Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

@gundamaster Harmony bitti.

Spoiler

Öncelikle G.İ.T.S' e benzeyen pek bir yanı yok bence Ama psycho Pass evet çok benziyorlar ki baya etkisinde kalınmış. Özellikle Miach ve Makishima karaktelerini benzetmişler baya ama Makishima'ya sempati duyabiliyorken, Miach karakterini ne sevebildim nede tam olarak haklı buldum. Travması bu kadar ön planda olmasaymış Sistem yapılarına gelince; Psycho da ki sistem daha oto kontrollü idi daha hatalıydı bence. Buradaki sistemin daha kabul edilebilir bir yanı var. Gerçi o pastel tonlarındaki evren bende de bir midde bulantısı yapmazdı değil ama savaş, açlık, hastalık ortadan kalkacaksa bazı şeyler göze alınabilir. Her iki yapımın en ortak noktası her şey iyi olursa bu olur teması ki şu son zamanlarda olanları düşünürsek bazen böyle bir sistem gerçekten var olsaydı diye düşündürmüyor değilim. Ama bir gerçek var ki onu da göz ardı edemiyorum savaş olmasa barışın Esaret olmasa özgürlüğün, Kötülük olmasa iyiliğin kıymeti olur muydu? Kendi içinde bence gayet iyi bir yapım gideri var. Ama kıyaslarsam Psycho Pass önde olur ama Bu da Makishima gibi bir karakter'e sahip olduğundan. Yalnız sonlarına doğru baya uykum geldiğinden bir şeyi yanlış mı anladım!? Format atıyor ihtiyarlar değil mi en sonunda?  

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@Aurora Borealis 

Spoiler

Ağırlıklı olarak daha çok Psycho Pass tabi. Pyscho Pass etkisinde kalmış mı bilmiyorum çünkü ondan önce de yazılmış olabilir. Yazarı 2009'da vefat etmiş olan Itou Keikaku.  

Miach karakterini pek tanıyamıyoruz, daha çok Tuan üzerinden işlenip onun gözünden izliyoruz hikayeyi dolayısıyla Miach'a Makishima kadar sempati duyamıyoruz. Miach'ın Çeçenistan'da yaşadıklanı bire bir gösterseler ona da sempati duyar belki de hak verebilirdik. 

Buradaki sistem bence de daha kabul edilebilir bir sistem. Psycho Pass sisteminin açıkları bariz ve kusurluydu. Buradaki sistem topluma refah kazandırmaya çalışırken Pyscho Pass sistemi insanları köleleştiriyordu.

Hangi sistem olursa olsun asla doğru bir sistem yok insanlık için çünkü karşı görüş, kabul edememe illaki olacaktır. 

Sonunu uykun gelse de yanlış anlamadın çünkü reset atıyorlar, herkes şuursuz bir halde oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster

Spoiler

Psikopatlığını tabi ki yaşadıklarına bakarsak normal diyorum. Ama bunu sisteme karşı gelme ile örtmesi saçma idi.(Travmasında göre bu sisteme yapışması daha akla yatkın olur bence)  Sen öyle bir vahşetten çık bu sistemi baltala! Yapım yılı farklı yazar önce yazmış olabilir elbette o kadarına bakmadım. Ama her iki yapımda baya türdeşler. Tuan ile Miach yapı itibari ile aynılar bu yüzden miach onu kendine herkesten yakın tutuyor. Tuana baktığımızda Miach'ı da görebiliyoruz aslında bir anlamda. Makishima'yı ne kadar tanıdıysak onun kadar miach'ı da tanıyoruz. ikisinden de çok detaylı bahsedilmemişti. sistem konusunda sana katılıyorum ama insanında ruhu sıkılır be.Aksiyon yok, heyecan yok ,korku yok, acı yok. Bana da biri reset atsa güzel olurdu :D Ya bu sistem diğerinde bir tık üstte ama sonuçta insansın doğasına uygun değil. Biz kaybetmeden varlığın kıymetini bilmeyen varlıklarız maalesef. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@Aurora Borealis 

Spoiler

sistem onu bilinçli tutuyordu o ise genetik yapısına uygun olarak şuursuz olmak istiyordu baş kaldırışı o yüzdendi diye anımsıyorum. Neticede herkesi aynı şekilde bilinçsiz hale getirdiler. Tuan'ın babasının araştırma da bu yöndeydi zaten.

Tuan'ı bıraksan daha piskopat bile olur ama onu dizginleyen bir şeyler vardı. Dediğin gibi ikisi de birbirine yakın tipler. Makishima ile Kougami'de benzeşiyordu ama bir nüans vardı onların arasında da.

İnsanın ruhunda var asilik, onu her şeyin güllük gülistanlık olduğu yere de koysan illa bir memnuniyetsizliği, baş kaldırışı olacaktır.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yuri On Ice 9/10

Seri de Yuri Katsuki gibi beklenenin çok ötesinde bir performans sergiledi, fujoshit olaylarına girerler mi diye düşünürken pek yaklaşmadılar dahi, sezonun en kaliteli serilerinden biriydi hatta, bir daha bu kalitede buz pateni serisi göreceğimizi sanmam, o değil de, JJ'nin kız arkadaşı :04:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Drifters 8/10

Sezonda oldukça öne çıkan, karakter mantalitesi bakımından Fate/Stay Night serilerine benzer, senenin muhtemelen en iyi açılışına sahip serisiydi. Animasyon ve çizimlerden son bölüme kadar ödün vermediler ama, nasıl desem, serinin akıcılığında sıkıntı vardı, 12 bölüm geçmesine rağmen hala yarım kalmış hissiyatı çok güçlüydü, o yüzden 2. sezonu beklemeye devam...

Keijo! 6/10

Daha önce ana teması ecchi olan ve tüm sezonunu izlediğim seri oldu mu emin değilim, o yüzden Keijo'nun ecchi'yi spor ve shounen ögeleri ile çok iyi oranladığını söyleyebilirim. Tabii ki son bölümlere doğru animasyon ve çizimlerin rezilleşmesi gibi şeyleri yine yaşadık, ancak haftalık takip ederken, çıtır çerezlik niyetine iyi gitti. (saldırı isimleri çok yaratıcı ve komikti, kabul etmek zorundayım) Son olarak favori karakterim tabii ki Miyata'nın annesi :04: Şaka bir yana bazı erkek fatma Keijo kızlarına bakınca "sonunda" dediğimi hatırlıyorum.

Düzenlendi: (ademania)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yuri One İce!!

7/10

Beklentimin altında kaldı. Fujoshit olaylarına bu kadar girmeseler idi, gereksiz bir iki karakteri kullanmamış olsalar idi çok iyi olurmuş...  

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shimoneta: Güzeldi. Bel altı espriler hava da uçuştu cinsellik zirve yaptı falan :D

MSIK: Kötü değildi ama daha iyi olabilirdi. İlk güncel serimin bu kadar kanlı olmasını istemezdim ama oldu artık :)

İchigo %100: Yılına göre belki iyidir. OVA bölümlerinde mantık sınırlarını zorlayan olaylar vardı(OVA4). İzlenir mi izlenir ama ecchilik pek bir şey göremedim günümüz ecchileri ile kıyaslarsak ecchi bile denmez bu seriye.

Absolute Duo: Kötü diyemem ama efektleri pek iyi değildi. Iııaa! diye bağırıp gücü köklüyorlar falan :D

Tokyo Ravens: Hazır FFF BD sürümünü tamamlamışken izledim. Güzeldi döneminde nasıl seriler çıktıysa bunu gölgede bırakmış eğer bu senenin sezonlarından birinde çıksa çok popüler olurdu Re: Zero da yaptığımız gibi teori kasardık. Dönemin kurbanı olmuş kendine has özellikleri olan güzel bir animeydi. 15. bölümden sonra sağlam bir ters köşe yaptılar. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Eliniz değmişken güzel bir çeviriye hayır demem(Ben çeviremem beni aşar. Dualar falan var.)

Drifters: Beni Death Note'dan sonra deli, manyak güldüren serilerden biriydi. Çizimleri, savaşları, karakterleri, esprileri hepsi ayrı ayrı güzeldi. Devamının gelecek olması iyi ama tam tarih olmaması kötü. Neyse hiç gelmemesinden ve muallakta kalmasından iyidir :)

Osomatsu special: Bu adamlar manyağın önde gideni yarılıyorum bu seriyi izlerken. Ecthelion abinin çevirisi seriye ayrı bir tat katmış :)

Danmachi OVA: Fan servis bölümü. Pek söylenecek bir şey yok.

To Love-ru Darkness 2. Sezon OVAlarının sonuncusu nihayet çıktı. Sabahta dediğim gibi sasuga To Love-ru :) Bu seri üstüne ecchi tanımam. Rito'ya bir boy abdesti aldırmak lazım :D

Keijo!!!!!!!!: Sonlara doğru çizimlerin bozulması temalı resim: 

Spoiler

njWNjV.jpg

Yok artık! kelimesinin defalarca telaffuz edilmesine sebep olmuş seridir :D Devamı gelse izlerim çizimlerin bozulması dışında pek bir kötü yanı yoktu bence. Güzel göndermeler vardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler

Drifters 8/10
Animesini izledikten sonra dayanamayıp mangasına da başlamıştım, iyi ki de başlamışım. Umarım 2. sezonu da 1. sezon gibi güzel bir şekilde uyarlarlar.

Keijo!!!!!!!! 8/10
Ayrıntılı yorum için Leijo başlığına bakınız.

Okusama ga Seitokaichou!+! 7/10
İlk sezona oranla ecchi oranı tavan yapmış durumda, lakin kısa bölümleriyle çerez olarak ideal.

Stella no Mahou  8/10
New Gamedeki moe kızlarımız ile Genshikenin otaku kültürü muhabbetinin hafifletilmiş versiyonunu düşünün, eğlenceli bir seriydi.

Kiss x Sis Ova 9/10
4,5 yıldır izliyorum. Bitirmek bugüne nasipmiş. :011:

Ippatsu Kiki Musume 6/10
Kunyan ve kendini bulaştırdığı saçma sapan durumları izlemek isteyen varsa öneririm. Gerçekten uçuk kaçık olaylar var.

Gintama°: Aizome Kaori-hen  8/10
2 bölümcük ova olmasına rağmen yine komedi unsuru tavandı. Gintoki-Tsukuyo ikilisinin yakınlaşmalarını görme imkanı yakaladığımız nadir anlardan diyecektim ki bir anda kimin eli kimin neresinde olayına döndü. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
gundamaster

Imawa no Kuni no Alice 8/10

Bu tarz konulu yapımları seviyorum. Karakter geliştirmekte iyi oluyor ve içerik o kadar zekice kurgulanıyor ki izlerken büyük keyif alıyorum. Arada sohunene kurban giden eksiklikleri olsa da görmezden gelinebiliyor.

No game no Life'ı alın Btoom ile birleştirin işte size Imawa no Kuni no Alice. Karakterler hayatta kalmak için bir takım oyunlara girmek zorundalar. Oyunları kazandıkça da orada kalma süreleri artıyor. Böyle gergin bir ortamda karakterlerin psikolojilerin allak bullak olması da normal. Hangi oyunda ne geleceğini bilmiyorlar ve kelle hep koltukta. Bu tarz gerilimli bir ortamı izlemek de oldukça keyif verici.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ao no Kanata Four Rhythm

İlk çıktığı sezon başlamış ancak ana karakteri ve ilk rakibi olan kızın oluşturduğu anlık rahatsızlıktan ve serinin kökenini bilip memnun kalmayan görüşlerden dolayı izlememe kararı almıştım. Tabii Flying Circus olayının ne olduğuna da dikkat etmemişim. Geçenlerde DMM'e oyununa başlayınca oldukça ilginç bir spor olduğunu fark edip izlemeye karar verdim. Anime evet yine de hoşuma gitmedi ve karakterlerden Misaki dışında ilgimi çekmeyi başaran pek olmadı ama FC olayı oldukça memnun bıraktı. DMM'de bir tarayıcı oyunu olmaktan da öteye geçebilecek güzel bir tema... Umarım yakın zamanda bunun daha aktif bir oyununu görürüm. Tabii yapımcıların bu potansiyeli fark etmesi gerekiyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Jojo 4. Kuşak - Elmas Kırılmaz

Süper.

Tek kötü yanı dövüşlü animesiz kaldım.

Düzenlendi: (aysöken)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zankyou no Terror...

@fake in çevirdiği aklıma gelince, bi bakayım dedim, blu-ray versiyonu da çıkınca... o zamanlar bi sebebten dolayı izleme fırsatım olmamıştı, ama böyle güzel bi animeyi kaçırdığıma da biraz pişman oldum, geç de olsa izlemiş oldum... çeviri de emeği geçen arkadaşa teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
(düzenlendi)

Sakurasou No Pet No Kanojo

İki şık arasında kalmak iki kız arasında kalmaktan iyidir.

Biraz yılışık biraz içten bir animeydi. Clannad'a geçerkenki ara form gibi bir şey. Sonradan baktım da hafif romanının yarısında bitiyormuş anime :( Hep böyle olur zaten, yarım yarım.

Düzenlendi: (aysöken)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

2016/2017 kış sezonunu, inanılmaz ama tamamlamış bulunuyorum. Daha önce aynı sezondan 8-9 seri alıp sezon sonunda bitirdiğim görülmüş şey değil, düşünün ki daha 2-3 ay öncesine kadar Code Geass ilk sezon bitirmiştim :D Uzun olacak ama görüşlerimi yazmaya başlıyorum, izninizle.

• Masamune-kun no Revenge 8/10

Nisekoi, Yahari, Boku wa Tomodachi benzeri bir seri, sanırım zevkli yapan kısmı karakterlerin normalde görmeye alıştıklarımızdan biraz daha farklı olması (kas yapmayı takıntı haline getirmiş eski şişko, yemeye bayılan ama egosundan geçilmeyen zengin kız, onun yandere tarzı hizmetçisi, uslu görünümlü hasta ve gizli aşık vb.) izleyiciyi kendine çekiyor. Karakter diyalogları ve işleyişi de güzel olunca fena değildi diyorsunuz. Sonuna bakarsak yeni sezon gelecek gibi duruyor, paragrafın başındasöylediğim serileri sevenler izleyebilir.

• Seiren 6/10

Amagami SS'in kötüsü, hatta bayağı bir kötüsü. Klasik 3 kıza 4'er bölüm ayrılmış, kızlar güzel değil, çocuk çok gerizekalı, aralarındaki diyaloglar o kadar basit ki, abartmıyorum arkadaşlar gelin şu serinin scriptini toplaşıp aramızda biz yazalım desem en az animedeki kadar başarılı oluruz. Ne yazık ki diğer 3 kız için de yeni sezon getirebilirler, umarım satış ve reyting rakamları berbattır da yenisini çekmezler, hiç bulaşmayın.

• Fuuka 7/10

Daha önce bu serinin mangakası Seo Kouji'nin okuyucuyu ne kadar delirttiğinden bahsettiğimi hatırlıyorum, Fuuka da bu açıdan farklı değildi. Tek ve inanılmaz önemli ayrıntı, mangadaki belki de en önemli twisti, animede daha farklı işlemiş olmaları (ben spoiler yedim siz yemeyin), hal böyle olunca, özellikle serinin son bölümleri tamanen farklı işlenmiş oluyor. Mangaka bu konuda cesur davranmış, bu defa takdirimi kazandı, bunun anlamı bir daha yeni sezonu hiç göremeyebiliriz. Aksi takdirde tamamen yeni bir hikaye yazmaları gerekecektir. Forced drama canınızı çok sıkmıyorsa izlenebilir. Her iki bayan ana karakterin şarkı söylediği bölümler efsane bu arada.

• Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen 6/10

2 saatlik film malzemesini 12 bölümlük animeye yaymışlar ve bu seri ortaya çıkmış. Oldukça sıkıcı, öngörülebilir, tatsız tuzsuz bir sezon olmuş.

• ACCA: 13-ku Kansatsu-ka 7/10

ACCA için nasıl desem, kötü değil ancak çok iyi de değil, ilgi çekici olarak başlayan, sonra sıkıcılaşan, sonunda olması gerektiği gibi sonlanan bir seri, kraliyet ailesi, ordu, halk, darbe, politika gibi konuları farklı ve nispeten renkli bir biçimde ele almış. Mauve isimli karakteri efsanedir, uzun süredir bu kalitede kadın anime karakteri görmemiş bünyelere ilaç gibi gelir.

tumblr_okga9syLWj1rztjsno2_500.giftumblr_okaw2voTXn1uw1ghio1_400.gif

• One Room 5/10

Seri boyunca FPS tarzındaki oyunlar gibi karakterin yüzünü hiç görmediğimiz, sırf karşımızdaki kızların konuştuğu, 3 kızın 4 bölümden 12 bölüm ettiği, bölüm başına 4 dakika olan, garip bir şey olmuş.

• ChäoS;Child 5/10

Baştan sıkıcı başlayan, sonra oldukça heyecanlı hale gelen, fakat tahminimce VN'yi tek sezona sığdırmaya çalıştıkları için sonlarında iyice saçmalayan bir seri olmuş. Chaos; Head'ın devamı niteliğinde, her iki sezonu da ayrı stüdyolar yapmasına rağmen ikisinde de aynı çöp kalitesinde animasyon ve çizimler görüyoruz ne yazık ki.

• Kobayashi-san Chi no Maid Dragon 8/10

Son bölümü henüz çıkmadı ancak bitirdim sayabilirim. Bu sezonun gizli cevheri, iş odaklı yalnız bir kadının, bir gece sarhoş olup şans eseri! ejderha ile karşılaşması ve ertesi günü ejderhanın hizmetçi olarak aynı evde yaşamasıyla başlıyor. Giriş çok absürd gözükse de oldukça komik, rahatlatıcı ve zevkli bir seri, bu sezondan kaçırmamanız gereken bir seri varsa o da Kobayashi-san'dır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

pW5LaN.jpg

Kaze no Tani no Nausicaä /Rüzgarlı vadi

Baya geç izlediğim birbir anime film oldu.Konusu yine doğa ,insanlığın yaptıkları başa gelenler, birlikte barış içinde yaşama  arzusu ... O günün imkanları ile konu güzel işlemiş, çizimler renkler filmin Miyazaki Hayao   dan çıktığının net bir şekilde gösteriyor.Omları unutmamak lede değil okadar ismi animde geçtiki neyse puanımızı verelim 10 üzeri 7.8 ,herkese tavsiye edilir.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hal

s0

Çok iyi diyemem ama çokta kötü değil bir saatlik bir animEde kimi zaman kopukluklar yaşanıyor ;kimi yerlerde ters köşe ola ihtimaliniz de  fazla .Çizim kaliteli,Seslendirme yeterli

Puan olarak 10 üzerinden 7 yeterli.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

29Wmd0.jpg

Ibara no Ou (King of Thorn) Diken kral

Dünya  çapında Medusa adlı gizemli bir hastalık ,hastalıkla mücadele yöntemi arayan insanlık ,özel şirket,bir şekilde seçilmiş insanlar,ajanlar,siyasetçiler ,bilim adamları,uyuyan güzel  hikayesiyle soslanmış macera,beyni yakan olay gelişimi, rüya içinde rüya.Zor  bir anime kafanız dinçken izleyiniz. Müzikler ve çizim yeterli düzeyde,Puan olarak 7 alır, fazlasını  kafayı yoranlar versinler.

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Jojo no Kimyou na Bouken: Diamond wa Kudakenai

Düzenlendi: (dredkitz)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Gekkan Shoujo Nozaki-kun 7/10

Tam olarak beklediğim komediyi bulamasam da hoş bir seriydi diyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ZEaLRg.jpg

Tonari no Totoro Komşum Totoro

Yeni bir mekan,annenin hastalığı ,babanın samimiyeti ,kardeşler arasındaki birlik  ve uyum,ormanın ruhu,doğa ,mucizeler vs ;karşıma sıcak huzur veren hoş bir anime çıktı ;buy filmi seyretmeyenlere tavsiye ederim. 10 üzerinde 8 verip başka bir filme yelken açıp unuttuğum kayıp parçaları  toplamaya devam ediyorum.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Laputa: Castle In the Sky /Gökteki kale (1986)/Tenkû no shiro Rapyuta

essential-anime-laputa-castle-sky-hero.j

Hoş bir film daha, insanın ac gözlülüğü anlatılıyor, asıl sorunun insandan kaynaklandığını bizlere anlatan hoş bir anime.Her zamanki gibi tavsiye ederim.10 üzerinden 8 alır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
(düzenlendi)

Vampire Hunter ? Bloodlust

Düzenlendi: (dredkitz)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Starship Troopers: Traitor of Mars

Video piyasası için çekildiği için tümden  vasat olan, hatta 3D animasyon adaptasyonunu bile mumla aratan 2. ve 3. filmlerden sonra bayrağın neden neden Shinji Aramaki'ye devredildiğini açıklayan şekilde, ruhani değil gerçek manada bir devam filmi olmayı haketmiş bir yapımdı. 20-25 dakika sonra neyin ne olduğunu açık eden yüzeysel senaryosuna rağmen suicide mission hissiyatını şu ana dek en iyi yansıtan yapımlardandı. Casper van Dien ilk filmdeki karakteriyle kıyaslanırsa resmen bir Pokemon evrimi geçirmiş, badass'lığın kitabını yeniden yazmış. Dizzy ablayı troll olarak da olsa yeniden görmek güzeldi. Konu olarak yeterince tatmin edici olmasa da (ki artık yine bir Shinji Aramaki filmi işte deyip geçiyoruz) animasyon kalitesi ve masif aksiyonuyla muhakkak izlenmesi gereken bir film. Kitapta son derece kısa geçiştirilen (hatta Mecha türünün doğuşu kabul edilebilecek olan) Power Suit tasvirine nihayet ulaştıklarını görmek için bile izlenmeli. 7.5/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tales of Zestiria the X  7/10

Animasyonları, efekleri, çizimleri, atmosferi, hepsinin bütünleşmesi harika. Adeta görsel bir şölen. Sadece CGI yapılan bazı şeyler sırıtıyor, bu kadar kaliteye rağmen kötü görünüyor CGI.(Örnek ejderler)

Görsel kısmı geçersek, senaryoyu beğenmedim. Karakterler ve bunların içinin doldurulması da yapılamamış. Açıkcası sıkılarak izledim biraz. Oyun animesiydi sanırım bu. Belki o yüzdendir, aktaramadılar. İkinci sezonu izleyesim gelmedi şu anda. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?