Jump to content
  • Kayıt Ol

The Breaker: New Waves Tartışma

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

Tekrar günceldeyim. :2813:

Goomonryong düşündüğüm gibi pek bir yaman geri dönüş yapmış mangaya. O olmadan pek tadı tuzu yoktu. Eski sunsaengnim hali olmasa da karizması ile mangayı alıp götürüyor adam.

146

kan-Sung ile olan svaşı epey çekişmeliydi. Gomoonryong tam üstünklük sağşladı derken ve Kan-Sung muhtemelen ölecekken Shion'un araya girmesi bütün havayı dağıttı. Gerçi Kan-Sung'un da ölmesini pek istemiyorum. Bir bakıma iyi oldu. İhtiyar'ın Gomoonryong'a ayar vermesi de muntazamdı.

Şu polisi bir pataklasa ya da öldürse Gomoonryong çok mesut olacağım. Her şeyin bu raddeye gelmesinde en büyük parmağı olan kişi kendisi. Tez zamanda canı alınsa da kurtulsak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
  • İleti 35
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

16

• nephie

6

• CHOBiTS

5

• Fingolfin

4

gundamaster
TBNW 151

Bu noktada işler karıştı diyebilirim' date=' Shioon yine çok zor bir mevkiye kendi isteği dışında geldi. Bu arada sanki ana karakteri bu manhwayı okuyanlar sevmiyor gibi bir izlenime kapıldım doğru mudur?:D Neyse.

Bundan sonraki bölümlerde Gomoongryong'un artık eski haline dönmesini ve kendini bilerek kullandırmamasını istiyorum. Açıkcası şuan içinde bulunduğu hali beni sıktı artık. Ve kimse şu Kaizer denen denyonun ne haltlar karıştırdığından haberi olmadan işler çevirmesi de bir son bulsun.

[/quote']

151

Ancak bugün okuyabildim. Ana karakterin sevilmemesinin sebebi sürekli dayak yemesine rağmen her dövüşten galip çıkması olabilir mi? Ben seviyorum Shioon'u ama Gomoonryong bu seride asım.

Chief çok kral adam değil mi ya? Ölecek olmasına üzülüyorum açıkçası. Onun ölümü sonrası kalan boşlukta da Gomoonryong infazını shioon'un verecek olup ikisini karşı karşıya getirmeleri beklenmedik bir durum olmadı benim açımdan. Nihjayetinde usta-çırak karşı karşıya gelecekti ve Shioon ustasını da geçecek o dövüşte, eğer gerçekleşirse. Boynuz kulağı her zeman geçer.

Kaiser'in o pis planlarına bir son verilmeli. O kısım da çok açık değil. Hikayede o kısım bende genellikle boş kalıyor hep. Çok detaylı anlatılmıyor o kısım ya da ben kaçırıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşşekkürler gundam, aklımdan çıkmış.

Shioon'u ben de severim yani bahsettiğin nedenden sevilmiyor olması, haksızlık olabilir çünkü

Vucüt doğumu(ismini tam hatırlamıyorum anlayın işte) yapmadan önce mantıklı bir şekilde sadece eğitiminin getirisi olarak basit adamları yeniyordu ve onun dışında yenmediği halde azminden, kişiliğinden etkilenen kişiler dövüşü bırakıyordu, maç senin olsun diyordu gibi bir durum oluşuyordu. Ama vücüt doğumundan sonra herşey mümkün olabilir hikayeye göre. Zira gmoonryong az eğitim vermiş gibi görünse de dikkat edenler çok önemli noktaları öğrettiğini hatırlayacaktır.

Ama kişiliğini sevmiyorlarsa bilemem tabii, yapacak bir şey yok sonuçta.

Ama şu bir ailenin genç lideri olan çocuğun Shioon'a ilgisi sinir bozucu biraz. Shounen ai yapacaklar diye korkuyor insan.:011:

Chief konusunda katılıyorum sana, ilk çıktığında eski liderle irtibatı nedeniyle sinir bozucu biri olacak diye düşünmüştüm ama yaptığı her şey kral adam olduğunu gösterdi. Tam ölecekken karakterlerin hayata dönmesini veya ölümden dönmesini sevmesem dahi bunda daha mantıklı şekilde bir kurtuluş ihtimali mevcut diye düşünüyorum, bakalım manhwaka:D ne yapacak.

Sanırım Gmoonryong'un kendine gelmesinin yolununda o bahsettiğin usata-çırak ilişkisi sayesinde olacağını düşünüyorum. Ayrıca kadının( gmoong'un sevgilisi) ismini unutum ama onun tekrar dirilme gibi bir olayı da olabilir ve bununda etkisi olabilir.

Kaizer durumu çok sinir ya, adam santranç taşları gibi oynuyor millette de kimsenin ruhu duymuyor. Nasıl iştir ya. Ayrıca haklısın detaylı anlatılmıyor bu kısımlar. Yalnız değilsin o konuda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Rica ederim,iyi oldu böyle :9

Shioon'un hatırladığım kadarıyla ki bölgesi iki kez yok edildi. Birincisinde o yuttuğu yuvarlak ilaç sayesinde mucizevi bir şekilde iyileşti. İkinci kez kırıldıktan sonra da belki de o aldığı ilaç ile tekrar kendini toparladı ama bu ona kıyak geçilmiş şeklinde düşünülüyor bana kalırsa. Bir de Shioon çok zayıfken birden büyük bir güç sahibi oldu. Her ne kadar Sungsaengnim ona temel hareketleri öğretmiş olsa da. Bu gibi durumlar okuyucu da Shioon'a karşı bir antipati oluşturdu bana kalırsa.

Hyuk So-Chun ile olan ilişkisine ben o şekil bakmıyorum. Bir çok materyalde subtext olarak olan şeyler artık alıştım diyebilirim bu duruma.

Gomoonryong ne olursa olsun Murim'i yok edecek. Bu uğurda karşısına Shioon çıktığında ona bir şeyi yapacağını sanmıyorum ben. Okuduğumuz chapterlarda aksi gözükse de. Birbirlerini öldürecek raddeye gelmezler ama illa ki dövüşecekler.

Kız arkadaşı o ki bölgesini iyileştiren ilacı yapan eleman tarafından kurtarıldı büyük ihtimal. O adamda seviyordu zaten kızı. Onu görürse ancak Gomoonryong sakinleşir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Chapter 154

Rise of Shioon bölümlerimiz devam ediyor. Gözlüklünün yaptığı son planda elinde patladı diyebiliriz. Shioon'un Doktor amcayı çağırdığını ve onun Shioon'a saygılı tavrı ile işbirliğini görünce bir yerleri kalkan tipler sindi. Ama işin kötü tarafı gözlüklü gibi tipler, çok önemli görünmeseler de en tehlikeli düşman olabilirler. Zira kafayı iyice Shioon'a takmış oldu bu bölüm itibariyle.(Bu adam aslında iyi yardımcı karakter olabilecek potansiyele sahipti, ama(önceki bölümlerde)Shiho'yu vurunca(:aglama2:) gözümde bitmişti ve sonuçta kötülüğe ilerledi).

Chief için bir umut doğması iyi oldu ama kurtulacağı kesin değil. Ama dualarımız onunla.:D

Bu arada Chun Woo'nun murimi yıkmayı deneceği kesin bir şey ama bundan vazgeçecek mi, yoksa kararlı şekilde yoluna devam edecek mi bilemiyorum. Shioon da murim konusunda ustası gibi düşünüyordu ama murimi baştan aşağıya değiştirecek birisi olup çıkabilme ihtimali de var. Chief birazda bunu düşünüyor sanıyorum. İşler o raddeye varırsa ustasıyla karşılaşacağı kesin ve olusa da Shioon'un üstün geleceğini düşünüyorum.

Ayrıca bunlar bu meselelerle uğraşıken, Kaizer'in çok pis işler planlayarak geldiğini unutmamak lazım. Dahası Shioon'a Shunwoo klanının liderliğini veren kız da değişimler vardı(Kaizer'in, yanında olması cabası). O devreye girdiğinde durumlar nasıl olacak, bilinmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

155

Açıkçası her şey Goomonryong aleyhine işliyor bana kalırsa. Murim'de çatlamalar yok olmalar başladı ve gerçek dünya ile arasındaki perde kalkıyor belki. Bunu en çok isteyen de Goomonryong fakat onun bu öfkesini de kullanarak en çokta onu ortadan kaldıracaklar. Kendi öğrencisi bile onu yenmek için daha fazla güçlenme peşinde. (Tabi onun derdi öğretmenine zarar gelmemesi esasen.) Goomonryong'un gözündeki nefret perdesi kalkmadığı sürece asıl planı anlamayacak ve Murim'i yok etmek isteyen Kaiser'in oyunlarına maruz kalacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

155

01_04_11_2014_01_45_55.jpg

Serinin kapakları çok hoşuma gidiyor. İyi yapıyorlar herifler.

Sera'nın yanında takılan çocuk, adı neydi unuttum, epey kötü halde.

Okulda yardım eden dükkan sahibi de dahil hepsi ölmüş.

Shioon ise en iyi şifacıdan güçlenmenin anahtarını öğrenecek.

Evrim geçirmiş o vücudunu tam kapasitede nasıl kullanılır onu gösterecekmiş.

Bizimkisi ustasıyla dövüşmeye niyetli. Umarım görsel ve çizim olarak en iyi dövüşler olur.

Şu an fırtına öncesi sessizlik var seride.

Seul'u sunma dedikleri şey şu an tam olarak gerçekleşmeye başladı.

Stadyuma davet ediliyor herkes.

Bir diğer konu şu -isimleri niyeyse hatırlayamadım- shioonla eğitim dövüşü yapan da geliyor ittifaka.

Shioon için en güçlü müttefik olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

The Breaker: New Waves 171

Biz okurlar açısından uzun süren bir aradan sonra tekrar kavuştuk. Ama sadece 14 sayfa olması hayal kırıklığı oluşturdu. Ayrıca olayların ilerleme hızı hissedilir ölçüde yavaşladı. Lakin hikayeyi düzgün ilertetip artık Goomoonryong vakasını ölçülü bir sona ulaştırırsa, şikayetim olmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...
gundamaster

185-186-187

Yılbaşı tatilinden sonra 3 bölüm birden iyi oldu. Sonunda beklenen gerçekleşiyor.

Goomoonryong vs. Shioon. Biraz daha Elder Kwon vs Goomoonryong okusak fena da olmazdı. Kwon o kadar yara ve ki akışının yara alıp bozulması nedeniyle tam randımanlı dövüşemeyip kaybedecekti muhtemelen. Bir Kayıp daha görmek istemeyen shioon'un araya dalması iyi oldu. Kwon'un ölmesini istemem ben de.

Shiion dövüşüyle artık Sunseng nim kendine gelecektir. ondan sonra da asıl dövüş başlar.So Chuk Hyun nerede kaldı hala olay yerine gelemedi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

187

İkisinin dövüşeceğini pek sanmıyorum ben. Ayrıca şu Kwon'un liderine duyduğu saygıyı ve sevgiyi başka kimsede görmedim seride. Bu kadar mı bağlı olur bir insan? Adam bir dövüşten diğerine atladı koştu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

192-193

Ama ulen bu dokuz ejder ustası dayağı harbiden hakketti. Doğru anımsıyorsam aklı yerine geldi ama yediği halta bak sonra gelmiş bir de bana güven diyor. Shion dövebilir mi bilmem ama bu kyuubi(:D) modunda herkesi dehşete düşürdü. Tabii bazılarının da dikkatini çekti.

Manhwaka bu konuyu çok uzattı ama güzeldi ve bölümler çok yetersiz geliyor.(sayfa sayısı)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?