Jump to content
  • Kayıt Ol

Ortak Proje Tabanlı Çeviri Etkinliği

CloudT

Önerilen İletiler

Böyle bir etkinlikten hiç haberim yoktu doğrusu. Hangi aşamada şuan? Ben de yardım etmek isterim. Bir kaç satır da ben çevirebilirim mesela.

@Hitokiri Hocam sanırım ARR'nin altyazısını kullanmışsınız. Malumunuz çevirileri içler acısı. FTez'in altyazısına baktınız mı acaba? Onların altyazı kaynağı nedir bilemem ama ARR'nin altyazısından iyidir kesin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 33
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CloudT

9

• Hitokiri

4

• fake

4

• Bakayalo

4

Böyle bir etkinlikten hiç haberim yoktu doğrusu. Hangi aşamada şuan? Ben de yardım etmek isterim. Bir kaç satır da ben çevirebilirim mesela.

@Hitokiri Hocam sanırım ARR'nin altyazısını kullanmışsınız. Malumunuz çevirileri içler acısı. FTez'in altyazısına baktınız mı acaba? Onların altyazı kaynağı nedir bilemem ama ARR'nin altyazısından iyidir kesin.

Çeviri bitmiş durumda, kontrolü yapacak olan arkadaş direk Japonca üzerinden değerlendirdiği için bir sıkıntı yok ama cidden rezaletti ingilizce çeviri. Daha sonraki çalışmalarda katılım bekleriz artık haberdar olduğunuza göre :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çeviri bitmiş durumda, kontrolü yapacak olan arkadaş direk Japonca üzerinden değerlendirdiği için bir sıkıntı yok ama cidden rezaletti ingilizce çeviri. Daha sonraki çalışmalarda katılım bekleriz artık haberdar olduğunuza göre :P

Hayırlısı diyelim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

İngilizce altyazının redaksiyonunu yapmaktayım an itibariyle, hem orijinal Japonca altyazıyı hem de mangayı referans alarak. Yarı yarıya baştan çeviriyorum diyeyim, ne düzeyde müdahil olduğum daha iyi anlaşılır. Endişeye mahal yok, İngilizcem hayli iyidir; ama iyi bir İngilizce kaynak varsa ifadelerin doğallığı için onu da referanslar arasına almam faydalı olacaktır. Bilgi için çok teşekkürler ^^

Yalnız FTez'in altyazısını bulamadım. Bloglarında altyazının sonlarından bir Subtitle Workshop görüntüsü vermişler, altında ise yalnızca anidb'ye link var ve anidb bu altyazının rafa kaldırıldığını söylüyor. Altyazıyı nerede bulabileceğime dair bir fikriniz var mı? Yönlendirebilirseniz çok makbule geçecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çeviri HKsubs'dan daha iyi duruyor. Tabi baştan izleyip iyi kötü mü tam olarak bakmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben ARR'nin altyazısı ile değil de bu altyazıyla izlemiştim. Pek hata göremedim. Tabi benim İngilizce bilgimin çok iyi olmadığını göz önüne almak gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
Bakayalo

FTez altyazısı sağlam. Bizim kullandığımız altyazıyı kaynak olarak alıp dili doğallaştırmışlar. Yani İngirizceden İngilizceye çevirmişler. Yani benim yapmaya çalıştığımı yapmışlar. Yani hazır yapılmışı varmış ere5554 750 satır düzeltmeden önce bulaydım iyiydi.

Neyse, bu altyazıdan da yararlanarak bitirdim İngilizce altyazının redaksiyonunu. Türkçeyi de bitirince (ki bu hafta içinde bitiririm bu gidişle, bayaa rahat gidiyo) en baştan bi kere daha kontrol edicem İngilizce altyazıyı, FTez ile karşılaştırarak. Yer yer fazla serbest davranmışlardı, o bakımdan emeğime yazık oldu sayılmaz. Onların akıl ettiğini benim akıl edemediğim yerler olduğu gibi benim akıl ettiğimi onların akıl edemediği yerler de vardı. Ama birçok satırda da kelimesi kelimesine benim yazdığımı yazmışlardı, kafayı çok duvara vurdum... Neyse!

Tavsiyen ve yardımın için sağ ol, hece.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ganbatte, bakayalo-san. Yavaşta olsa sağlam adımlarla gidildiği sürece zaman önemli değil. Dediğim gibi, üstün körü gidip hadi hemen yapalım bitsin gitsinden hoşlanmam o yüzden bu tempo ve emin adımlar çok daha iyi. Ve ayrıca emek veren herkese ayrıca teşekkürler. Herkes gayet iyi iş çıkarttı ve çıkartıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?