Jump to content
  • Kayıt Ol

Gıcık Olduğunuz Karakterler

Fingolfin

Önerilen İletiler

Eyeshield 21 de bi eleman varya sürekli ''a ha ha'' diye gülerek tek bacağını kaldırıp dönmeye başlıyor.. deli ediyo beni onun sesi..

Natsuhiko_Taki.jpg

Dediğin adam bu sanırım. Evet bu adama ben de sinir oluyorum. Özellikle kendisini dahi oyuncu şeklinde göstermesine gıcık oluyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 55
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Fingolfin

9

• CasvalDeikun

8

• loykad

6

• darkeros

6

Yukimura Kusunoki(Boku wa Tomodachi ga Sukunai); Kız gibi hareketler, giyinmeler, çok itici. Hele de hizmetçi kıyafeti üstünden düşmedi. 2. sezonda daha fazla görmeye dayanamadım 1r56

[bimgx=250]http://i.hizliresim.com/onLpAb.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

SnowStorm,

Bende sevmem o tarz karakterleri ama;

Hatırladığım kadarıyla gerçekten kız idi, nedenini hatırlamıyorum ama erkek sanıyordu kendini. Animenin bir noktasında açığa çıkıyordu. Spoiler oluyorsa da kusura bakmazsınız artık. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz uzun olacak :D

Akame Ga Kill - Mine (Tsundere-lere ölüm), Ubiquitous Seryuu

Accel World - Arita Haruyuki

Basilisk - Iga Oboro

Bokura Ga Ita - Takahashi Nanami, Yano Motoharu

Claymore - Priscilla

Coppelion - Fukasaku Aoi

Death Note - Near

Fullmetal Alchemist: Brotherhood - Selim

Hachimitsu to Clover - Hanamoto Hagumi

Hellsing - Alucard

Koi to Senkyo to Chocolate - Sumiyoshi Chisato

Kuroko no Basuke - Akashi Seijuro, Murasakibara Atsushi

Mirai Nikki - Amano Yukiteru

Nana - Komatsu Nana

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai - Kousaka Kirino

School Days - hepsi :D

Sword Art Online - Kirigaya Kazuto

Tonari no Kaibutsu-kun - Mizutani Shizuku, Yoshida Haru

Toradora! - Aisaka Taiga

Yowamushi Pedal - Midousuji Akira

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kudo;

Öyle mi :006: 2. sezon en fazla 2 bölüm seyretmişimdir, ondan görememişim. İlk sezon ise böyle bir şey hatırlayamıyorum :022: Spoiler kısmına gelecek olursak; seriye ilgi duymadığımdan önemi yok.

2 gıcık karakter daha ekleyeyim;

Ema Hinata (Brothers Conflict)

Heroine (Amnesia)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dediğin adam bu sanırım. Evet bu adama ben de sinir oluyorum. Özellikle kendisini dahi oyuncu şeklinde göstermesine gıcık oluyorum.

aynen abi zaten o bacak niye kalkıyor ben hala onu anlamış değilim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz uzun olacak :D

Akame Ga Kill - Mine (Tsundere-lere ölüm), Ubiquitous Seryuu

Accel World - Arita Haruyuki

Basilisk - Iga Oboro

Bokura Ga Ita - Takahashi Nanami, Yano Motoharu

Claymore - Priscilla

Coppelion - Fukasaku Aoi

Death Note - Near

Fullmetal Alchemist: Brotherhood - Selim

Hachimitsu to Clover - Hanamoto Hagumi

Hellsing - Alucard

Koi to Senkyo to Chocolate - Sumiyoshi Chisato

Kuroko no Basuke - Akashi Seijuro, Murasakibara Atsushi

Mirai Nikki - Amano Yukiteru

Nana - Komatsu Nana

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai - Kousaka Kirino

School Days - hepsi :D

Sword Art Online - Kirigaya Kazuto

Tonari no Kaibutsu-kun - Mizutani Shizuku, Yoshida Haru

Toradora! - Aisaka Taiga

Yowamushi Pedal - Midousuji Akira

Hacı Oboro-sama ile ne alıp veremediğin var merak ettim wew434

Bende düşündüm taze taze izlediğim Aldnoah.Zero'dan bir karakter aklıma geldi.

Rayet Areash

Sebebi ise

Babasının ekibi ile birlikte Mars prensesine suikast düzenliyorlar. Tabi bunu tezgahlayan Mars'ın kendisi. Suikast sonucu kalan görgü tanıklarını yok etmek için suikastçılar ortadan kaldırılır ama bu kız(veled-i zina) bir şekilde kurtulur. Neyse şöyle böyle tekrar prensesi öldürme fırsatı eline geçince yine dener ve prensese ve Marslılara kin duymaya başlar. Yani anlayacağınız hem suçlu hem güçlü. Prensesin ne suçu var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hacı Oboro-sama ile ne alıp veremediğin var merak ettim wew434

Bende düşündüm taze taze izlediğim Aldnoah.Zero'dan bir karakter aklıma geldi.

Rayet Areash

Sebebi ise

Babasının ekibi ile birlikte Mars prensesine suikast düzenliyorlar. Tabi bunu tezgahlayan Mars'ın kendisi. Suikast sonucu kalan görgü tanıklarını yok etmek için suikastçılar ortadan kaldırılır ama bu kız(veled-i zina) bir şekilde kurtulur. Neyse şöyle böyle tekrar prensesi öldürme fırsatı eline geçince yine dener ve prensese ve Marslılara kin duymaya başlar. Yani anlayacağınız hem suçlu hem güçlü. Prensesin ne suçu var.

Tüm anime boyunca ağladı. E daha ne yapsın?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aldonoah Zero'da prensesin yanında ki bücür her ağızını açtığında suratına bir tane tokat yapıştırmak istiyorum. :dft005:

Bu arada anime planet sitesinde izleyicilerin oylarıyla belirlenmiş en sevilmeyen karakterler listesi var bir bakıma myanimelist en sevilen karakter listesinin zıttı diyebiliriz.

http://www.anime-planet.com/characters/top-hated

Naruto karakterleri listenin üst sıralarına damga vurmuş. Death Note karakterlerinin çoğu da listede. Bu kadar kısa bölümle bu kadar psikolojik etki bırakma da ki başarıları göz ardı edilemez tabi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bazı karakterlerin o listede olmasını kendi açımdan ilginç buluyorum. Ama herkesle saske konusunda hemfikiriz.:011:

Ama orihime, aizen, kira, hinata, ichigo, narutonun(daha çok var da...) ne işi var orada.:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aizen gibi dürüst işini doğru yapan bir kaptana çok haksızlık edilmiş. Zaten Bleach de en değeri bilinmeyen karakterdi. :P

Orihime ile ilgili Bleach yayınlandığı sıralar bir çok intihar vakasına rastlanmış. Özellikle en sık görülen iki intihar şekli ekrana kafa atarak ölme veya camdan aşağı atlama olarak görülmüş. İntihar edenlerin çoğunun ortak noktası da şuymuş ; :dft005: bıraktıkları veda mektubunda özellikle şu kelime yazıyormuş ; Kurasaki-kun, kurasaki-kun, Kurasaki-kun4cool_oh.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ORIHIME-SAMA! Dayanamam... :aglama3: Kıymetin bilinmedi... :qaglayacak:

Aizen'in ne işi var orada? :D Adam sırf Fan Servis için yapılmış bir karakter :D Adamı seride harcadıkları yetmedi bir de bu listede harcamışlar :hosqcakal: Allah'tan Urahara, Byakuya falan yok :biyik gulme:

Düzenleme: Şimdi baktım da Shinji 41'de. O zaman bu listenin Allah belasını versin :) Aizen-SAMA, sen en iyisisin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonuçta insanların görüşleri, hissiyatları farklı farklı olduğundan belli noktaya kadar ortak sonuca ulaşılsada, bir noktadan sonra işler daha kişiselleşiyor. Bana göre Orihime hiç sinir bozucu değildi ve hala da değil. :D Ne bileyim Shinji'ye saniyede bir durduk yere tekme tokat dalan, çevresindekileri azarlayan, huzursuz eden sarı saçlı kız o listenin ilk 100'ünde(sonrasında var mı bakmadım) bile olmayıp, Orihime listenin ilk onunda oluyorsa...Benim için sözün bittiği yerdir.

Hani Aizen, kira olması normal karşılanabilir çünkü adamların biri kötü karakter diğeri ise kaotik biri, kötü diyebiliriz. Ama yeterince analiz edilirse, farklı anlaşılabilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu listeye ciddiyet verdiklerini zannetmiyorum, büyük ihtimalle dalga geçtiler :D Shinji gibi karakterler analiz edilmeli :) 14 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz, ne yapmasını bekliyorduk? Ha, bu arada Simon'u sevmem, bunu da eklemek istiyorum. Gurren Lagann'ın ilk yarısı hatalıydı bana kalırsa

Adam Aniki diye diye uzman pilot oldu, saçmalığa bak, abartılı bir karakter gelişimi

Sarı saçlı kişi Asuka ise hiçbir şekilde aynı fikirde olamayız :D Asuka benim favorilerimdendir, çok olgun ve çok derin bir karakteri vardır (benim görüşüm). Orihime konusunda hemfikiriz :) Fan Servisi olmasına rağmen, sürekli "Kurosaki-Kun" diye seslenmesine rağmen karakteri o kadar iğrenç değildi. Fan Servis olabilir ancak o kadar iğrenç değildi :D Erkeklerin görüşü de olabilir, bilemem :011: Aizen, Kira gibi karakterler zaten Fan Servis olarak oluşturulur, açıkça dalga geçmişler :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asuka değil(NGE'u kast etmemiştim) benim bahsettiğim şu;

http://myanimelist.net/character/1158/Hiyori_Sarugaki

Kendi açımdan söylemem gerekirse ben fan servis falan çok umursamam. Yani zaten bizim açımızdan Aizen ve kira'nın fanservis olması ilgilendirmiyor ama Orihime'yi sadece o yüzden seviyor değiliz yani. Yahu 'Kurosaki' sözünü Renji, ishida vb tipler saysan daha çok söylemişlerdir.:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shounen serilerindeki main erkek karakterlerin (hele ki Renji) fanservis olarak oluşturulduğunu düşünmeniz bana zaten ecchi olan bir animede kizin eteğinin açilmasina fanservis denmesi kadar saçma geldi. Anlatim bozukluğu mu desem, siz ne bekliyordunuz ki mi desem bilemedim. Büyük shounenlerdeki karakterlerin %99'u fanservismiş o zaman gibi bir sonuca variliyor bu düşünce yapisiyla.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@UnderminE Siz bizi yanlış anlamışsınız :D Bizim kastettiğimiz havalı bay karakterler veya güzel bayan karakterler değildi. İzleyicileri kendisine hayran bırakmak için yapılan ve "Fan Servis" olarak nitelendirebileceğimiz karakterlerdi. Yanlış anlaşılma olmuş. %90 gibi bir oranla neredeyse tüm serilerde "Fan Servis" olarak tabir ettiğimiz karakterler bulunuyor, hem bay, hem bayan. Bizim tartıştığımız konu Aizen, Kira gibi popüler Fan Servislerin bu listede yer alma durumuydu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dilek

benim mesajımda Renji geçtiği için cevap veriyorum, fan servis ile alakası yok Renjiden bahsetmemin. Tamamen ayrı bir mesele, Kurosaki söylemesini kast ettim. Yani onu yanlış anlamışsın.

Ayrıca Aizen, Kira nın fan servis olarak düşünüldüğünü ilk kez burada rastladığımdan "Kendi açımdan söylemem gerekirse ben fan servis falan çok umursamam. Yani zaten bizim açımızdan Aizen ve kira'nın fanservis olması ilgilendirmiyor..." bu cümleyi yazmıştım.

Sanırım renji ve ishida kısmını satır başı yapsaydım yanlış anlaşılmazdı.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tuhaf bir bakış açısı? :D En azından benim düşüncelerime göre biraz değişik kalıyor.

Fan Servis Nedir?

Sizin de bildiğiniz gibi izleyicileri kendine hayran bırakan bir takım karakter vs gibi şeyler değil mi?

Aizen:

Bahsetmeme gerek var mı? :D İnanılmaz zeki, karizma, planlı, mükemmel bir adam :D

Kira:

Adam Tanrıyı oynuyor, daha ne olsun :D Karakter incelemesine girmeme bile gerek yok, bu bakış açısı bile yeterli :D

Sizce Fan Servis değil mi? Öte yandan ana karakterimiz Shinji... garibim... :D Sürekli hakaret yiyor, işte bu Fan Servis değildir :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tamam Kudo seni anladim zaten, genel ortaya attim lafi merak etme. Aizen'in (Kira derken hangi Kira'dan bahsedildiğinden emin değilim) fanservis oluşuna hala anlam veremiyorum gerçi. Adam koskoca shounenin neredeyse main villaini yav, vallahi fanservis teriminin anlami mi değişti geçtiğimiz senelerde acaba diye düşünmeye başliyorum.

Aizen hakkindaki spoiler'in için de Stzake'nin Aizen hakkinda yazdiği yaziyi okumani öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ha :D Siz Fan Servisi Moe kızlar olarak mı görüyorsunuz? :D Fan Servis benim açımdan biraz daha farklı, kendisine hayran bırakmak, sırf favori olunması için yapılan her şey benim için Fan Servistir. Düşüncelerin ayrıldığı nokta :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Moe kizlar olarak görmüyorum, pek tabii fanservisin çeşitlerini biliyorum. Ama yine de Bleach gibi bir shounende yüzlerce chapter'lik ortada duran bir villainin fanservis olarak oluşturulmasi fikri kadar yanliş bir düşünce görmedim, tartişma niyetinde değilim zaten tartişmaya açik bir şey bile değil. Sadece Bleach için değil Naruto'dur One Piece'tir hepsi için durum böyle. Bu shounenlerin oluşturulma amacini tekrar göze alarak başka bir boyuttan bakmanizi öneririm, şimdiden kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Meseleyi kendi gözlemimle biraz açabileyem ki yanlış anlaşılmalar ortadan kalksın.

Anime serilerini Shounen seriler olarak gören ve izlerken çok heyecanlanan ve kötü karakterlere hayranlık duyan insanlar var (15-16 yaş çoğunlukta), aşağılamıyorum, zamanında Johan, Aizen gibi olmak istiyordum :D Hayran kalmamak elde değildi o yaşlarda :D

Fan Servislerden tamamen nefret etmiyorum, sevdiğim çok karakter var.

Ancak düşünce yapım biraz değişti. Aizen gibi harika olabilir miyim? Johan gibi zeki olabilir miyim? Hayranlık duymanın ne getirisi var? Şişirmekten başka birşey değil :D Ayrıca onlardan çok daha iyi Villain karakterler var :D Hayranlık duymam için biraz da iyi olması lazım. Karakterlerle içiçe olmam lazım, onun yerinde olsam ne yapardım? Shinji bunu harika bir şekilde hissettiriyordu, Aizen gibi düşünebilir misiniz yada Johan gibi? :D Shinji'yi bu yüzden bu kadar seviyorum :) Dediğim gibi bakış açıları ile ilgili bir konu, ne bulmak istiyorsunuz? Kendinizi mi yoksa hayranlık duyduğunuz kişiyi mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ha sen karakter bazli ele aliyorsun, yok ya ben karakterleri çok önemsemiyorum. Herkes her karakterden ayni etkiyi almaz zaten, bir karakterin sadece ufak bir olaya olan tepkisi bile size "ayni benim gibi konuştu, çok sevdim bu karakteri" dedirtebilir. Benim kastettiğim, amaci zaten izleyenleri gaza getirmek olan, örnek alinasi, güçlü, zeki vs karakterlerle bezenmiş "büyük shounenlerdeki" karakterlere (özellikle ki villaine) fanservis demek çelişki mi diyeyim anlam kaymasi mi diyeyim o tarz bir şey oluşturuyor anladin işte. :D

Fanservisi ben de uygun gerekçeleri bulunuyorsa ve doğalliktan dişariya çikmiyorsa severim, adi üzerinde zaten "fan servis" :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?