Jump to content
  • Kayıt Ol

Monogatari

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Ben yetim miyim bende siralama yapmak istiyorum. Banane banane yaaaaa!

Hanekawa Her turlu > Kanbaru > Shinobu > Nadeko > Hachikiji > Ononoki > Gahara

Araragi merkezde oldugu icin yazmiyorum zaten. Kiz kardeslerde enseste kacarki hic istemem. Diger yan karakterleride siralamaya almiyorum.

Ohhh be! Yazdim rahatladim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 96
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

38

• meyday

18

• cakiphan

15

• CHOBiTS

12

Kardeşleri seven yok zaten ya, koskoca bi animeyi bile haketmiyolardi allahtan Kaiki falan vardi da bir şeye benzemişti.

Nadeko da fenaydi tabi :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam kafede son bölümü izliyordum . Elektrikler kesildi izleyemedim hocam. Izlediğim kısımda kaiki şoku atlatmak için bir duş alıp biraz rahatlamış(ne gördüğünü bize göstermediler) gaharayı aradı . Gahara da biraz rahat biraz uykulu her zamanki gibi tsundere idü

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Epey hayal kirikliğina uğrayacaksiniz dolaptakilerin ne olduğunu görünce. Bir duş da ben alayim diyeceksiniz :P Bu arada o sahnenin romandaki versiyonu, kabaca çevirirsem:

Ufak bir bozuk para bulmak için ceplerimi yokladim.

Şükürler olsun ki, Ononoki'ye çikolatali kurabiye aldiğim zamandan kalan para üstü hala yanimdaydi. Bozuk 10 yen çikardim ve dolabin kilidini çevirdim.

İçeride, testereyle parçalara ayrilmiş bir orta okul öğrencisinin kokuşmuş cesedi vardi. Aslinda, bu gerçekten de olmadi; ilk bakişta gayet de normal bir dolap gibi gözüküyordu.

Sadece askida asili kiyafetler.

Ama hepsinin bu kadar olduğunu söyleyemem.

Yani, o kiyafetler burada sadece kamuflaj için vardi ve asil hazine onlarin arkasindaydi.

“What the hell…?”

Off-topic, ben de Karabük'lüyüm cakip :P İstanbulda yaşiyorum gerçi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben trabzonluyum ama burayı tutturduk(gerçi sadece burayı yazdım ama). Bölümün çevirisi bugün gelir de bende rahat rahat izlerim yahu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gri hanekawanın sıralaması düştü sanki :D Biraz ukalalaştı sanki , kaiki de ne gördüğünü göstermedi gizem yapmak istiyorlar galiba

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaiki de fena herif değilmiş ha, gri hanekawa da benim merak ettiğim şeyi merak ediyormuş

"Kim bu Ogui"

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

25. bölüm

Gaen'in uyarıları Kaiki'nin başarısız olup başına kötü bir şey gelmesinden korktuğu içinmiş. Her ne kadar Hitagi'ye geçmişte kötülük yapmış gibi bilsekte burada gerçekte iyi biri olduğunu anlıyoruz. Diyaloglarla geçen bölümün ardından beklenen sahne çok kısaydı lakin etkisi büyüktü. Nadeko kaiki'ye inanmadı. Bu durumda Kaiki'ye ne olacağı aşikar. Nadeko arc sonda gördüğümüz sahnenin gerçek olacağı belli bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

<spoiler>

Sonunda izledim. Dolapta ne olduğundan bahsetmediler ama Kaiki Hanekawa'yla konuşurken kisaca ipucunu verdi zaten. Bahsetseler de bir önemi olmayacak yani. Belki bir sonraki bölüm Kaiki bu dolap meselesini ona karşi kullanacaktir, nasil yapar bilmem tabi.

Kaiki'nin böylece öleceğini düşünmüyorum, bir sonraki bölüm Gaen görmemiz mümkün. Umarim.

Nadeko'nun ayak-ayak üstüne koyduğu bi sahne vardi baş parmaklari falan, animelerde çok nadir görülen bi ayrintiydi takdir ettim SHAFT'i.

Kaiki'nin Ononoki'yle konuşurken ki klasik "yaa evet tabi tabi" tripleri de tamamen orta yaşli birinin verdiği cevaplardi zaten. Bi sahnede surati kizgindi orada anladik Ononoki'nin söylediği her şeyin doğru olduğunu. Fakat ben sanmiyorum ki Kaiki bizim Gahara'ya aşik olsun. Çokkk zor.

Gahara da zaten yalan söyledi "seni son bi kez göreyim" kisminda. Sadece söylemiş olmak için dedi o laflari. "Senden n-nefret ediyorum" derken zorlanmasinin sebebi de Kaiki'ye aslinda minnettar olmasi zaten. Birinden ne kadar nefret ederseniz edin, eğer sizi ölümden kurtarirsa o kişiye karşi nefretiniz biraz olsun söner neticede. Ama hala oradadir, o yüzden de biraz zorlanirsiniz nefret kelimesini kullanirken. Bu da o hesap.

Son olarak Ougi. Benim de söylediğim gibi, Hanekawa bir şekilde Ougi'nin Oshino'nun yeğeni olduğunu öğrendi. Kaiki'ye göre Oshino'nun bir ailes yok ama, laf üzerinde şu an Ougi'yi "yeğen" olarak anacağiz.

Oshino'nun eski yaşadiği yerde birini gördü Kaiki, o kişinin önemini de Hanamonogatari'de göreceğiz diyeyim. Ougi ve o kişinin anlami orada çikacak. Hanamonogatari'yi atlamalarinin sebebi de budur diye düşünüyorum, yavaş yavaş diziyorlar parçalari ki izleyicinin kafasi karişmasin.

<spoiler>

Mükemmel bi adaptasyon yapti SHAFT ellerine sağlik. Sirada Kizu ve Hana kaldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bölüm 26 dk 7

:gul gul::gul gul: zeeeehahahahahaah

Ogui ye zaten uyuz oluyordum şimdi o uzun kollatı olan elbisesiyle boğasım geldi :ssok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haci spoiler olmamis her sey kabak gibi gorunuyor.

Yok ya özellikle öyle koydum, nasilsa bu başlikta çoğunlukla üçümüz yazdiğimiz için öyle yaptim. Bölümü izleyip geliyoruz buraya genelde :D Çok da şok edici bir şey yazmadim zaten o yüzden gerek yok diye düşündüm.

Fakat son bölümü spoiler'a koymak bir must. Kaiki gg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ve bir monogatari nin daha sonuna geldik . Diğer monogatari baharda çıkar mı acaba

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Final

Nadeko arctaki finali yaşamadık Kaiki sayesinde. Hem araragi'yi kurtardı hemde Nadeko'yu kurtardı. Bir ara Nadeko öldürecek sandım lakin durum daha kötü bittiki. Şehirden ayrılırken Nadeko'yu lanetleyen çocuğun Ougi tarafından yönlendirilmesi sonucu öldürüldü. Nisemonogatari de kötü adam olarak lanse edilen Kaiki aslında en iyi karakter demek doğru olur. Gaen-san'ın aklına gleen başına geldi anlaşılan uyarılar boşa değilmiş. Ougi yegen falan deniyor lakin hiç benzemediği gibi yüzünde de meymenet yok. Lanet olasıca kaltağın teki oldu. Oshino'nun gizeminin arkasında da Ougi var gibi. Artık bana pek insanmış gibi gelmiyor sıradışı br varlık çıkarsa şaşmam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ougi zaten büyük bir gizem ya (finalle alakali değil)

Cinsiyeti bile belirsiz mesela, kiz olarak gözükse de Kanbaru'ya kendini erkek olarak tanitmiş. Ougi baya lanet.

Oshino'nun meselesi de bana göre Ougi'yle alakali gibi geliyor.

Ya şimdi düşününce, ilk sezon (novel yani First Season) Oshino Meme ağirlikliydi ve Kaiki kendini gösteriyordu. 2. sezon Kaiki ağirlikli gibi, hani işin ciddi kisimlarini düşünürsek, Gaen kendini gösteriyor.

O zaman 3. sezon da Gaen ağirlikli olacak ve diğerleri mi kendini gösterecek? Ougi'nin artik final villain olduğu belli oldu zaten. Demek ki son sezonda hep beraber alt edecekler bir şekilde. Çünkü Araragi 3. sezonda:

vampir güçlerini kaybediyor.

Zaten 3. sezon artik alişageldiğimiz gibi arc arc farkliliklar göstermeyecek. İlk iki arc harici kalan 4 arc "Final Story" yani Owarimonogatari olarak geçiyor:

Owarimonogatari

Owarimonogatari 2

Owarimonogatari 3

Zoku Owarimonogatari şeklinde.

Muhtemelen Meme'nin nereye kaybolduğu da şu Owari'lerin içinde bir yerde açiklanir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen tam nefretlik bi karakter oldu çıktı ogui , zaten ilk gördüğümde de sevmemiştim böyle birden sanki her bölümde varmış gibi tip tip konuşup ortalıkta dolanıyordu 1,5 metrelik kolları olan kıyafetiyle, arada ortaya çıkıp bik bik konuşmasıyla felan. Benim öyle anime karakterlerine karşı pek garezim olmaz ama buna harbi uyuz oldum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu Dışı:

Mushibugyou sanıp girdim, başlığa bir de 5 sayfa olmuş, bir şok geçirdim. Açtım spoiler içeresini okuyorum. Neler neler olmuş. Hiç bir şey anlamadım, bunlar ne ara oldu. Hikaye zaten tam bitmedi diyorum. Sonra acaba Mangasından mı bahsediyorlar diye, ilk yoruma gitmem ile birlikte daha izlemediğim Monagatiri'den bahsediliyormuş. O spoiler içerisinde tüm konuyu özetlemişsiniz ama allah dan hiç bir şey anlamadım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi izlesen de anlayamayacağin şeyler dönüyor zaten sakince uzaklaş bu başliktan şimdi :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Olayları farklı okutabilmesini takdir ediyorum yapımın, ama aynı konuyu tek bölüm içinde farklı sözcüklerle bile olsa 3-4 kere zorla dinletmesi içimi kemirdi artistic.gif

7 bölüm izledim 8 günde, bu sonuna kadar böyle mi, önceden de böyle miydi...?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. sezondan bahsediyorsan, Nadeko arc'a kadar açikçasi ben esneyerek izlemiştim. Hachikuji'nin ilk kismi haftalik sariyordu ama neticede çok uzun konuşuyorlardi. Son bölümler (kaiki x nadeko) seriyi götürüyor valla.

Çok fazla da maraton yapma derim benim bile içim bayilir yav :D Arc arc izlemeni öneriyorum. Bi arc yaklaşik 4-5 bölüm olduğundan, her arc sonu mola ver 1-2 gün sonra devam et.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pardon, "İlkbahar/Yaz Güncel" kısmında olduğu için konuyu incelemeden yazdım, Monogatari üzerine genel bir konuymuş, fakat şu haliyle yanlış yerde.

Evet ikinci sezondan bahsediyorum. Ya zaten hızlı ilerlemiyorum, günlük 1 bölüm bile gelmiyor. Aslında dikkati vererek izlemek adetim, pek bu duruma sokmam kendimi tongue.gif Umarım senin değindiğin şu Nadeko kısmına kazasız belasız ulaşırım, oradan beklentim var smile1.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@meyday

Genel olarak diğer ilkbahar/ yaz sezonu geldiğinde taşıyoruz ondan önceki dönem olan başlıkları anime serileri genel başlığına ama bitince taşınması gerekir tabii. Bundan sonra bitince taşımaya özen göstereceğim.

Seri beni de yer yer baydı. Konuşmaları duyar ama anlamaz oldum bir yerden sonra. Bir de ben bu seriyi 1 hafta içinde bitirdim, niyeyse öyle bir delilik yaptım :) Son kısım sıkmadı beni de pek ama diğer kısımlarda biraz zorla izledim diyebilirim. Bir de Hachikuji olan bölümler sıkmadı tabii qnoluyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?