Jump to content
  • Kayıt Ol

Nana

Squaw

Önerilen İletiler

hachiko karakterinde bi kızı savunmak istemiyorum ama, vaktiniz olursa okuyun yine de, harcamayın hemen :) annelik başka bir olay ve yazar bunu çoook güzel işlemiş (spoiler verdirmeyin :) ) ai yazawa gerçekten çok iyi bir yazar, çizerliğinin ötesinde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 98
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

18

• painscream

9

• gundamaster

6

• Luna

6

gundamaster

Ai Yazawa'nın eserlerinde insan ilişkilerini iyi irdelediğini düşünüyorum ben de. Nana'da zaten açıkça görülüyor bu. Hachiko gibi bir karakteri oluşturmakta çok kolay değil. Manganın hepsini okumaya çok vaktim yok, pek mangada okumam zaten. En iyisi siz şöyle bir iyilik yapın bize: Hachiko'nun bu hikayesinin geçtiği chapterları söyleyin, biz direk oraları okuyalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karakterlerinin en büyük sorunu sorunlarını konuşmamalarıydı, o yüzden de küçük sorunlar büyüyerek ciddi sorunlara evrildi. Ben çocuksu değil son derece gerçekçi bulmuştum anlatımını, o yüzden çok sinir bozucuydu yaşanan olaylar.

Başından beri Hachiko ile empati kurmaya çalışmış biri olarak manga bu karakter hakkındaki görüşümü nasıl değiştirecek merak ettim. O kadar yüzeysel bir kadın karakter portresi sunuyor ki, bir o kadar da gerçekçi. Çünkü dünyada onun gibi sırtını birine dayayarak sıkıntı çekmeden, güven içinde yaşamayı seçmiş çok fazla insan (kadın) var.

Benim görüşümü anneliğiyle değiştirebileceğini de sanmıyorum çünkü sorun onun kişiliği. Bir insan daha ilişkisini bitirdiğinin saniyesinde nasıl başka birine atlar. Hadi yaptı diyelim daha yeni ilişkisinin baharındayken nasıl eskisine geri döner. Eskisine dönüyor ama bunu yeni sevgilisinin yüzüne bakarak itiraf bile etmiyor. Yok bebeğini düşündü falan gibi düşünceler de çok sığ, tamam bebeği doğurmayı seçti, tamam onursuz biri olduğundan zengin bir baba da buldu ama bu yine de Nobu' yu bu şekilde yaralamasının bahanesi olamaz. Kadın daha Nobu' ya ayrılalım demeden, durumu kendi ağzıyla açıklamadan Takumi' yle yatağa girdi, Takumi' nin iğrençliğine değinmeye bile gerek yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karakterlerinin en büyük sorunu sorunlarını konuşmamalarıydı, o yüzden de küçük sorunlar büyüyerek ciddi sorunlara evrildi. Ben çocuksu değil son derece gerçekçi bulmuştum anlatımını, o yüzden çok sinir bozucuydu yaşanan olaylar.

Başından beri Hachiko ile empati kurmaya çalışmış biri olarak manga bu karakter hakkındaki görüşümü nasıl değiştirecek merak ettim. O kadar yüzeysel bir kadın karakter portresi sunuyor ki, bir o kadar da gerçekçi. Çünkü dünyada onun gibi sırtını birine dayayarak sıkıntı çekmeden, güven içinde yaşamayı seçmiş çok fazla insan (kadın) var.

Benim görüşümü anneliğiyle değiştirebileceğini de sanmıyorum çünkü sorun onun kişiliği. Bir insan daha ilişkisini bitirdiğinin saniyesinde nasıl başka birine atlar. Hadi yaptı diyelim daha yeni ilişkisinin baharındayken nasıl eskisine geri döner. Eskisine dönüyor ama bunu yeni sevgilisinin yüzüne bakarak itiraf bile etmiyor. Yok bebeğini düşündü falan gibi düşünceler de çok sığ, tamam bebeği doğurmayı seçti, tamam onursuz biri olduğundan zengin bir baba da buldu ama bu yine de Nobu' yu bu şekilde yaralamasının bahanesi olamaz. Kadın daha Nobu' ya ayrılalım demeden, durumu kendi ağzıyla açıklamadan Takumi' yle yatağa girdi, Takumi' nin iğrençliğine değinmeye bile gerek yok.

Mangayı okusam da benim de görüşüm değişmeyecektir. Belki mangada karakter iyilik meleğine dönüşüyordur ama yine de daha önceki yaptıkları silinemez. Anne olmadan önce de Takumi' den ayrılalı 1 gün olmuşken Nobu' ya gitmesi olayı var. Bu ayrılma da bir daha yüzünü görmek istemiyorum demek, açık açık bir şeyi belirtmemek ayrıca. Nobu' ya öyle birini sevdiği için acıyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeyi iki kere başından sonuna (hiçbir kareyi atlamamış), mangayı da en başından sonuna en ince detayına kadar okumuş biri olarak konuya damlamak istedim. Öncelikle Hachi karakterinden girmek istiyorum. Hachi animesinde neyse mangasında da o, hatta ilerleyen bölümde daha da bencilleştiğini rahatlıkla görebiliyoruz ki öyle bir bölüm geldi ki karşıma, ben o an Nobu'dan bile soğudum;

Spoiler içerir, manga okuyanlar baksın. Tabii manga okumayı düşünmeyenler de bakabilir. :P:D

O kadar yaşanılan şey sonrası, Hachi, Takumi'nin vurdumduymazlıklarından, teselliyi Nobu'da armaya çalışıyorken ben o kadının annelik duygusundan şüphe ederim. Üstelik Hachi, arkasını Nobu'ya, sırf para için dönüp gitmişken gelip geri sığınacak liman olarak yine Nobu'yu görmesi beni manga okurken çok deli etmişti.

Nobu'yu seviyorum ama severlerinden de özür dileyerek söylüyorum ki bu seride salaklığına doymayan tek karakter kendisi. Bu nedenle, bazen ona olan sevgimi sorgular dururum. Bence, bu seride kendini en çok geliştiren karakter Shin'dir.

Oosaki Nana konusuna gelirsek, bir dönem aşk ve arkadaşsızlık bunalımına girenlerin anlayabileceği isimdir Nana. Aşk konusunda ise, benim en çok anlayabildiğim. Ha, burda amacım eski aşk ya da dostluklarımı irdeleyerek kendime ait bir şeyler anlatmak ya da Nana konusunda kendimi haklı çıkarmak değil ama Nana'nın konumu olmadığı kadar gerçekçi, çünkü sevdiği erkek idealleri için gitmeyi seçmiş ama götürmek istese bile Nana gururundan bunu yapamamış. O kadar gerçekçi ki çevrenize tam anlamıyla göz gezdirseniz bu tip duyguları taşıyan birçok kadın olduğunu göreceksiniz. Arkadaşsızlığın getirisiyle de yanındaki arkadaşı hiçbir yere gitmesin istemiş. Erkeklerin dostluk ya da arkadaşlık tutumlarını bilmiyorum ama benim dostum dediğim arkadaşım, benim haz etmediğim biriyle samimleştiği an ben kıskanırım, hatta bazen sinir olurum. Hele erkek arkadaşından da haz etmiyorsam... :D Erkek takipçiler için belki anlamsız karakterlerle dolu bu yapım ama ben Ai Yazawa'nın Nana ve Reina isimli kadınlarını çok severim çünkü bir kadın psiokolojisi ancak bu kadar güzel yansıtılabilirdi. Hachi içinse bir şey demek istemiyorum ama ondan da yok mu çevremizde? Gözü yükseklerde olup, sırf para peşinde koşup da 'ben aşk kadınıyım' edalarında dolanan... Tonlarca var, işte bu da bir Ai Yazawa başarısıdır çünkü para için her şeyi yapabilecek birçok kadın görürsünüz. Tabii, yine de hepimiz aynı karakterleri sevecek ya da hepimiz aynı karakterlerden nefret edeceğiz diye bir kural yok. Bu nedenle tüm arkadaşlarıma yorumları için teşekkür ederim, büyük bir keyifle okudum. :)

Sonuç olarak seriye gelelim mi? Seri her şeyiyle tatmin ediciydi, elbette benim için; müzikleri, dostlukları, kadın çözümlemeleri, anlatım dili, dramı ve animesinin bir türlü gelmeyen ama mangasında beni yerle bir eden olaylarıyla... Mangası okunmalı mı? Bence gelmeyen devam chapterlarına rağmen o manga yalanıp yutulmalı...

Ha olaylar için dediğime bakmayın siz, benim için sadece Yasu & (?) çiftinin güzelliği için bile okunur.

(Boşuna dememişler, ''yavaş atın tekmesi pek olur'' :) )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız şöyle bir şey var Nobu olayında.

Arkadaşsızlığın getirisiyle de yanındaki arkadaşı hiçbir yere gitmesin istemiş. Erkeklerin dostluk ya da arkadaşlık tutumlarını bilmiyorum ama benim dostum dediğim arkadaşım, benim haz etmediğim biriyle samimleştiği an ben kıskanırım, hatta bazen sinir olurum. Hele erkek arkadaşından da haz etmiyorsam...
Demişsin ama Nana Nobu' ya diyor ki onu benim için geri getir, benim bahçeme geri dönsün. Yani sevdiği bir insan için düşünmek yerine arkadaşını istediği için başkasını kullanmayı planlıyor benim düşüncemde. Vazgeçtim demesine rağmen Nobu, Nana onları son bölümde bile bir araya getirmeye çalışıyor. Nobu' yu düşünmüyor, Nana yanında olsun istiyor bence. Takumi açısından dediğin doğru. Ondan kurtarmak istiyor belki ama başka açıdan yanlışı var yine.

Nobu' ya gelirsek, ben Nobu açısından düşünüyorum hâlâ. Bazen bir erkek sevdiğinde bekleyebilir ne olursa olsun o kadını. Bazen kullanıldığını bildiği halde ona gider, ister. Evet bu saflıktır ama Hachiko ile aynı kefede değil Nobu. Bir başkasını ne olursa olsun kabul etmek ile bu olmazsa ötekine geri dönerim demek ayrı olaylar. Saflık belki ama sevmiştim ben Nobu' yu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kadınların iç güdülerinde kendilerini koruyup kollayacak, güçlü erkeğe yönelme hissi vardır. para mevzusu değil de güç diyelim biz ona. hachiko'nun nobuyu seçmemesini o yüzden çok net anlıyorum, nobu daha çocuk. aşk maşk hikaye, iyi güldüler eğlendiler ama takumi ne kadar şerefsiz de olsa (affola tabirim için) daha "erkek" ve nobudan daha iyi bir baba. bence olaylar olması gerektiği gibi gelişti.

500 days of summer filmini bilir misiniz? nana'ya hafiften benzetmişliğim vardır o filmi. kız oğlanla gezdi tozdu bilmemne ama sevgili olamam bağlanamam ayağına oğlanı itti. ne oldu, iki gün sonra gitti hemen başkasıyla evlendi. çünkü adamda (joseph gordon lewitt'te) bir erkekte olması gerekenler yoktu. nobu'da da öyle. madem niye aşık oldu diyeceksiniz, normal şartlar altında nobu katiyyen hachikonun tipi değil. düştüğü anda yerden kaldıracak o vardı yanında, ayağa kalkana kadar onu kullandı ve bitti. ben bunu alçaklık olarak göremiyorum, kadınlardan bahsediyoruz :P

göründüğü üzere söz konusu bir ai yazawa mangası olunca, rahatlıkla gerçekliğinden söz edebiliyoruz.

@gundamater benden gerekli chapterları istemişsiniz ama ne desem yalan, okuyalı çok oldu :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

500 Days of Summer'da da Summer tam bir... neyse söyleyemeyeceğim burada o sıfatı ama filmi izleyen anlamışdır. Karşısında dört dörtlük bir adam vardı ve onunla tamamen gönül eğlendirmişti sonra da bir gün karşısına çıkıp sen de eş yetkinliğini göremedim deyip bırakmıştı elemanı.

Hachiko'nun da yaptığı bundan farklı değil ve bence baştan bunu yapmaması gerekliydi. Madem böyle görüyorsun o adamında umutları ve hayalleri ile oynamayacaksın. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil olmamalı da. Kendi mutluluğun için başkalarını mutsuz etmeye hakkın yok.

Takumi Nobu'dan daha iyi bir baba asla olamaz. Takumi sadece paralı bir babadır çocuğuna aynı sevgiyi veremez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster o iş öyle değil işte yukarda anlattım :) "tam bir ..." değil işte. olacak iş var olmayacak iş var. hayatın gerçekleri. nobu erkek sıfatı bile taşımıyor yahu, ondan baba olsa ne yazar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Yani diyorsun ki para eşittir güç. ben buradan bu çıkarımı yapıyorum. Kadınlar güçlü erkek ister diyorsun, 500 days of summer'daki şu örnekle açıklayayim. summer2ı gece klübünde joseph ona asılan adam nedeniyle koruyordu. adamla Summer için dövüşmüştü. Peki summer ne yaptı? Joseph'a kızdı. Çünkü Summer güçlü bir karakter Joseph'ın onu korumasına ihtiyacı yok değil mi? Madem öyleydi neden güçlü bir karakter seçipte onun kollarına sığınmayı tercih etti? O zaman Summer güçlü bir karakter değil. Ezebileceğini ezmeye çalışan biri. Kendiyle çelişiyor sadece.

Nobu neden erkek sıfatı taşımıyor? Bunu hiç anlayamadım açıkçası. Duygusal bir erkek olduğu için mi? Takumi'den daha erkek olduğunu düşünüyorum açıkçası. Takumi sadece maço bir karakter. Elinden o parayı al güçlü bile olamaz o.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nobu erkek sıfatı bile taşımıyor mu? Birini sevmek ve ona bağlanmak erkeklik sıfatını yok sayıyor demek. Her ne kadar Hachiko gibi birini sevse de gönül bu bazen olmadık insanları sevebiliyor.

Takumi' nin Nobu' dan iyi bir baba olabileceğini kabul etmiyorum ben. Parayla her şey satın alınamaz. Ayrıca bu zamana kadar kadınları araç olarak gören Takumi ama erkeklik sıfatını taşımayan Nobu :) Ben tam tersini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Genelleme yapmak yanlış, güce, paraya tapan kadınlar vardır elbet ama normal bir kadın güçlü, paralı bir erkekle evlenmek istese de yine de bu iki şey yetmez, erkeğin ilgisini de ister. Takumi Hachi' ye ihtiyaçlarını giderici bir hizmetli gözüyle bakıyor bildiğin. Haysiyetli bir kadın bunu kabul edemez. Sırf parası için evlendiyse, ilgi şefkat beklemiyorsa da bu, iş anlaşmasından öteye gitmez.

Bir insanın nasıl anne, baba olacağını da ancak o kişi çocuk sahibi olduğunda görürsün. Çocuğunu kucağına almamış bir erkeğin nasıl bir baba olacağını normal hayattaki haline bakarak çıkarabileceğini düşünme bence. Kadınlar bebeğe hamile kaldığında, erkekler ise çocuklarını kucaklarına aldıklarında ebeveynlik hissini ancak elde edebiliyorlar diye bir şey duymuştum. Muhtemelen doğrudur. Nobu' nun, Takumi karşısında güçsüz gibi görünmesinin sebebi de vicdanlı bir kişi olmasından, Takumi gibi şerefsiz olması mı onu bir erkek yapacak yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hayatın gerçeklerinden bahsettim, bu olay çok yaşanıyor beyler bayanlar. gereksiz lince sebebiyet vermeyelim isterseniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok yahu, ne linci? Burada tartışıyoruz sadece :) Karşıt görüşte insanlar olacak ki tartışmalar olabilsin. Sadece görüşe yorum yapıyorum ben, size şahsi olarak bir şey demiyorum. Herkes, her şeyde aynı görüşte olacak değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@dcmbr

Alınmaya gerek yok, sadece düşüncelerimiz farklı. Senin gibi düşünen kişi sayısı azken, senin aksine düşünen kişi sayısı fazla sadece.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ohooo, ben yokken yine kaynamış gitmiş konu. :P:D

Sıradan giderek birkaç yorum ekleyeceğim;

@painscream

Nana'nın Nobu'yu kullanma konusunda sana hak veriyorum ama yine de bundan dolayı Nana'dan vazgeçemem ben, her insan hata yapar ki Nana'Nın yaptıklarında Nana'nın geçmişindeki ve o anki yalnızlıkları etken diye görüyorum ben. Bilmiyorum belki olaya ters tarafından bakıyorum ama işte insan sevdiği karakteri artılarıyla eskileriyle de seviyor galiba. :D

Nobu konusunda daha önce de dediğim gibi ben Nobu'yu sevenlerdenim zaten, onun kadınlara olan yaklaşımına lafım yoktu ama şimdi siz sadece animedeki bildiklerinize göre yargılayabiliyorsunuz. Mangasından sonra bazı karakterler için görüşünüz değişebiliyor gerçekten, bir insan sevdiği biri için birkaç yıl bekleyebilir ve evet, onun terk edişlerine rağmen yine de ondan vazgeçemez ya da tüm kullanılmışlığına rağmen. Peki ömrünü o tarzdaki kişiliği olan birine adamak olur mu? Sanmıyorum...

Mangasında, mangakanın kaldığı son chapterlara kadar Yazawa olayları üç dönemde işliyor. Geçmiş-şimdiki-gelecek zamanı harmanlayarak anlatıyor okuyucusuna ve sonlara doğru çok ama çok uzun yıllar geçmiş bir halde, düşün ki (bundan sonra manga spoiler içeriyor ama oku derim çünkü Nobu'yu sevsen bile gerçekten o anki yaptığına sinirleniyorsun, hatta Nobu'yu dövesim bile geldi):

Hachi'nin ikinci çocuğu bile büyümekte ve anladığım kadarıyla da Takumi ile ya resmen boşanmışlar ya da ayrı yaşıyorlar. Animesindeki bebeği kızdı sanırım demi, bir de Ren'leri olmuş. Hachi telefonda Takumi ile konuşurken bize kısa bir an da olsa bu güzel ufaklığı gösteriyorlar, Takumi yanındaydı. Hachi ise hala Takumi'nin boşluğunu Nobu ile doldurma derdinde ve Nobu da bunu bir güzel kabullenmekte. Ondan uzaklaşmışken bir taraftan da Nobu'ya hala sırnaşık davranıyor ve Nobu bunu seve seve kabulleniyor. O kadar uzaklaşmış biri için bunu kabullenmek doğru mu gerçekten?

Bahsettiğim ufaklık da Hachi ile Takumi'nin çocuğuydu değil mi? Umarım mangayı unutmamışımdır. :D

Tabii bahsettiğim chapterdaki olaylara gelene kadar arada geçen sürede neler yaşandı tam olarak göremedik çünkü üç zamanı harmanladığı için o aradaki olayları daha okurlarıyla paylaşmamıştı Yazawa.

Kısacası, benim gözümde aşık insanlar önemlidir ama aşkı yüceltirken gururunu da bir noktadan sonra takınmalı diye düşünüyorum. ''Aşkta gurur olmaz'' klişesi de bir yere kadar olmalı, Nobu mangasının ilerleyen bölümlerinde gerçek anlamda saflaşıyor, aşık insanın saflığı değil, bildiğin aptallaşıyor. Bir insanın gözü o kadar kör olmamalı bence, ilerledikçe Hachi konusunda neden bu kadar zayıf diye sen de kızacakasın eminim.

Gelelim ''Nobu mu daha erkek Takumi mi?'' konusuna. :D Benim gözümde bu seride Takumi kadar ş......z başka kimse olamaz. Onun erkekliği de varsın olmasın, kimi koruyacakmış o? Hachi'yi mi? Kimse kusura bakmasın ama kadınları sadece bir amaç için gören biri benim gözümde erkek olamaz. Bahsedildiği gibi de elinde parası olmasa o Takumi hiçbir şey yapamaz, zaten bir bölümde Nobu'ya bile karşı koyamayan biriydi mangada, hatırlayalım bunu da;

Manga için büyük spoiler içerir.

Ren'in ölü bedenini Nobu'ya göstermeyeceği zaman Nobu'nun ona karşı duruşu ne güzeldi...

Hatta bu olayda, Nobu yerinde olup da Takumi'yi öldüresiye pataklamayı ne kadar çok istedim, sen kim oluyorsun da Ren için Nobu'ya engel olmaya çalışıyorsun? Ne kadar da adi bir insan bu Takumi yahu. :D Ay bak o bölüm aklıma geldi, yine dellendim ben. :P Nobu ondan daha erkekti bence, elinde olmasa bile korumacı yönü bile onu bu şekilde nitelendirmeye yeter. Bahsedilen filmi izlemedim ama Hachi bu seride gerçek anlamda yolcu, bir bayan olarak hemcinsimi böyle nitelendirmek hoşuma gitmiyor ama o kadına ne anneliği yakıştırıyorum ben ne de o seride anlatılmak istenen 'dostluk' konumunu. Dediğim gibi animesinde neyse mangasında da bildiğimiz Hachi kendisi, hatta o kadar aptal ki Takumi gibi birinden

bir çocuk daha yapmayı düşünecek kadar itici biri.

Herkes ayrı görüşleri dile getirebilir, bence alınmaca ya da darılmaca olmamlı. Sonuçta bak painscream Osaaki Nana'yı sevmemiş ama ben anlayışla karşılıyorum. Herkesin kendine göre bir bakış açısı vardır ama bu seride Hachi konusuna gelince ben onda hiçbir olumlu özellik göremiyorum. Birini sevmezsiniz ama en azından bir özelliğinden dolayı sempati beslersiniz ya da empati kurarsanız. Ben yapmaya çalıştım ama yine de bir kıpırtı olmadı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. spoileri açınca baya kötü oldum, nasıl olur dedim bir kendi kendime. Ben ettim siz etmeyin manga okumayanlar :)

Bir de Nobu konusunda evet, haklısınız belki mangayı okusam görüşüm daha değişik olabilirdi ama izlerken ben kendimi onun yerine koyabildim ve o karaktere acıdığım için olsa gerek sempati besledim. O yüzden taraflı davranıyorum biraz belki de :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. spoileri açınca baya kötü oldum, nasıl olur dedim bir kendi kendime. Ben ettim siz etmeyin manga okumayanlar :)

Özellikle üstüne basa basa 'manga spoiler' diye belirtmiştim ama... :( Kusura bakma, nasılsa animesi de gelmiyor mangası da, öğrenmen sorun olmaz. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Özellikle üstüne basa basa 'manga spoiler' diye belirtmiştim ama... :( Kusura bakma, nasılsa animesi de gelmiyor mangası da, öğrenmen sorun olmaz. :P

Yok, sorun değil :) Animesi devam eden bir seriden yeseydim spoiler belki izleme şevkim kaçardı ama pek bir sorun olmadı benim açımdan :) Genelde spoiler butonlarından uzak dururum zaten, bu sefer bakayım dedim. Merak da ettim aslında nasıl olduğunu o olayın ama şu an mangasını okumayı planlamıyorum, belki ileride okurum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...

Arkadaşlar Nana'yı Türkçe'ye çevirmiş bir fansub var mı ?

Anime tatmin edici değildi. Başta güzel ilerlese de yarım kalmış gibi bir tat bıraktı. Mangasını merak ediyorum ama ingilizce okumaya üşendim açıkcası :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar Nana'yı Türkçe'ye çevirmiş bir fansub var mı ?

Anime tatmin edici değildi. Başta güzel ilerlese de yarım kalmış gibi bir tat bıraktı. Mangasını merak ediyorum ama ingilizce okumaya üşendim açıkcası :)

Türkçe'ye çeviren bir grup var mı bilmiyorum ama bence mangasına da başlama hiç. Mangası da yarım kaldı çünkü. Hem de çok pis bir yerde. Küfür etmeden yarım kalmasına katlanırım dersen oku tabii, çok feci şeyler oluyor. :( Neyse, deşmeyeyim şimdi. Mangakası kanser tedavisi nedeniyle yarım bırakmıştı, asır oldu hala da bir ses seda yok. :/

Düzenleme:

Fansub kısmını kaçırmışım, manga çevirisini soruyorsun sanmıştım. :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nana'yı AMT fansub yapmıştı, zamanında buradan indirmiştim ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Buradan okuyabilirsin mangasını. Ama mangaka seriye devam etmiyor diye biliyorum, o yüzden animenin çok ilerisinde olmayabilir.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?