Jump to content
  • Kayıt Ol

One Piece Manga

bLueeekun

Önerilen İletiler

698

One Piece, son haftalarda çok hızlı ilerliyor. Oda, eskiden bazı güçlü karakterleri 100 sayıda bir gösterirdi. Yeni Dünya'ya girildiğinden beriyse tüm karakterlerini cömertce karşımıza çıkarmaya başladı. Aynı Arc içinde Law, Smoker, Vergo, CC ve Doflamingo gibi karakterleri görmemiz bile biz okurları zevkten dört köşe etmişken şimdi bir de Aokiji eklendi.

Doflamingo'da Haoshoku Haki çıkması beni şaşırttı, ama bir yandan da sevindirdi. Smoker'ı 2 hamlede alt eden ve Haoshoku Haki'ye sahip bir adamın Kaido'nun adını duyduğunda bir taraflartının tutuşması Yonkou'nun gücünü tekrar gösterdi. Zira Luffygiller'in hemen Yonkou devirme olayına atılması hoşuma gitmemişti. Ben, hemen Yonkou'dan biri ile baş edecek kadar güçlü olmalarını istemiyorum. Yeni Dünya'daki diğer korsanlarla çarpışacakları birkaç arc da istiyorum. Hem böyle olursa hikaye de daha uzun sürer :D .

Adaya gelen gizemli kişinin tahmin ettiğimiz gibi Aokiji olduğu ortaya çıktı. Adaya geliş amacı hakkında henüz bir fikrim yok ama böyle tembel bir adam bu kadar yol teptiyse mutlaka önemli bir sebebi vardır. Bir sonraki sayıda Aokiji vs Doflamingo görürsek de şahane olur.

Not: Haftaya One Piece yok :( .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

698

Caribou'nun bildikleri bir şekilde Kaido'nun kulağına gidecektir büyük ihtimalle, pek iyi olmayacak Balıkadam Adası için bu.

Doflamingo sır küpü gibi, yeteneğinin ne olduğunu bilmezken Haoshoku Haki sahibi olduğunu öğrendik, yeteneği ne zaman açıklanacak bu adamın? :D

Sanji'nin Law'a söylediği kesinlikle doğru, Luffy plana uyacak tipte birisi değil, kafasına eseni yapacaktır. :011:

Momonosuke ve Kinemon'un Kaido ile bir alakası var gibi, ejderhalar ile bir alakası olabilir mi ki?

500 tane meyve kullanıcısını duyunca bizim korkak üçlünün ödü koptu. C.C.'yi övdükleri sahne ve ardından esas işi Vegapunk'un yaptığını öğrendikleri sahne muhteşemdi, Oda güldürmeyi her halükarda başarıyor. :gul gul:

Adaya gelen Aokijiymiş, Doflamingo'nun savaşmaya yelteneceğini sanmıyorum, adamlarını alıp kaçmaya çalışacaktır.

En heyecanlı yerde ara verdi, olacak iş mi bu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

700. sayı beklentilerimin çok daha üzerinde bir bölüm oldu. Bu kadar fazla bilgiyi bir sayıda öğreneceğimizi beklemiyordum ama verilen bilgilerin yanında birçok da soru işareti eklendi kafalara. Sakazuki, Filo Amirali olduktan sonra tarz değişikliğine gitmiş, ayrıca Fujitora adında bir denizcinin ismi geçti ki büyük ihtimalle yeni amirallerden biri bu. Beklediğimiz gibi Buggy Shichibukai'nin yeni üyelerinden olmuş ve hakkında yaşayan efsane denmeye başlanmış :D . Diğer üyemiz ise hala bir sır. Doflamingo'nun 4 kişilik bir özel ekibi var gibi görünüyor ve bunlardan kupayı temsil eden büyük ihtimalle Trafalgar Law'dı. Yani Law seviyesinde 3 tane daha adamı var demek oluyor bu. Bölümün en ilginç sahnesi ise tabi ki Mera Mera no Mi'nin ortaya çıktığı sahneydi, daha önceden 50 yılda yeniden oluşuyor falan deniyordu ancak henüz 2 yıl geçmişken karşımıza çıktı. Acaba işin içinde yine Vegapunk mu var? Aksi halde Gol D. Roger'ın meyvesi de pekala Gomu Gomu no Mi olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

705

Yine bol bol şaşırtan dolu bir bölüm oldu, bu bölümde karşımıza çıkan onca karakter arasından en dikkat çekici olanı hiç kuşkusuz Baltolomeo oldu. Kendisi turnuvaya katıldığı için şeytan meyvesi olmadığını varsayabiliriz, bu haliyle bir koramirali rahatça benzetebilecek kadar güçlü, korkulur bu adamdan. Bunun yanında CP0'ın bu arc ne gibi bir rol oynayacağını ve ne kadar güçlü olduğunu oldukça merak ediyorum. Kör samurayımız da Amiral Fujitora çıktı, şimdilik iyi kalpli biri gibi görünüyor. Tabi hala gizemini koruyan birkaç karakter daha var; Zoro'nun kılıcını çalan 'peri', Violet'in hedefindeki şahıs ve gemideki kişi, bunlara ek olarak birkaç koramiral daha göreceğimiz kesin gibi. Bunların hepsi ortaya çıktığında tam bir cümbüş olacak ve Oda'nın tüm bu olayları nasıl birbirine bağlayacağını hayranlıkla izleyeceğiz. Her arc'ın başında olaylar birkaç kola ayrılırdı ama bu sefer iyice karışmış durumda, o yüzden içimden bir ses bu arc'ın şu ana kadar gördüğümüz en iyisi olabileceğini söylüyor.

Gelecek hafta B grubunun da kısa bir sürede Baltolomeo'nun zaferiyle sonuçlanacağını düşünüyorum, umarım Oda Baltolomeo'yu tanıtırken başına konan ödülü de gösterir, zira koramirali rahatça harcayan birinin Eustass Kid'in bile üzerinde bir ödülü olabilir. C grubunun galibi zaten Luffy olacaktır, D grubunu ise kestirmek güç ancak hikayenin gidişatına en uygun düşecek kişi Rebecca, ancak Spartan'ı rakip olarak görüyorsa çok da güçlü olmayabilir. Biraz önyargılı olacak ama, grubu lider tamamlasa da Burgess, Baltolomeo ve Luffy gibi adamlarla başa çıkabileceğini sanmıyorum (tabi bu lafı sonradan yutabilirim ), o yüzden Cavendish eğer D grubunda yer alırsa onun da şansı yüksek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

İki haftanın ardından ilk yorum yine benden oluyor :D .

707

Çok beğendim bu bölümü, ah bir de haftaya Golden Week olmasaydı. Dagama'nın taktik adamı olduğunu yeniden gördük ve Elizabello the 2nd da oldukça güçlü görünüyor, ancak bu gücünün büyük handikapları var. Lepanto sayesinde Dressrosa'da Doflamingo'nun özel ekibinin dışında da farklı kademelerde güçlü adamlar olduğunu gördük (en azından Bellamy ile bir süre mücadele edebilecek kadar güçlü). Abdullah ve Jeet ikilisi de tehlikeli görünüyor, ayrıca dövüşürken yüzlerinden gülümseme eksik olmuyor, öyle de psikopatlar. Hyakudanhack bu hafta belki de en çok dikkatimi çeken dövüşçü oldu, Jinbei'nin 5000 kiremit yumruğunun (tekmeyle de 7000 basıyordu ) 4000'lisini yaptı, bu da epey güçlü demektir. Blue Gilly de stadyumda en korkulan dövüşçülerden biri olmuş, yanına yaklaşılmıyor. Tamago gibi uzunbacak kabilesinden ancak Tamago'nun aksine bacakları oldukça kaslı. Eski Gladyatör Ricky ise bambaşka bir gizem, ama Kyros olduğunu düşünmüyorum. Bir ihtimal Kyros'a 3000 dövüşte tek yarasını veren adam olabilir. Bartolomeo için diyecek lafım yok, adamın dibi . Lucy ile Cavendish iyi arkadaş olacak gibilerdi ama artık Cavendish Lucy'nin kim olduğunu öğrendi. Bundan sonra bakalım nasıl bir tepki verecek. Benim kanım ısındı Cavendish'e, umarım düşman olmazlar. Don Chinjao da beklediğim gibi güçlü çıktı, yani Garp ile husumeti olan adam güçlüdür. Torunları da Luffy'yi meyve gücünü kullanmaya zorlayabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

718

Yalnız bu bölüm aşırılmış diye duydum; daha dergi çıkmadan Türkçesini okuduk eheh =D Her zaman favorim olan Usopp nam-ı diğer Usoland tayfayı kahraman ilan etti; minik cüceler de sevine sevine yola koyuluyorlar. Yalnız demem o ki güle oynaya gidilen bu yer çok acımasız bir kapışmaya sahne olacak; çok büyük savaş bekliyorum. Hatta tayfada uzuv kayıpları bekliyorum nami, usopp felan. Bi' de şöyle bir durum var, bu bölümler Skypiea bölümlerine benziyor (adamları kaçırma, zorla çalıştırma vs vs). Acaba amacı ne Don'un? Uranus? =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

730

One Piece'in son zamanlarda okuduğum en güzel bölümüydü. Sanırım ufaktan savaş kıvılcımları çıkmaya başlayacak. Dof'un Law'ı bir kez daha perişan ettiğini gördük. Ayrıca Amiral Fujitora'nın Zoro'nun saldırısını keserek şimdilik Dof'u kolladığını görüyoruz. Aralarında nasıl bir çıkar ilişkisi vardır bilinmez ama bu amiral karakter olarak iyi birine benziyor. Ama o amiral ortada oldukça işler oldukça güçleşecektir burası kesin. Bölümün sonlarında Big Mom Korsanları'nın girişi çok şaşırttı açıkçası. Yonkou denen dünya hükümetinin en çok korktuğu Denizin İmparatorlarından birinin gemisi nihayet gözüktü. Acaba ne gibi planlarla adaya geldiler. Niçin Caesar'ın peşindeler? Eğer savaş patlak verirse tayfanın işi çok zor cidden. Bu arada Sanji'nin saldırmaya çok istekli oluşu tayfanın gözünü iyiden iyiye kararttığını gösteriyor. Ama şu anlık bir yonkou ile kapışacak durumda olmadıkları kanısındayım. Daha uzun mesafeler almaları gerekiyor. Marineford Arc'ından sonra belkide en güzel arc olacak. Merakla beklemedeyiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 8 ay sonra...

Acaba sabo luffy e yardıma gitmeyi mi planlıyor,merak içindeyim :)

Not:Okumayacağım diye diye yine günceli okudum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

760

Doflamingo hakkında bi flashback gelecek ama Doflamingo benim yaşadıklarımı bilemezsiniz falan diyor. O kısa olarak gösterilen flashbackte bile kötülük bariz sezildi. Oda bunu yapmadı daha önce ama Kishi gibi geçmişi yüzünden kötü olup iyiliğe dönen biri olmaz umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

760

Doflamingo hakkında bi flashback gelecek ama Doflamingo benim yaşadıklarımı bilemezsiniz falan diyor. O kısa olarak gösterilen flashbackte bile kötülük bariz sezildi. Oda bunu yapmadı daha önce ama Kishi gibi geçmişi yüzünden kötü olup iyiliğe dönen biri olmaz umarım.

Sanmıyorum. Doflamingo bildiğin kötü doğmuş :P Çocukluğunda bariz şeytanmış. Umarım daha farklı yöne kaydırmaz Oda.

Serinin en derin karakteri Doflamingo kesinlikle. Saçma sapan şeyler katıp araya karakterin mükemmeliyetini bozmaz umarım. Tabi en sonunda öyle veya böyle yenileceği için bozulmuş olacak ama ona hazırladık artık kendimizi :D Bu arctan sonra da Doflamingo hikayede etkin bir şekilde kalır umarım. Diğer bosslar neyse de bu adamın arka planı çok iyi hazırlanmış. Öylecene harcanmasını istemem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

761

Sonunda Law'ın geçmişini göstermeye başladılar. Doflamingo'nun çocukluğu çok üstünkörü geçiştirildi bence böyle bir karakter çocukluğuna dair daha çok ayrıntıyı hakediyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

oda böyle güzel çizebiliyormuydu yaw baby 5 şakağına silahı dayadığı sahnede böyle sarılıp bağrıma basasım geldi çok tatlıydı lan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ne bilim odanın güzel kız repertuarı biraz az ve bu ayrı bir sempatik olmuş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

One Piece 778 ya şu Zoroyu sevmemek elde değil tekniklerini kullandı ,keşke manga da daha çok yer alsa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Oy, oy, oy. Heyecandan yerimde duramadım valla.

Luffy Vites stilini hayata geçirdiğinden beri, önce ikiyi sonra üçüncüyü görünce zamanında nette çok fazla muhabbeti ve teorileri uçuşan bir konuda dördüncü vitesti. Ve sonunda o teknik gün yüzüne çıkıyor. Teknik nasıl bir şey olacak acaba? Gelde haftayı bekle şimdi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

796

Böyle bölümleri oldum olası sevmişimdir hep, yine güzel bir one piece bölümüydü

Yalnız tarih tekerrür edecek ah luffy ah bu kaçıncı prenses arkanda bıraktığın be adam, her arc arkasında bir prenses bırakıyor,mario luffy'i görse tesisatçılığı bırakırdı.Güzel rebecca ya elveda artık Ama şu ana kadar ki en güçlü duran prenses rebeccaydı.Kıyafetini giyerken teyzesi nasıl bakıyor öyle hayran kaldım solgun güzel yüzüne Sanji almazsa violaya ben talibim :/

Diğer taraftan sengokuyu hiç bu kadar seveceğim aklıma gelmezdi demek ki adam şeker gibi adammışta iş stresinden dolayı huysuz yaşlı amca gibi görülüyormuş emekli olunca 2.garp olmuş(belki keçinin transından çıkmıştır :D)

Neyse en önemli mesele şimdi tayfaya kim gelecek en merak ettiğim konu bu,herkes bartoyu istese de benim hoşuma gitmiyor böyle cıvık karakterleri hiç sevmem hakuba ise fazla salak geldi bana, bundan sonra akıllı birisi gelsin,inşallah kyros gelir.Tayfada prens var bir de şövalye olsun,

Bölümün sonunda sonraki sayıda bi' ıssho vs luffy görebiliriz izlenimine kapıldım

Luffy o gazla ıssho'yu da almıyor mu :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 8 yıl sonra...
  • 2 hafta sonra...

@ jedi mind tricks Hocam tepki verip gitmeyin. Op tartışalım. 

Millet 1100. bölümde Dragon şov yapacak diyordu. Bölüm bir çıktı adam poz kesmekten ileriye gidememiş yine.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
On 02.12.2023 at 19:22, Trao dedi ki:

@ jedi mind tricks Hocam tepki verip gitmeyin. Op tartışalım. 

Millet 1100. bölümde Dragon şov yapacak diyordu. Bölüm bir çıktı adam poz kesmekten ileriye gidememiş yine.

Tamam haklısınız, buralara uzun zamandır bir şeyler yazılmayınca böyle oldu :012:

Değil 1100, 1101'de de hiçbir olay göremedik adamdan. Adam şov yapmama konusunda Shanks gibi, yapacak deniyor ama tık yok :ag:

Ha bu adam geçmişte şov yapmayacaksa ne zaman yapacak o da merak konusu. Zira adam görevlere başkalarını gönderip kendisi yatıyor gibi hissediyorum :W

• Hayran 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

17 saat önce, jedi mind tricks dedi ki:

Tamam haklısınız, buralara uzun zamandır bir şeyler yazılmayınca böyle oldu :012:

Değil 1100, 1101'de de hiçbir olay göremedik adamdan. Adam şov yapmama konusunda Shanks gibi, yapacak deniyor ama tık yok :ag:

Ha bu adam geçmişte şov yapmayacaksa ne zaman yapacak o da merak konusu. Zira adam görevlere başkalarını gönderip kendisi yatıyor gibi hissediyorum :W

Devrimci olmadan önce denizciymiş. Denizci olduğu zamanlarda illaki göreve gitmiştir. Belki de denizci iken çok göreve gönderdikleri için ayrılmış olabilir. :012:

Kuma'nın Luffy'yi fark etmesinden rahatsız sanki. Daha fazla konuşmak yerine beni öldürebilirsin gibi bir şey söylüyor. 

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5 saat önce, Trao dedi ki:

Kuma'nın Luffy'yi fark etmesinden rahatsız sanki. Daha fazla konuşmak yerine beni öldürebilirsin gibi bir şey söylüyor.

Gizli İçerik

Oradaki sahne biraz da Kuma'nın durumuna uysun diye geldi sanki bana, yoksa Loguetown'da kendi oğlunu kurtardı adam :D O sahnenin devamında Dragon "Bir çocuk ailesinin zayıf noktasıdır." diyordu, Kuma'nın da kendi benliğini kaybedip baba-kız ilişkisini sonlandırmasına selam çakmış olabilir Oda.

Şimdi düşününce Dragon'un seri boyuncaki tek şovu Loguetown'da idi sanırım :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku
4 saat önce, jedi mind tricks dedi ki:

İçeriği gizle

Oradaki sahne biraz da Kuma'nın durumuna uysun diye geldi sanki bana, yoksa Loguetown'da kendi oğlunu kurtardı adam :D O sahnenin devamında Dragon "Bir çocuk ailesinin zayıf noktasıdır." diyordu, Kuma'nın da kendi benliğini kaybedip baba-kız ilişkisini sonlandırmasına selam çakmış olabilir Oda.

Şimdi düşününce Dragon'un seri boyuncaki tek şovu Loguetown'da idi sanırım :011:

Sen yaşıyor muydun krdş :smoking2-onion-head-emoticon:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?