Jump to content
  • Kayıt Ol

[TypeMoon] Fate Stay Night

AkuTan

Önerilen İletiler

Başları biraz oynadım da ses olmaması biraz soğuttu beni. Avengers psikopatlık etti biraz. Öyle kaldıydı. Bir de kase sonrası olayları anlatıyordu galiba ama ölen bir karakter sapasağlamdı. Bağlayıcı değil de aydınlatıcı bir oyun galiba.

Yalnız senin mesajı görünce şu illüzyon şarkısını yine açmak farz oldu. O mahzeni hatırlatıyor, yine içim bir burkuluyor, karnıma demir saplanmış gibi. Şunu demeden edemeyeceğim, gördüğüm kadarıyla Fate güzergahı kesinlikle hakettiği yerde değil. Serinin en duygusal kısmıydı.

Heaven's Feel de nasıl bu kadar abartılmış anlamış değilim. Güzel yerler vardı

''Bring Ilya back, Bring Ilya back, Bring Ilya back'' gibi oyunun en deli seçime sahip olması -orada bir vuh çektim-, Şiro'nun çöküşü ki bayağı sarsıcıydı bence hatta Sakura'nın hikayesinden daha etkileyiciydi, arada gidip gidip gelmesi, çok kısa olduğu için yetersiz kalsa da Berserker ile Şiro kapışması, Sakura'nın geçmişi, abisini öldürmesi :011: Dark Saber'ın ölümü fena değildi, Sakura ile Rin'in kapışması, ve asıl gerçek son olması gerekirken normal son olarak gösterilen Şiro'nun öldüğü son, İlya'nın ablalık etmesi, Şiro'nun rahiple Kiritsugu'dan kalan defteri kapaması

Çok şey saydım ama gerçekten diyaloglar altında ezilen bir güzergahtı, diğer güzergahlardan öne çıkan tek şey normal son ki gerçek sonun o olması gerekiyorken bir de. Tüm bu dediklerim de son 2 günde mi ne oluyor.

Kısacası Fate'den sonra Saber'ın giderek azalan varlığı bana çok koydu. Heaven's Feel kendi başına yetersizdi, kesinikle Fate ile Unlimated'ın içinde olmalıydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 92
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• AkuTan

22

• loykad

21

• aysöken

14

• asisitasit

14

HF'nin güzel kısımları aynen o dediğin şeyler ve onlar da son 2 günde oluyor. Sakura'lı kısımlar gerçekten boğuyor insanı ama işte o son 2 gün benim için diğer route'ların son günlerine kıyasla çok çok çok daha "dark" mı desem, etkileyiciydi. Fark ettin mi bilmem Shirou'nun yavaştan "gg" olduğu zamanlarda arka plandaki müzik bozuluyordu, tekrar ediyordu kendini falan, müzikler karışıyordu. Orada benden geçer not aldı HF :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayrıca Ataraxia'da ses olmaması biraz bozuyor ama sonradan insan alışıyor, ayrıca ses olmaması oyunun "twist" unsuruna da epey uyuyor açıkçası. Sonları beni çok etkilemişti Ataraxia'nın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

HF'in tamamen gideri son günlerde ya, Ilya'yı kaleden kurtardığımız andan sonra başlayan bi akış var o çok etkiliyor. Ardından önce Dark saber sahnesi, biraz sonra da Ilya sahnesi ile oyun bi ordan bi burdan tokatlıyor okuyucuyu resmen. Yine aradaki Berserker vs Shirou, Dark saber aksiyonu, Rin vs Sakura, Kiritsugu vs Shirou, Sakuranın kalbindeki wormu eliyle söküp alması falan baya gaz veren sahneler. Bunların hepsi arka arkaya tak tak tak gelince haliyle oyun bitince insan "wuoo" hislerinde oluyor. Ayrıca Shirounun yavaş yavaş hafızasını kaybettiği sahneler de bence gayet etkileyiciydi, efek veya müzikten ziyade o rider'ın ismini hatırlayamaması, İlya diye bağırabilmek için o kadar kasması falan hikayenin o akışına mükemmel uydu.

Birde tüm bunları okuduktan sonra, Son nokta olarak Last Episode resmen insanı doyuruyor. Biraz fazla mutlu son için kasılmış olduğu gerçek, objektif bakacak olursak fazla mantıklı bir sahne değil ama yemişim objektifliğini, o OST, o CG, o sözler, ciddi ciddi olabilecek en harika son nokta olmuş. Birde ilya route veya en azından HF'in sonu gibi ilyayı da kurtarıp araların aldıkları, cgli bir son olsaydı harika olacaktı ama napalım o kadarı da olmuyor ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kiritsugu vs Shirou değil Kotomine Kirie vs Şiro olacak :D Ben de yukarı Avengers yazmışım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kiritsugu vs Shirou değil Kotomine Kirie vs Şiro olacak :D Ben de yukarı Avengers yazmışım.

Cidden ne Kiritsugusu kafa gitti :011: Ama Kiritsugu ile olan son anısını unuttuğu sahne de harikaydı, böyle ekran kırılıyor efeği falan. Okuyucuyu etkileyen diğer sahnelerden bir tanesiydi, konuştukça tekrar okuyasım geliyor ama nerde o zaman :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyunu ilk normal sonda bitirdiydim. Mahvediyor insanı, tepeye o çıkışı, çıktıkça Şiro eriyor, tükeniyor, bitiyor, Şiro'dan geriye bir şey kalmıyor. Şiro'nun zaten bütün değerlerine ters düştüğü bir güzegahtı. Niye, kimin için yaptığını falan unutuyor. Asıl son bu olması gerekirken tribüne oynadılar resmen.

Ekran parçalanması

Berserker ile kapışmasında çok deli oluyordu.

Şiro mahvetti kendini bu güzergahta. Bir yerlerde daha oluyordu ama hatırlayamıyorum tam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet kişilik olarak Shirou tamamen ters hareketler yapıyor Heavens Feelde. Daha doğrusu Fate route'unda tam dik olarak kişiliği yönünde ilerliyor, Ubw'da biraz istisnalar gösteriyor kişiliği hafif sallanıyor ama yine temele bağlı kalıyor, Hf'de ise toptan gidiyor. Fate > Ubw > HF sıralamasıyla okumanın bir güzel yanı da bu aslında, normalde bu tür "illa şunu okuyacaksın sonra buna geçeceksin" tarzı zorlamaları fazla sevmiyorum ama Typemoon gerçekte olması gerektiği gibi kullanıyor, Tsukihime olsun Fsn olsun daha farklı bir sıralama düşünemiyorum. Ama şu eleştiriyi de atlamamak lazım, HF'de angra mainyuu hakkında çok fazla info dumping vardı tam o aksiyon havasına girmişken bir saat onu okumak gerçekten yorucu her ne kadar benim hoşuma gitmiş birşey olsa da. Sanırım bunun sebebi de ilk olarak bir Ilya route yapmayı düşünürken ardından onu aldırıp tüm angra mainyu mevzularını HF'e ittirmeleri oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu Fate/Stay Night'ın orijinal versiyonu ile Realta Nua versiyonu arasındaki fark nedir?Hangisini indirsem şaşırdım.Sizce hangisini indireyim?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Last Episode" isminde harika bir ending var bi kere

Route'a göre farklı openingler var

Karakter sesleri de sanırım bu packle eklendi

H-sceneler var

Bi ton yeni CG var işte görsel güncellemeler falan var

OST'ler falan da yeni sanırım

Daha da ne değişti bilmiyorum temel olarak neredeyse her şeyi değişik :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu Fate/Stay Night'ın orijinal versiyonu ile Realta Nua versiyonu arasındaki fark nedir?Hangisini indirsem şaşırdım.Sizce hangisini indireyim?

Basitçe Realta Nua, orjinalin extended versiyonu. Yeni sahneler & Yeni ostler & Yeni cgler vs. Yani Realta Nua'yı indirmen en iyisi, Orjinali oynarsan çok çok güzel ve önemli birkaç sahneyi göremeyip bazı noktaları tam anlayamayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Basitçe Realta Nua, orjinalin extended versiyonu. Yeni sahneler & Yeni ostler & Yeni cgler vs. Yani Realta Nua'yı indirmen en iyisi, Orjinali oynarsan çok çok güzel ve önemli birkaç sahneyi göremeyip bazı noktaları tam anlayamayabilirsin.

Peki bu h sahneleri de var mı?Yanlış anlamış olabilirim ama bir yerde o sahnelerin çıkarıldığı yazıyordu.Eğer o sahneler çıkarıldıysa eser benim için eksik kalır.İngilizcem kötü.O yüzden yanlış anlamış olabilirim.Undermine var yazmış ama emin olamadım.Bir de bu Realta Nua'nın normal yoldan indirme linkini atabilir misiniz?Torrent nasıl kullanılır bilmiyorum çünkü.İlginiz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Realta Nua'da her şey var. H sahneler olmasa daha iyi olurdu aslında, karakter profilini zedeliyor bence. Ama +15 versiyonlarda kanlı yerlerde kan falan da yok, o yüzden o daha kötü. Zaten okurken H sahneleri hızlı hızlı geçmek isteyebilirsin, sadece ima etseler yeterdi, işin anotomisine girmeye kadar gerek yok. Realta Nua'yı oyna oynayacaksan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hepinize ilginiz ve bu konu üzerindeki emeğiniz için teşekkür ederim.Realta Nua'yı indiriyorum o zaman.İndirme linkini bilen biri söyleyleyebilirse sevinirim.Erogedownload'da göremedim de.

Edit=Gerek kalmadı.Eroge'da ki Realta Nua versiyonuymuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Fate/Hollow Ataraxia neyin nesidir?Fate/Stay Night'da ki hikayeler gibi bir paralel evren hikayesi mi yoksa Shirou'nun devam hikayesi mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate/Stay Night'ın devamı olarak geçiyor lakin F/SN'de olan olaylardan sonra gerçekleşmiyor. Ama aynı zamanda 3 route'ta da gerçekleşmiş olayların muhabbeti de dönebiliyor. Çok ilginç değil mi :011:

Fan disk denen bir kavram var, oyundaki ciddiyetten uzak tamamen günlük komikli şeylerden oluşan bir VN Ataraxia. Lakin tüm bu makaranın ardında dönen minik bir hikaye var, F/SN'deki bazı boşlukları kapatıyor. F/SN'de savaşın başladığı o ilk kritik günlerde gerçekleşiyor. Toplamda 4 gün sürüyor ve bu 4 gün sürekli kendini tekrar ediyor. Garip bir hikayesi var.

Dediğim gibi fandisk olduğu için aslında çok da "sequel" olarak düşünmemek gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başarılı bir yapım mı peki?Zaman harvamaya değer mi?Yoksa gereksiz bir yapım mı?

Bilgilendirdiğin için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?