz gibi geliyor. Gelecek bölümü beklemek kalıyor bize artık.

Mesajının üzerinden uzun zaman geçmiş, kusura bakma o yüzden. Benim bu konuda bir düşüncem var. Karasakal'ın 2 meyveyi aynı anda kontrol etmesi bile büyük şaşkınlık yarattı, bu sebeple aynı anda onlarca meyve kullanabileceğini sanmıyorum. Bence meyve güçlerini alıp tayfadaki elemanlara veriyor olabilir, hatta meyve kullanıcılarından bir ordu yaratıyor bile olabilir. Tabi ki hepsi benim hayal gücüm de olabilir :D .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 94
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• painscream

21

• bLueeekun

16

• Savage

5

• bedifeci

4

583

Hikayede yine çok büyük bir ilerleme olmadı ama genel olarak eğlenceli bir bölümdü. Çocukların Franky'yi görünce verdikleri tepkiler güldürdü. Brook'un can sıkıntısında yaptıklarını izlerken de hem güldüm hem de içim buruldu. Yalnız bırakmayın şu adamı ya, zaten 50 sene tek başına yaşamış.

Mesajının üzerinden uzun zaman geçmiş, kusura bakma o yüzden. Benim bu konuda bir düşüncem var. Karasakal'ın 2 meyveyi aynı anda kontrol etmesi bile büyük şaşkınlık yarattı, bu sebeple aynı anda onlarca meyve kullanabileceğini sanmıyorum. Bence meyve güçlerini alıp tayfadaki elemanlara veriyor olabilir, hatta meyve kullanıcılarından bir ordu yaratıyor bile olabilir. Tabi ki hepsi benim hayal gücüm de olabilir :D .

Ben avlayıp ele geçirdiğini düşünüyorum. Tayfada olanlara verdiğini varsayalım. Sonuç olarak hiç biri karasakal değil, birden fazla meyve kontrol edebilsinler. Karasakal' ın Yami Yami no Mi meyvesi buna olanak sağlıyor. Ayrıca, beyazsakal' a ne yaptığını bilmiyoruz. Meyve yiyenlerin meyveler vücudunda mı depoluyor da onu oradan alıp yiyor veya veriyor? (ki pek ihtimal vermiyorum). O yüzden bence tayfaya verme işi biraz yaş. Bölüm elimde yok şuan. İndiriyorum, bir daha izleyeyim oraları. Olmazsa editlerim mesajımı.

583

Brook gerçekten güldürdü. Yazık, adam yalnızlıktan kendine kardanadamlar yapmış onlarla uğraşıyor. Ama bölümün en can alıcı noktası çocukların yardım istekleri ve Nami' nin onları öyle bırakamaması. Ardından Sanji' nin parlayışı bölümü güzel bir şekilde sonlandırdı.

Şu samurayın her şekilde gördük artık. Kafa, vücut ve de bacaklar olmak üzere. Hepsi ayrı düşünüyor heralde. Belki de aynı samurayın uzuvları değildir diyeceğim ama başka aklıma bir şey de gelmiyor. Bir samurayı böyle ayırabilecek biri dendiğinde aklıma direk Trafalgar Law geliyor Daha önce gördüğümüzde denizcilere de buna benzer şeyler yapmıştı. Şuan tek kuşkulandığım adam o diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben avlayıp ele geçirdiğini düşünüyorum. Tayfada olanlara verdiğini varsayalım. Sonuç olarak hiç biri karasakal değil, birden fazla meyve kontrol edebilsinler. Karasakal' ın Yami Yami no Mi meyvesi buna olanak sağlıyor. Ayrıca, beyazsakal' a ne yaptığını bilmiyoruz. Meyve yiyenlerin meyveler vücudunda mı depoluyor da onu oradan alıp yiyor veya veriyor? (ki pek ihtimal vermiyorum). O yüzden bence tayfaya verme işi biraz yaş. Bölüm elimde yok şuan. İndiriyorum, bir daha izleyeyim oraları. Olmazsa editlerim mesajımı.

Animede 570, mangadaysa 650'ye denk geliyor. Ben de tayfadakilerin birden fazla meyveye hakim olamayacaklarını düşünüyorum, bu yüzden tayfayı kalabalıklaştırıp şeytan meyvesi kullanıcılarından bir ordu yaratmış olabilir. Karasakal'ın tayfasının az kişi kalacağını düşünüyordum ama Yonkoular genelde kalabalık tayfalara sahipler, Shanks bile bir sürü adam toplamış. Bu yüzden Karasakal'ın da böyle bir şey yapmış olabileceği aklıma geldi. Sonuçta hakim olması gereken bölgeler var 8-10 kişi ne kadar güçlü olsa da yetmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animede 570, mangadaysa 650'ye denk geliyor. Ben de tayfadakilerin birden fazla meyveye hakim olamayacaklarını düşünüyorum, bu yüzden tayfayı kalabalıklaştırıp şeytan meyvesi kullanıcılarından bir ordu yaratmış olabilir. Karasakal'ın tayfasının az kişi kalacağını düşünüyordum ama Yonkoular genelde kalabalık tayfalara sahipler, Shanks bile bir sürü adam toplamış. Bu yüzden Karasakal'ın da böyle bir şey yapmış olabileceği aklıma geldi. Sonuçta hakim olması gereken bölgeler var 8-10 kişi ne kadar güçlü olsa da yetmez.

Aslında olabilir gibi de. Jinbei' nin dediği: ''şeytan meyvesi yemiş kişiyi öldürdükten sonra gücünü alabiliyorlarmış. Karasakal' ın hedefi çok daha güçlü şeytan meyvesi yeteneği barındıran kişiler'' Meyve gücünü alabiliyorsa başkalarına bir şekilde verebilir bir ihtimal. Ama şöyle bir şey de var, bu adam 2 tane şeytan meyvesi kullanıyor. Daha fazla şeytan meyvesi alabiliyorsa vücuduna her meyveyi alacak değildir. Ama 2 alabiliyorsa neden daha fazla alamasın? Biz daha önce her kullanıcı bir tane meyve kullanabilir diye biliyorduk. Şimdi karasakal 2 tane kullanıyor. Nasıl aldığını, ne kadar alabileceğini bilmiyoruz.

Zaten elindeki meyve güçlüyken bir de beyazsakal' ın meyvesini eline geçirince çok zorlu bir düşman oldu. Daha fazla meyve alabiliyorsa vücuduna muhtemelen serinin sonunda görebiliriz Hasırşapka korsanları vs Karasakal korsanları karşılaşmasını.

Mangaka çok güzel tasarlamış ki, 10larca hatta 100lerce teori üretebiliyorsun. Üretirken bazılarını eliyorsun bazılarına olabilir bu bak diyorsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

En son 519. bölümü izledim, buraya kadar izlemeyenler için spoiler içerir.

Bahsetmek istediğim konu Ace'in ölümü. Açık konuşmam gerekirse Ace'in ölümüne üzülmedim, daha doğrusu üzülemedim. Konuyu en başından ele alırsam, sırf Ace'i kurtarmak adına Beyazsakal ve yandaşları 50 gemiyle koca denizci karargahına geliyorlar. Kardeşin yine sırf seni kurtarmak adına Impel Down'ın altını üstüne getiriyor, ölümlerden dönüyor, sırf sana ulaşabilmek için tekrar tekrar ömründen yemek zorunda kalıyor. Bölümlerce süren bir savaş patlak veriyor, bir sürü zayiat var, hatta Beyazsakal bile sırf senin kurtulman adına kendi canını vermeye karar vermiş, sen Akainu'nun iki kışkırtıcı sözüne kanıp tüm bu yapılanları hiçe sayarcasına canından oluyorsun. Mangaka neden böyle yaptı bilmiyorum ancak bu gelişmeler sonucunda o çok "acıklı" diye anlatılan Ace'in ölümünde azıcık bile üzülmedim, aksine sinirlendim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En son 519. bölümü izledim, buraya kadar izlemeyenler için spoiler içerir.

Bahsetmek istediğim konu Ace'in ölümü. Açık konuşmam gerekirse Ace'in ölümüne üzülmedim, daha doğrusu üzülemedim. Konuyu en başından ele alırsam, sırf Ace'i kurtarmak adına Beyazsakal ve yandaşları 50 gemiyle koca denizci karargahına geliyorlar. Kardeşin yine sırf seni kurtarmak adına Impel Down'ın altını üstüne getiriyor, ölümlerden dönüyor, sırf sana ulaşabilmek için tekrar tekrar ömründen yemek zorunda kalıyor. Bölümlerce süren bir savaş patlak veriyor, bir sürü zayiat var, hatta Beyazsakal bile sırf senin kurtulman adına kendi canını vermeye karar vermiş, sen Akainu'nun iki kışkırtıcı sözüne kanıp tüm bu yapılanları hiçe sayarcasına canından oluyorsun. Mangaka neden böyle yaptı bilmiyorum ancak bu gelişmeler sonucunda o çok "acıklı" diye anlatılan Ace'in ölümünde azıcık bile üzülmedim, aksine sinirlendim.

One Piece'i oraya kadar izlemiş birinin neden böyle bir eleştiri yaptığını anlayamıyorum. Animenin oraya kadar olan kısmını izlemişseniz zaten Luffy'nin, Zoro'nun, Ace'in, Nami'nin hatta Usopp'un bile öyle bir laf karşısında geri durmayacağını anlamanız gerek. Hatta ve hatta sizin babanıza bile öyle bir laf söylense geri duracağınızı sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Böyle bir eleştiri yapıyorum çünkü benden önce izleyen kişilerin Ace'in ölümü ile ilgili ne kadar üzücü ve hüzünlü olduğundan bahsettiklerini gördüm ve duydum, tam aksine içimde hiç de böyle duygular uyanmadı, Sabo'nun ölümü bile daha da fazla üzmüştü beni. İlla ki babası olduğundan dayanamadığını söylüyorsanız, Ace 5 yaşındaki bir velet değil, vücudunda iki koca delik oluşan ve iç organları gitmiş birinin öleceğinin kesin olduğunu zaten biliyordu, hem de Beyazsakal ona git emrini de vermişti. Akainu'nun söylediklerine kabadayı gibi karşı çıkmayıp onun için yapılan fedakarlıkları düşünerek hareket etseydi sonuç böyle olmazdı.

Sonuç olarak asıl bahsettiğim şey karakter davranışları değil, mangakanın oluşturduğu bu senaryo. Bana kahramanca bir ölüm değil de boşa öldüğü izlenimi uyandırdı, zaten seride adamakıllı karakter ölmüyor, (bu konuda Alabasta Arc'ındaki Pell adlı karakter güzel bir örnek teşkil ediyor) en azından bu ölümü daha inandırıcı ya da gerçekçi yapabilirdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

593

Bölüm sonuna kadar pek söylenecek bir şey yok ama o bölüm sonu neydi öyle? Law diyor ki ''seninle birlik olursak Yonkoulardan birini indirebiliriz''. Luffy ne cevap verir bilmiyorum ama ben baya heyecanlandım. 2 kaptan bir Yonkou ile dövüşecek ve onun tahtından indirecek. Benim merak ettiğim bu gerçekleşirse kim tahta geçecek? Law mı Luffy mi? Muhtemelen Big Mam ile kapışacaklar benim görüşümce ki Luffy Shanks ile kapışmaz zaten, Kara sakal da şu an için çok güçlü. Big Mam ne kadar güçlü bilmiyoruz ama onu hedef alacaklar gibi geliyor bana. Zaten Luffy kendisine savaş açmıştı. Baya heyecan kattı bu gelişme seriye. Gelecek bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

594:

Bu bölümde gerçekten çok güldüm ve çok eğlendim. Trafalgar birlik olmak isterken düştüğü hallere bak.

Hele ki Luffy' nin dediği: Bana ihanet edecek misin? Hayır. Gördün mü bak. demesi komediydi. Ardından ise Chopper' ın Trafalgar' ın başına bağlanması geliyor.

Pek aksiyon yoktu bölümde şu sümüksü hayvanı saldı Master. Haki ile baş edilebilir gibi geliyor. Ayrıca, Luffy' nin zehire karşı bağışıklığı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Yonkou lardan hangisini indirecekler duyamadık ama Karasakal olacağına pek ihtimal vermiyorum hala. Big Mom olacakmış gibi geliyor bana. Pek adını duymasak da Kaidou var bir de. Ona da yönelebilirler. Kim olursa olsun güzel bir savaş olacağına eminim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

594

Oldukça güzel bir bölümdü, Luffy'nin saflığı bile yeter. Yalnız Law'ın öyle bir surat ifadesi vardı ki, sanki ben nerden düştüm buraya, ya da nereden bulaştım:) Söylediği Yonkou ismini ancak dudak okuma yöntemiyle buluruz. Birde Caesar'ın ne meyvesi yediğini öğrendik. Sanji, Zoro ve Luffy aralarında haki kullanıcısı.

Birde Caesar'ın evcil hayvanı çıktı başımıza. Clown-Smiley falan bunlar ancak Doflamingo'yu çağrıştıran kelimeler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

611

Vegapunk yapay şeytan meyvesi yapabiliyorsa olaylar daha da karışacak. O zaman başarısız olmuş denilmiş ama üzerinden bu kadar zaman geçtikten sonra işi daha da geliştirmiştir. Belki de yapay bir meyve üretebiliyorsa 2 meyve yediğinde ölme olayının kalkması gibi bir şey olabilir. Yapay meyve kullanıcıları diye bir şey bile çıkabilir gibi geliyor bana. Gerçekten One Piece' nin gideceği daha çok yolu var gibi duruyor.

Momonosuke ise nasıl dönüşeceğini bilmediği için insana dönüşemiyor bence, öyle kalacağını sanmıyorum. Dönüşmenin bir yolunu bulacaktır elbet. kendinden geçtiğinde veya bayılmaya yakın mı desem o zaman dönüşüyor gibi olmuştu. Neyse, o o kadar mühim değil.

Şeytan meyveleri ile ilgili aklıma bir şey takıldı. Şimdi biri bu meyveyi ısırsa, tek ısırıkta o gücü alabiliyor mu? Misal, 2 kişi yedi o meyveyi ortaklaşa o durumda ne oluyor? Veya ilk yiyene gücünü verip sonra basit bir meyveye mi dönüşüyor? Mangadan spoiler vermeden, seride açıklandıysa söylerseniz sevinirim.

Bir diğer şey ise One piece her zaman olduğu gibi yavaş ama bölümlerde bir şey olmadan bitiyor sanki. Smoker hâlâ aynı kişiyle savaşıyor, Zoro'nun dövüşü var şimdi. Luffy buradan çıkıp Caesar ile dövüşecek. one piece severim ama biraz daha ciddiye binmesini istiyorum artık serinin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

611

Şeytan meyveleri ile ilgili aklıma bir şey takıldı. Şimdi biri bu meyveyi ısırsa, tek ısırıkta o gücü alabiliyor mu? Misal, 2 kişi yedi o meyveyi ortaklaşa o durumda ne oluyor? Veya ilk yiyene gücünü verip sonra basit bir meyveye mi dönüşüyor? Mangadan spoiler vermeden, seride açıklandıysa söylerseniz sevinirim.

Bu kısım Enies Lobby'de açıklanmıştı. Tek bir ısırıkta kişi, meyvenin gücünü alıyor. Aynı anda iki kişi yemeye çalışsa bile salise farkı falan olacağı için ilk ısıran kişi gücü alıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu kısım Enies Lobby'de açıklanmıştı. Tek bir ısırıkta kişi, meyvenin gücünü alıyor. Aynı anda iki kişi yemeye çalışsa bile salise farkı falan olacağı için ilk ısıran kişi gücü alıyor.

Mantıklı gelen de oydu zaten, açıklandığını hatırlayamadım. Aklımdan tamamen çıkmış. Teşekkürler açıklaman için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

614

Son zamanlarda izlediğim en iyi Op bölümüydü. Hem dram yönünden hem de Luffy' i artık ciddi görebildiğimiz için.

Bu bölüm Chopper ve Mocha arasında yapılmış konuşma gösterildi. Chopper' ın dediğinde göre yetişkin olamadan ölecekler orada kalmaya devam ederlerse. Oysa çocukların hayali, 20 yaşına gelince hep beraber denize açılmak. Orada kalmaya devam ederlerse bu hayalini gerçekleştiremeyeceklerini anlayan Mocha arkadaşlarını korumak için ölmeyi göze alıyor resmen. Arkadaşları şeker yiyemesin diye bütün şekerleri ağzına tıkıyor. Bu sahnelerde gözlerim doldu baya. En dramatik bölümlerden biriydi bence. Çocuklar Mocha' nın yere düştüğünü görünce duruluyorlar ve o arada en azından iğne vurmayı başarıyor tayfa.

Luffy sonunda çöpten çıkmayı başarıyor ve artık daha ciddi bir tutum sergiliyor. Aslında Luffy' i hep böyle görmek istiyorum ben açıkçası. Dövüşmek ile vakit harcayacağına haki ile işlerini görüyor. Tamam, Luffy' nin karakteri saf ve biraz vurdumduymaz ama ben ciddi bir Luffy' i daha çok seviyorum. [bimgx=250]http://j1309.hizliresim.com/1f/y/t4j34.jpg[/bimgx] Bu sahnede de Ejderha Luffy' e yakışmış resmen :011: Kendi evcil hayvanı yapsa Momonosuke' yi hayır demem yani :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

615

Görmek istediğim Luffy bu diye geçen bölüm de söylemiştim. Aynı şey bu bölüm de geçerli. Bu adamı hep bu şekilde görmek istiyorum ben :)

Master bir açıklama yaptı, bu ada aslında tam olarak yok dedi ve benim içeride dayım var dedi resmen :011: Bir de şeytan meyvesi üretiyormuş bu Ceasar ve Yonkou' lardan birinin bunlardan bir ordu kurduğunu söyledi. Karasakal geldi aklıma direkt ama ne çıkar bilinmez. Şu Smiley denen yaratık ilk ortaya çıktığında bir şeytan meyvesi gözükmüştü, bölümde gözüken ile aynı şekilde değil ama o şeytan meyvesi de bu olabilir muhtemelen diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu 2-3 haftadır gayet zevk alıyorum One piece' den. Ne olurdu yani her şeyi o kadar uzatmayıp bu ciddilikte devam etse? Neyse, yine de yeri ayrı One piece' in.

616

Luffy, Caesar' ı yenerken, Smooker Vergo ile dövüştü. Yenilmesine rağmen Law' ın kalbini almayı başardı. Law daha önce ezici olarak Vergo' ya yenilmiş heralde ki, travma yaşadın heralde unuttun diyorlar kendisine ama 2 yılda kendini geliştirmiş ve baya güçlenmiş. Adam vergo' yu kesmek ile kalmayıp bütün adayı kesti. Vergo ise o halde gayet korkutucu bir rakip normal biriyle dövüşse. Law da korkutucu bir rakip elbet, bundan sonra göreceğimiz herkes çok güçlü olacak haliyle. Yeni dünyaya giriş yaptılar sonuçta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

Robin bayağı kilo almış galiba dana gibi çizmişler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Ehem ehem burası biraz durgunmuş neyse animenin ilk 6 dakikasının gereksiz özete verilmesi sinirinizi bozmuyor mu ? İnanılmaz abarttılar marina arcdan sonra başladı sanırsam zaten one piece olabildiğince seriyi bilerek uzatan -kötü animasyonları eklenince marina arc dışında bu durum sinir katsayısını arttırıyor - bir seriydi ilk 3.5 dakika atlamadan sonra bir süre sonra 4 ardından -sanırım- en son 5.50lere kadar çıktı. Abartılı ve sinir bozucu değil mi ? En azından araya kaliteli filler koyabilirler. Kaliteli filler olur mu olur :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ehem ehem burası biraz durgunmuş neyse animenin ilk 6 dakikasının gereksiz özete verilmesi sinirinizi bozmuyor mu ? İnanılmaz abarttılar marina arcdan sonra başladı sanırsam zaten one piece olabildiğince seriyi bilerek uzatan -kötü animasyonları eklenince marina arc dışında bu durum sinir katsayısını arttırıyor - bir seriydi ilk 3.5 dakika atlamadan sonra bir süre sonra 4 ardından -sanırım- en son 5.50lere kadar çıktı. Abartılı ve sinir bozucu değil mi ? En azından araya kaliteli filler koyabilirler. Kaliteli filler olur mu olur :)

Buradakilerin büyük kısmı ya hiç izlemedi yada benim gibi 4-5 senedir animesini bırak mangadan devam ediyor o yüzden sinir olan kimse yoktur pek

Şimdi yanlış hatırlamıyorsam 2014 ün başlarında denk geldim en güncel bölümü indirip izledim ondan 1 sene+bilmem kaç ay sonra bi güncel bölüm daha indirip izledim baktım hala dressrosadalar , hala da çıkabilmiş değiller duyduğum kadarıyla. O yüzden ister filler koysunlar ister mink adaları koyunlar farketmiyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Buradakilerin büyük kısmı ya hiç izlemedi yada benim gibi 4-5 senedir animesini bırak mangadan devam ediyor o yüzden sinir olan kimse yoktur pek

Şimdi yanlış hatırlamıyorsam 2014 ün başlarında denk geldim en güncel bölümü indirip izledim ondan 1 sene+bilmem kaç ay sonra bi güncel bölüm daha indirip izledim baktım hala dressrosadalar , hala da çıkabilmiş değiller duyduğum kadarıyla. O yüzden ister filler koysunlar ister mink adaları koyunlar farketmiyor

1 yıldır anime ve mangaya bakmıyordum bir hata yapıp mangada kaldığım yer yerine animeden devam ettim-mangada geldiğim yeri bulup- aslında başlamamın sebebi karakter seslerine ve bazı dövüşleri izlemek istememdi artık güncele geldim anime ve mangada lakin one piece in bu anime tavrı çok sıkıntılı neyse en güzeli manga zaten :D çizimleri en azından sıkılmamı engelliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?