Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel VN Tartışma Başlığı

loykad

Önerilen İletiler

Akiha'nin Normal ED'i keşke yazmasaymiş gerçekten, o normal endingte her şey anormaldi cidden. :D

Sadece Akiha değil ya toptan bir düşününce Cielin good ending de fazla absürd daha çok joke ending gibi, Yine hisui'nin good ending fena olmamasına rağmen true endingde ki etkinin çeyreğini veremiyor vs. Yani arcueid'in good ending hariç (ki o hikayedeki canona en yakın ending o yüzden istisna sayılabilir bence :D) diğer tüm endingler "bakın hikayenin el verebildiği en mutlu endingi de yaptık üzülmeyin" havasında olmuş. Bu nasuyu şöyle yap böyle yap diye zorlamamak lazım bırakın istediği gibi tek ending yapsın zaten her ihtimali görebildiğimiz onlarca bad ending var :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya ama şimdi şöyle düşünürsek, o kadar şey okuyup twist üstüne twist yedikten sonra artik endingin good olup olmamasi çok farketmiyor sanki. TM'de ben hep böyle hissediyorum sonlara doğru. Adam öyle bir yaziyor ki, ölen ölüyor kalan kaliyor olan oluyor falan artik ending good mu bitmiş bad mi bitmiş önemi kalmiyor.

Fakat ilk route'larda daha olayin laylaylom kisminda olduğumuz için, endingin mümkün olduğunca romantik ve tatmin edici olmasina bakiyoruz :P Gerçekten ya tek ending yapsin da kurtulsun şu adam sonlara doğru.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu yorumları okudum öyleyse gaza geldim! mount and blade atıyordum arada ondan yavaş gittim ah beni hep bu sawdialı şovalyeler bitirdi onda duruldum biraz 2 güne bitirir uzun bir şey yazarım melty blood oyununa başlamadan önce :P çözemediğim 2 yer de var onları da soracam

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yanlız arcueid bir yerde o çizgileri kesmen gerekiyor bu senin en büyük zayıflığın diyor dedim adam nabsın artık gözüyle gördüğü anda tek mi atsın nabsın ah arcueid sana da yaranılmıyor! adam gaza gelip çevresindeki dünyanın mükemmelliğini öldürdü ama nabsın işte kesmesi gerekiyor :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aha da akiha da bitti yanlız akihanın 2 tane normal endingi var birisi end list içerisinde yer almıyor ama aradaki farkı anlayabilen oldu mu ben ilk gördüğümden sonra 2. varyasyon yapa yapa aradım meğerse benim yanlış zannettiğim 1-2 kelime farklı bir endingmiş :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu arada akihanın normal endingini zorlama bulmadım hikayenin sonuna 2 farklı yönden bakılmış bir ciel good ending kadar kötü değildi :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte biri sözde normal ama anormal bir ending, diğeri de romantik biten ending. Normal dediğimde işte Akiha'yi öyle olduğu gibi birakiyorlar mal mal yaşiyor :D Bilemem tabi zevk meselesi :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

zaten normal ending nasıl bir terimdir çok coşmadan seçim yaptınız biz de normal bitirdik hadi bakalım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

zevk meselesi hahahah ben diğer açıdan da baktılar dedim yau niye böyle oldum ben :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gün geçmiyor ki ben bu typemoon oyunlarındaki güç dengesine atarlanmayayım. tsukihime oyunu hikaye olarak gerçekten sağlam okurken zevk aldım. hikaye bad endinglere bile açıklık getirecek şekilde açılıyor. endinglerde ciel good ending dışında gereksizlik görmedim keşke akihanın normal endingi, normal olmasa da güzel bi çelişki içeriyordu ama keşke akihayı öldürme seçiminin arkasına da bir ending koyulsaydı. bir de shikinin katil modda olduğu bir son istiyordum ama gelmeyeceği belliydi chaos reyizin dediği gibi çalarsan öldürürsen tecavüz edersen bad ending :P keşke her routede de yardım almak zorunda kalmasaydık, yardım alma şak bad end tamam 1-2 olur da hep olunca olmadı. bence oyun arkaplan sesleri özellikli değildi tamam başka şeyler koysak da olurdu ama bana tamamen sessiz olmasından daha iyi geldi. karakterlere ve güçlerine diyecek bişeyim yok ama güç dengeleri biraz kafamı karıştırdı arcueid chaosu tüm gücümle biraz zorlanarak yenerdim diyor bizim shiki nasıl yeniyor bu nasıl bir hafife almadır(adamı da oyun boyunca hafife alıyorlar zaten). satsuki çöldeki bedevi olsa da karakteri sevmedim ulayn! aku burada mı marble açıyo yau emin misin başka oyun olmasın burada yeni vampir olmuş kıvranıp duruyor. tabi en sevdiğim karakter vermilion moddaki akiha oldu duruşu yeter akiha reyiz.SHIKInın karakter değişimi de bence yerindeydi aynı tiple nereye kadar bir de hisui route ardından kohaku route çok güzel kurgulanmış. nasu galiba vurgulamak için aynı şeyleri 5 6 kere yazmayı seviyor da tek tıkla çıksaydı onlar tıklama manyağı oldum bazı yerlerde da tabi sevdiğimizden atarlanıyoruz. tabi sorular çok mesela far side of moonda arcueid niye ortalarda yok, shikinin ilk başta arcueidi öldürmesinin sebebi roa mı nanaya kanı mı? bu nanaya kanı ciele neden kaynamadı? daha çok var da aklıma gelmiyor geldikçe soracam şimdi aklıma gelmeyenleri de onunla beraber yazarım :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ANAM NE VİRGÜL VAR NE NOKTA TEK NEFESTE OKUYAMADİM BİLE. Abi ne yapiyorsun sen ya. :D Anladikça editleyeceğim yorumu.

Edit: Çok bir şey anlamadim ya da anladim da neye nasil cevap versem bilemedim. Tek diyeceğim "nasu galiba vurgulamak için aynı şeyleri 5 6 kere yazmayı seviyor" kismina katildiğim oldu. İncelememde ben de yazmiştim bunu, hep ayni şeyleri tekrar tekrar okuduk bazen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dur ben bi operasyon deneyeyim ona yok olmuyor oyun sonunda gaza gelip yazınca bir şey olmuş o :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O senin "Shiki'nin katil modunda olduğunu görmek istiyorum" dediğin şey sanirim şu oluyor. Melty Blood mangasinda böyle bir sayfa var:

[bimgx=400]http://puu.sh/b35Bb/e57130ddab.jpg[/bimgx]

Ayrintisi da burada yaziyor: http://typemoon.wikia.com/wiki/Shiki_Tohno (Sayfada Satsujinki diye aratirsan bulursun)

Ki zaten senin şu wikiyi güzelce yutman lazim yavaştan, Melty Blood'a dalmadan önce yiyip bitirsen iyi olur :P

Güç dengesi ve marble konularini da Aku'ya birakiyorum, o daha keyifli anlatir sana :D

Edit: TSUKİHİME RE-MAKE'TE ARCUEİD'İN ŞU GÜZELİM UZUN ETEÐİNE KİYMALARİNA HALEN YANİYORUM OF

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kagetsu tohya oynadıktan sonra yamulayım bari satsuki bile marble açıyorsa artık(keh keh keh aku :P) melty blood oyun şeklinde galiba. hikayede aklımda kalan yerler de yazıyodur wikide

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ahan da melty blood spoiler yedik ya da yemedik aman böyle bir olay varsa ben o oyuna saldırırım (mini etek mi koymuşlar yoksa arcueide layn ecchi diye yapmasınlar aman yok de öyle bişey)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Melty Blood oyun şeklinde evet, henüz ben de girmedim ama her şeyini biliyorum maşallah. :D Satsuki falan hep oralarda yani.

Bir de çift mesaj olmasin, mesaji editleyerek yaz da pain bizi kesmesin :011:

Arcueid'in etek meselesi de, epey önce Tsukihime remake projesi için (10 sene oldu artik herhalde :P) karakter çizimleri ile ilgili sayfalar yayinladilar. Burada da Arcueid şu şekilde ;_;

[bimgx=400]http://puu.sh/b36F0/40d7234604.jpg[/bimgx]

Hadi saçlara bir nebze tahammül edebilirim de o etek :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

isyean! aslında yüzüyle saçları fena değilmiş yau ama etek olmamış o ne arkadaş bu arada ben de typemoon dünyasından uzaklaşıp katawa shoujo'ya doğru yelken açayım. akuyu da yakalarım araziden çıkınca geçen satsukiye laf ettim atarlandıydı hahah :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Muhtemelen yine atarlanir, ben de Satsuki'ciyim ama atarlanma kismini Aku'ya birakiyorum :P

Katawa Shoujo'yu ben beğenmedim ya :/ Katawa'yi okuyacağina Little Busters oku :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hahahahah bizim karakter kuytu sokakta cesetlere arkasını döndüğünde vampir olduğunu anlıyosun satsukinin tabi önceden de bildiğin olaylardan dolayı içine bir hüzün çöküyor yanlız o kanlı ellerini gösterip şaşı bir şekilde baktığı csyi görünce 5 dakika güldüm yau (aku beni öldürecek)

katawaya arkadaş baya atarlanmıştı neymiş diye bir bakıyorum bir ara bu win8 içib japonca dil olayını arayıp japoncaya almak gereken oyunlara geçecem :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen bi vndb açsana ya, bilelim neyi bitirdin neyi bitirmedin. http://vndb.org/ Belki vardir çoktan ama yoksa bile şimdiden açman faydali olur, alişkanlik edin :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

haa bu şey değil mi anladım yanlız ben bol puanlarım en az 7 veririm çok atarlanmadıysam puanlara takılmayın :S o kadar da bişey oynamadım aslında

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Don't bore me, okay?"

Aslında hep aklımda olan bir projeydi, yani çok konuşuldu, çok övüldü ancak kendim görmeden notunu veremezdim, oyunun çamur gibi olan o orijinal çizimleriyle de oynamam imkansızdı, bu PS3 çizimleri ile muhteşem ve oynanabilir oldu. Episode 1'i bitirdim kısa zamanda, hiç ara vermeden devam etmeyi düşünüyorum.

Eh, oyundaki Bernkastel'in sözünün aynısını ben de oyuna aktarıyorum, "Don't bore me, okay?" Aksi takdirde kimin yakasına yapışacağımı da çok iyi biliyorum ya!!! :D

[bIMGX=500]

http://imgur.com/H8d4SxE.jpg[/bIMGX]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

umineko no naku koro ni değil mi bu şu katawa shoujo bitsin de yok daha dra+koi var neyse not edeyim bir ara oynarım :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?