Jump to content
  • Kayıt Ol

Etkinlik:Anime Öneri Başlığı

loykad

Önerilen İletiler

Ya da yarın akşam 7'de Kadıköy Moda Sahnesi'nde Rüzgar Yükseliyor'u izleyelim. Ben tekrar izlerim zevkle. Muhteşemdi çünkü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 47
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

13

• gundamaster

5

• suke

5

• Squaw

4

Daha çok öneri bekliyoruz lütfen :D

Hatta mümkünse boştaki çevirmen arkadaşlardan ufak bir ricada bulunuyoruz film çevirileri için :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Anime: Tokyo Godfathers

Altyazı: Mevcut.

Anime: Memories

Anime: Urban Legend Story hikiko

Altyazı: Mevcut değil.

Anime: Oseam

Şimdilik yeter :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime: Sword of the Stranger

Altyazı: Mevcut

Anime: Shin Angyo Onshi

Anime: Summer Wars

Anime: Hotarubi no Mori e

Benden de şimdilik bu kadar. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime: A Wind Named Amnesia

Anime: Millennium Actress

Anime: Soriton no Akuma

Anime: Short Peace

Altyazı: Mevcut değil (Sanırım)

Anime: Silent Service

Altyazı: Mevcut değil (Sanırım)

Bunlar da benden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Altyazıları divxplanetten kontrol ettim, hepsinin var.

İzlemiş olup seve seve tekrar izleyebileceklerim;

Dead Leaves: Adventure, Comedy, Sci-Fi, Shounen, Psychological

Final Fantasy: The Spirits Within: Sci-Fi, Drama, Fantasy

Steamboy: Action, Adventure, Drama, Historical, Sci-Fi, Military (Steampunk)

Henüz izlememiş olduklarım;

Mind Game: Adventure, Comedy, Dementia, Romance, Psychological

Memories: Drama, Horror, Sci-Fi, Psychological

Mononoke Hime: Action, Adventure, Fantasy

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hepsinin altyazısı var mı bilmiyorum ama tek bir çalışmaya ait olan şu yapımları öneri listeme eklemeye geldim. Hepsi aynı elden çıkma olsa da ben sadece elektiriğin icadının bir insan hayatına olan etkisini işleyen Ojiisan no Lamp isimli yapımı sevdim. Gerçek hayatın yansımasını anlatan en güzel yapımlardan biriydi, diğerleri işleniş olarak bana hitap etmediği için pek beğenmemiştim.

2010 Young Animator Training Project:

-Ojiisan no Lamp (altyazı mevcut)

-Kizuna Ichigeki

-Tansu Warashi

-Bannou Yasai Ninninman

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle bir önerim var, geçen haftalarda takip ettiğimiz yol şöyleydi, bir hafta boyunca anime seçmeye ayırıp, sonraki hafta en çok oy toplayan animeyi izledik, tabi bir sonraki hafta yine anime seçerek geçti. Yani böyle bir hafta seçim, bir hafta izleme yapmak yerine, aynı hafta içerisinde, misal bu hafta A Wind Named Amnesia izlerken, bir sonraki hafta için şimdiden yeni seriyi seçmeye başlamak daha keyifli olur düşüncesindeyim.

Top sende artık UnderminE. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

suke'ye katılıyorum.Böyle yaparak her hafta etkinlik şansı olabilir.2 hafta bence çok uzun bir süre.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle bir önerim var, geçen haftalarda takip ettiğimiz yol şöyleydi, bir hafta boyunca anime seçmeye ayırıp, sonraki hafta en çok oy toplayan animeyi izledik, tabi bir sonraki hafta yine anime seçerek geçti. Yani böyle bir hafta seçim, bir hafta izleme yapmak yerine, aynı hafta içerisinde, misal bu hafta A Wind Named Amnesia izlerken, bir sonraki hafta için şimdiden yeni seriyi seçmeye başlamak daha keyifli olur düşüncesindeyim.

Top sende artık UnderminE. :)

İlk yaptiğimiz sistem de buna benzer şekildeydi (haftanin sonlarina doğru seçiyorduk) sonra diğer öneriler de süreyi biraz geniş bir çerçeveye yayalim izleyicilere zaman verelim şeklindeydi. Şimdi de fazla mi zaman verdik :P

Bugün buraya düşüncelerinizi alayim, görüşlere göre yarin anketi açarim haftasonuna kadar yürürlükte kalir daha ilk gündeyiz zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Filmin izleneceği haftayla beraber yeni film için anket açılması bence de daha uygun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Her hafta bir film iyi gibi dursa bile pratikte uygulanabilirliği zayıf. Bir hafta anket, bir hafta seyir şeklinde iki haftalık periyot haline genişletmeyi bir düşünün. Hem organizatörler hem katılmak isteyenler için kolaylık olur. Sıklık düzeyi cazibesini de azaltacaktır. -Belki ayda bir bile olabilir-

UnderminE'ye etkinlik için bulunduğum tavsiye yukarıdaki şekildeydi.

Şu anki düşüncelerim ise gelen talepleri görünce değişti. Madem her hafta izleyip yorum yaparak etkinliğe katılmak isteyen bu kadar arkadaşımız var, Undermine'de ben her hafta bunu götürürüm diyor, bu fırsat değerlendirilmeli.

Ben bu sıklıkta katılma imkanı bulamam. Daha çok tek parçalık yapımları tercih etmemin etkisiyle zaten çoğunu izlemiş bulunmaktayım etkinlik adaylarının. İzlenmeyi bekleyen yapımların yerine unutmadığım yapımları tekrar izlemek ise keyifsiz olacak. Artık izlemediğim yapımlar olunca katılmaya çalışırım. Bunu da uzunca yazdım ki sonra böylesi güzel bir uğraşa destek vermiyorum, yalnız bırakıyorum diye gönül koymasın dostlar. flowers1.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Peki bakalim bu sefer de böyle yapalim fakat daha çok bilinmedik filmler rica edicem sizlerden madem ki her hafta film koyacağiz beni zorda birakmayin :D

Yaz sezonu da hafiften yaklaşiyor zaten, sezondan beğendiğimiz bir animeye de başlayabiliriz hep beraber.

Ayrica ilk mesaja önerilen filmleri liste halinde ekledim, alfabetik dizince farkettim ki bi baştan bi sondan bir de ortadan izlemişiz :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UnderminE'ye etkinlik için bulunduğum tavsiye yukarıdaki şekildeydi.

Şu anki düşüncelerim ise gelen talepleri görünce değişti. Madem her hafta izleyip yorum yaparak etkinliğe katılmak isteyen bu kadar arkadaşımız var, Undermine'de ben her hafta bunu götürürüm diyor, bu fırsat değerlendirilmeli.

Ben bu sıklıkta katılma imkanı bulamam. Daha çok tek parçalık yapımları tercih etmemin etkisiyle zaten çoğunu izlemiş bulunmaktayım etkinlik adaylarının. İzlenmeyi bekleyen yapımların yerine unutmadığım yapımları tekrar izlemek ise keyifsiz olacak. Artık izlemediğim yapımlar olunca katılmaya çalışırım. Bunu da uzunca yazdım ki sonra böylesi güzel bir uğraşa destek vermiyorum, yalnız bırakıyorum diye gönül koymasın dostlar. flowers1.gif

Her hafta bir etkinlik yapmak çok değil aslında. Sıklık düzeyinin cazibesini azaltacağına katılıyorum. Fakat, herhangi bir filmi indirmek taş çatlasa 2-3 saat, izlemesi de 1-2 saat arası. Hani herkesin iş, okul vb. durumları var, o yüzden bazı arkadaşlarımız sadece akşam 1-2 saat müsait olup bunu etkinlik için kullanmak istemeyebilirler, yada o an film modunda olmayabilirler. Bu çok normal birşey. Benzer şekilde birçoğumuz anime filmleri olarak farklı farklı şeyler izledik, izliyoruz, izleyeceğiz. Daha önce izlediğimiz bir film çıkabilir, tabi bu etkinliğin şu anki haliyle daha kötü bir durum da olabilir, şöyle ki izlemiş olduğun yada olduğum 2-3 filmin ardarda seçilmesi ile toplamda en az 6 hafta etkinliğe katılmak yada katılamamak keyif vermeyecektir.

Bu aralar final ve büt dönemi, hemen ardından da yaz tatiline giriş yapılacak, yazın forum şimdikinden daha ıssız olacağı için etkinlik hepten güme gidecek gibime geliyor. Hani niyetim kimseyi zorlamak değil ama en azından etkinlik adına boş bir hafta geçirmektense, izlediğimiz filmi ilk haftası dolduğu gibi kilitlemesek, izlemeye niyeti olup işi çıkanlar da izleyebilir, ve film üzerinde ufak tefek tartışmalar devam edebilir.

Tabi bu benim görüşüm, forum üyeleriyle ortak birşeyler yapmak güzel, yoksa bilmem kaç cigobaytlık haricilerimdeki film veya tv serilerini kendim uygun zamanda izleyip, muhabbet edemeden hafızamdan silinmesini bekleyebilirim. Tabi durumu iyice dramatize etmeyeyim, sadece eskiden forumlarda günde yüzlerce mesaj atılan, muhabbete muhabbet denemeyen o günleri özlüyorum. :P

Benim açımdan darılmaca yok meyday, sen de kendince haklısın sonuçta. Senin önerinden haberim yoktu. Ama herkesin kendine göre bir plan-programı var. Bazen insan kafasını kaşıyacak zaman bulamıyor. Ama şu sayılı günlerimizin olan hayatta, yok ben uslanmayacağım, dramanın suyunu çıkarmadan susuyorum. :D

Benimkisi sadece bir öneri sadece, olur yada olmaz, topu size atıyorum, artık UnderminE bunu da gole çeviremezsen, haftaya yedeksin. :P Ahanda ben daha uzun yazdım deyip kaçıyorum. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz daha yük bindireyim :011:

Şimdi under, sen önerileri ilk mesaja bir spoiler içinde yazsan da biz bir öneride bulunacağımız zaman önce o spoilera baksak ki tekrara düşmesek, nasıl olur? :D

1- Cello Hiki no Gauche ( DP )

2- Metropolis ( DP )

3- Sennen Joyuu ( DP )

4- Roujin Z ( DP )

5- Jin-Roh ( DP )

Ekleme;

6- Eve no Jikan ( AMT )

Gece gece aklıma geldi, eklemesem olmazdı. Çıkarsa hep beraber bir daha izleriz :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz daha yük bindireyim :011:

Şimdi under, sen önerileri ilk mesaja bir spoiler içinde yazsan da biz bir öneride bulunacağımız zaman önce o spoilera baksak ki tekrara düşmesek, nasıl olur? :D

İlk mesajin sonuna bir bak istersen :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

31 film içinden sadece 2 filmi oylamaya açıp Ninja Scroll'ı bay geçmek... Bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

31 film içinden sadece 2 filmi oylamaya açıp Ninja Scroll'ı bay geçmek... Bilmiyorum.

Dikkat edersen 30 filmin yarısından fazlası defalarca izlediğimiz klasikler. Klasikleri mümkün olduğunca sonlara atmaya çalışıyorum. Ninja'yi seçtiğimde daha listemiz yoktu ve sayfalara şöyle baktığımda ismini en az duyduğum film Ninja Scroll idi. Hep aynı kişinin önerdiği filmleri seçmek yerine zaman zaman farklı kullanıcıların önerdiği filmleri de seçmeye çalışıyorum. Misal senin önerdiğin 2 filmi de izledik, değil mi?

2 film seçmemin sebebi ise oyların çok fazla bölünmesi, 2. film haftaya kalıyor ama 3. film direk eleniyor gibi bir şey oluyordu. Tüm filmleri defalarca ankete koymanın sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Haftaya klasiklerden koyayım bakalım kimler izliyor kimler "ben bu filmi izlemiştim o yüzden sadece yorum yapacağım" kafasına giriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bazı insanlar çocuk gibi hep benim istediğim olsun istiyorlar. Artık biraz büyüyün! Nedir bu egoistlik anlamadım gitti.

Şurada forum için beraberce bir şey yapmaya çalışıyoruz onun da tadını kaçırıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

listeye sakasama patemayı da ekleyelim yeni çıkmış taze taze

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eklendi.

Belirteyim etkinliğe 2-3 hafta ara verebiliriz malum herkesin sinav dönemi, pek film izleyecek zaman bulamiyor arkadaşlar.

2-3 hafta sonunda yaz sezonundan bir anime izleyebilme olasiliğimiz var, haftalik olacak şekilde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Film hakkında yorum yazarak mı öneriyoruz emin olamadım lakin...

Colorful

Tezuka Osamu no Buddha

Flanders no Inu

Mimi wo Sumaseba

Saint Onii-san (Altyazı var mı yok mu emin olamadım...)

Şimdilik aklıma gelenler ve herhangi bir seriye ait olmayacak diye biraz düşünmek zorunda kaldım. Seriye ait olabilseydi eğer seriden bağımsız yada özet niteliklerine sahip daha fazla film çıkartabiliriz. Tabi o zaman ne kadar etkili olur tartışılır. Ayrıca, altyazı şartı olduğundan liste iyice daraldı. Yine de aklıma geldikçe yazarım olmadı bir ara araştırma yaparım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?