Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

The Legend Of Legandary Heroes 7/10

İlk baştan beri kendini bağlayan bir yapısı vardı ve rüzgarına kapıldım bir anda. Beklentilerimi çok yüksek tuttuğum bir seriydi, göz teknikleri vardı, büyüler vardı ama tam istediğimi alamadım. Neden alamadığıma gelecek olursak;

Göz tekniği yeteri kadar kullanılmadı ve yeteri kadar aksiyon göremedim bence. (Aksiyon vardı ama aksiyon olabilecek bolca şey de vardı.)

Büyüler de ise 2-3 tane büyü gördük. Kurenai, yıldırım, çeviklik gibi. Daha fazla büyü görmek isterdim.

Bir diğer eksi etmen ise yarım bitmesi, daha işlenecek ve açıklanacak konular varken bitirmişler. Diğer göz tekniği kullanıcıları, bunlar bu güce nasıl kavuşuyor vb gibi soruları bıraktı gitti ardından. Ferris' in dango üzerine bağlılığı ilk başlarda güldürüyordu ama sonradan o da sıradanlaşmaya başladı. Kendini izlettirdi ama istenileni de tam olarak vermedi diyebilirim.

İzleyecek olanlar çok büyük beklentilere girmesin derim. İstediğinizi alamayabilirsiniz.

Kuroko No Basket: 9/10

Bu hafta diğer bitirdiğim seri ise Kuroko oldu. Kuroko dan gerçekten çok fazla zevk aldım ve uzun süreden sonra bir oturuşta 10-11 bölüm izleten bir seri oldu.

İnsan böyle seriler izledikten sonra basket oynayası geliyor resmen.

Son bölümlerdeki Aomine ve Kise arasındaki müsabaka beni etkiledi. O akıcı hareketler ve birbirlerine karşı pes etmemeleri, mücadeleyi bırakmamaları daha da zevkle izlettirdi. Pek fazla spor serisi izlemesem de gerçekten spor serileri insanı meraklandırmaya ve heyecanlandırmayı biliyor.

Kuroko ne denli gelişecek ve Kagami ile birlikte Mucize Nesli yenebilecekler mi de diğer bir merak konusu. 2 karakterin gelişmesini ve gelecek maçları da umarım anime olarak görebiliriz.

Fazla söylenecek bir şey yok, 2. sezonu bekleyeceğiz. Spor serisi izlemek isteyenler kesinlikle kaçırmasın derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

code breaker 8/10

herkes sakura iğrenç felan diyor,gençler sakura,ogami rei'nin İNSANLIK ile arasındaki tek bağ belki,sakura merhamet ise ogami Acımasız ve iğrenç katili temsil ediyor

hatta daha da vahşi bir katil olabilir,şu anlık 156 kişiyi öldürmüş(yakmış)birisi+yaktın öldü bitmiyor,o alevler öldükten sonra ruhunuda yakmaya devam ediyor....

mega spoiler:ogami rei,cehennemin 7 katında yanan 7 alevin taşıyıcısıdır+ve doğuştan cehenneme gidecektir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sword Art Online

Birkaç sahne sıksada kendisine bağlayan diğer bölümü merak ettiren heyecan dolu güzel bir yapımdı izlemeyenler kaçırmasınlar.

Puanım 9/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hajime No Ippo: Çok eğlenceli bir seri, konunun işlenişi filan kendine hayran bırakıyor. Her bölümden sonra kendinizi Ippo'nun hareketlerini yaparken bulabilirsiniz :D Boks deyip geçmeyin, kesinlikle izlenmesi gerek. Favorim Sendo'ydu. 10/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu sayfaya uğramayalı epey oldu. :)

Bakuman 2 8/10; ilk sezon kadar keyif alamadım nedense. İlk sezon Nizuma Eiji beni çok eğlendirmişti, bu sezon ise Hiramura ve onun editörü gözdemdi. :P

Natsume Yuujinchou Shi 8/10; aynı şekilde, 1 ve ikinci sezonlar kadar keyif vermedi. Acaba benim beğenilerim mi değişti diye düşünmeden edemiyorum. Yine de sevdiğim bir seriydi Natsume. :)

Tonari no Kaibutsu-kun 8/10; değişik bir shoujo ama tüm shoujo animelerin akibetine uğrayarak yarım kalıyor seri. Umarım devamı gelir. Başlarda büyük keyifle izledim ama sonlarda biraz sıkıldım açıkçası. Haru' nun karanlık tarafı hakkındaki gerçekleri görmek isterdim.

Peach Girl 6/10; bence 6 bile fazla bu seri için. 2 bölüm izledikten sonra (normalde yapmadığım bir şey) son bölümüne baktım. İstediğim gibi bitmiyor olsa oturup izlemek için zamanımı harcamazdım. Yine de izlerken sonu farklı olsa, daha iyi bile olabilirmiş dedim çünkü tencere-kapak birbirine tam uyan bir çift olabilirlerdi. Kötü karakter olarak Sae vardı, belki çoğu kişi nefret etmiştir ondan ama ben sevdim. En azından seriye hareket getiren tek etkendi. O olmasa ne anlatılacaktı merak ediyorum. Momo ise 2. bir Hachi (Nana) vakası ama biraz daha tahammül edilir cinsten.

Bunun dışında tekrar izlediğim seriler vardı; Cross Game, Fruits Basket ve Mysterious Cities of Gold.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vakit bulmuşken ve aklıma gelmişken yazayım şuraya bir şeyler bari :D

H2O ~Footprints in the Sand~ -_- 7/10(Normalde 6 yada 5 verirdim ama...)

Başlangıç olarak çok farklı bir anime gibi görünmedi, klasik mevzu. Şehirli oğlan kasabasına geri döner orada çocukluğundan tanıştığı birileri vardır vb. tek farklı olan unsur çocuğun kör olmasıydı ve ilk bölümde bunun üzerinden güzel komedi/ecchi sahneler vardı onun dışında Hayami'nin dayak yeme eğilimine bir türlü anlam veremedim anime bitişinde bile. Vakit geçirmek için izlenir çok ekstrem bir yanı yok sonu dışında.

Benim için çok büyük bir etmen olan şarkılar, OST'ler de çok başarılı değildi, fakat eski bir anime olduğunu göz önüne alarak bu etmeni pas geçiyorum, açılış şarkısı fena sayılmazdı.

Puanı zaten sonu için veriyorum, Q.Q moduna sokabiliyor son anda. Annesi hakkında gerçeği hatırlaması ve aynı olayın tam her şeye en başından başlayabilecekken tekrarlaması, fakat Otoha'nın yardımıyla mutlu son olması. Cidden kötü bir son olsaydı 4-5 puan verirdim herhalde, zaten anime boyunca olaylar genellikle olumsuz yönde ilerliyordu.

Edit: Bir de şunu yazayım aklıma geldi o da. İzleyeli çok uzun zaman oldu ama yazmadım bir şey herhalde.

Papa no Iukoto wo Kikinasai! -_- 8.5/10

Başlangıcında ebeveynlerin ölmesiyle dramatik bir giriş yapıyor fakat sonraki 8-9 bölüm aksine gündelik hayat tarzında eğlenceli gidiyor. Kızlar hakkında söylenecek bir şey yok zaten hepsi tatlılık abidesi, Hina zaten melek gibi Raika taş. :P Biraz romantizm beklerdim ama fakat pek aradığımı bulamadım açıkçası. ÜVEY Kuzeni olmasa bile en azından Raika ile bir şeyler olabilirdi... Birde yukarıda bahsettiğim 8-9 bölümün ardından son 2 bölüm ağır dram ile geliyor, Hina'nın anne babasını arayışı ve bunu açıklamaları vb...

Sonu için ne kadar mutlu diyebilecek olsakta buruk diye adlandırayım ben onu yine de fena değildi.

OST'ler tam olarak hatırlamıyorum açıkçası Temmuz'da izlemiştim ama açılış kapanış şarkıları başarılı gibiydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tonari Kaibutsu-kun; son zamanlarda izleyipte en fazla keyif aldığım serilerden birisi 8/10

Binbougami ga; İzlerken acayip eğlendim, bu türde olan parodileri çok severim, hem kendi konusu var, hem de parodisi var, 9/10

Hagure Yuusha no Estetica; Ecchisini acayip sevdim, konusu da gayet hoştu, sadece açık kapı kaldı, devamı gelir umarım; 8/10.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Natsumenin yeni sezonu mu çıktıııı çok geri kalmışım çokkkkk... Ben en son Another'ı bitirdim çok başarılı buldum seriyi ancak son iki bölüm biraz nasıl desemmm farklıydı :D...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kuroko no Basket 8/10

İzlemesi gayet keyifli bir seriydi. Bittikten sonra spor serilerine devam etme isteği duydum. Bazıları bu animeyi Slam Dunk ile karşılaştırma isteği duyuyorlar ister istemez. Elbette o bir efsane ama çok da karşılaştırılmamalı. O zaman daha bir keyifle izleniyor. İzleyip bittirdikten sonra karşılaştıracak olursam, Slam Dunk' a üstün tarafları animasyonu ve maçların uzun sürmemesi (sonuçta bu sporu bilen birilerine göre oluşturmuşlar hikayeyi, Slam Dunk' taki öğretici tarafı yok), Olumsuz tarafı ise asıl takımdaki Kuroko ve Kagami dışındaki oyuncuların yeterince dikkat çekememesi bence (Slam Dunk' taki karakterler unutulmazdırlar). Kaptan Hyuuga dengesiz tavırlarıyla hoşuma giden bir karakter, bir de koç Aida. Onun dışında daha çok mucize nesil dedikleri tipleri ön plana çıkarmayı seçmişler. Belki önümüzdeki sezon karakterler daha çok anlatılır. Bu arada Kuroko' nun hep gölge karakter olarak kalmayacağının sinyallerini verdiğine de seviniyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sword art online; (9/10) Büyük bi beklentiyle başladım. Nereye gitsem yerli yabancı forumlarda bu anime konuşuluyordu. İzlemeye başlayınca hayal kırıklığına uğradım açıkçası güzel görüntüler müzikleri olan bi animeydi ama oyun tabanlı bi konu çok sağlam gelmedi bana. Gamerlarınf anlıgı yuzunden yuksek puan aldıgını dusunmustum. Derken 10 bölüm sonrasında bağlanmaya başladım şu an fanıyım denebilir :D Çok da güzel bitti bence. Her ne kdr bazıları sonunu beğenmese de. Böyle bi oyun oynamak isterdim. Teknoloji bir an önce gelişsin yahu :D Kirito <3 başt aolmak üzere karakterleri de sevdim. Ağlatmayın bu çocugu T^T

full metal panic; (5/10) Elimde patladı seri. 8 puanına güvenerek ve herkesin yorumlarına dayanarak başlamıştım ama hiç beğenmedim. Sagara sousuke gibi kazma bir karakterin varlığı animeyi komik yapıyor ama geri kalan hiçbişey beşpara etmez. Dövüşler, mecha sahneler fln sıktı. Bu yüzden fumoffu sadece komedi dayanaklı oldugundan daha cok begendım gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Full Metal Panic! The Second Raid 7/10

Kısa olmasına rağmen aksiyonu bol komedisi ise az bir sezondu. Bu sezonda Sagara'nın iç dünyasında kendisiyle verdiği mücadele ön planda ki biraz sıkılmadım desem yalan olur.Öte yandan sonuna kadar bekledim ama bir itiraf gelmedi "ikisinden" de... Böylece bir kez daha hayal kırıklığına uğramış oldum. -_-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Great Teacher Onizuka

Bugün bitti, cidden müthiş bir animeymiş. Onizuka karakter çok orijinal olmuş, 43 bölüm boyunca hiç sıkılmadan izledim. Bölümler arasında öyle çok fazla bir olay-kurgu ilişkisi filan yok gerçi ama sadece "komedi" faktörü bile izlemeniz için yeterli bir artı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Torodara bitti sonunda :) Güzeldi. Takasu-kunun göründüğü gibi olmaması eğlenceliydi :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Moonlight Mile

Uzun zamandır izlemek istediğim bir yapımdı.Tam aradığım anime tipi diyebilirim.Özellikle son bölümle birlikte 2. sezonda nasıl bir anime olacağını ve işlerin nasıl ciddileşeceğini gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hellsing

Tamamen milletin övdüğü bir anime diye başladım ama %1 anca sardı diyebilirim, konu çok yavan, aksiyon dersen eh işte, zaten fazla da kısa... Belki başkaları bayıla bayıla izlemiş olabilir ama bana fazlasıyla vasat bir yapım olarak geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hellsing

Tamamen milletin övdüğü bir anime diye başladım ama %1 anca sardı diyebilirim, konu çok yavan, aksiyon dersen eh işte, zaten fazla da kısa... Belki başkaları bayıla bayıla izlemiş olabilir ama bana fazlasıyla vasat bir yapım olarak geldi.

Genel olarak bayıla bayıla izleyenler OVA serisini o şekilde izliyorlardır.( Daha izlememiş olsam da çok övülüyor.) Bir de onu dene derim.

Kurokami:

Bana göre boş bir seri. Bir üçüzler sistemi ilgimi çekti seride. Geri kalan her şey klasik shounenvari yapıdaydı. Dövüş, kaybet tekrardan dövüş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kamisama hajimemashita bitti. Şahsen eğlenceli buldum. Tomoe'nin davranışları her bölümde farklı konular bulabilmeleri insanı cezbediyor diyebilirim. Ama 13.bölümde bırakılacak bi seri gibi durmuyor. 2.Sezonuda olsun yav dedirtti bana. En azından Tomoe için :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiirone kakeru sezon 2 . Tam anlamıyla vasat bir yapımdı. Üstünde konuşmak bile istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Aoki Densetsu Shoot! 8/10

Nostalji olarak arkadaşlarla izlediğim bir yapımdı. Zamanında tv'de izlemiştim. Tekrar pekiştirmek iyi oldu. Zira aklımda büyük izlere sahip olan bir yapımdı. İzlerken ister istemez maziyi hatırlattı.

Futbol animesi olarak futbolun içindeki bir çok öğeyi barındıran bir yapım. Yine de japonlaırn fantazi durumundan kurtulamamış. Her ne kadar gerçek futbol öğeleri olsa da fantazi ile harmanlanarak oldukça shounen bir hava verilmiş. İzlerken "Vay anasını" gibi tepkiler vermek mümkün.

Shounen klasiği olarak arkadaşlık bağları da oldukça güçlü üçlenmiş. Serinin üç pratagonistinin birbirleri ile olan uyumu şahane. Yan karakterlere de az çok ilgi gösterilmiş. bazen unutulsalar da, kendilerini kanıtlayacak derecede bulundukları bölümlerde mevcut.

Romantizm oldukça ağır işlenmiş ki animenin bayan karakterleri saç baş yolduracak cinsten. Topu topu iki bayan karakter olmasına rağmen. Onlar yüzünden maçın ortasında romantik bir anla veya iki çift arasındaki anlamsız kavgalarla karşılaşmak mümkün. Romantizm öğesini bu kadar ağır kullanmayıp buna ilişkin sahneleri uzatmadan maçları adam akıllı yansıtsalarmış dört dörtlük olacakmış. Animenin türüne şöyle bir yaklaşım çok doğru olacaktır herhalde; romantik futbol.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sukitte Ii na yo. 6/10

Ne yazık ki beklentilerimin altında kalan bir yapım oldu. Arkadaşlar arasındaki bağ bana oldukça samimiyetsiz geldi. (Tonari no Kaibutsu-kun' da da aynı hissi yaşadım ben de mi bir sorun var merak ediyorum. :/) Ayrıca finalden bir önceki bölüm yani 12. bölüm final niteliğini en güzel şekilde yansıtırken son bölüm oldukça basit geldi. Keşke yer değiştirselerdi diyorum. ^^' Ana karakterleri ise sevdim Mei oldukça sevimli bir tipti. Serinin bana olan tek artısı rahmetli Okazaki Ritsuko' nun eşlik ettiği o güzel açılışla (Fruits Basket' te bende yeri bambaşkadır) kulaklarımızın pasını silerken yine 12. bölüme eşlik eden Sarari isimli şarkı çok hoştu. Bu parçayla beraber Mei' nin yukatası ile koşuşu sanırım serinin en güzel sahnelerinden birisi idi.

Danshi Koukousei no Nichijou 6/10

Yani izledim ama bazı esprilere hiç gülmezken (sanırım onların lise kültürü ile bizim lise kültürümüzün farklı olmasından ötürü tam bilemiyorum) kimi espriler ise kahkaha atmama sebep oldu. Hidenori-kun ise en sevdiğim karakterdi eh bunda seiyuusunun da payı büyük. Ayrıca seride ele alınan liseli erkekler dışında liseli kızların canavar gibi gösterilmesi (Yanagi; Allah' ım nasıl bir tipti o öyle! ö.ö) baya güldürdü beni. Zavallı erkeklerimizin kızlar ile olan konuşmalarında ya da karşılaşmalarında ''Acaba bu sefer başlarına ne gibi bir belâ gelecek?'' şeklinde korkmama sebep oldu. :D Çerezlik, vakit geçirmek için izlenebilecek bir seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aoki Densetsu Shoot 7,5/10

90' ların havasını iyi yansıtan bir anime. :) Romantizm ve spor türleri arasında sıkışıp kalmış. :P Toshi, Kazuhiro ve Kazumi arasındaki aşk üçgeninden bazen daral geldi. En önemli maçların olduğu kısımlarda Toshi' nin duygusal çalkantılarını izlemek zorunda kaldık. Evet, Toshi, Kazuhiro ve Kenji üçlüsü arasında bence en gereksiz karakter Toshi' ydi. :D Toshi sadece Kubo ve 10 numaralı formanın takımdaki sembolüydü. Kızmışım biraz, katı yorumladım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aoki Densetsu Shoot 7,5/10

90' ların havasını iyi yansıtan bir anime. :) Romantizm ve spor türleri arasında sıkışıp kalmış. :P Toshi, Kazuhiro ve Kazumi arasındaki aşk üçgeninden bazen daral geldi. En önemli maçların olduğu kısımlarda Toshi' nin duygusal çalkantılarını izlemek zorunda kaldık. Evet, Toshi, Kazuhiro ve Kenji üçlüsü arasında bence en gereksiz karakter Toshi' ydi. :D Toshi sadece Kubo ve 10 numaralı formanın takımdaki sembolüydü. Kızmışım biraz, katı yorumladım. :D

Şu yorumu gördükten sonra kahkaha attım. Sözde son izlediğimi yazacaktım. :D

A dark rabbit has seven lives 6/10

Kimin eli kimin cebinde, konu nerden geldi nereye gidiyor yahu dedirten bir animeydi. Baş karakterimiz Taito'nun ne üdüğü belirsiz bir hatunun rüyada sesini duyması ile başladı. Sonrasında ölümsüz olduğunu öğrendik. Gel velakin bi karakter bu kadar mı beceriksiz olur. Hep fıss yani . Seni kurtaracağım seni güldüreceğim aman seni mutlu edeceğim . İşin garip tarafı hiç edemedi. Arada bir komik şeylerde olmadı değil ama öyle aman aman uhuuu falan dedirtmedi.

İzleyecek olanların iki kez düşünmesini tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neon Genesis Evangelion 10/10

İlk bölümün başlarından itibaren, EVAları gördüğüm anda tipik bir mecha izlediğimi düşünmüştüm, ki yanıldığımı bölümün sonunda anladım. Başta yapımın anlatmaya çalıştığı şey basitmiş gibi görünse de, hikaye ilerledikçe ağzım açık izlemek zorunda kaldım. Ayrıca insanların tanrılaşma isteklerinin ne denli güçlü olduğunu, bu uğurda her şeyi göze alabileceklerini çok iyi anlatmış. Yazarın ne denli depresif olduğu izleyince çok net görülebiliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Mobile Suit Victory Gundam 3.899559/10

Hmm... Tam bir fiyaskoydu. Gundam külliyatına hakeret diyebilirim bu seri için. Karman çorman olay örgüsü, iyi işlenmemiş karakterleri ve anlamsız savaşlarıyla rezalet bir seri olmuş. Victory Gundam desen dizayn fakiri.

Seri de feminist bir hava vardı. Bu kadar çok bayan pilotlu bir gundam serisi hatırlamıyorum. Bayanlar üst yönetimlerde de yer alsalar çoğu ölmekten öteye gidememişlerdi. Bazı bayan pilotlarda cadı nasıl olunur tam anlamıyla yansıtıyorlardı. Sürekli histerik kahkahalar, iki adam benim için savaşıyor kimse karışmasınlar, sevdiğim için ölürüm martavalları ve bir sürü ıvır zıvır.

Kadınları ön plana çıkararak güzel bir mesaj vermeye çalışmışlar ama onda da başarısız olmuşlar.

Baş karakterin çocukluk arkadaşı peşine düşüp seriyi şekillendirdiğini göz önüne alırsak seri bir uzayda bir dünyada gitti geldi. Shakti kaçırıldı kurtarmaya gidiyoruz. Shakti'yi kurtardık bu sefer annesi tehlikede. Hop Shakti yine diğer tarafa gider savaşı durdurmaya çalışır. Uso'da yine onun peşine gider. Böyle kısır bir döngü ile seri dünya, uzay, dünya, uzay, dünya arasında gidip geldi.

Ana karakterin de ergenlik sendromu seri üzerine binince daha beter bir hal aldı. Kimseyi öldürmek istemiyor ama tanımadığı olunca da hunharca öldürüyor. Seri sonlarına doğru neredeyse herkeste öldü. Ölsünler de zaten hiçbirine bağlılık hissedemiyorsunuz. Ölmesini istediğim bir kaç karakter vardı ama onlar ölmedi. Zoraki bir dram sürekli aralara serpiştirilmiş. Biraz ondan biraz bundan katılarak çorba bir seri olmuş. Önceki serilerin başarılarından kazanç sağlamaya çalışan bir seriydi Victory Gundam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Black blood brothers 8/10

İlk başlarda normal vampir animesidir diye düşünerek başlamıştım. Bana göre çerezlik diyebileceğimiz vakit öldürmek adına bakındığım serilerden biridir demiş idim.

Lakin serinin çizimi olsun, karakter kurgusu olsun oldukça leziz bir seriydi. Heleki ilk bölüm kırmaktan geçirdi. Devamında ise bildiğimiz vampirlerin hadi kan içelim olayı yoktur. Birazda işin içine psikoloji katalım demişler ama birazcık yavan kalmış.

Mochizuki Jirou'nun karizması, yeri gelip masumiyeti, hele hele küçük kardeşine olan sevgisi

küçük kardeşi olmadığını ve başka biri olduğunu öğrendiğimde işin tadı kaçtı

seriyi izlettiriyor.

Şöyle bir sorun var; sitede gezerken seri ile ilgili fena spoiler yedim. Ve işin tüm esprisi kaçtı. Seriyi aaa ne acaba demeden sadece o an olan olaylar için izledim. Tabi birde serinin sonu var; öyle bir yerde bitirdiler ki evet bu serinin 2.sezonu gelir dedim. Ama çıkış tarihine bakınca biraz zor gibi göründü gözüme.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?