Jump to content
  • Kayıt Ol

Shingeki no Kyojin

loykad

Önerilen İletiler

Animeyi bitirdiğimize göre artik yavaştan mangaya çullanabiliriz diye düşünüyorum. Böyle bir serinin mangasini havada yakalamayan yoktur heralde? Okuyan eden varsa kaçinci bölümde olduğumuzu belirterek tartişalim diyorum ben.

Anime bittikten sonra en baştan başlayarak 36'ya kadar geldim.

Gorilimsi konuşan bir titan olacağini hiç düşünmemiştim. "Bunu da icat etmişler" dediğine göre epey yaşli bir insan galiba asirlardir yaşiyor mudur nedir onun içindeki insan. İnsan formu da mi ölümsüz oluyor bilemedim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 41
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

13

• gundamaster

8

• bLueeekun

8

• CloudT

3

gundamaster

Ben de açmayı düşünüyordum manga başlığını. Animenin getirisi bu yönde olduğundan dolayı. Ne hale getirdiler bizi Umine?

Bugün de okudum 35'e kadar açıkçası. Fakat senin gibi en başından okumadım.

Şimdi duvarların içinde de Titanlar olduğu yönünde şüpheler var. Medeniyetin çok öncesine dayanıyor herhalde titan olaylaır. Belkide medeniyet bu titanlar yüzünden bu kadar ufak kaldı ve orta çağ benzeri bir düzene geriledi.

Bu arada manga çizimleri gerçekten kötü. Şimdi animenin çizimlerine alıştığındandır diyeceksiniz ama anime başlamadan önce mangasını okumuştum biraz o zaman da sevmemiştim. Tanıdığım, bildiğim karakterleri mangada tanıyamadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi ben çok daha kötü çizimlere sahip mangalar okudum o yüzden bana pek batmiyor. Seri zaten yeterince karanlik bir seri olduğundan bu Gantz havasi hoşuma gidiyor açikçasi, ne çok şaşaali ne çok korkunç. "Kirli" ve "karanlik" havasi veriyor çizimler tam seriye yakişacak şekilde.

Duvar hakkinda

Abi biz de zaten arkadaşla sürekli bu konuyu tartişiyorduk. Hani bu duvarlar nasil oluştu? El yapimi olsa bile asirlarca nasil bu kadar dayandi vesaire. Duvarlarin içinde Titan olmasi gerçekten mantikli ki öyle zaten kilisedeki adam falan biliyor bunu.

Abi şimdi ben şöyle bir şey tahmin ediyorum: Titanlarin ekolojide büyük bir yer tuttuğunu insanlar anlamişlar. Baktilar ki insanlar ve titanlar bir yaşayamiyor, titanlar öyle ya da böyle insanlari yok edecek konumda. Vermişler kendilerini özel araştirmalara. Gizli deneylerle Titan ve insan irkini birleştirecek bi çözüm bulmuşlar. Muhtemelen araştirmalarinin durdurulma korkusundan falan bunu devletten gizlemişler. Deneyleri kendi aileleri üzerinde denemişler *Eren'in babasi buna bir örnek* Belki de bu insan-titan irki insanlara o şekilde yaşamanin bir problem olmadiğini, hatta o şekilde yaşamanin daha rahat olduğunu güç açisindan daha güçlü olduğunu göstermeye çalişiyorlardir. Eren'i yakalamaya çalişma sebepleri de budur belki de, ona da bunu anlatmak istiyorlardir vesaire vesaire. Benim anlamadiğim, bunlar böyle bir anda topluluk halinde nasil beliriyorlar. Birbirleri arasinda iletişim var aslinda ama ne tarz bi sürü sistemi var anlamiş değilim. Mangaka'nin bu tarz şeyleri açiklamasi lazim bence madem bi sistem yaratti :D

Titan bedeninde insan olarak senelerce durabilmek ile ilgili:

Benim diğer düşündüğüm konu ise, Titan formunun içinde ne kadar kalirsan kal sanirim yaşlanmiyorsun. O duvarin içindeki Titan canliydi mesela (eğer içinde insan olduğunu düşünürsek, çünkü bu özel titanlara benziyordu teni falan).

Spoiler gibi olmasin da, 36. chapter'da >>>

farkli özel bir titan geliyor abi. Özelliğini görmek istemezsen okuma bu cümleden sonrasini ama seni daha da gaza getirecek bi özelliği var diyeyim :P Bu titan diğerlerinden çok çok farkli olarak insanlar gibi konuşabiliyor. Bizimkilerin uçmasini sağlayan o tüpleri falan alip diyor "demek bunu bile icat etmişler"

Tam işte burada az önce yazdiğim "gizli deney" teorisini desteklemek istiyorum. Belki de bu adam seneler önce bu deneyler ilk yapildiği zaman kendi vücudunu deney olarak kullandi ve Titan olarak yaşamayi başardi. Eğer ki Titan vücudunda yaşlanmiyorsa senelerce bu şekilde ölmeden etmeden yaşadi. Çünkü baksana daha o tüplü halatli sistemden bile haberi yok.

Asil bunu tartişmamiz lazim bence :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Çizim zaten çok önemli değil benim açımdan fakat anime ile illaki kıyas yapıyorum şu an. Dediğim gibi tanıdığım karakterleri bile tanıyamıyorum. Sasha'yı tanıyamadım en barizi, çok farklı gözüküyor ve animedeki hali daha güzel.

37'ye kadar okudum zaten. Senin teorilerinden yola çıkarak ben de bir şeyler söyleyeyim.

İnsanların bu Titanlar arasında zayıf halka ya da besin ağındaki yerleri durumundan dolayı onlara kafa tutmak açısından bir takım denylerle Titan formuna sahip olduklarını düşünüyorum. Bu deneylerin de gizli tutulduğu aşikar. Eren'in evinin altındaki gizli kısım ve babasının ona verdiği anahtardaki sır bunu destekleyecektir. Babası da ortalıkta yok zaten. Eren'in babasının Eren üzerinde denediği gibi Annie'nin babası da belli ki Annie üzerinde denemiş bunu. Belki de Eren'in babası ile yakınlar ikisi de.

36'da çıkan goril tipli Titan konuşabildiğine göre diğer konuşamayan titanlardan zaten farklı durumda. Diğerlerini ekolojinin yarattığı varlıklar olarak betimleyip onların konuşamadığını varsayarsak ki konuşan tiplerini hiç görmedik insandan bozma o titan'ın içinde kesinlikle insan olduğunu düşünüyorum ben de. Senin dediğin gibi ilk deney sırasında kullanılan insanlardan biri olmalı. yoksa bu şekil konuşma yetisine sahip olacağını düşünmüyorum. Fakat neden bunun her tarafı kıllı? Yaşadığı habitata uymak için evrimleşmiş mi yoksa onun da özelliği vücudunu kılla kaplamak mı?

Titanların içinde olan insanlar biliyorsun ki uzuvlarını bile kolaylıkla yenileyebiliyorlar Eren'de görmüştük bunu. Dolayısıyla Titan bedeni içinde olan kişilerin yaşlanmayıp canlı kaldıkları olasıdır.

Bir de Armin duvarlardan şüphelenirken direk hiçbir tuğla ve birleşme izi yok diyordu. Dolayısıyla titanların özellikleri sayesinde o duvarlar inşa edilmiş olduğu bir gerçek. Papazın bunu saklmasındaki amacı çözemedim. Sırf insanların onlara inanıp dedikleri ile hareket etmeleri olabilir. Kilise her orta çağ hikayesinde olduğu gibi burada da bir güç simgesi ve söz sahibi konumda gibi. Yine de adamların duvarlara tapınmasına çok anlam veremiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yada belki de başarısız bir deney sonucu titanlarda meydana gelmiş olabilir mi? Bu başarısızlıkların sonuçları da bildiğimiz vahşi ve insan yiyen titanlardır. Geri kalan bir avuç anormal titan ise başarıyla sonuçlananlar. Tabi her birinin ayrı bir özelliğe sahip olmasının sebebi de çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Karakteristik özellikler, çevresel faktörler vs.

Eğer bu olasılığı elersek ve başlangıçtan beri var olduklarını hesaplayarak devam edersek, en çok merak ettiğim şeylerden biri, titanların anormal olanların nasıl farklı özelliklere sahip olabildiği. Bu neye göre oluşuyor ve titanlar arasında da bir gruplaşma var mı? Anormal titanların amaçları ve nerede yaşadıkları gibi...

Aslında o kadar çok soru var ki kafamda... Çok deli sorular.

Goril titanınsa ne gibi bir ayrıcalığa sahip olduğu da ayrı bir muamma.

Duvarların inşaası, var oluş süreçleri ve duvarların içindeki titanlar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her birinize katiliyorum, ekstra şu "konuşma" meselesiyle ilgili bir şey diyeyim.

Connie'nin evini ziyaret ettiği sahne ile ilgili

Orada gördüğümüz Titan kesinlikle bebek titandi. Ya da bir bebeğin titana dönüşmüş hali. Ki zaten bebek Connie'ye hoş geldin demeye çalişti ki dedi de. Şimdi burada aklima o kadar çok teori geliyor ki farkli farkli, hepsini yaziya dökemiyorum.

Goril hakkinda:

Biraz düşününce aklima şöyle bir şey geldi. Bu deneyi maymun üzerinde denemiş olamazlar mi? İnsanlara en yakin onlar neticede, direk olarak insan hayatini tehlikeye atmaktansa maymunlarla denemişlerdir. Belki deneyi o zaman yaptiklarinda bir sonuç elde edememişlerdir ve maymunu salmişlardir ormana. Daha sonra maymun zamanla kendini geliştirmiştir, insanlar gibi konuşmayi falan sökmüştür belki (bu kisim muamma biraz). Sonra da deneyi çocuklarinda falan denemişlerdir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hoş geldin demesi de ayrı bir durum ama... Ayrıca, anneme benziyordu lafları geçti.

Bu yüzden, bebek titan olduğunu düşünmüyorum aksine başarısız bir titan girişimi olmalı.

Bu titan oluşumunda belli faktörler önemli olmalı. Başarısızlıklar yada başarılı ama özel yanların oluşmasında bilmediğimiz faktörler var demek oluyor.

Goril titan hakkında net bir şey söyleyemem ama onun da bir geçmişi olmalı. Belki de bizde ki gibi SK evreninde de maymunları denek olarak kullanıyorlardır. Kim bilir?

Ve bir de YMIR'in dönüşümü ve bildikleri. Ortada o kadar çok sır var ki. En iyisi yavaş yavaş devam ettirmek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hoş geldin demesi de ayrı bir durum ama... Ayrıca, anneme benziyordu lafları geçti.

Bu yüzden, bebek titan olduğunu düşünmüyorum aksine başarısız bir titan girişimi olmalı.

Bu titan oluşumunda belli faktörler önemli olmalı. Başarısızlıklar yada başarılı ama özel yanların oluşmasında bilmediğimiz faktörler var demek oluyor.

Goril titan hakkında net bir şey söyleyemem ama onun da bir geçmişi olmalı. Belki de bizde ki gibi SK evreninde de maymunları denek olarak kullanıyorlardır. Kim bilir?

Ve bir de YMIR'in dönüşümü ve bildikleri. Ortada o kadar çok sır var ki. En iyisi yavaş yavaş devam ettirmek.

Akutan'la konuştuktan sonra bebek titan olmayacağina ben de kanaat getirdim, başarisiz bi titan olmuş. Tüm köy de titana dönüşmüş. Maymunun getirdiği bir salgin falan olabilir diyorduk en son <_<

Bölüm 43

Offf zaten belliydi o ikisinin titan olduğu da, bunu Eren'e söyleyiş tarzlari şu koca serideki en iyi sahneydi ya. Dramasiz böyle gayet doğal, "Eren, abi ben colossal titan bu yanimdaki de armored, işte 5 sene önce biz saldirdik şehre. Öyle işte Eren daha daha" :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, başarısız bir girişim olması bu işin içinde farklı senaryolara yol açıyor.

Bu bir kenara, zırhlı ve dev titan faktörü çok acayipti. Şimdi Eren'in kafası iyice allak bullak olacak bir de onların yer alacakları durum da önemli. Dost mu düşman mı? Hadi bunu geçtim, amaçları ne ve neden onca şey oldu. Hani tek bir açıklama koskoca bir olay örgüsüne yol açıyor. Gel de çık işin içinden.

Bu seri öyle kolay bitmez ama bakalım nerelere götürecekler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haberlere göre işte 20 volume'de biteceği söylendi. Toplamda 20 vol mü olacak yoksa 20 vol daha mi yapacak onu anlamadim gerçi. Bayaa gider yani bu böyle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende gireyim tartışmaya,Gerçi tüm yorumları okumaya üşendim bir miktar off topic sözlerimde olabilir ama,en azından teorilerimi sayayım;

Edit: Mangada güncelde olduğumu da belirteyim,güncelde olmayan arkadaşlar için spoiler içerebilir;

En başta şu "Bebek titan" olayından giriş yapayım.Onun bir bebek değil de connie'nin annesi olduğu kesin bence.Atlar yerinde, connie annesine seslendiğinde "hoşgeldin" diyen bir dev,Ortalıkta hiç kan olmaması, Duvarda delik olmaması vs. beni daha doğrusu birçok insanı direk olarak goril veya başka bir faktör sayesinde bunların deve dönüştüğü düşüncesine itti.Ancak şimdi erenin annesini yiyen devi görünce bi tünel vs olduğuna kesin gözüyle bakmaya başladım,Yinede bu teoriden birşeyler çıkacaktır muhtemelen yoksa o "welcome home" sözünü eklemezlerdi.

Devam edelim,Ymirin "60 Yıl kadar titan olarak kaldım" tarzı bir cümlesi var mangada dilek atmıştı resmi biraz önce,Oradan da en azından titan formunda yaşlanmadıklarına kesin olarak bakabiliriz bence.Ymirin normal yaşı + 60 falan tarzı bi hesap yapsak neredeyse duvarlar ile yaşıt çıkıyor çünkü heralde 20lik gibi görünmezdi yaşlansaydı.

Dev ile Zırhlı titan 2lisinin sürekli "evimize gitmemiz için yapmamız lazım,evimize gitmek için yıktık duvarı,evimize gitmemiz için erenin bizle gelmesi lazım" falan haykırışları da benim ilgimi çeken başka bi nokta.Evleri wall of maria dışında olduğunu düşünürsek iletişim içinde olunmayan fakat hala insanların yaşadığı bir yerler olabilir belki."Dediklerimizi yapmazsanız buradakileri yok ederiz" tarzı,maymun ve onun gibilerin kontrolünde livestock hesabı birşey. Burda neden bu ikisi diye bir soru geliyor aklımıza,Onunda sebebini bu anormal titanları kafalarına göre yapamadıkları, sadece bu 2sinin Duvarı & kapıları yıkabilecek güçte olmasından tehditle blackmaille uğraştıklarını düşünmek mantıklı geliyor şimdilik.

Birde Ymir'in bir sözü var,"Ben bu zırhlıların dostlarından titan gücünü çaldım,Onların eli her yere uzanır, Benim için ne duvarın içinde nede dışında kaçacak bi yer yok" şeklinde. Burdan da bu gücün öyle herkesin eline geçmesini istemedikleri ve büyük bir ihtimal duvarı daha önceden de yıkabilecekleri geliyor akla. Yani insan > titan değişimini kafalarına göre yapabiliyorlarsa hiç dev titanı saymasak bile (ki oda tahminimce 50-60 yaşında birşey) bir şekilde duvardan içeriye girip (scout ekibiyle vs) orada titana dönüşerek çoktan insanlığı yok edebilirlerdi.Yine şuan erenle uğraşmak yerine insanlığı yok etmek isteseler çok rahat ederler,Muhtemelen amaçları insanlığı yok etmek değil daha derin birşey.Tam olarak ne olduğunu kestirmek çok zor şuan,Ancak yaptıkları hamleleri doğru zamanı bekleyerek yaptıkları kesin,Altından birşeyler çıkacaktır.

Şu ymir konuşsa bi en azından teori üretmemiz kolaylaşacak ama 6 aydır konuşmasını bekliyoruz tek gördüğümüz aksiyon.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Güncele geldim ve animenin hızından şikayet ediyorken manganın da hızının aslında yüksek olmaması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Bazı Titan'ların kimliğinin açıklanmasının dışında neler olup bittiğine dair alınacak bilgilerin bir türlü alınamaması 10 chapter boyunca sakız gibi uzatılması sıkıcı bir durum oldu açıkçası. Şimdi animenin hızına bile saygı duydum. Önümüzde 20 volume daha sürebilecek bir manga var ve ne hızla sürer çok şüpheliyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manganın hızından memnun bi ben varım heralde, gantzdaki bı savaşın kafadan 100 bölüm sürmesinden sonra snk tam tadında gidiyor böyle bi seri için.

Hoş zaten bildiğimiz şeyleri göstermeleri baya zamanlarını aldı. Yine de animeden daha sürükleyici gittiği kesin. Anımasyon açısından da takdır ederken biraz eleştirdim çünkü mangadaki dark hava tamamen parlak aydınlık bir hale gelmiş. O çizimleri böyle bir animasyona döndürebilmeleri büyük marifet gerçi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeyi yeni bitirdim. Şimdi ufaktan mangasını okuyorum. Manganın başından itibarende okudum. Belki eklemedikleri bir şey olabilir diye. Manga her şeyiyle animeye yansıtılmış. Bir bölüm bile filler ya da sahne yok. Mangadan animeye eklenmeyen tek bir sahne var oda;

Bir titan'ın konuşması ve kıza Prenses YMIR diye hitap etmesi.

Goril Titan

Goril titan'ın söylediği bir şey dikkatimi çekti. "Demek kılıca benzer bir şey kullanıyorsunuz. Yani enselerimizde ne olduğuna dair bir fikriniz var." Enselerini kastettiğine göre her titan'ın ensesinde bir insan olduğunu varsayabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Goril Titan

Goril titan'ın söylediği bir şey dikkatimi çekti. "Demek kılıca benzer bir şey kullanıyorsunuz. Yani enselerimizde ne olduğuna dair bir fikriniz var." Enselerini kastettiğine göre her titan'ın ensesinde bir insan olduğunu varsayabilir miyiz?

O ihtimali düşünmüyorum, evet Gorilde var ama hepsinde olduğunu düşünmüyorum. Az önce Akutan'la konuştum da, bence titanlarin türleri var:

- Yiyici titanlar: Bunlarda insan yok, o kadar über güçte değiller. Bence bunlar insanlari yiyip üreme işlemini gerçekleştiriyorlar. Üreme de bu "kusma" olayiyla oluyor diye düşünüyorum. Bu üreme mevzusu falan tamamen bi anlik akla gelen tahminler, çok bi kanitim yok. Ama yiyici titan diye bi sinifin olduğunu düşünüyorum.

- İnsanli titanlar: Bunlar asker gibi kullaniliyor, görev falan yaptiriyolar.

- Üst seviye titanlar (goril gibi olanlar, diğer titanlar mesela bunu takip ediyo): Bunlar direk ilk titanlardan. 100 senedir yaşiyorlar (titan bedenindeyken yaşlanma olmadiği kanisina vardik artik saniyorum), bunlar sanirim gezgin titan gibi. İnsanlari falan mi siniyorlar bilemedim.

Ama sonuç olarak böyle gruplandirdim ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her halükarda titanları gruplara ayırmak zorundayız. Zaten animede kendine göre şu anda ayırmış. Normal, anormal, muazzam gibi. Son okuduğum chapterdan sonra titanlar hakkında daha fazla soru işareti oluşmaya başladı. -En son 40.chapterı okudum.-

Connie titan'ı annesine benzetti. Ya bütün köy bir titansa? Titanların nasıl olduğuyla ilgili teorilerinizi paylaşmışsınız ama güncele gelmeden okumayayım dedim. Annie'den sonra Ymir'de titan çıktı. Hemde ne titan Reinerların düşmanı olan bir titan. Bu Ymir Prenses Ymirse?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İki sene önce başlamıştım mangaya ilk bölüme baktım romantizm olmaz deyip bırakmıştım. Animesinin beşinci bölümünden sonra mangasına başladımdı.Anime manga satışlarını arttırmak için bir tuzaktan öte gidemedi.25 bölüm boyunca bir arpa boyu yol kat edemediler.Sezon finali bile ucuza getirildi.Seyirciye iç karartan ve insanlığın sonu geldiğini gösteren sahneyi sezon finaline koymayıp bölüm başlarına özet koyarak Annie ile hikayeyi sıkıştırdılar.

Connie'nin annesi titana dönüştürüldü titan değildi.Titana dönüşen insanlar akıllarını koruyamazlarsa ölene kadar dev şeklinde kalıp içgüdüleriyle hareket ederler.titana dönüştürende o gorilimsi devdi.tüm köyü titan yaptı ve duvarlar yıkıldı söylentisini yaymak istedi. Yalnız dev Reiner'ın surların dışındaki köyden gelme.İnsanların yıllardır kullandığı makara sistemini görüp şaşırması bunun göstergesi. Bilinmezlerden biri o gorilimsi dev kimdi. Eren'in babası olma ihtimali var 5 yıldır kayıptı sonuçta ve o şehirdeyken 3D manevra sistemi icat edilmemişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Celal

Yanlış hatırlıyorsun herhalde 3D manevra o zamanda vardı. İlk bölümde hem surun dışında kullanıldı hem de Hannes Eren'in annesine saldıran devi öldürmeye kalkışmıştı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen Özkan'in dediği gibi o zamanlar 3D var, hatta 3D bayadir var abi. Bu adam

surlarin taa ilk inşa edildiği zamandan beri yaşiyordur eminim, surlarin "içeriğinden" haberdar. Bence duvarin içindeki titanlar da öyle siradan titanlar değiller, o zamanlar daha 3D yok iken insanlik o kadar titani nasil yakalamiş olabilir ki yani 100 sene önce? Bilim adamlari, kiliseyle birleşip bu titana çevirme işlemini gerçekleştirerek "özenle" koydular o titanlari duvarin oraya galiba. Sonra din adamlari insanlarin bu duvarlara tapmasini sağladilar beyin yikama gibi, insanlar ölümüne korudular duvarlari korkmadan etmeden.

Bilim adamlari da direk kaçti zaten surlarin dişindaki köylere. Salgin gibi yaydilar işte titanliği.

Benim anlamadiğim şey Özkan'in dediği Ymir meselesi

Hatirlayamadim o Prenses Ymir olayini?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pardon yanlış telaffuz etmişim.

Prenses Ymir değilmiş. Dev Ymir'in insanları ve Ymir-sama diye telaffuz etmiş. Dediğim sahnede şurda ve bir önceki sayfasında. Manganın bu sayısı side story olarak geçiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oha Özkan o ne öyle ovv :D Ben side story tarzinda bir şey okumamiştim hiç 10 saat tartişirim bunun hakkinda. Biraz düşünmeye çekileyim ben post yazmadan önce en iyisi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda mangada da güncele geldim.

Reiner ve diğer elemanda dev çıktı. Hem de 5 yıl önce insanlara büyük kayıplar verdirten devler. Eren'i yanlarına alıp köyümüze dönelim diyor. Eren'i isteyen Eren'i büyük kayıp olarak mı görüyor. Yoksa Eren'in babasının bu işte bir parmağı mı var? Manga aksiyona hiç ara vermiyor. Bir şey bitti derken hemen arkası geliyor. Bu hem iyi hem de kötü oluyor. İyi olması durmaksızın aksiyonun devam etmesi kötü olansa bazı sorulara cevap alamadan yeni soruların gelmesi. En çok beklediğim bir olay var. O da Eren'in bütün cevapları verecek olan bir anahtar. Ama hâlâ o eve gitmek için bir aksiyon alınmış değil.

Ayrıca Celal senin yazdıklarını güncele gelmeden okumuştum. Bazı sorulara cevap aldığımı düşündüm. Demek ki böyleymiş dedim ama söylediklerinin hiçbiri mangada geçmedi. Eğer ki görüşlerinse çok mantıklı ama görüşten çok kesin olan bir şey yazmışsın gibi. :D

Ayrıca aklıma takılan diğer olaysa;

Eren'in babası Eren'e devin gücünü verirken ve bu güçten bahsederken Eren babasına: "Ne yapıyorsun? Annem öldüğünden beri tuhaf davranıyorsun." demişti. Yani Eren dev gücüne daha sonradan kavuştu. Takılan olaysa bunu babası tam olarak nerede yaptı. Bütün herkes babasının kayıp olduğunu söyledi. Kayıp olan biri Eren'i nasıl görüp gücü verdi? Bence birilerinin bilgisi dahilinde Eren dev oldu. Papazlar gibi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazılanları okumadan size bir şey sormak istiyorum. Animeyi bitirdim lakin mangasını okumak istiyorum. Kaçıncı bölümden devam ediyor? Yoksa 1. bölümden mi başlayayım?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazılanları okumadan size bir şey sormak istiyorum. Animeyi bitirdim lakin mangasını okumak istiyorum. Kaçıncı bölümden devam ediyor? Yoksa 1. bölümden mi başlayayım?

Yerinde olsam baştan başlardım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?