Jump to content
  • Kayıt Ol

Sizce 2013 Sonbahar-Kış Sezonunun En iyi Animesi Hangisi olacak?

painscream

Sizce 2013 Sonbahar-Kış Sezonunun En iyi Animesi Hangisi olacak?  

88 oy

1. 1. Sizce 2013 Sonbahar-Kýþ Sezonunun En iyi Animesi Hangisi olacak?

• Kill La Kill
      21
    • Hajime no Ippo: Rising
      30
    • Magi: 2. Sezon
      12
    • Kyoukai no Kanata
      9
    • Yowamushi Pedal
      10
    • Kuroko No Basket 2. Sezon
      23
    • Log Horizon
      13
    • Strike The Blood
      8
    • Golden Time
      14
    • Outbreak Company
      5
    • White Album 2
      4
    • Coppelion
      11
    • Dia No Ace
      6
    • Little Busters: Refrain
      5
    • Kakumeiki Valvrave 2.Sezon
      4
    • Infinite Stratos 2
      6
    • Freezing Vibration
      7
    • Yuusha ni Narenakatta Ore wa Shibushibu Shuushoku wo Ketsui Shimashita
      4
    • Gingitsune
      2
    • Tokyo Ravens
      7
    • Machine-Doll wa Kizutsukanai
      8
    • Samurai Flamenco
      4
    • Galilei Donna
      2

Önerilen İletiler

Evet arkadaşlar, bu sezon hakkında en iyi çıkış yapacağınızı düşündüğünüz veya izlenimleriniz sonucunda bu seri iyi olur dediğiniz seriler hakkında ankete katılmanızı istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 27
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

2

• meyday

2

• loykad

2

• AkuTan

2

Sanırım sadece 2013 sonbahar sezonundan bahsediyoruz. Kill La Kill ile Kuroko no Basuke 2 başı çekerler benim gözümde, en iyi devam eden seri olarak da Hunter x Hunter'ı söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonbahar:

1) Kuroko no Basket 2

2) Hajime no Ippo: Rising

3) Kill la Kill

4) Magi: The Kingdom of Magic

5) Pokemon XY

Kış:

1) Nisekoi

2) Chuunibyou demo Koi ga Shitai! 2

3) Gin no Saji 2nd Season

NOT: Kış sezonunda serilerden çok OVA/Movie'leri bekliyorum. En az 4-5 kaliteli OVA/Movie göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

White Album 2 - Coppelion - Refrain 3lüsünden biri olacağı kesin. Refrain doğru işlenirse açık ara farkla o olur ancak malesef stüdyoya o derece güvenim yok, coppelionada şüpheli bakıyorum,Şuan için hem stüdyo hem temel olarak en önde white album 2 gibi görünüyor.Tabi 2-3 bölüm izleyip buna karar vermek çok daha doğru olur ama, sadece 1 hakkımız varsa onu white albumden yana kullanacağım ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birçok güzel yapım var ama Hajime no İppo: Rising başı çeker bence. Kill la Kill, Kuroko no Basket 2 ve Coppelion da iyi yapımlar ama İppo'nun yeri ayrıdır bende.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ippo Rising başı çeker. Sonrasında Kuroko ve Kill la Kill sezonu götürür.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kill la Kill

Copellion

Kyoukai no kanata

yowamushi pedal

non non biyori

nagi no asakura

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kendi zevkime göreKill La Kill ve Golden Time dikkat diyorum.Devam niteliğinde animelerde ise tartışmasız Hajime no Ippo: Rising ve Kuroko No Basket zirveye oynar.Süpriz yapacak animelerde var ancak bunu 2-3 bölüm sonra tahmin ederiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Henüz oy vermiyorum ama Little Buster Refrain, White Albüm 2, Kyoukai no Kanata en yüksek puanları alır listelerde. Benim gönlüm Golden Time ında listede yer alacak kadar iyi bir uyarlama olması. Birde bu anketin sezonun en kötüsü kim olur diye yapılması gerek. Sezonun en iyi ecchisi hangisi olur diye de ben yapacam o daha çok hit alır herhalde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Çıkan dizilerin en az yarısının ilk bölümlerini izleyeyim, öyle oy vericem. Şimdilik izlediklerim arasında en çok ümit veren Kyoukai no Kanata ve Coppelion. Golden Time sezonun en sevimlisi olmaya, YuuShibu da en iyi ecchi olmaya aday. Kill la Kill'i ise sezonun en büyük balonu olarak görüyorum ilk bölümüne istinaden; patlayışını görecek kadar bile izleyeceğimi sanmam, ikinci bölümünde bırakırım muhtemelen. İddialı yapımların çoğunu henüz izlemedim; hele bir izleyeyim, oyumu da veririm, daha düzgün bir tahmin de yaparım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çıkan dizilerin en az yarısının ilk bölümlerini izleyeyim, öyle oy vericem. Şimdilik izlediklerim arasında en çok ümit veren Kyoukai no Kanata ve Coppelion. Golden Time sezonun en sevimlisi olmaya, YuuShibu da en iyi ecchi olmaya aday. Kill la Kill'i ise sezonun en büyük balonu olarak görüyorum ilk bölümüne istinaden; patlayışını görecek kadar bile izleyeceğimi sanmam, ikinci bölümünde bırakırım muhtemelen. İddialı yapımların çoğunu henüz izlemedim; hele bir izleyeyim, oyumu da veririm, daha düzgün bir tahmin de yaparım.

Kill la kill konusunda kesinlikle katılıyorum,muhtemelen sonuna kadar izleyeceğim ama beklentileri karşılayacağını hiç sanmadığım bi seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kuroko no Basket 2. sezon diyorum. Gerçi Hajime no Ippo ile başa baş gider. Diğer serilerden Golden Time hoş gibi. Kill La Kill ise ilk bölüm iyiydi. -_-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezondan bir tek Yozakura Quartet: Hana no Uta serisinin ilk bölümünü izledim merak ettiğim için, o da listede yok :) Bir de Kill La Kill izledim, lakin pek rahat değildim izlerken, bir daha seyretmem gerek. İlk izlenim olarak beğendim, yapım ekibinin TTGL, FLCL gibi referansları olması benim için yeter de artar izlemek için. İlk bölümden dikkatimi çeken tam gaz olduğu, lakin bunu duygularla daha iyi harmanlamasını bekliyorum ileride.

Tür olarak en fazla haz aldığım psikolojik gerilime, bilim kurguya, akıl oyunlarına dayalı pek bir şey görememem biraz hayal kırıklığı yarattı şimdiden. Coppelion izlerim direkt düşünmeden, gerisi alacağım tavsiyelere göre belirlenir. Hiç değilse "Hataraku Maou-sama!" gibi bir seri varsa ne güzel olur. Konusuna bakınca sarsmasa da yönetmenlik, karakterler, seslendirme gibi yapı taşlarının iyi işlenmesi ile kalite sağlanmış bir seri.

Bu sezonda başlaması ile şimdiden hayal kırıklığına uğradığım seri ise Kuroko No Basket. Sevenlerine saygım var, olumlu yönlerinin de farkındayım, ama saçmaladığı yerlerle deli ediyor bu seri beni.

Not: Anket güzel bir fikir olmuş, öneri getirmek istiyorum ayrıca ankete, 4-5 hafta verilen oylar kilitlenmesin, değiştirilebilir olsun, bir serinin ne olacağı o dönemden sonra netleşiyor. Rastgele bir oy kullandım nasıl diye, hakkım bitti gibi duruyor :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen ippo izlememeye devam et üz beni böyle mey-san ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen ippo izlememeye devam et üz beni böyle mey-san ;_;

Deme böyle işte friends-1.gif Seni dinlediğim kadar kimi dinliyorum ki, yine de iyi vurdun, yatmadan indirmeye alıyorum ilk sezonufool.gif Gerisi Ippo'ya bağlı whistling.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kuroko No Basket 2 olabilir , magi 2 de güzel olacak gibi duruyor , ippoda başbaşa gidiyor bunlarla

ama oyum Machine-Doll wa Kizutsukanai

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ippo, Kuroko, Log Horizon ve Coppelion izledim şu ana kadar.

Ippo'nun başlangıcı çok hızlı oldu, hiç zevk alamadım. Maçı anlatan spikerin de sesi değişmiş. İyi bir anlatım sunmuyor. Böyle giderse üçüncü sezon, serinin adına yakışmayacak gibi.

Kuroko yine aynı havasında olur. Fantastik maçlar ve fan girller. Açılış şarkısı güzel olmuş ama. O hareketleri açılışlarda yapsınlar işte, niye maçı cıvıtıyorsunuz?

Log Horizon vasat başladı. Oyun dünyası güzel. Sao gibi sadece kılıç kullanan karakterler yok. İleride başka sınıflar da çıkarsa sırf onlar için bile izleyebilirim. Karakterleri pek ısınamadım şimdilik. Ve de çok zorlama bir komedisi var.

Coppelion konu olarak çok iyi, çizimleri de öyle. 12 bölüm olacak olması büyük sorun ama. Devamı gelmezse epey sağlam bir şeyler çıkabilecekken çok yazık olur. Aoi ölsün ayrıca.

İzleyeceklerim arasında Kill la Kill, Kyoukai no Kanata, Yowamushi Pedal, Dia No Ace, Gingitsune ve Golden Time var.

Kill la Kill'i animasyonu için, Dia No Ace'i spor animesi olduğu için, Gingitsune'yi Natsume'ye olan benzerliği için, Golden Time'ı sitedeki fansub'ın güzel olduğunu okuduğum için ve de Kyoukai no Kanata'yı gözlüklü kız için bir iki bölüm izleyeceğim.

Asıl beklentim Yowamushi Pedal. Bisiklet konusunu işleyen bir spor serisi. Mantığa uygun bir şekilde ilerleyip, kısa da olmazsa benim için sezonun en iyisi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Listede olmamasını anlamlandıramadım ama kanımca Samurai Flamenco ve Galilei Donna

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Listede olmamasını anlamlandıramadım ama kanımca Samurai Flamenco ve Galilei Donna

Seçenekler eklenmiştir.Her ne kadar geriden başladılarsa da ,beğenildikleri zaman ön sıralarda kendilerini yer bulurlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hajime no Ippo: Rising tek geçerim... diğerlerininde çoğunu izliyorum güzel seriler var fakat ipponun yeri çok ayrı :) Golden time , little buster , Kyoukai no Kanata , Kill la Kill ve diğerleri nerdeyse hepsi güzel seriler Magide unutmamak lazım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Listedeki animelerin çoğunluğunu takip etmediğim için oyum ne kadar sağlıklıdır bilemeyeceğim ama benim gözümde Kuroko no Basket 2 bu sezonun en iyi serisi, ayrıca -bozmazsa- Kill la Kill de iyi olacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?