Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Anime(leri) İzlediniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Berserk Haou no Tamago

Seslendirmeleri garipsedim. Belli başlı karakterleri değiştirmeselermiş keşke. Hikâye hızlı gidiyor doğal olarak. Bir de diğer filmlerinde de hep savaş sahnelerinde söveceğim sanırım. Ama tüm olumsuzluklara rağmen Berserk'i tekrar anime olarak görmek güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Gundam Unicorn Bölüm 5

Yine şahane bir bölümdü. Tek eleştireceğim kısım daha önceki Gundam'larda anlatılmış hikayeyi tekrar Ple Twelve ile görmek oldu. Kendisinin kullandığı Siyah Unicron çok şahaneydi. Hayranlıkla izledim ve beyaz Unicorn'u unutturdu bana. Kullanılan animasyon o kadar kaliteliydi ki eriyen çeliği resmen hissettirdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate/Zero - 24

Anime dediğin budur. Ben senin beni bir hafta bekletip sonra "Zönk" dedirtmeni sevdim güzelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beelzebub 23-35

Eyeshield 21 71-81

Üff epey izlemişim ya kafamdan dumanlar çıkıyo şu anda :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kuroko no Basuke - 1-5

Uzun zamandır animeden bu kadar zevk almıyordum, basketbolla yakından ilgili olmamın da etkisi var tabii.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate Zero 10

Valla uzun zamandır böyle aksiyonudur müzikleridir vs yerinde olan bi seri izlemiyordum..Haydi bakalım son 15 bölümde zirve bekliyorum bu seriden :qalkis:

Digimon Xros Wars 59

Ulan içimden bi ses diyoki sonu iyi olacak diye de dur bakalım 454e

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Artık o kadar animelerden zevk almıyorum derken, gene çekti içine lanet olasıca.

Natsume Yuujinchou - 1-13.

Hotarubi no Mori E'yi izledikten sonra Natsume'yi izlemenin sırası gelmiştir dedim ve dün başladım. İşin içinde Youkai'ler olmasına rağmen huzur verici bir seri olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Madara'nın çıktığı her sahnede abartısız katıla katıla güldüm, Seiyuu'su çok iyi iş çıkarmış harbiden.

Naruto Shippuuden - 268

Allahsızlar aksiyon göstermemeye yemin etmişler sanki, iki bölümdür aynı terane resmen.

Kimi no Iru Machi - 1-2

Böyle yapımları seviyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eyeshield 21 - 82

Bu seriyi bitirememek için herşeyi yapcam :D Gerekirse senede 1 bölüm izlicem ama bitirmeyeceğim yinede :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Muv Luv: Total Eclipse - 01

VNovel'ini Japonca font kurmadığım için yükleyememiştim ama tamamen spoiler'ler ile kaplı TV Tropes sayfasının uzunluğundan anlayabildiğim kadarıyla ayrıksı bir son arc hissiyatı göreceğiz. Öte yandan VN'i oynamamış bir insan olarak bende pek o kadar yılın olayı ahoy etkisi yaratmadı. Konu zaten Gunparade March : New War Song ile %99 aynı. (Ki o bu VN çıkmadan yıllar önce yapılmıştı), MS IGLOO tarzı aşırı militaristik birşey bekleyen arkadaşlar çeşme başı sahnelerde don kadar bile vücudu kapatmayan plugsuit parçalarını görüp can sıkıntısı yaşayabilir. CG'ler rahatsız edici ve hareketler beklediğim kadar akıcı değil. Tamam, CG düşmanı bir insan değilim, aksiyon sahnelerinde CG'in kullanımını çoğu zaman şart bile görürüm ama burada olmamış, olmamış. Anime en çok Daisuke Ono'nun ismi üzerine lanse edilmişti ilk bölümde o bile yok, cameo bile yapmıyor. Onu geçtim, Preview animasyonu yapmaya bile kasmamaışlar, düz bir logo alttan 2-3 cümle yazı. Yersen hesabı.

Muv Luv Alternative adam gibi bilimkurgu animelerin zaten OVA'lar/Movie'lerde anca çıkabildiği, Eroge ve lightnovel uyarlamalarının piyasayı domine ettiği bir zaman diliminde geldiğinden şanslı. Bundan 3 yıl önce çıksaydı bilimkurgu çokluğundan adını duyurma imkanı bile bulamayabilirdi. Kısacası koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş, o tür bir seri olacağına kendimi alıştırdım ilk bölümden.

Şunu da ekleyeyim, karanlık bir seri hissiyatına sahip (Gunparade March'ın tamamındaki in-screen ölümlerden 3-4 kat fazlası ilk bölümde oluyor, şehirlerin ufkundaki yükselen alevleri, ülkenin içinde kaldığı umutsuzluğu vs verme çabası var) ki bunu hissettiriyor da. Öte yandan eroge VNovel mantığı serinin olabileceği kurguyu bir hayli baltalıyor. Potansiyel var ama olmuyor olamıyor. VNovel uyarlaması değil de içinde Mobile Suit'ler yerine TSF'lerin olduğu, aslına hiç de sadık olmayan, MS IGLOO görünümlü bir Muv Luv yapmış olsalardı benim için yılın serisi olabilirdi ama serinin meselesi zaten o değil. Sorun da burada.

İzlemeden önce 08th MS Team, MS IGLOO, Uchuu no Senshi (Starship Troopers) OVA'ları, Blue Gender, Gunparade March serileri ve Yamato 2199'un şu ana kadar çıkan bölümleri ile beraber izlenirse daha iyi değerlendirilebilir. Kendi adıma, son arc'a gelene dek büyük ihtimalle çerezlik bir yapımdan daha fazlası olmayacak benim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nisemonogatari - 4-11

orly?

Kuroko no Basuke - 12-13

Slam Dunk ile karşılaştırmadan izlenilmesi gerektiği taraftarıyım ve öyle izleyince cidden sağlam bi' seri olduğunun farkına varabiliyorsunuz.

Suzuka - 1-26

Geçirdiğim vakit boşuna mıydı, değil miydi bilemiyorum. Öyle ahım şahım bir romantizmi ya da komedisi yok diye düşünüyorum, vakit geçirmek için izlenebilecek seriler sınıfında.

Boku wa Tomodachi ga Sukunai - 1-12

*School Life'a dönüş çabaları*

Evet, kendimi animelere verdim uzaklaşmaya çalışırken.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kenichi_OVA_-_02 pek bekledigimi alamadım ancak eğlenceliydi.

--------------------------------------------------------------------------

Binbougami Ga !-01

Devamını takip edeceğim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Muv Luv: Total Eclipse - 02

Bölüm 2 güzel -en azından ilk bölüme göre- ama başlangıç bu olmadığından sonrası için umutkar olamıyorum. Nihayet Opening'i göreceğiz diye sevinirken Windows Movie Maker'la bile çok daha iyisini yapabileceğiniz bir açılış girdi. Şarkı kulak tırmalıyor, arka plan görüntülerinin seçimi "Bu kadar mı kolaycı olunur?" dedirtiyor. Nitelikten niceliğe geçecek olursak...

...dramatik doz olarak başlarda bir gerilimi vardı herkes pat pat düşmeye başlayınca drama yerini trajikomediye bıraktı. Bunu şundan dolayı söylüyorum: Tanımadığımız, etmediğimiz isimli karakterleri öldürmeyi -ki bunlardan birisi rival karakter olarak bize gösterilen tip- bir marifet sayan senaristler yada yönetmenler varmış, onu görmemizi sağladı. Tamam, bir karakter gelişimi görebileceksek işin sonunda tüm dünya yada tüm evrendeki canlı nüfusunun tükenmesini bile kabul edebilirim ama Blood C yada Elfen Lied'deki gibi ölüm sahneleriyle "drama" yaptıklarını sanmasınlar, olmuyor, olamıyor. Zira eğer bir Anime'de ya sürükleyici bir villain tiplemesi yada seriye farklılık katacak yan karakter/rival karakter plot'ları koyamıyorsanız, -eğer bir fanboy kitleniz yoksa- ortalama bir hikaye olduğundan çok daha zayıf görünür, bu kaçınılmazdır.

BETA'ların farklı türlerin hiyearşisinden oluşması fikri elbette güzel ama Laser Type'ların nişan alma yeteneklerinin sinir bozucu derecede aimbot olması, diğer sınıfların bildiğin Zerg rush + wallhack yapması BETA'larla olan çatışmaları dramatik bir aksiyon örneği olmaktan çok uzaklaştırıyor. Aynı hedefe yaptıkları 3 atıştan 2'si kesin isabetle indiriyor. Yui sağ kalıyor ama bunun tek sebebi hala vurulmak için sırada wingman'leri olması. BETA'ların "güvenli yükseklik" sanılan mesafeyi bile sadece 30 saniyede öğrenip işi headshot script'e bağlamasına hiç girmiyorum bile. Tamam, insanlığın varlık yokluk savaşı var ama tek taraflı bir gameshark mantığıyla bunu nasıl, kime anlatacaksınız?

İlk 2 bölümü hikayenin önsözü olarak kabul edin ve tek seferde, kafanız detaylara çok takılmayacak bir anınızda izleyin. Gelecek haftadan itibaren en azından geriye sadece 10 bölüm kaldığını biliyor olacağız, rahatız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

buddha_saitan.jpg

Buddha Saitan

Bu hafta Buddha Saitan'ın çevirisine katılmak vesilesiyle izleyebildim. Öncelikle belirteyim, arka plan çizimleri çok donuktu. Kendimi 2001-2002de filan sandım ama neyse ki onun haricinde karakter çizimleri güzel ve seiyuu kadrosu mis, yani en azından ortalama üstü bir iş çıkartılmış. Seiyuu demişken... Başrolde Kallen ve Anemone'un seiyuusu Ami Koshimizu var. Lockon Stratos ve Gihren Zabi'nin seiyuu'ları kötü adam, Zechs'in seiyuusu iyi adam olmuş, yancı kız rolünde Misato'nun seiyuusu var. Mesaj olarak ateizm karşıtı bir film olarak özetlenebilir, o yönüyle şaşırtıcı zira Anime'lerde sürekli irade gücü ve özgür düşünce öne çıkartılıp bir kurtarıcı/mucize beklemektense kurtarıcının/mucizenin kendisi olmak ön plana çıkartılan temalar olduğundan Anime'lerde genelde dini öven söylemler görmüyoruz. Filmin temel sorunu insanı inanmaktan alıkoyan korkulara yada insanı karanlıktan kurtaracak inanca ilişkin olarak, yan karakterlerden Mari'de olduğuna benzer hissiyat geliştirememesi. (Örneğin Welcome to the NHK'nın ana teması "modern şehir hayatını yaşayan yanlız insanın Tanrı ile olan ilişkisi" olmamasına karşın bunun üzerine ciddi ciddi düşündürebiliyordu) Bir noktadan sonra her elini birleştirip gözlerini kapatan insanda haleler görmek sıkıcı olabiliyor. Öte yandan filmin bölük pörçük de olsa anlatmak istediği mesaj yer yer "Sır Kapısı" yada "Cevab Veremedi" formatına dek düşse de kimi yerlerde iç ısıtıcı bir nitelik kazanabiliyor.

Tahmin edilebilir ilerleyişini saymazsak geçirdiğiniz zamana pek de üzülmeyeceğiniz, ama daha da iyi olabilecekken niceliksel değil de niteliksel sebeplerle "olamamış" bir film. Yönetmenin geçmişindeki Sorceror Hunters, Captain Tylor ve Sakura Wars külliyatına rağmen bu filmi Satoshi Kon ayarında bir yönetmenden görmek çok daha dokunaklı bir tecrübe yaşatabilirdi.

6.8 / 10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Gundam Unicorn 2 Kafam iyice karıştı okadsar teknik kelime var ki :00a52f5e14511365f5a

Portakal yolu 1

Kuroko's Basketball 19

Sword Art Online 7

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

La-colline-aux-coquelicots-Poppy-Hill-post1.jpg

From Up On Poppy Hill

Tıpkı Ocean Waves örneğinde olduğu üzere Ghibli külliyatı içerisinde tarz olarak farklı bir film. Aslında filmi geçen ay Blu Ray'den indirmiştim, haliyle izlenmeyi bekleyenler içerisindeydi ama iki arkadaşla birlikte Taksim'de dolaşırken sinemada afişini görünce girip izledim. Çeviri her ne kadar facia boyutlarında yanlışlıklarla çok aşırı dolu olmasa da çoğu yerde yetersizdi. Yine de korsan değil de orijinal esere ve onu bize ulaştıranlara karşılığını verecek şekilde izleme imkanı bulduğum için mutluyum.

1960'ların Japonya'sı başarılı şekilde yansıtılmış, tasvirlerin başarısı izleyiciyi çoğu zaman kalabalıktan birisi gibi orada hissettiriyor. Arka plan müzik seçimleri de ortama uyum açısından başarılı. Seiyuu kadrosu oldukça alçakgönüllü seçilmiş. Hiçbirisi isimleriyle oynadıkları rolün önüne geçmemiş. Yine de "Crying Out For Love, In Center Of The World" filmiyle kalbimi fetheden Masami Nagasawa'yla beni yeniden karşılaştırması güzel bir süpriz oldu benim adıma. Hikaye Ocean Waves'deki gibi oldukça sade ve güzelliği de buradan geliyor. Tek bir insanın bile fark yaratabileceğine dair bir hikayeyi oldukça alçakgönülliü anlatmayı başarıyor ve finali izleyiciye bırakarak belki de en güzel şeyi yapıyor. Yan karakterlere odaklanılmaması ve hikayenin bir noktada çok da rahatsız edici olmayan bazı klişeler içermesi eksi gibi görünebilir ama bunlar artıların önüne geçecek boyutta ciddi eksiler değiller.

Sonuç olarak tüm ailece keyifle izleyebileceğiniz bir Ghibli filmi. Kendi adıma da Only Yesterday ve Ocean Waves ile birlikte 3 favori Ghibli filmimden biri.

8.7 / 10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Epeydir anime izlemiyorum. İzlesemde yarım bırakıyorum sıkılıp genelde.

Sanırım son bir oturuşta izleyip bitirdiğim "Kurenai"

kurenaiu.jpg

Konusu

Kurenai Shinkurou 16 yaşında bir lise ögrencisidir.hayatı annesinin kanlı cesedi ile birkaç saat yalnız kalmak,hemen ardından rehin alınmak ve her zaman yalnızlık çekmek gibi birçok trajedik olaylarla doludur ve bu olaylar sonucunda 1-2 arkadaşı haricinde hayatında kimse olmadıgından ''ölmek ile yaşamak benim adıma aynı şey'' düşüncesi ile benika adında birinden karşılıgında kendi yiyecek içecegini karşılamaya yeticek kadar ücret alarak küçük çeteler ile savaşmaya başlamıştır.birgün benika shinkurou'ya Kuhouin Murasaki adlı 7 yaşındaki bir kızı koruma görevi verir,shinkurou ilk önce redetmek istesede kızı kendi ailesi öldügü zamanki haline çok benzettiginden işi kabul eder.fakat murasakinin peşindekiler shinkurounun seviyesindeki birine denk degillerdir,yinede shinkurou 2 arkadaşından biri olan Houzuki'nin clanından aldıgı sol kolundaki kemigi yerine koyulan,istediginde kendi dirsegini parçalayarak açıga çıkabilen ve ne kadar kullanmaktan çekinsede gerektiginde kullandıgı houzuki diger adlarıyla ''murderer-assassin-killer'' olarakda geçen clanının özel silahıyla murasakiyi korumaya devam edecektir.

Görüşüm

Vasatın altı bir animeydi, çocuğun gücünü beğendim ilk okuyuşumda ve karakterlerde gözüme şirin göründü. Özellikle şu ufaklık. Ama sonradan çocuğun o güce sahip olmasına rağmen hemen hemen hiç kullanmaması, kızın gereksiz tripleri (özellikle son bölümde) çileden çıkardı ve çizimlerde zaten son noktayı koydu. Bitsinde kalkayım başından diye izlediğim bir seriydi açıkçası.

4/10 boşa zaman harcamak için birebir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mobile Suit Gundam Unicorn 3-4 yorucu oldu ama seyretmeme değdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bugün boş vaktim vardı ve sanırım animenin dibine vurdum. ^_^

Magic Knight Rayearth 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21. bölümler

Naruto Shippuuden 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33. bölümler

One Piece 563 ve Claymore 2. bölümünü izledim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu an sword art online, steins;gate, Koito to Senkyo to Chocolate'yi izliyorum. K-On'a da başlayacağım. Tabi animelere başlamamın bir numaralı sebebi de bi ara pokemon tekrar izliyeyim demiştim, ararken death note ve elfen lied'i gördüm. Sonra da çorap söküğü gibi geldi arkası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nurarihyon No Mago Sennen Makyou - 11, 12, 13, 14, 15, 16

(Bunu Türkiye-Estonya maçını takip ederken izledim. :D)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate-Zero S2 1-2-3

Her şeyi 2. sezona bıraktılar, aksiyon her bölümde tavan yapıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?