Jump to content
  • Kayıt Ol

Boku dake ga Inai Machi

cakiphan

Önerilen İletiler

76932l.jpg

Zamanında mangakalıkta dikiş tutturamamış yarı zamanlı işlerle geçimini sağlayan 29 yaşındaki Satoru Fujinuma arada bir zaman döngülerine sıkışmaktadır. Bu döngüler birini kurtarması alakalıdır genelde . Günlerden bir gün bir döngünün sonucu olarak kendini cinayet zanlısı olarak bulur ve kaçarken kendini teee bilmem ne zaman öncesinde bulur.

ne güzel sevinmiştim ana karakteri şöyle yaşını başını almış bi seri izleyecez diye olana bak . 18 sene nedir arkadaş.

neyse belki yaşayamadığı çocukluğunu yaşar artık. belirtmeye gerek yoktur ama o şapkalı adamla çok uğraşacak garibim hemde çocuk haliyle

Şimdilik sonda duran şarkı da asian kungfu dan narutonun teee ne zamanki kapanışından beri duymadıydım adını nostalji oldu biraz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 119
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Fingolfin

20

• cakiphan

19

• Tolip

16

• Hikari no Kishi

14

İlk bölümü izledim. 10/10 veririm bu bölüme =)

Şapkalı herif yanından geçerken nasıl sinir oldum anlatamam. Seri çocuk olarak mı devam edecek yoksa bir geçmiş bir gelecek arasında mı gidip gelecek bilmiyorum bilen varsa söylemesin. Acaba kullandığı güçle şapkalı kırmızı gözlü herifin bir alakası var mı? Ayrıca annesinin dudaklarını ne biçim çizmişler öyle :D Liseli kız hakkında yaptığı yoruma katılıyorum. :D Sanırım seri bu sezonun gizem animesi olacak her ne kadar konularında yazmıyor olsa da. Acep bu sezonun Charlotte'u denebilir mi ki bu seriye :D Neyse çok uzattım devamını izleyip göreceğiz.

Çeviriyi Ecthelion yapıyor gayette güzel yapıyor. Eğer buralarda üyeliği varsa kendisine başarılar diliyor çok çok çok koaly gelsin. Saygılar =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kış sezonunda en çok umut bağladığım yapım neyse ki hayal kırıklığına uğratmadı. Bölüm boyunca istediğim gizem, psikolojik gerilim havası yer yer kendini gösterirken sona doğru tavan yaptı. Bundan sonrasını çok merak ediyorum doğrusu.

Bu tarz yapımları son dönemlerde pek göremiyoruz, kaçırmayın derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

SpoileR

İkinci bölüm de güzeldi. Gizem artıyor, merak artıyor. İlk bölümdeki yüksek tansiyondan sonra bu bölümde yeni bir ortama alışmaya çalışıyoruz ama geçiş iyi yapıldı. Katilin ilk okuldaki sınıf öğretmeninin olabileceğinden şüpheleniyorum şu an. Bakalım neler olacak. Mangayı okumamak için zor tutuyorum kendimi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnşaallah dramla bitmez diyorum dayanamam ben dramla bitmesine.

Kız çok sevimli :D Bir geçmiş bir gelecek yapmak yerine tek bedende geçmiş ve geleceği birleştirmişler daha bir hoş olmuş. Katil normal bir insan değil bence. Kızın annesinden bahsedildi ama babadan bahsedilmedi. Bu sebeple kızı ya annesi ya da sevgilisi öldürdü. Tabii sadece varsayım Belki kız ölmemiş de olabilir gelecekteki lise öğrencisi o kıza benziyor belki onun kızıdır. Ama buradan oraya nasıl bağlanır ki konu. Neyse çok yazdım aklıma gelirse devam ederim şimdilik bu kadar.

Serinin müzikleri hoş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dramla bitecek diye çok korkuyorum =(

Üstteki yorum da yaptığım varsayıma devam ediyorum

Annesi kızın kafasını buza sokarken bana da bırak diyen elemanın gözleri kırmızıydı ilk bölüm de Satoru'nun yanından geçen adam o idiyse Katil o. Ama abi dediği eleman da biraz şüpheli belki şaşırtmak için koyulmuş bir sahnedir. Buz isteyen eleman şu an için-başka kırmızı gözlü biri çıkana kadar- 1. numaralı şüpheli.

Aslında öğretmen de biraz süpheli görünüyor. Uçaklarla uğraşan-abi dediği- elemanla konuşurken aklına polisin soruları gelmişti ya, öğretmen de fazla ikna edici konuşuyor 3. şüphelim istemesem de öğretmen-sanırım-. Sadece varsayım bölümler geldikçe kim ak kim kara belli olacak. Ha bir de paten kaydıkları eleman var eğer bu eleman ile öğretmen arasında bir bağ var ise ya da uçaklarla oynayan elemanla bir bağı var ise işler iyice karışır.

Tekrar söylüyorum animenin müzikleri gerçekten çok hoş. Özellikle ED. Şimdi aklıma geldi de

Diyelim ki eleman kızı kurtardı ve kız ölmedi sonra ne olacak ? Şak diye kendi zamanına mı dönecek yoksa 18 yılı tekrar mı yaşayacak?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümler güzel ilerliyor, hiç sıkmadan akıcı bir şekilde izletiyor kendisini.

Her yeni bölümde şüpheli birileri çıkıyor, serinin sonuna kadar paranoya sürecek sanırım. Genelde beklenmeyen biri çıkar böyle hikayelerde ama bakalım nasıl bir sürpriz yapacaklar.

Ayrıca kızın psikopat annesine çok kıl oldum, yetmezmiş gibi sevgilisi çıktı şimdi. Kızın etrafı ölüm tehlikesiyle doluyken, Satoru hangi biriyle uğraşacak o da ayrı bir konu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerçekten çok güzel ilerliyor seri. Bu gizem sayesinde bölümü baştan sona stresli bir şekilde izliyorum her an bir şey olabilir diye :006:

Kahramanımızın sarışın arkadaşından şüphelendim nedense katil midir diye :022:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

o Sarışın çocukta Rivavalci olabilir diye düşünüyorum ben normal değil yada bayağı bir yakınlığı vardı Kayo ile vardı ama anası yüzünden elinden bir şey gelmiyor da olabilir. Birde çocukluğuna ilk dönüşü de bu değil gibime geliyor. Önceki seferde de becerememişte sonradan unutmuş gibi. Ve birde daha listeyi de bayağı kabarttı anasını kurtaracak , Kayo'yu kurtaracak , kekeme çocuğu kurtaracak ooo ho.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gizem ve gerilim had safhada. Şimdilik her karakter şüpheli :022: Merakla yeni bölümleri bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha önce dediğim gibi bence şimdilik şüpheli(Katil olarak) tek kişi ilkokul öğretmeni. Sarışın arkadaşında da bir olay var ama durum başka. Kızın annesi ve yanındaki adamın gözler kırmızı ama onlardan şüphelenmiyorum henüz.

Ama acımasızlığa, eziyete, kötülüğe ve haksızlığa dayanamıyorum be, kurgu olsa bile. Küçücük çocuğa ettikleri ne haldir yahu. Çikişo... 5g4

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@cakiphan evet listeyi baya kabarttı :D

@Kudo Shin'ichi öğretmenden de şüphelenmiştim lakin Satoru'ya Kayo'nun doğum günü ve ailesinden şiddet görmesi ile ilgili bilgileri verirken ki hal ve tavırları, sınıftakilerin bunu öğrenip Kayo'yu dışlayacağını düşünmesi şüpheleri mi alıp götürdü. Tabi her an ne olur bilinmez, hala konuşmak için çok erken ama böyle tahminlerde bulunmak da en güzeli değil mi zaten :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öyle iyi, ilgili öğretmen tavırlarını önemseme. Çünkü bu durumlarda en beklenmedik kişiler çıkabilir. Ve genelde ekrana oynatırlar(numara yaptırırlar) karakterleri. Tabi kesin odur demiyorum şimdilik baş şüphelim sadece. Fiziksel yapısı, hareketleri, konuşmaları, bulunduğu eylemler onu baş şüphelim yaptı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaş durumuna bakınca öğretmenin çıkması imkansız gibi. Annesini öldüren kişi Satoru'nun yaşlarında birine benziyordu, gelecekteki 40 yaş üzeri olacak hocası olması ancak estetikle mümkün.

Bu tür serilerde katil genelde hiç gözükmeyen veya bir-birkaç karede geçip giderken gözüken ama dikkatimizi çekmeyen sıradan karakterlerden çıkar. Satoru'nun sınıfından, yan sınıfından, mahallesindeki veya şehrindeki çocuklardan biri gibi mesela.

Belki spor yaparken gösterilen çocuklar arasında veya Sınıfı geniş perspektifde gösterirken görmüş olabiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Annesi bile hala genç görünüyordu. Katilde de benzer bir durum son konusu olabilir. Hem de 18 sene çok değil. Her olasılık düşünüldü. Ama en büyük şüphelim olmasına rağmen illa o çıkar demiyorum. Böyle konularda neler gördük neler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her şey olabilir bu tür serilerde. Nadir görülen biri de çıkabilir, gözümüze sokulan ama hiç şüphe çekmeyen biri de çıkabilir. Ama yaş muhabbetinden ben de @baryshx gibi annesinin olamayacağını düşünüyorum. Anne yaşlanma konusunda istisna gibi. Canavar diyor evladı annesine :D Tabi ne olur bilinmez. Seriyi ilgi çekici kılan da bu zaten. Ama o sarışın çocuk çıkarsa hiç şaşırmam ha :D

Laf annesinden açılmışken şahsen hiç sevmiyorum annesini. Kayo kurtulsun anne ölsün gram kıpırtı olmaz bende. Herhangi bir sebebi yok gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ulannn

Bölüm 4

Belki de ilk defa bir anime izlerken böyle stres yaptım da karnıma ağrılar girdi. İlk çeyrekten sonra hep bir şeyler olacak biri bi taraftan fırlayıp gelecek diye bekledim film şeritlerini görünce n'oluyor dedim. Bölüm ilerledi dedim Kayo kurtuldu diğer iftiracı kız kaybolacak diye de düşündüm bir an ama öyle bir şey olmadı . Tam bölüm sonu mutlu mesut sınıfa girdik olan oldu.

Eeeee şimdi ne olacak kızı mı arayacaz , kabullenecek miyiz durumu hoop diye 18 sene gidip geri mi gelecez . Bölüm sonuna da fragman koymuyorlar ki canına yandıklarım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi n'oldu yaa

Kim yaptı niye yaptı. Yalnız şöyle bir şey var bence Satoru geçmişi tam hatırlamıyor. Sahneler denk geldikçe hatırlamaya başlıyor. Yanlış hatırlamıyorsam annesi bu olayla ilgili ilk bölümde bir şeyler söylemişti: " Eğer yanında olsaydım..." tarzı bir şeyler dedin demişti. Annesinin gözleri niye kırmızı oldu? Satoru'nun annesini öldürüp evden çıkan kişi erkekti. Başka biri mi acaba suçlu? Bu bölümden sonra Hinazuki'nin annesinin şüphelilik oranı arttı. Satoru'nun annesi benzer aile yapısı dedi? Hinazuki'nin babası yok sanırım ya öldü ya da bırakıp gitti. Eğer ikinci ihtimalse annesi bunların fingirdeşmesine dayanamayıp öldürmüş olabilir ama böyle olacağını sanmıyorum. Böyle olursa çok basit olur, olay daha karışık bence. Neyse yine çok uzun yazdım.

Kar yağarken çalan müzik gerçekten hoştu. Opening ve Ending zaten 10 numara. Arkadaşlar yorum yapmak paralı değil fikirlerinizi belirtin Spoiler vermeden :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. bölümü izledim şimdilik iyi gidiyor. Steins gate gibi bir döngüye girecek mi acaba diye bir merak içindeyim. Sonuçta önlenemedi. Evde bir şeyler mi oluyor nedir anlam veremedim. Annesinin gözleri kırmızıydı. Bir şey kullandığından dolayı mı öyleydi, yoksa kırmızı gösterilmesinin bir sebebi mi var bilmiyorum. Ama katilin gözleri de kırmızıydı. Aileden biri mi, aileden biriyse neden Satoru' nun annesinin peşinde? 18 yıl geçmiş üzerinden, neden öldürmek için o kadar beklemiş? Sorulacak çok soru var şimdilik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. Bölüm

Fujinuma'nın geçmişe dair net hatırlayamadığı çok şey var gibi. Katil kim ise muhtemelen Fujinuma'nın amacını biliyor. Tam da günü atlattılar diye düşünürken yapılır mı bu 234yt7

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kayo-chan :aglama2:

Bölüm gerçekten çok iyiydi. Çok iyiydi ama diken üstünde izlettiriyor kendini. "Şimdi olacak.", "Yok,yok şimdi bir şey olacak.","Kesin şimdi olacak."diye diye bölümlerden tat alamıyorum :D

Bu arada animenin ostleri gerçekten çok iyi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Buram buram stres oldum acayip gerdi seri yahu.

Yani ne yalan söyliyeyim Shinsekai yori den bu yana böyle gerildiğim bir seri hatırlamıyorum. Çok iyi bölümdü be. Hani iyi yedirmişler olayları tam çıkaramıyorsun. Hani kız ağacın yanında beklemiyordu ama yanında bekliyordu falan... Neyse bir sonraki bölümü bekleyelim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Allah'ın belası 5. Bölüm

Kalıbına z.ctıklarıııııııııım . Geçen hafta gerile gerile bir hal oldum. Bu hafta da sinir küpüne çevirdiler beni . N'oluyor lan böyle sağlı sollu önce kayo'nun anasının pis pis sırıtması , sonra pisi pisine gelen yangın ... Arada airi'nin geçirdiği yumruk olmasa telefonu fırlatacaktım duvarlara . Az huzur verin be

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?