Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel VN Tartışma Başlığı

loykad

Önerilen İletiler

evet chaos head vnsinin ilk turunu tamamladım 2 ending gördüm gayet güzeldi okurken baya zevk aldım hele hele chapter 9 tabi bazı sorularım olacak :P

oyunu %100 yapmaya uğraşayım mı buna gerek var mı?wt çok mendokse duruyor çünkü :S Grup intahar vakası tam açıklanmadı acaba başka bir route içinde açıklanıyor mu? Bir de o polifonik müzik tam olarak neydi let me pass şarkısı yerli yersiz çalıyor ama :D Ah hazuki-san may the light be with you

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir tane route var hemşire kızın üzerinden hikayeyi anlatan, onu açtın mı? Orada çoğu boşluk dolduruluyor.

Şimdi Steins;Gate'i oku boşluklar iyice dolsun :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

riminin verdiği kararla ilgili 2 ending gördüm hemşireyle ilgili bir şey varsa kesin okurum ah hazuki-san :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk oynadığımda gördüm o cg'leri yau oyunu bir kere bitirince trigger sistemi geliyor oradan wt'lerde b ending denen kısmı da gördüm orada tüm cinayetler açıklanıyor da bu triggerler skip modda çok rahat geçiliyor yau tüm triggerlerin yerini söyleyen bir yer var mı acep :D açılmamış cgler onlarla açılacak muhtemelen bir de o polifonik şarkı hala açıklanmadı orası bende soru işareti :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya açıklanmayan kısım çok bence, C;H güzel ama çok çorba olmuş bi oyun. Her şeyden biraz katınca böyle birbirine girmiş. O yüzden S;G daha iyi, güzel toparlamış mevzuyu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yok yau son oynadığım route ile çoğu şey açıklandı 2 şey var benim aklımda kalan olaylar gayet güzel bağlandı bence eleştri yapacaksam yua bence gereksiz bir karakterdi ve opening fazla spoiler içeriyordu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence karakterlerin yarısından fazlası gereksizdi. O sondaki kılıç olayları falan inanılmaz saçmaydı konu nereden nereye taşındı. Yok kılıcını çıkar içinde o senin yok bilmem ne. Halbuki hikaye ne güzel başlıyordu, polisiye kısmı falan şahaneydi. İşin içine kılıçlar girince bir de karakter bi anda "man-up" olunca inanılmaz sıkıldım ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aku da kılıçları beğenmemişti :D bence sorun yoktu yau kılıçlarda

hatta takuminin kendi kılıcını bulmaya çalışırken yaşadıkları ayasenin kılıcını çalmayı düşünmesivs vs hoştu

tamam man up olayı kötüydü de kılıçlar ana hikayeye o kadar kötü etki etmedi bence :S yua dışında kozue belki gereksiz denilebilir de geri kalan karakterler gereksiz değildi bence

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi bana Kozue'nin seride tam olarak ne işe yaradığını ve hikayeye ne katkıda olduğunu söyle ya :D Bence EN gereksiz karakterdi Kozue. Yua'nın en azından stalkları falan iyi gerilim yaratmıştı en başta. Tabii yine de gereksiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

senanın babasını görmüş bu :D

öyle deyince aynen o da çok gereksiz ama loli olduğu için bana öyle gelmemiş olabilir tabi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

haloo bu sefer de reaally really okudum. Tick tack sonrası okuduğum 2. shuffle afterstory olaylar kaede üstünden gelişiyor bu sefer.Bence tick tack daha güzel bir oyundu...

Yani kaede zaten shuffle içinde sevilesi bir karakter olmadığı için temel bir kere sağlam değildi çok bir beklentiyle girmedim oyun için ama oyunda güzel yönler vardı tabi asa senpai çoğunlukla görünüyordu oradan bir sage göründü primulanın bölümleri de o kadar sıkıcı olmamıştı bonus olarak da nadeshiko senseiyi beklemiyordum ben şahsen.

Tanrı shin-chanın kalan 2 eşi bir görünmedi gitti ria tick tack içinde vardı ama ben orijinal hikayede görünen aile fotografındaki kısa saçlı halini de görmek istiyordum belki biraz farklı bir karakterle... olmadı tabi diğer ikili zaten hiç yok :S

Ama shigure'nin seslendirmesi de bana hiç hoş gelmiyor yau bir ısınamadım ama kendisine en azından bir homonculus dialogu verilmişti buna da şükür tabi.

Sonuç olarak shuffle sevgimle kaldırabildiğim kadar yer yer sürünerek yer yer eğlenerek okuduğum bir eser oldu.Tabi temel kötü ve olaylar da tekrar etmeye başlayınca insanın tadı kaçıyor bir süre sonra.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Seiken no Inganock ve Shikkoku no Sharnoth'u yapan stüdyo sanırım baktığıma göre. Şairane bir şeyler bekleyebiliriz ama bizzat oynamadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AkuTan hariç şu başlığa yorum atan herkeste bunu okumuş olma veya daha sonra okuma potansiyeli görüyorum, AkuTan hariç, çünkü vn ÇEVRİLMİŞ! :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben bu stüdyoya ait 2 yapımı da biraz tattım ve güzellerdi okuduğum kadarıyla. O yüzden iyidir bence yorumları hak ediyordur diye şeyaptım yetmedi mi ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya hem muhabbet olsun, hem de okuyan varsa bizzat ilk elden duyalım dediydim. Bilim adamları falan vardı seride, Edison mu Tesla mıydı karakterlerden biri, öyle öyle karakterler vardı, bilim kurgu fantazi ilgimi çeker, ki zaten aylar önce indirmiştim ama araya başka vnler soktum kaldı öyle. Biraz aktif olsun dedim vn kısmı o yüzden sordum. Ayrıca bahsettiğin oyunlara bakayım dedim, listeme iki oyun daha eklenmiş oldu, ne istiyosun sen benden ya? :D Bir de dikkatimi çekti heterochromia olayı var her serilerinde, çok severim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Genelde kız tavlama oyunlarında geçen FLAG ne demektir. Aydınlatırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Flag dedikleri olay basitçe, belirli ve anlaşılır sonuçlara yönelen olaylardır. Senaryoyu ben mi yazdım be! dediğiniz durumların işaretleridir.

En basitinden, bir harem ya da echhi öyküde erkek karakter bir banyo ya da benzeri mekanın yakınındaysa çok büyük ihtimalle kızlardan birini basacaktır.

Daha sık denk gelineni, herhangi bir ölüm kalım durumuna girmeden hemen önce, bu iş bitince evleneceğim, falan filan tarzı mutlu sona giden olaylar, onu söyleyen kişi için ölüm bayrağıdır. Eleman çok büyük ihtimalle çıkan olayda ölür.

O tip oyunlarda da istenilen sonuca gitmek için gereken koşulları da kapsar. Sonuçta, "Bu kızla çatıda yalnız kalıp şu sohbeti ettim ve bu cevabı aldım. Tamam artık bunu tavladım." dedirten durumdur. Bayrak çatıda okuldan sonra buluşmuş olmaktır falan...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Doğru bir Türkçe bir yerelleştirmesi vardı da şu an aklıma gelmiyor. Japoncasını bilmem ama flag işi İngilizcesine has olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
After Story'e tahminimce 2 güne gelirim.

GELEMEDİ

5a0435f8fe.jpg

Hadi bakalım başlıyoruz bunu kaç ayda bitireceğim acaba :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Blogumuzun 3. yılına gerçekten de yetiştirdim, yarın yazının büyük kısmını yazarım heralde inanılmaz doldum. Böyle Clannad mı olur arkadaş hiçbir şey olmadı ki? Animesini mi izlesem bilmiyorum yani gerçekten hiçbir şey olmadı yav.

Ben böyle Akio ve Sanae'den neler neler bekliyordum. O güzelim Akio karakterini nasıl harcayabildiniz. Ne bileyim Akio ve Sanae aslında bizim Nagisa ve ana karakterin gelecekteki halleri olsaydı, alternatif bir evren yaratsalardı onlara destek olmak için. Tamamen KEY kafasında şeyler sallıyorum, sonuçta o kadar Orb of Light topladık ve hiçbir manası kalmadı. Yok onların hepsi ailemizmiş de, şehrin aslında bir kalbi varmış da, şehir bizim ailemizmiş de falan da filan da. Böyle uydurma bir şey görmedim. Zaten After Story'nin yarısı hep başkalarının olaylarını oldu bittiye getirmekle geçti. Babasıyla konuşuyor ana karakter, "ben seni anladım artık özgürsün" diyor ve adam bavulunu alıp gidiyor uzaklara. Babalık bu mu yav? Of inanılmaz sinirliyim gerçekten aylarımı şuna verdiğime inanamıyorum. Ama neyse achievement achievementtir.

Bundan sonra bana Clannad şöyle iyi şöyle güzel şöyle acıklı diyenlere Little Busters'ın novelini fırlatıyorum hiç düşünmeden. Sürekli LB kıyaslaması yapmamın sebebi aynı stüdyodan çıkmış olmaları. Yine Clannad'ın animesine de göz atacağım ama yok yani, ne kadar acıklı hale getirebilirler hiçbir şey olmadı ki arkadaş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...
(düzenlendi)

Youtube'da bir arkadaş 999 isimli adventure-VN karışımı oyunu bir yanda da çevirerek stream etmiş. Çeviri de izlediğim kadarıyla fena değil, yabancı diliniz yoksa ve VN'lara ilgi duyuyorsanız varsa bir bakın derim: 

Onun dışında 999 çok başarılı bir yapımdır, hele hele henüz VN'lara alışkın değilseniz, böyle tema olarak çok slice of life olmasın, Japon kültürüne dair pek bir bilgi istemesin diyorsanız tam sizlik bir oyun. Keza tam VN değil, ama çok fazla metin içermesi ve yazarının öncesinde Ever17 ve Remember11 gibi bilindik VN'lerde çalışmış olmasından dolayı herhalde ana akım oyunları sektöründe bir VN'a en çok yaklaşan şey de bu olsa gerek.

Düzenlendi: (kiralikkettle)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
(düzenlendi)

Önerebileceğiniz kaliteli senaryoya sahip Cyberpunk görsel romanlar var mı? Açıkçası bu türe karşı ilgiliyim ve siber teknolojinin yükselmesinin insan refahına pozitif bir etki yapmayıp toplumun her anlamda çöküşe geçmesi konsepti, bu türde sorulan felsefi sorular gibi şeylerden dolayı türe özel bir ilgim var. Onun yanında Cyberpunk tasarımlar da bana çok etkileyici geliyor ve hayran kalıyorum genellikle. 

Düzenlendi: (ZazaTakırdayan)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?