Jump to content
  • Kayıt Ol

Haikyuu!! - Tartışma

gundamaster

Önerilen İletiler

Bakayalo

@bahasuke

çok özür dilerim, gundamaster'ı dürtmeye çalışırken seni çalışmandan alıkoymuşum. neyse ki sınavdan geçmişsin, hakikaten üzülürdüm yoksa. geçmiş olsun.

Haikyuu'ya gelince, güzel gidiyor ama bu hızda gitmeye devam ederse bayacak. Yani en azından beni bayacak. Spor animelerini, bir maçın 3 hafta (tamam, teknik olarak sadece 1 saat ama biz o 1 saat için 3 hafta bekliyoruz) sürmesi sebebinden pek sevmediğim halde bunda konu voleybol olduğundan zevkle takip ediyorum, ama aynı formülden giderse voleybol da olsa sıkar beni. İlk iki bölümdeki gerçekçilikten de ufak ufak tavizler gelmeye başladı. Misal,

insandan vazgeçtim, son hızla koşarken zıplayıp, havada 90 derece dönüp bir de falso alabilen sayborg mümkün mü Allah aşkına? File dibinden sahanın soluna doğru son sürat koşan adam sağ eliyle nasıl smaç vuruyor? Hadi vurdu, nasıl tribüne veya fileye değil de karşı sahanın köşesine düşürüyor? Evrimciler bunu da açıklasın! :P

Kötüye gittiğini söylemek için erken, ama an itibariyle iyiye de gitmiyor. Daha az klişe, daha çok voleybol istiyorum ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 67
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

10

• gundamaster

7

• suke

7

• bLueeekun

5

@bakayalo; sıkıntı yok ya, benimkisi sadece bahane olsun diye işte. Yoksa yeterince çalışmıştım zaten. Bir de gundamaster'la aynı ortamda bulunduğumuzda biri nickle değil de isimle seslenince ikimiz birden sese yöneliyoruz, misal, şu son Kontakt etkinliği. :D

Bölüm 7

Ayrıca konuya dönersek, cyborgları küçümsemeyelim lütfen. :qegenmis: O bahsettiğin sıçrayıp smaç vurma olayına dikkat etmemiştim, işin kötüsü, ben yine sildim son bölümü izleyip. wew445 Açıp bakamıyorum ama sahneyi hatırlamaya çalışayım, sağdan sola doğru depar atıyor, burada bence sıçrama kısmında önemli olan hangi bacağıyla sıçradığı. Sağ bacağıyla sıçrarsa, cyborg, sol ile sıçrarsa insan, bkz. pivot leg muhabbeti, yine bkz. Aoki Densetsu Shoot!, sol ile sıçradığını farz edelim, hatırlamıyorum çünkü, sağa doğru dönmesi gerek, bu esnada sağ eliyle vurursa cyborg, sol eliyle vurursa insan, hmmm deyip birkaç saniye düşündüğümde Hinata'nın skor yaptıktan sonra kızarmış olan sağ eline baktığını hatırladım. bakayalo da bahsetmiş zaten. Son karar: Hinata bir cyborg. :P

Son bölümde benim favorim olacak kişi geldi, inşallah kıl bir kişiliğe sahip değildir. Kısa boylu olduğu için de kompleksi olmasın mümkünse. Her kısa boylu karakterin, özellikle sana diyorum Edward Elric-kun 2345esw, bu tarz sahnelerini izlemekten hiç keyif almıyorum.

Affedin, çok fazla smiley kullandım. :qhipnoz: Bakın mesajı tamamladım, ama halen kullanmaya devam ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7

Bölüm güzeldi. Son noktayı hinata'nın koyması da iyi oldu. Yeni gelecek karakteri merak ediyorum ama kısa boylu olmasını beklemiyordum.

@bakayalo

Spor animelerinde hep gerçeklikten ödün vermeler oluyor, dediğin gibi. Antreman noktasında olsun, oyun sırasında olsun veya başka konuda kesin yapıyorlar. Ama ben böyle durumları seviyorum açıkcası. Ancak Inazuma veya Tsubasa noktasında olmamak koşuluyla ve onlar seviyesinde olmasa da abartılmadığı sürece.

Tabii şöyle tüm noktalarıyla gerçekçi bir animede yapılabilir ve güzel olabilir. Ama var olan spor animelerini ben severim.

Bahsettiğin diğer noktada yani bir maçın 3 bölüm sürmesi meselesinde sana katılıyorum. Sinir bozucu olabiliyor. Ha bazen, bazı önemli maçlar olur ona bir şey demem de her zaman böyle yapılınca rahatsız edici olabiliyor.(genel spor animelerine hitaben :D)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En son 6. bölümü izledim.

Anime çok güzel gidiyor. Ve 6. bölümde resmen yarıldım. Animenin komedi yanıda çok sağlam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Demek libero buymuş, hoş gelmiş bakalim daha da kisa ama libero sonuçta.

Bizim Araragi sesli eleman konuşurken gözüken esneyen sarişin kim diye düşünüyordum da bakkaldaki çocukmuş. Ki zaten anladik ki bizim beklenen koç da o olacak. Kabul eder herhalde.

Ayrica bizim çocuklarin karşidaki setter'la muhabbeti esnasinda Hinata'nin birine tutunarak laf atmasina aşiri güldüm :011:

Ayrica farkettim ki Haikyuu'yu Ping Pong'dan sonra izlemem lazimmiş, PP'den sonra Haikyuu acayip bayik ve boş geliyor bazi sahneleri haricinde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Bölüm 15

Yeni açılış ve kapanışı sevdim. Baya iyi olmuş. Maçlarla birlikte başlaması da, cabası...

Bölümün son on dakikası harikaydı. Özellikle, Hinata-chin'in Karasuno Uçuyor dedirtircesine, smaca çıkması muhteşemdi.

tumblr_n8nll1ealq1rz816yo1_1280.gif

Bölüm bittiğindeyse tepkim...

dca71813c8.jpg

Şimdiye kadar ki en heyecanlı bölümlerden biriydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uvah...

15. bölüm

Bu bölüm çok güzeldi. İzlerken bitmemesini istedim. Aslında gelecek bölümü daha çok merak ediyorum ama neyse tabi...

Azumane'nin görünüşüyle zıt olan kişiliği hakkında bu bölümde daha fazla yer olmasını seyretmekten keyif aldım. Açıkçası dedikodu ve gerçeklerin birbiriyle çelişkisi komikti ama nasıl bu kadar zekice(?) anlamlar çıkartmışlar anlam veremedim doğrusu :P -alayediyorum-

Yalnız, Hinata'nın şu en kötü anını düşünürken aklına bir sürü şeyin gelmesi çok sevimliydi. Açıkçası birden boş bulundum seyrederken... Hinata'nın aklına Kageyama'nın kafasına topu attıktan sonra karşılaştığı korkunç Kageyama'nın gelmesi bana kahkaha attırdı. Çok komikti gerçekten. En eğlendiğim bölümlerden birisi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 16

Bir sonraki bölüme hazırlık oldu. Bir sonraki bölümde, geçen sefer elenmelerine sebep olan takımla karşılaşacaklar.

-Dateko!

Güçlü bir takımo oldukları belirtilip duruyor, ve bizimkileri eledilerse, boş değillerdir ama tezahüratları berbattı... Benim gözümde baştan kaybettiler.

" Go! Go! Let's go! Let's go, Dateko! " ._./

KARASUNOOOOOOOOO.....FIGHT!

tumblr_n917ksd5Pb1tuph7wo1_500.png

Libero muhteşem, söylemeden edemeyeceğim. Bu bölümde de etkisini baya gördük.

Mesela;

tumblr_n916onFbSY1qm316mo1_500.gif

tumblr_n916onFbSY1qm316mo2_500.gif

tumblr_n916onFbSY1qm316mo3_500.gif

ROLLING THUNDER

tumblr_n90zboii7A1rjpf2ko7_r1_500.gif

tumblr_n90zboii7A1rjpf2ko4_r1_500.gif

tumblr_n90zboii7A1rjpf2ko5_500.gif

Bu sahne de harikaydı... *-*

tumblr_n913ta24sM1rdjnzso1_500.gif

tumblr_n913ta24sM1rdjnzso2_500.gif

Kısaca, bir sonraki beklemelerdeyiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

19. bölüme gelmiş bulunuyorum ve netice olarak fazlasıyla severek izliyorum. İlk OP ve ED bilindik spor animeleri tarzındaydı ama 2. OP ve ED muhteşem. Özellikle OP şarkısı olan "Sukima Switch - Ah Yeah" baya aşık oldum şarkıya. Son olarak Shimizu-san :qask:

16. bölümdü yanlış hatırlamıyorsam yenilen takımların olduğu bölümde duygulandım. O duyguyu defalarca yaşamış biri olarak baya etkiledi beni.

O muhteşem 2. OP.

https://www.youtube.com/watch?v=wKFYV3os9z0

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

24. bölüm

Chikushooo! beklemiyordum yenileceklerini. Son ana kadar emindim galip geleceklerinden. O andan itibaren ağlamamak için dişimi sıkarak izledim devamını ama bundan sonra nasıl 2. sezon gelir merak ediyorum. Çünkü bu 3. senelerin son turnuvasıydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

16. bölümde spor genelinde getirilen samimi söylemler neticesinde seriyi kabulün bir ötesine geçtim, şu an kucaklama hissi ile doluyum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umarım 2. sezon geç kalmaz. Bu sezon Yowamushi Pedal bizi bekliyor ama kış sezonuna gelsin Haikyuu. Kuroko no Basuke gelmese bile olur :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eski ve paslanmış bir voleybolcu olarak tadı damağımda kalan anime.. O kadar ki mangasını okuyamıyorum.. İnşallah 2. sezonu bir an önce gelir..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesi mangasının 70. chapterına kadar işlenmiş. Geride işlenmemiş 50 chapter falan var. Biraz daha beklememiz gerekecek ama insan dayanamıyor işte. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 10 ay sonra...

2. sezonda Seiyuu kadrosuna Ryohei Kimura ve Ryota Ohsaka katılıyor. Kendilerini Valvrave The Liberator'dan L-Elf ve Tokushima Haruto olarak hatırlayabilirsiniz. Ayrıca Sumire Morohashi (Tokyo Ghoul'dan Hinami) Karasuno takımının yönetiminden Hitoka Yachi'yi seslendirecek.

Yeni sezonda gelenek bozulmamış ve açılış şarkısı için yeniden SPYAIR tercih edilmiş.

Net gün belli olmasa da yeni sezonun Ekim'de yayına gireceğini not olarak düşelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Sanırım 2. sezon başlığı açılmamış, buraya yazayım ben de. :D

20. bölüm

Maç müthiş başladı gerçekten. Bizimkilerin yeni tekniklerini kullanmaları, ostler, çizimler hepsi çok iyiydi. Özellikle de Oikawa'nın servisi ve şu sarışın çocuğun smacı çok iyiydi. Yalnız smacı vurmadan önce arkadaşını itmesi hiç hoşuma gitmedi, en sevmediğim sporcu tipi. thumbdown.gif

Maç biraz hızlı gidiyor gibi ama. Bu bölümde ilk setin sonuna geldik sayılır ama uzama ihtimali de epey yüksek. Ayrıca Kageyama ve Oikawa'nın kapışmasına da tanık olamadık. Bölüm başında tüm oyunculara yer verilirken sayı atlamaları olunca onlar da geri plana düştü.

Son iki bölümdür antrenman kısımlarındaki seviyesine geri çıktı seri. Bitime az kalmışken bu tempoyu bozmadan devam eder umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?