Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel Anime Sohbet Başlığı v2

CHOBiTS

Önerilen İletiler

ben de bunu paylaşayım, zamanında gördüğüm ve hâlâ acaba sahte mi gerçek mi dediğim bir PV. Daha önce paylaşılan yerde gerçek PV olduğu söyleniyordu. Hem bilmeyenler de görmüş olur.

Seri yayına başlamadan ANN'de aynı video yayınlanmıştı, diye bir anekdot düşeyim o halde :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

painscream, ben bunu izledikçe -olmadığını bilmeme- rağmen bu Türk prodüksiyonu mu şüphesi yaşıyorum fool.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seri gelmeden önce biz de sanki buralarda epey yaygara çikarmiştik şaka mi bu diye, ben de ANN'den gördüğümü hatirliyorum. Tekrar tekrar izlemiştim ulan bu nasil seri olacak acaba diye, bi geldi türküyle alakasiz anam babam :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4-5 bölüm izledim de pek sevdiğim söylenemez Jormungand' ı. Devam ediyorum şimdilik ama 3. bölümde olması lazım, bizim küçük oğlan koşuyor ateşe doğru adam ateş açıyor ama vurulmuyor mübarek, o mesafeden dümdüz koşarken nasıl vuramıyor anlayamadım. Ardından 4. bölümde araba kovalamacası var. 3 kişi bir arabanın lastiğini vuramıyor, bunlar bir de profesyonel olacak. Benim gözüme battı bunlarnedense. Evet Koko gayet kaçık bir karakter ve bir artı seri için fakat o da arada çocukça davranabiliyor. Hatta genel olarak öyle davranıyor. Ben daha Black Lagoon tarzında bir şey beklemiştim. Sonuna kadar götürürüm muhtemelen ama pek beğendiğimi söyleyemem sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jormungand'in kaybettiği tek alan Black Lagoon ile kiyaslanmasindan oldu benim gözümde, ben bayilmasam da sevenlerdenim kendi türünde Jormungand'i. Biz çitayi BL ile fazla yükselttik bence, her an Balalaika, Eda, Revy, Roberta gibi müthiş hatunlar geçidi bekliyoruz. Elimizde Koko'yla Valmer (<3) var. Karakter de çocuk olunca kiyaslamalarda sönüklük oluyor doğal olarak.

Fakat kiyaslamadiğinizda da Jormungand'in son zamanlarda gelen nadir kaliteli serilerden biri olduğu belli bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Black Lagoon ile kıyaslanıyor malesef Umine'nin dediği gibi. Aksiyon ve seinen bir hikaye olması bence Jormungand'ı izlenir kılıyor. Arada mantık hatası olan yerler var ikinci sezonda da dışarıda bir silahlı çatışma sırasında mantıkıszlığın kol gezdiği bir sahne vardı mesela.

Fakat Black Lagoon'da da Terminatör Roberta vardı unutmamak lazım (Her ne kadar o sahnelere bayılsam da). Mantığın çok dışında sahnelerdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Black Lagoon da o sahneler olsa da göze batmıyor, insanı heyecanlandırıyor ve görmezden gelmeni sağlıyordu. Bunda deli bir kız var dediler, hiçbir şey yapamadan vuruldu kız gitti. Şu etekli kız.

Kıyaslamamak pek elde değil, dediğiniz gibi Black Lagoon ile kıtayı fazla yükseltmiş olabiliriz. Kendi içinde değerlendirdiğimde 5 bölüm izledim, şimdiye dek öyle aman aman bir heyecan yaşamadım seriden. Bakalım, devamında belki bir şeyler değişir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karakter anlaminda çok sağlam karakterler yaratiyorlar ama hemen de harciyorlar karakterleri. O etekli kizdan ben de umutluydum aslen. Seri kendi kadrosundan gayet memnun anlaşilan, anca ara ara serpiştiriyorlar.

BL'de mantik çok başkaydi, düşmanlar ve dostlar arasinda kalan Rock vardi. Yeri geliyor düşmanlar dost oluyor, yeri geliyor dostuna güvenemez oluyorsun. İki tarafin da kendince hakli olduğu yanlar vardi, Balalaika'nin Rock ile yaptiği konuşmalar falan çok anlamliydi.

Aksiyon anlaminda ayni kulvarda gibi dursalar da, işledikleri mevzular farkliydi bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4-5 bölüm izledim de pek sevdiğim söylenemez Jormungand' ı. Devam ediyorum şimdilik ama 3. bölümde olması lazım, bizim küçük oğlan koşuyor ateşe doğru adam ateş açıyor ama vurulmuyor mübarek, o mesafeden dümdüz koşarken nasıl vuramıyor anlayamadım. Ardından 4. bölümde araba kovalamacası var. 3 kişi bir arabanın lastiğini vuramıyor, bunlar bir de profesyonel olacak. Benim gözüme battı bunlarnedense. Evet Koko gayet kaçık bir karakter ve bir artı seri için fakat o da arada çocukça davranabiliyor. Hatta genel olarak öyle davranıyor. Ben daha Black Lagoon tarzında bir şey beklemiştim. Sonuna kadar götürürüm muhtemelen ama pek beğendiğimi söyleyemem sanırım.

Jormungand, konuşurken becerikli ama kımıldarken özürlü. Yapımın aksiyon diye yapmak istediğini biz küçükken oyunlarımızda çok daha iyi kurguluyorduk. Hikayenin temel temasını düşününce bu kusur önemsiz de değil. Olayların sonuca bağlanacağı kısımlarda keyif almak gerekirken aksine saç baş yoluyorduk -genel bir şikayet-. İnsanı en çok burkan yanı zaten kurgusunun potansiyelli olup anlatımının kulak tırmalaması.

İleride düzeldiğini de söyleyemem bu sorunun. Valmer karakterine odaklanılan son bölümler sık sık durdurup sakinleşme molaları verdim. Hikayenin hatırına izlenir sözün özü.

Pek canım istemiyor ama fırsat bulursam ben de ikinci sezonunu izleyeceğim.

Hatırlattığı için değil ama lafı açılmış; Revy ve Balalaika için oleyo9-1.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşin açıkçası benim de 2. sezonu pek izlemeye niyetim yok. Baş karakteri de çok övmüşlerdi ama şimdiye kadar ondan da pek istediğimi alamadım. Zorlu koşullarda gülmesi, ekip arkadaşlarının kendine güvenmesi artı olarak görüyorum sadece. Bu seriyi dediğim gibi bitirmeyi planlıyorum ama 2. sezona bakmam muhtemelen, baksam da üzerinden 4-5 ay geçtikten sonra belki bakabilirim, o da seriyi tamamen tamamlamak adına.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Her name is Koko, She is Loko, She says no, no! diyor ikinci sezonu izlemeyecek olmanız hakkında. Çarpılırsınız, evinize füzeler salar ona göre :) Deli hatun ne yapacağı belli olmaz.

tumblr_mwnbxjmReH1solfhro2_500.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster, izlemez olur muyuz bu anlamlı hatırlatmadan sonra, en kısa zamanda shake2.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Code Geass Akito The Exiled 2'yi izledim de içerisindeki Knightmare kapışmaları için hislerimi şu parça çok iyi özetliyor

İlk bölüme göre daha sağlamdı. Akito karakterine de daha bi ısındım. İlk bölümde kendisini pek sevmemiştim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tonari no Seki-kun'un başliği yok heralde de neyse buraya yazayim. Geriden de olsa seriye yetiştim, 6. bölümü izledim. Robotto robotto family diye bi şarki vardi öldüm gülmekten. Derste izliyordum zaten tam derste izlenecek anime konuya çok uygun :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tonari No Seki-kun 2014 senesinin en iyi komedilerinden biri olacaktır bence. Ben izlerken baya eğleniyorum. Kısa ve bekleneni veren bir seri bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tonari no Seki-kun şeker gibi yapım, kapanışına hala takılı kalıyorum.

UnderminE, derste izlemeni marifetten saymıyorum, izlediklerini derste yap bi' görelim fool.gif

Ayrıca Yokoi Rumi'yi seslediren Kana Hanazawa'yı gönlümde alkış yağmuruna tutuyorum, seiyu desem tam hakkını veremeyeceğim gibi geliyor, tam bir sanatçı, sesi ile sıcacık yapıyor yapımı clap2.gif -bu alkışlara Nadeko'ya nefes olduğu şirretliği dahildir efenim-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hanazawa Kana'ymiş dimi gerçekten de o, derste internet yoktu bakamadim ama tahmin ediyodum. Gerçekten ender bulunan seiyuulardan ya, o olmasa çoğu karakter şu an sahip olduğu tatliği sicakliği yakalayamazdi bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Hanazawa Kana'yı beğenmeyen bir benim galiba. Yeter bıktım bu kadının sesinden. Bir süre ara versin bıktırdı kendinden. Sezondaki her animede var neredeyse. Demek bu seride de var. İzlemeyi düşünüyordum ama sırf bu sebepten ikinci bir kez daha düşüneceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hanazawa Kana'yı duyduğu an sinirleri bozulan ve onun yeraldığı bir seriyi izlemeye tüm motivasyonunu anında kaybeden bir arkadaşım vardı onu hatırladım şimdi. Çok sevdiğim bazı rolleri de olmasına rağmen (Guilty Crown'daki Ayase yada Mouretsu Pirates'de Chiaki gibi) hani ne çok sevdiğim ne irrite olduğum bir seiyuu'dur kendisi ama çok abartıldığını ve nerede her Anime'de rol alıp yeteneğini gereğinden fazla kullandığını kullanıp bıkkınlık yarattığını düşünmüyor değilim. Yine de gerçek hayattaki halini bir de seslendirdiği karakterlerin genel yaş profilini düşündüğüm zaman yeteneğini kabul etmek zorunda hissettiğim insanlardan.

Ro-kyu-bu SHOOT PV (Full) - YouTube

Hanazawa Kana's Anime Characters (2003-2012) Revised - YouTube

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Monogatari opening'inde Mousou Express'i söylediğini duyunca pes ettim ya, 25 yaşindaki insandan öyle bi ses nasil çikar oturup düşünüyor insan.

Fakat evet, fazla kullanilma mevzusuna ben de katiliyorum.

Bir video da benden gelsin, ne kadar uğraştiysam da taklidini yapamadiğim tek HanaKana sahnesi:

Shiori Shiomiya - Baka & Aho! - YouTube

Arkadaş noluyor o ses orada öyle :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Yeteneksiz olduğunu düşünmüyorum asla. Benim de beğendiğim rolleri var. Yalnız çok fazla duymak bana bıkkınlık getiriyor. Seiyu dünyasında belirli dönemler oluyor, her seiyunun çıkış yapıp neredeyse her animede rol aldığı. Son bir kaç yıldır da Hanazawa Kana'nın yılı. Ayrıca Yuki Kaji'de şu sıralar en parlayan isimlerden.

Ne kadar başarılı olursa olsunlar, onları çok fazla duymak beni soğutuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yanagi Nagi, Haruna Luna gibi sesler de şu son senede epey ün yapan kişiler. Egoist de GC'den sonra coştu baya, ryo/supercell patlamasindan sonra bu tarz şarkilara rağbet artti, klasik moemoe opening/ending'ler az aranir oldu. Yuki Kajiura'nin havasi bence hafiften sönmeye başliyor gözlemlerime göre. Aliştik ona da artik, arkada klasik müzik duyunca hemen YK diyoruz. Fate/Zero'nun geldiği dönemler patlamişti da sonra sonra daha arka planlarda kalmaya başladi bence.

Anca ki Kalafina opening/ending söyleyecek o zaman tekrar patlayacak. O da muhtemelen FSN Remake'inde olur tahminimce.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerçi veteran seiyuu'ların bazılarını kaç Anime'de aynı anda izlesem de sıkılacağımı sanmam, örneğin özellikle son birkaç yıldır Takehito Koyasu'nun rollerinde ciddi bir artış yaşandı gördüğüm kadarıyla ama şahsen oldukça takdir ettiğim, yeteneğine saygı duyduğum bir seiyuu. ( Her veteran seiyuu'da böyle hissetmiyorum mesela bir Norio Wakamoto karakteri gördüğümde zerre ihtimali yok o role empati yapamıyorum yada ciddiye alamıyorum. ) Örneğin en son Buddy Complex'in bu haftaki bölümünde sesini duyduğumda hayli hayli sevinmiştim.

Neyse ki veteran seiyuu'ların geneli de bundan bir 10 yıl öncesine kadar daha sık karşımıza çıkar oldular ve bu da genel manada zamanın trendleri içerisinde asla şikayet etmeyeceğim olaylardan birisi.

edit: @UnderminE

Yuki Kajiura'nın sektördeki en donanımlı insanlardan birisi olduğuna inanıyorum. Şahsen çevirip çevirip dinleyebildiğim ilk OST'ları yapan kişi kendisidir ve müziklerini daha daha uzun yıllar duyabilmeyi çok isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Şimdi bir Miki Shinichiro, Junichi Suwabe, Ono Daisuke ile karşılaştıramam Hanazawa Kana'yı. Bu adamlarda bir çok seride rol alıyor ama bıktırmıyoprlar kendilerinden. Her sezonun her animesinde de yoklar ama aldıkları rollerde az değil.

Hepsini bir kefeye koymam mümkün değil.

Wakomoto Norio ise sesine gerçekten saygı duyduğum ve çok sevdiğim bir seiyu ama her karaktere gitmiyor. Sürekli dinletmez belki de kendini. Bu sezon Wizard Barrister'da bir kurbağayı seslendiriyor. Sadece Bon diyor ama o bile yetiyor bir yerde.

O değil de Kajiura Yuki'ye nereden geldiniz yahu?

Ben çalışmalarını çok başarılı bulurum, sıkıcı müzik yapmıyor. Her müziğinde farklı bir hava var bu Kajiura Yuki desemde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sıkıcı müzik yapıyor demedim yav yanlış anladınız, sadece şu son birkaç aydır veya 1 senedir diyelim eskisi gibi patlatmıyor eserleri. Proje listesi birkaç sene öncesi kadar kabarık değil. Sadece Kalafina'yı gördüm F/Z'de o kadar, belki ben kaçırmışımdır. Bi dönem mesela bi sezonda 4-5 tane seride yer almıştı, Madoka'lar Kuroshitsuji'ler vesaireler. Şimdi eskiye göre daha arkaplanda kaldı bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?