Jump to content
  • Kayıt Ol

HunterXHunter Tartışma

painscream

Önerilen İletiler

'Harika' bir bölümdü.

Cidden 111. Bölüm iyi bir bölümdü.

Netero başkanın gücünün nereden gelmiş olduğunu öğrendik. Bir sürü artistik halini de gördük tabii bu arada. (Yaşlandıkça kulak memeleri büyümüş galiba. T_T )

[bimgx=400]http://i.imgur.com/XW6asWx.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i.imgur.com/RFo9DRd.jpg[/bimgx]

Netero başkan mediyasyon yaparken;

[bimgx=400]http://i.imgur.com/frNBewu.jpg[/bimgx]

Adam bir an ne olduğunu anlayamadı zavallı. Gözlerinden yaş geldi bu ne biçim bir güçtür diye. (2 yılı aşkın süredir ne yediğini de göstermediler bu arada. Oysa organik besleniyordur şimdi, ne yiyor acaba diye merak etmiştim. :P )

[bimgx=400]http://i.imgur.com/yKZsViZ.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 214
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

29

• painscream

28

• bLueeekun

26

• darkeros

23

gundamaster

O nasıl bir girişti öyle:25550:

Morel ve diğerlerinin zamanlı girişini beklerken, Netero ve Killua'nın dedesinin muazzam girişi bölüme damgasını vuran en etkileyici kısımdı. Ejderha şekline bürünen nenin yanı sıra yıldız yağmuru gibi parçalanması da ayrıca müthişti.

Netero'nun bu girişindne sonra diğerlerinin saraya sızması çok ilgi çekici gelmedi açıkçası.

Netero tek başına bunlara yetermiş zaten diğerlerine pek gerek yok gibi görünüyor. Lakin ilerleyen zamanlarda bu kadar hayvani güce sahip adamın Pitou tarafından alt edilmesi gibi bir şey olursa çok absürd olur. Direk kral ile kapışması lazım.

Bir insan günde 10.000 yumruk atar mı yahu. Sonucunda ortaya çıkan güçte inanılmazdı. Adam zamana da karşı gelmiş Killua'nın dedesinden 60 yaş daha büyük ama aynı gösteriyorlar. Zaman bazılarına kıyak geçiyor gerçekten.

(2 yılı aşkın süredir ne yediğini de göstermediler bu arada. Oysa organik besleniyordur şimdi, ne yiyor acaba diye merak etmiştim.)

Bu benim içinde bir merak unsuru oldu ama fazla detaycı düşünüyoruz herhalde :) Sonuçta anlatılmak istenen hayvani güce sahip olmasıydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne bölümmüş beeee daha izlemedim ama izleyenler pağça yemiş Salih Abi gibi gerim gerim gerilmiş ya laa

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Netero başkanın gücünün nereden gelmiş olduğunu öğrendik. Bir sürü artistik halini de gördük tabii bu arada. (Yaşlandıkça kulak memeleri büyümüş galiba. T_T )

Adam bir an ne olduğunu anlayamadı zavallı. Gözlerinden yaş geldi bu ne biçim bir güçtür diye. (2 yılı aşkın süredir ne yediğini de göstermediler bu arada. Oysa organik besleniyordur şimdi, ne yiyor acaba diye merak etmiştim. :P )

Kulak memesi ve 2 yıl boyun nasıl beslendiği kısmına aynen katılıyorum :011: Ama belki bu abimiz gibi yapmış olabilir :P

Ama gerçekten Gon'dan çok şey bekliyorum. Saldırıya geçmeden önce ki ruh haline yapılan değinme olsun veya merdivende beklemedikleri halde muhafızı karşılarında görüşte gözlerindeki kararlılık olsun ben de büyük şeyler yapacak izlenimi oluşturuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

...belki bu abimiz gibi yapmış olabilir :P

Ama gerçekten Gon'dan çok şey bekliyorum. Saldırıya geçmeden önce ki ruh haline yapılan değinme olsun veya merdivende beklemedikleri halde muhafızı karşılarında görüşte gözlerindeki kararlılık olsun ben de büyük şeyler yapacak izlenimi oluşturuyor.

Evet, bu abimiz aşmış cidden. Kesin onun gibi yapmıştır. qkasd

Gondan bende bir şeyler bekliyorum aslında ama bizim Netero jii-san ve diğer Zoldyck jii-san'ın yanında çok zayıf kaldıkları için şu anda pek ilgimi çekmediklerini söylemeliyim.

...Lakin ilerleyen zamanlarda bu kadar hayvani güce sahip adamın Pitou tarafından alt edilmesi gibi bir şey olursa çok absürd olur. Direk kral ile kapışması lazım.

Aynen katılıyorum abi. Böyle bir adamı Neferpitou ile dövüştürüp harcarlarsa işin bütün eğlencesi kaçar. Hele ki gidipte yeni yetme birisini kralla falan kapıştıracak olurlarsa çok batırırlar. Gerçi bizim netero jii-san'ın yanında diğer hepsi yeni yetme kalıyor ama. :011: Gon'un peder falan da gelse de keşke 2 güç gösterisi daha görsek ya. T_T Neyse son söylediğimi görmezden gelin... suus4664

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

HunterXHunter takip ettiğim, devam eden seriler içerisinde en iyilerden biri. Şuana kadar ki olayları çok güzel işlediler ve duyguları çok güzel yansıttılar izleyiciye. O yüzden Netero'yu kralın muhafızlarından birine harcatıp izleyicileri hayal kırıklığına uğratacaklarını sanmıyorum. Ama emin olduğum bir şey var ki o da çok güzel vs'lerin bizleri bekliyor olduğu :P Haftayı iple çekiyorum valla :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Netero ~ Gol d. Roger yani öyle bir şey HxH serisi için Netero'nun değeri.

"Hoh hoh" gülüşü yeter bize.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

112

Şu bölümden sonra burası yorumdan geçilmez diyordum ama sessiz kalmışsınız yine gençler!

Bölümün anlatıcı tarafından anlatılması hoşuma gitti. biraz yavaş ilerlemiş olsa da karakterlerin ve ortamın neler hissettirebileceğini sözleriyle çok iyi yansıttı. Bu nedenle sanki orada karıncaların karşısında ben vardım.

Yupi aptal salak bir şey olarak gösterildi genelde ama insna yerine gizemli yaratıklardan oluşması onun diğerlerinden epğey farklı olduğunu gösterdi. Sürekli bir başkalaşım içindeydi ve nenini bile ölçemedi eleman.

Ejder yağmuru sonrası yaralanan Komugi içinse çok üzüldüm be. Ölmez inşallah. Pitou onu iyileştirdiğine göre dah aölmemiştir. Kralın kollarındaki hali içimi cız ettirdi. Kral iyiden iyiye bilmediği duygu olan aşka sürüklenmiş Komugi sayesinde.

kızın yaralanması sonrası Kral'ın etrafa yaydığı aura çok korkutucuydu. Pitou'nun hızla saraya ilerledikten sonra aldığı ifade buna çok güzel resmediyordu.

Netero ve Zeno'da gördükleri manzara karşısında dut yemiş bğülbüle dönmüşlerdi. Kralın siyah yüzü sonrası gayet sakin bir tavırla dövüşü başka bir yerde yapmak istemesine karşı bile çıkamadılar. Yanlarından geçtiğinde kıpırdayamadılar ve ter döktüler. Halbuki zeno yenemeyeceği düşman karşısında geri çekilmeyi bilen biri bildiğim kadarıyla. Çok pis bir dövüş olacak. Kralın neler yapacağını merak ediyorum.

Pitou gibi acımasız biri bile gördüğü bu sahne karşısında göz yaşı döktü ona bile acıdım bir bakıma.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu bölümle birlikte biriken 7 bölüm :D dicek birşeyim doğal olarak yok

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
bu bölümle birlikte biriken 7 bölüm :D dicek birşeyim doğal olarak yok

Biriken 7 bölümden ilk beşini at, son iki bölüm sana çok şey anlattıracaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok abi bu anime bir başka gerçekten. Karakterlerin ruhsal analizlerini izleyiciye gerçekten çok güzel aktarıyorlar. Farkında olmadan heyecandan irkiliyorum.

Bölüm aksiyon olarak durağan bir süreç izlemiş olsa da hiç sıkmadan hatta zevk alarak izlettirdi kendini. Yupi gerçekten de canavar. O nasıl bir güçtür? O nasıl bir surattır abi :D Sağlam bir yumruk yemesine rağmen sadece şaşırdı. Hasar aldığına dair bir izlenim takınmadı.

Pitou'ya gelirsek; bir an hiç yere inmeyecek sandım :D Fakat saraya girmek üzereyken kralın enininden ruh halini hissetmesi, ardından sümüklü kızın yaralandığını öğrenmem ve kralın her an çıldırabilecek olabileceği izlenimini yaratan çizim tarzından dolayı dedim 'aha bizim ihtiyarlar ayvayı yedi.' Ama gerçekten de yiyecekler gibi. Kralın yanlarından geçtiği halde farkına varamamaları ve farkına varınca ki yüz ifadeleri öyle gösteriyor :D

Ama şu da bir gerçek ki bizim sümüklü kız kralı gerçekten çok değiştirmiş. Canlı hayatına önem vermeyen biri olarak 'daha uygun bir yerde dövüşelim' demesini şaşkınlıkla karşıladım. Eski kral olsa, düşünmeden ortalığı dağıtmıştı bence. Bu değişiklik ben de, ileride müttefik olma veya savaş esnasında bir dezavantaja dönüşmesi ihtimallerini uyandırdı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biriken 7 bölümden ilk beşini at, son iki bölüm sana çok şey anlattıracaktır.

hahahahahahaha hala kendimi tutuyorum bu gidişle anime bitecek ya

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir hatfa daha bekleyeceğiz ve bu şekilde haftalar derken aylar geçecek farkına bile varmadan. Horrible girip 11'e (21'e) kadar bekliyorum son 2 bölümdür. Bir sonraki bölümde öyle olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

113. bölüm

Sönük bir bölümdü. Bu sunucunun anlatım tarzındaki kısımları biraz abartmaya başladılar sanki -_- O kısımlar sıkmaya başladı yada aksiyon istiyor olabilirm :D

Dediğim gibi sönük bir bölümdü fakat haftaya dövüşler tam anlamıyla başlıyor galiba. Fakat şunu demeden geçemeyeceğim bu Gon da bir şeyler var. Hem de hepimizin şaşırtacak cinsten bir şeyler sanki. Bunu biraz fazla dile getirmeye başladım ama nasıl desem bölümün o son anındaki Gon'un görüntüsü beni bu beklenti içine sokuyor. :006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Morel saygımı kazandı. Knov kelebek kanatlının aurosına bile dayanamamıştı kendisini teke tek bir muhafızla aynı odaya kapatmak iyi cesaret. Büyük ihtimal ölecek diye düşünüyorum bölük komutanları ile savaşırken bile zorlandığı olmuştu. Tek başına bir muhafızı yenemez mantıken.

Gon'un içinde ki güç olayı bir yana Killua'nın da aynı şekilde sürpriz ekstra bir gücü ortaya çıkacak galiba tam olarak ne olduğunu anlayamadım o sahnede.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence gayet iyi ilerliyor 113. bölüm olayların gidişatı bakmından iyiydi bence ama bakalım bizi ne gibi süprizler bekliyor :) unutmadan şu açıklamaları yapan ses var birde aslında bana göre gayet iyi olmuş tabi fazla abartılmadığı sürece olayların bir şey kaçırılmadan bize aktarılması bakımından iyi olmuş sanırım bu kadar

son olarak mangadan gon ile ilgili biraz bilgi vereyim :D

Merak Etmeyim Spoiler Değil...

Gon'un süper bir süprizi var neferpitou ile ilgili vay be dedirtecek birşey ama biraz abartı olmuş gibi geldi bana gerçi o kısıma geldikten sonra bıraktım okumayı bakalım Anime serisinde nasıl olacak :D

Söylemek istediklerim bu kadar Görüşürüz :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence gayet iyi ilerliyor 113. bölüm olayların gidişatı bakmından iyiydi bence ama bakalım bizi ne gibi süprizler bekliyor :) unutmadan şu açıklamaları yapan ses var birde aslında bana göre gayet iyi olmuş tabi fazla abartılmadığı sürece olayların bir şey kaçırılmadan bize aktarılması bakımından iyi olmuş sanırım bu kadar

son olarak mangadan gon ile ilgili biraz bilgi vereyim :D

Merak Etmeyim Spoiler Değil...

Gon'un süper bir süprizi var neferpitou ile ilgili vay be dedirtecek birşey ama biraz abartı olmuş gibi geldi bana gerçi o kısıma geldikten sonra bıraktım okumayı bakalım Anime serisinde nasıl olacak :D

Söylemek istediklerim bu kadar Görüşürüz :)

Gazı verdin, gidiyon :P Bari çok var mı o bölümlere? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gazı verdin, gidiyon :P Bari çok var mı o bölümlere? :D

Tam bilmiyorum ama büyük ihtimalle 10 - 15 bölüm civarı vardır :D

Gaz vermek iyidir izlemek daha heyecan verici olur :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

113 te tekrar anlatım görmek aksiyon isteyen bünyeye iyi gelmedi. Geçen hafta o anlatım gerçekten eşsizdi benim için lakin bu hafta da animenin neredeyse tamamında aynı tekniği kullanmaları benzer bir etki yaratmadı.

Bu bölümde Shoot ve Pouf'a hayran kaldım. Shoot'un ellerinin birinin üzerinde dikilerek dövüşe katılması kendine güveni olmayan Shoot'u çok karizma göstermişti.

Pouf'a olan hayranlığım ise krala gösterdiği o eşsiz sadakattan ötürüydü. Aslında hastalıklı bir sadakat olsa da adamı ağlatacak dereceye getirmesi etkileyici bir görüntüydü.

Knuckle'ın amaç Youpi'yi alt etmek miydi çok hatırlamıyorum ama öyle değilse gitmesi gereken yere artık gitmeli. Yoksa o nefes tutma daha ne kadar sürecek?

Gon ve Killua; ikisi en kararlı gözüken elemanlardı. Killua bu bölümde plandan çıkan ilk eleman oldu. Kendi bile bu duruma şaşmış olsa da orada yapılması gerekende oydu bence.

Gon'u bu kadar odaklanmış pek görmemiştik ama son iki bölümdür gözlerindeki o soğukluk potansiyelini fazlasıyla gösteriyor. Neticede ana karakter kendisi bir süprizle elbette gelecek. Ryu gibi hadouken süperi bekliyorum kendisinden :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım seriyi bilerek yavaşlatıyorlar. Mangakanın çok uzun aralıklarla yeni bölüm çıkardığını duymuştum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir bölümdü. Shoot'un azmi ve kararlılığı takdire şayan. Youpi'yi yenemeyeceğini bilmesi ve buna rağmen arkadaşlarına tek bir saniye bile kazandırmak için canını hiçe sayarak dövüşmesi gerçekten etkileyici bir olay. Knuckle de Shoot'un yardımına geldi. Onlarca dövüşlük tercübesi olmasına rağmen ilk başlarda bocalamasını ve kararsızlık yaşamasını Youpi'nin hayvani gücüne bağlıyorum. :D Knuckle ve Shoot vs Youpi bundan sonra daha heyecanlı olacağa benziyor. Zaten genel olarak bakarsak Gon ve Killua haricinde herkes zaman kazanma peşinde. Fakat buradan Avcıların güçsüz oldukları değil, muhafızların hayvani derece de güçlü oldukları sonucu çıkarılmalıdır. :D

Knuck tam Youpi'ye saldırıya geçtiği sırada Morel'den nefesini daha tutamayacağı yönünde işaret almasına karşın daha 10 saniye oldu dediği sıra da bir kahkaha kopardım ekranın başında. Adam 2 hatta neredeyse 3 bölümdür nefes tutuyor oysa. :D Şaka bir yana Morel'lik bir iş kalmadı gibi ortada. Yada arkadaşları ile tekrar bir kombine oluşturarak ani bir saldırı yapabilirler Youpi'ye. Nihayet yavaş yavaş aksiyon dolu bölümlere geçiş yapıyor gibiyiz. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

114. bölüm spoiler

Karakterlerin güç dengesine göre rakiplerini seçip ayrı mekanlarda savaşa tutuşması bayağı bir bölüm aldı. Halbuki bleach olsa o gına getiren anlatım icabı otomatikman bütün kötüler ve iyiler kendi aralarında anlaşmış gibi farklı mekanlara geçip dövüşmeye başlardı zaten. :D

Arkadaş bu Zodiak ailesi ne para göz ne çıkarcı bir aileymiş bari koskoca Netero reise, Kralı yenmesinde bir yardım et adam emekliler kahvesinden arkadaşın. Sadece kralı muhafızlardan ayırmak için bir kamyon dolusu para almış.:dft005:

Şuan ki durum da sürpriz karakterler ortaya çıkmazsa her dövüşe en az 5 bölüm ayırıp toplam finali bulması bayağı uzun sürecek bir Hunter x hunter gidişatı ufukta. En azından hayalet takımı veya Hisako ortaya çıkmalıydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Yine çok büyük beklentiyle bölüm başına oturdum ama istediğimi bu bölümde de alamadım. Sanırım böyle beklenti içine girmekte benim hatam.. Hunter zaetn şu 114 bölümde çok iyi dövüşler göstermedi adam akıllı toplasan 2-3 dövüş var. Zaten olayı dövüşten ibaret değil serinin. Daha çok karakterlerin içinde bulundukları durumlardaki psikolojileri ve seçimleri ön planda.

Böyle hayvani güce sahip adamlardan epey gürültülü bir şeyler de bekliyoruz ister istemez.

Youpi'den daha farklı saldırılar bekliyorum. Ne öyle kırbaç sallar gibi sadece kollarını sallıyor. Bir de iğne benzeri bir saldırıda bulundu onun dışında bölümde yaptığı başka hiçbir şey yok. Shoot ise kaçındı durdu. Knuckle arkadaşını daha fazla zor durumda görmek istemediğinde katıldı tabi dövüşe. Knuckle'ın en baştaki planı Youpi'nin nen miktarını azaltmak ve kralın yanına gitmesini engellemek değil miydi? Neden sürekli orda gizliden durdu?

Morel ise Pouf ile yaman bir dayanıklılık testine soktu kendisini. Pouf'da şu karıncalar içerisinde en güzel olanı herhalde. Nasıl elegant bir şeydir o öyle. Kozadan sonraki hali ne olacak bakalım.

En çokta Gon ve Killua'nın artık Pitou ile karşılaşmasını bekliyorum. Komugi'yi hala tedavi ediyorsa Pitou o karşılaşmada çabuk vuku bulmayacak sanırım. Pitou'nun da bir insana yardım etmesi Gon'u ne şekilde etkileyecek bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birisi şu kurda böcek ilacı neyim birşey sıksın öldürsün yahu . Şunu her gördüğümde birşeyler oluyor bana . Düşüne düşüne bir hâller oldu böceğe en son yaşamının amacını sorguluyordu . Filozof böceği (şüpheciler). Onun haricinde bölüm iyiydi ama ben bir 5-6 bölüm daha Gondan dövüş beklemiyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

115 baya boş olan bir bölümdü. Kurt karakterin o şüpheci teorileri olmasa bölümde ilgiyle izlenecek bir şey yoktu. Baya bir paranoyaya bağladı kendisi. Bu paranoya tez zamanda onun canına mal olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?