Jump to content
  • Kayıt Ol

World Trigger (05.10.2014)

painscream

Önerilen İletiler

66705l.jpg

Konu:Mikado şehrinde bir gün bir boyut açılır ve bu boyuttan Neighbor adı verilen istilacılar akın eder. İnsanlar tam her şeyin bittiğini düşünürken gizemli bir grup ortaya çıkar ve Neighbor' larla savaşacaklarını, bu işi onlara bırakmalarını söyler.

1. Bölüm Yorumu:

İlk bölüme göre fena değildi bence. Neighbor lar garip yaratıklar, ilk gördüğümüz Neighbor ağzında fener gibi bir şey olan bir yaratıktı açıkçası. Tasarım olarak pek hoşuma gitmedi. Ama başka türler de vardır elbet diye pek de takılmak istemedim. Sonuçta hepsi bu seviyede olacak değildir.

Nereden geliyorlar, ne için geliyorlar diye merak uyandırdı seri. Pek bir beklenti içine girmeden devam etmeyi düşünüyorum. Kendini izlettirdi ve izlerken de sıkmadı beni. Bakalım nasıl ilerleyecek?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 28
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• cakiphan

14

• bLueeekun

3

• painscream

2

• CloudT

2

İlk bölüme göre baya merak uyandırıcı bir başlangıç yaptı ama eğer buna benzer yapımlardan ve konulardan kendini ayırabilirse değişik bir yapım izleyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüm fena değil gibiydi de dönüşüm olayını sevmedim ben. Dönüşümden kastettiğim o gözlüklünün bile bu dönüşümü kullanabilecek durumda olması. Bu dönüşümlerin en azından belli bir fizik yeterliliğine ihtiyaç duymasını isterdim. Mesela beyaz saçlı çocuk onu kullanmadan bile normal insanların arasında gücüyle ön planda olabiliyor. En azından bu gücün kullanılmasının ön koşulu böyle bir şey olabilirdi. Neyse zaten gözlüklününki bayağı ezikti. :P Pek beklentiye girmeden izlenirse eğlencelik bir seri olacak gibi duruyor.

Yalnız o yaratıklar ne öyle ya. Umarım seviyeleri felan vardır bunların da bizim gördüğümüz en düşüğü çıkar. Çok şekilsiz bir şey :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gözlüklü çocuk ezik değilde güçsüz. İlk başta normal bir öğrenciyken Sınır tarafından o canavarlara karşı kurtarılıyor. O anda çocukta Sınırda çalışmak için bir istek olmuş ve sınıra girmiştir diye düşünüyorum. Hala gelişme aşamasında olan bir çocuk ve daha çok onun gelişimini izleyeceğiz gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben ısınamadım, ilk bölümden izlenmeyeceklerim arasına girdi diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animasyon yüzünden, durdurulanlar arasında girildiği yönünde görüşler git gide artıyor. Her ne kadar bir yandan hak versem de, takip edeceğim serilerden biri.

Açılış şarkısı çok hoş olmuş.

ワールドトリガー OP FULLi World Trigger Opening GIRI-GIRI by Sonar Pocket - YouTube

Karakterlerden Kuga Yuuma, Near 'a benzemiyor mu? Ayrıca, Osamu Mikumo gözümüze Bay Dürüst ama güçsüz biri olarak sunuldu. Dolayısıyla, ileri de bir şekilde, güçlenip büyük işler başaracakmış gibi görünüyor...

Seri izlenilmesi gereken serilerden bir tanesi ve her hâlükârda Terra Formers'tan iyidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüm konu olarak ilgimi çekse de şu an benim için sınırda. Dönüşüm kısımları ve 3d modellenmiş neighbor pek hoşuma gitmedi. Tüm neighbor tasarımları bu şekilde 3d modellenecekse seyir zevkini düşürme ihtimali yüksek. Toei Animation işin içinde olunca animasyonlar için pek olumlu yorum yapan olmuyor ama yinede şans verilmeli. Hikayenin gidişatı iyi yönde olursa tüm bunları görmezden gelebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne yalan söyleyeyim ikinci bölümü izlerken sanki bir pokemon, digimon tarzı neslimizin küçükken izlediği animeyi izliyor gibi hissettim. Bu görüşe nasıl birden geldim bilinmez ama izlerken bu şekilde hissettim. Bu bölüm tam istediğim gibi cevaplar almayıp muhabbetler biraz yavaşlamaya girdi sanki. Yaşanılan bazı durumlarda tahmin ve teoriler bir şekilde aklımın ucundan geçiyor. Hatta bunların doğru olduğunuda düşünüyorum. Eğer bunlar doğru çıkarsa doğal olarak izlemek için keyfimde düşüyor olacak. Son zamanlarda farklı konularda beni şaşırtacak animeler görmek daha iyi olur. Osamu ve arkadaşlarının bahsettiği diğer dünya ile Kuga'nın henüz anlatmadığı diğer dünya meğerse farklıymış. Kuga'ya normal dünya hakkında söylenenler tamamiyle farklı. Sınır olarak adlandırılan kuruluş bir nedenden dolayı bu bilgileri saklıyor diye düşünüyorum. Neyse bir kaç bölüm daha şans vermek uygun olur. Birde bölüm sayısı belli olsaydı iyi olurdu yav. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

KOnusu gzül sayıla bilir amma animasyonlar filan bana fazla çocuksu geldi nedense. Ha bu arada seri 50 bölüm olacakmış (oha).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

yavaş yavaş kendi temposunda ilerliyor seri. menzilli tetikler biraz daha özellikli olsaydı iyiydi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Seri her bölüm daha da güzelleşiyor sanki.Adım adım tetiklerin özellikleri açıklanıyor. Jin ve Arashiyama ile yapılan dövüşte kopan uzvun yerine tetiğin uzantısının kullanılması hoştu. Dövüşler , anlaşmalar , sınır bölümleri arası güzel ve abzürt güç,yetenek ve amacı olan kişi ve kurumun olmaması yada henüz ortaya çıkmaması ayrı güzel. B sınıfı ajan seçimlerindeki sniper seçimleri ve Mikumo'nun dövüşü heyecanlı ve komikti. Mikumo hepimizin gözünde güçsüz fakat bi 30-40 lı bölümlere gelindiğinde bu serinin Kakashi'si olabilecek potansiyeli var.Dediğim gibi her bölüm güzelleşiyor seri sırf çizimlerden sebep bırakanlar bir şans daha verin seriye bence

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Seri 24'de biter sanıyordum bitmedi, 25 dedim, bitmedi 26 dedim yine bitmedi. Saçma sapanda olsa bi şekilde bitirselerdi keşke. Sıkılıyorum seriyi izlerken. Heyecanlı bir arc başlamasına rağmen sıktı nedense seri, Bir ara verselerdide 2. sezon olarak devam etseydi. MAL'de 50 bölüm olacak deniyor. Manga'da o kadar olay olmadı diye hatırlıyorum. Yine finali filler olarak görebiliriz.

Jin dediki en kötüsü olarak megane-kunun öldüğünü görüyorum. Neyi kötü bunun. "Canın Cehenneme Megane-kun."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aaaa aaa ! Ayıp yahu böyle denir mi hiç Megane-kunun arkasından ayıp hımmm. Bana pek sıkıcı gelmiyor ve hatta ufaktan bir HxH havası veriyor seri , öyle yaldır yuldur kimse kimseye saldırıp yenemiyor. 26 bölümdür hala herşeyin tanıtım havasında olması çoğu kimse için sıkıcı olsa da ben yeterince zevk alıyorum seriden

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seride benim sevmediğim şeyler karakterler. Karakterleri sevemedim, devamlı şu garip ifadeler sinirimi bozuyor. Karakterler de bahane aslında, seriyi tamamen sevemedim. Güçler, düşmanlar bana hitap etmiyor. Sevenine lafım yok, 21 bölüm izledim. Haftalık olduğundan buraya kadar gelebildim yine ama daha fazla devam edemedim. Bahsettiğim ifade de bu:

[bimgx=650]http://i.hizliresim.com/EYQG5z.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

27

Güzel ve zevkli bir bölüm daha geçti gitti. Bu animenin dövüşleri ve anlatımı harbiden hoşuma gidiyor jetpackli uçan gorili yendiler.Haftaya şu ihtiyar ile manyetik metal parçacıkları kullanan arkadaşın savaşları var . Bakalım nasıl halledecekler yada halledebilecekler mi ? Bunlar goril gibi tek başlarına değiller ve ufakta olsa bir takım çalışmaları olacak gibi, daha zorlu olacaktır.

Ha birde o atlama sahnesi var bitmeyen Nasus'un attığı slow gibiydi o arada gittim kendime çay doldurup geldim anca bitti :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

28

Bu bölüme ben bile sinir oldum , OP ile aynı yola girdi be. 23 dakikalık bölümün 13 dakıkası özet ve açılış mı kapanış mı olduğu belli olmayan ortanış şarkısına birde. bölüm sonu parodisine gitti. Bölüm içinde de Afrokratorlu arkadaşları birbirinden ayırdık anca . Özette bir bildiğimiz özet birde Tamako şefine yapılan bildiri şeklinde oldu. Hani her bölüm 5-6 dk yi çalıyorlardı böyle ben Peşte yadırgamıyordum ama bölüm şüresinin yarısında çoğunu tırtıklamak nedir sayın Aftokrator 4 sıra milletvekili adayı Viza bey lütfen kendinize gelin (Bu arada yeni ortanış şarkısı da yine hoş klipte de yeni 5 tane kız karakter var onları bekliyorum merakla

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçen haftaki yarım bölümden sonra çok iyi geldi . Bol kombinasyonlu aksiyon felan her vs den biraz izledik . Chika küp oldu , gelecek bölüm sadece Osamu'nun kaçışını mı görecez yoksa bize üç beş güzel numara gösterecek merak ediyorum ama her halükarda haftaya güzel bir şeyler göreceğimizden ümitliyim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hmm ne diyeceğimi bilemiyorum ama yazayım yinede bişeyler.

18 dklık bir animede: 5 dk sı maziyle; 2dk geçmiş anılarla; bir 2 dksı opening ile 2,5 dk da herkesin adını saydı. Son 1,8 sn de endingdi.

4,7 sn lik bir anime izledik.:962129:

Artık hiç kuşkum yok seri 50 bölüm olacak. İzlerken oturdum not tutup hesap ettim beya. İşsizliğin bu kadarı.:birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

toei sağolsun

ben bu bölüm Osamu'nun debelenmesini ortalık koşturup saldırılardan sıyrılmasını yine şansa bala da olsa bir rabiti haşat etmesini bekliyordum ama olmadı tabii. Enedora'yı alırlar diyordum ki o karakterine rağmen galip çıktı ordan (tetiğinin tamamen gaza dönüşüyor olmasını hiç beklemiyordum ben) Shino'da istenen direnci gösteremedi atıcı olsaydı daha iyiydi be kılıçla nokta atışları yaptı adam

bölüm sonundaki geri sayım doğru mu acaba ben saymadım da :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Güzel güzel. Geçen hafta Miwa çok pis atar yapmıştı ama tek vuruşta işinin bitmeyeceği belliydi. İyi gidiyor savaş bizimkiler hepten trion bedeninden çıktı koşturuyorlar, bölümde tek dikkatimi çeken şey Osamu trion bedeninden çıktığı sırada üzerine saplanan o çivilerden nasıl kurtuldu orayı hiç anlamadım bug mu oldu acep?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Büyük ihtimal, trion bedeniyle birlikte yok olmuştur. Çünkü, trion bedeni ve asıl bedeni birbirinden bağımsız. Zaten bu yüzden, asıl bedenleri hasar almıyor. Dolayısıyla, saplanan oklarda trion bedenine isabet ettiklerinden, trion kaybıyla birlikte, saplanan trion okları da kayboldu.

Şu an tek sorun, içeriye girmesi gibi ama içeri girdikten sonra her şey bitecek mi acaba...

Olan en iyi sonuçlardan biri, portal açan hatunun trion sıkıntısı çekmesi yoksa işleri sarpa saracaktı. Ayrıca, Osamu-san 'dan power up bekliyorum. Şu an olmasa bile eminim olacaktır. Çünkü, Chika-chan'ın gücünü kullanmasıyla birlikte gelen uyumsuzluk eminim bir tür, uyuma yol açacak ve trion konusunda farklı bir yol çizecektir. Bu açıdan bakılırsa, bu işten en kârlı çıkacak olan, Osamu-san.

Not: Jin-san var ya... Çok adi lan. Portal-chan'ın bir noktada; "...sanki biri, bizim işimize çomak sokuyormuş gibi..." demesi, ve üstüne Jin-san'ı göstermesi... Gerçekten de, bunu yapıyordu.

Not2: İhtiyar-san 'ın yenilmesi. Çok büyük olaydı bence de. Adam, deli yahu. Resmen hayran kaldım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

52

vimpir miydi o ?

Yan hikayeye geçtiklerinden midir nedir bölümün yarısı özet olarak gelmedi iki bölümdür şaşkınlardayım.

Keşke başka bi stüdyo alsaydı bu seriyi be, bi senedir içime dert oldu bu Toei

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

xeno-samayı uğurladıktan sonra hemen a seviye savaşlarına geri döndük. döndük dönmesine ama hemen savaşlara geçmeden bol keseden gelişmeler aldık ki bayağı şaşırtıcı oldu bu seriye göre. gazlı aftokratorluyu kuga eşliğinde sorguya çekip aftokrator hakkında bilgiler aldık. çikanın abisi hakkında da ipuçları elde ettik ve osamu hala güçlenmem gerekiyor diye tutturmaya devam ediyor . neyse ki haftaya yeni hocası eşliğinde bir iki numara öğrenecek gibi duruyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu rank yarışmalarını daha çok seviyorum yahu. Normal şehirde bir olay çıktığında çok da iyi gelişmiyor olaylar.

Osamu da şöyle düzgünce savaşsa güzel olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?