Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel Anime Sohbet Başlığı v2

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Chobits animesini izliyorum. Baya zevkli bir seri. Hele 2-3 sahnede baya güldürdü beni. 10. bölüme yeni geldim. 2-3 güne bitiririm büyük bir ihtimal.

Sora no Otoshimino serisi ile benzerlik gösteriyor bana göre Chobits. Ikarus ile Chi birbirlerine baya benziyorlar. Sora No Otoshimono serisini sevdiğim gibi bunu da seveceğim sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

One piece delisi bir genç ile sevgilisi arasında geçenleri anlatıyor. Az da olsa spoiler içerebilir. O yüzden izleyecekler buna dikkat ederek izlesin. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Burayı tek ben kullanıyorum sanırım. Eski konu ne kadar aktifmiş ama bu konuya gelen yok. Neyse yukarıya çıkarayım belki yazan çıkar, unutulup gitmesin en azından. Böyle bir konu var yani ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu videoyu bir arkadaşım facebook'ta paylaşmıştı o zaman izlemiştim, Türkiye'de sevdikleri diziye odaklanıp, onun yayınlandığı gün ayrı bir sevinç insanlar var, çevremde de var bunlardan:) Japonya'da da böyle şeyler olması oldukça normal. Şu an ilkokul yıllarım aklıma geldi, show tv'de Kappei(Çiko yayınlandığında) okula gitmediğim zamanları hatırlıyorum. Pain bence tek bile olsan yazmaya devam et:) İnsanların ilgisini çekmek lazım, ortak noktalardan başla:) Özellikle ecchiden:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Ecchi demişken Sora No Otoshimono ya el atayım o zaman. 3. sezon duyrulmuş olsa da ne zaman çıkacağı belli değil. Merakla bekliyorum kendisini. Bu serinin iyi olacağını düşünüyorum. Mangası hala devam ediyor ve okumaya vakit bulamasam da merak ediyorum baya. Umarım manganın sonuna kadar düzgün uyarlanmış sezonları görmeye devam ederiz.

Şu video da seride en sevdiğim sahnelerden biriydi. Baya gülmüştüm Astrea çekişmesine.

Baka! - Sora No Otoshimono forte - YouTube

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Arkadaslar uzun zaman sonra slam dunk anime serisini bitirdim ve mangasina devam etmek istiyorum. Gordugum kadariyla mnaki ceviri grubu seri'yi tamamlamis.

Anime'den sonra mangasina devam etmek istiyorum, hangi manga bolumunden devam ediyor acaba?

Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaslar uzun zaman sonra slam dunk anime serisini bitirdim ve mangasina devam etmek istiyorum. Gordugum kadariyla mnaki ceviri grubu seri'yi tamamlamis.

Anime'den sonra mangasina devam etmek istiyorum, hangi manga bolumunden devam ediyor acaba?

Tesekkurler.

Mangasını baştan okusan da zevk alırsın aslında. Tam hatırlayamıyorum ama en son Ryonan' la maç yapıyorlardı sanırım animede. Mangaya bakınca 186. bölümle devam edebilirsin, animede bir kısmı işlenmişti sanırım ama filler kısımlar da vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ya da Hanamichi' nin antrenmanından da devam edebilirsin. O da 194. bölümle başlıyor. Tercih senin. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangasını baştan okusan da zevk alırsın aslında. Tam hatırlayamıyorum ama en son Ryonan' la maç yapıyorlardı sanırım animede. Mangaya bakınca 186. bölümle devam edebilirsin, animede bir kısmı işlenmişti sanırım ama filler kısımlar da vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ya da Hanamichi' nin antrenmanından da devam edebilirsin. O da 194. bölümle başlıyor. Tercih senin. :)

Slam Dunk mangasına başlamayı düşünürken bunu görmek ilaç gibi geldi şahsen. Teşekkürler. 180 den sonra 100 chapter bir şey kalıyor zaten. Kısa bir sürede bitirilebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 8 ay sonra...

Hayallerin, kurguların ifade edilmesinde animasyonların sanatsallığını, farklılığını ve benzersizliğini ortaya koyan bir çalışma, izlerken epey hoşuma gitti, başka beğenen çıkar belki.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Golden Time Ending diyorum, televizyonun üstündeki dantellerden doldurmuşlar heryere :P Bir de cafe latte içiyor kizimiz. Şarki olarak pek güzel değil ama izlemesi keyifli.

Ve sezondaki favori opening'im Kyousogiga'dan geliyor: https://www.youtube.com/watch?v=sRMgsXxEloc

Ending olarak da yine ayni animeden geliyor

Sonbahara yakişan op/ed'yi yapan neredeyse tek anime. Gerisi hep yaz sezonundan firlama gibi. Malesef bu anime underrated kaldi ve kalacak da.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dinledikçe daha hoş geldi. Peki Kyousogiga'nın önceden çıkan yapımları ile bu sezon yayınlanmakta olanın farkı ne? Ayrıca beğendiysen öv seriyi de izleyelim :goz kirpma:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Kyoukai no kanatanin ve kill la killin ed leri çok güzel aslında özellikle knk nin tekrar tekrar dinlettiriyor kendini

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Full metal panic animesinde de tsundere lanetine yakalandık yahu. Mecha sevmem ama asıl olayın mecha olmadığı animeleri severim. Nasıl diye bakayım dedim, deyiş o deyiş. Anime fena değil ama tsundere içine ediyor resmen(bana göre). Sürekli azar, şiddet, sorun çıkarma bu ne ya. Hani normal bir kız olsa sousuke saçmalandığında kızsa bir şey demeyeceğim. (Hani şunu da söyleyeyim bazı animelerde tsundereler olur öyle aşırı derecede olmayan onları severim. Örneğin; To love ru dan Yui Kotegawa süperdir.) Taletha ana karakter olsaydı ne güzel olurmuş aslında. Neyse içimi döktüm...:birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Full Metal Panic serisine ben de hiç ısınamadım. Gerek mecha yönünden gerek komedi yönünden beni saran bir seri değil maalesef. Sevenlerine lafım yok ama benim sevmediğim bir yapım, fumoffu serisini de izledim. O komedi üstüne kurulu daha çok, onu da sevmedim. Kısaca FMP serilerini sevmiyorum ben de, yalnız değilsin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen yine iyi ilerlemişsin ben ilk sezonda bıraktım. İzleyesi gelmiyor insanın. Bitirir miyim bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

2014 yılında izleyeceğimiz Mecha'ları paylaşmak istedim.

-Mobile Suit Gundam The Origin

-Gundam Unicorn OVA #7

-Buddy Complex

-Nobunaga The Fool

-Captain Earth

-Soukyuu no Fafner: EXODUS

-Suisei no Gargantia 2

-Knights of Sidonia

-G Reconquista

-Daishogun

-Majestic Prince 2 (kesinleşmedi ama yapımcılarla görüşmeler sürmekte)

2007 yılından bu yana bu denli yoğun bir /m/ yılı olmamıştı hatta bir ara yılda yayınlanan /m/ sayısı OVA'lar ve filmler dahil 2 yada 3'e dek düşmüştü. O günlerden bu günlere gelmiş olmak bile sevindirici.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Full Metal Panic'i izlemek istiyordum ama Mecha animeleri sevmediğim için arkada bıraktım ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Full Metal Panic'i izlemek istiyordum ama Mecha animeleri sevmediğim için arkada bıraktım ^^

Önyargılı olmamanı öneririm. Zira kanımca Mecha seriler birçok Anime'nin yakalamayacağı duygu yoğunluğuna ve anlatım ciddiyetine sahip olabiliyorlar. En azından FMP'i sonuna kadar izleyip öyle değerlendirmeni öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fumoffu'ydu sanirim, o sezonda epey gülmüştüm ben :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Sırf mecha diye bir animeden uzak kalmayı hala anlayabilmiş değilim. Bu görüşüm genelde her tür içinde geçerli. Önce bir izlersin sonra karar verirsin. Gundam 00, Code Geass, Eureka 7 vb. animeler içinde sırf mecha diye uzak duranlar var ama izlediklerinde büyük çoğunluğu bu serileri başarılı bulmakta. Bana göre FMP serisi de bunlardan biri.

İzlemeden ön yargılı olupta sevebileceğiniz serilerden uzak durmayın. Fumoffu sezonu da bu seriye ön yargıyla bakanların ön yargısını kırmak için yapılmıştır bir manada. Karakterlerin daha çok okul hayatı durumundaki hallerini yansıtarak onlara sempati duymayı hedefler. Bir animede kararkterleri severseniz o anime izlenir ama karakter sevilmeyen bir animeyi izlemek işkence gibidir adeta.

Kısaca FMP izleyin, en azından birkaç bölüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sırf mecha diye bir animeden uzak kalmayı hala anlayabilmiş değilim. Bu görüşüm genelde her tür içinde geçerli. Önce bir izlersin sonra karar verirsin. Gundam 00, Code Geass, Eureka 7 vb. animeler içinde sırf mecha diye uzak duranlar var ama izlediklerinde büyük çoğunluğu bu serileri başarılı bulmakta. Bana göre FMP serisi de bunlardan biri.

İzlemeden ön yargılı olupta sevebileceğiniz serilerden uzak durmayın. Fumoffu sezonu da bu seriye ön yargıyla bakanların ön yargısını kırmak için yapılmıştır bir manada. Karakterlerin daha çok okul hayatı durumundaki hallerini yansıtarak onlara sempati duymayı hedefler. Bir animede kararkterleri severseniz o anime izlenir ama karakter sevilmeyen bir animeyi izlemek işkence gibidir adeta.

Kısaca FMP izleyin, en azından birkaç bölüm.

Kalınlaştırdığım kısımlara katılıyorum. Gerisi hakkında bir şey diyemeyeceğim, genel olarak izlemediğim serilerden bahsedilmiş.

Bence bir seriye, Ecchi veya Mecha seri demek yanlış. Sadece içerisinde mecha öğeleri barındırıyor demek daha doğru. Şahsen, mecha seven veya sevmeyen biri değilim. Bir seri için "aa mechaymış hemen izleyeyim" veya "mechaymış izlememeliyim" demedim asla. İçerisinde mecha olupta sevdiğim seriler de mevcut. Code Geass ve TTGL gibi.

Ayrıca fanservis'ten nefret eden biriyim ama Monogatari serisini çok seviyorum. Serinin içerisinde beni en çok iten şeylerden biri olsa da aynı zamanda beni içerisine çeken bir çok özelliğe de sahip.

Bu mevzu tıpkı, bir insanın bazı özelliklerinden nefret ederken, bazı özelliklerinin o kadar iyi olması ki hala arkadaş veya sevgili kalmaya devam etmek gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Code Geass: Boukoku no Akito 2.bölümüni izledim ve bayıldım bu seride alışamadığım tek nokta avrupalıların knightmare'ları hala gözüme çok garip gözüküyorlar :D Bu arada bu serinin bölümleri bu kadar uzun aralıklarla vermelerine deliriyorum. İkinci bölümü yeni izledik ve üçüncü bölüm baharda çıkacak internete düşmeside yine bir 6 ayı bulacak yani bizim izlememiz ancak 2014 sonları olur gibi :( bu arada ikinci bölüm için :D

Lelouch geri döndü ismi farklı olsa bile onu görmek harikaydı bakalım üçüncü bölümde onu ne kadar gösterecekler?

Bu Akito favori karakterlerim arasına girmek üzere :D Üstünde ki o piskopat havaya bayılıyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?