Jump to content
  • Kayıt Ol

Boku dake ga Inai Machi

cakiphan

Önerilen İletiler

İşler kızıştı iyice, olay üstüne olay yaşıyoruz. Gerildik iyice. Bakalım ne zaman iyi şeyler olmaya başlayacak. Bu gidip gelmeleri zamanda yolculuk ile kelebek etkisi karışımı olaylara dönüyor gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 119
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Fingolfin

20

• cakiphan

19

• Tolip

16

• Hikari no Kishi

14

Hocam ne oldu öyle yaa

Müdür ... çocuğu çıktı. Airi'nin attığı yumruk fenaydı. Şerefsiz herif lolicon galiba. Şu an şüphelim onun yanındaki adam(!). Kayo'yu annesi öldürdü sanırım ya da ne yapacağız diyen herif öldürdü başka kimse yok. Airi niye öldürüldü ve telefon kimde telefonun kimde olduğunu bulursak katili bulacağız sanırım. Dediğim gibi Kayo'nun katili annesi olabilir ama o sahne şaşırtma da olabilir annesinin psikolojisi pek yerinde gibi görünmüyor. Öldüğüne sevindiğinden sırıtmış olabilir. 5. Bölüm itibarı ile şüphelim patronla konuşan herif.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gene çok güzel bir bölüm izledik

Hele o sondaki patlama harikaydı, hiç beklemiyordum.:962129:

Büyük ihtimal ölmüştür kız.

Seri kelebek etkisi filmine dönüyor. Hiç kuşku yok.

Bence her şeyin sonunda suçlu sınıf öğretmeni çıkacak. İçimde öyle bir his ya da umut var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne sürükleyici bölümdü.

Kayo'nun annesi ne pislik ne ruh hastası bir şey öyle. Kayo'nun eşyalarını çöpe atarkenki gülümseyişi falan, aşağılık kadın. 5g4 Gerçi çocuğa şiddet uygulayan bir manyaktan da daha azı beklenemezdi, ağlayıp sızlanmayacak ya. Airi, Satoru'ya çok yardımcı olmuştu, patlamadan sonra umarım halâ hayattadır. Müdürün konuştuğu takım elbiseli adam bayağı şüpheliydi. Bakalım. Kurtarılmayı bekleyen hayatlar çoğaldı :qaglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 5

Heyecan ve gerilim üst dorukta. Her hafta beklemek zor gelmeye başladı. Bu bölümde geleceğe döndük ama sanırım geçmişte Kayo olayının cevabını aldık. Satoru bölümde Hinazuki'nin evine gittiği zaman anne ve baba içeride telaş içindeydi ve Hinazuki ölmüş bir şekilde yerde uzanıyordu. Ayaklarında morluklar da vardı. Sanırım Hinazuki ailesi tarafından darp ile ölüyor. Peki gelecekte ne oluyor? Ne oldu da gelecekte bizimkinin peşine düştü? Eski olay tekrardan gündeme gelmedi. Katil ne diye gidip Satoru'nun annesini öldürsün yada ne diye Airi'yi öldürmeye çalışsın çok çok garipsiyorum. Demek ki Satoru birşeyler yaptı. Ayrıca o müdür bozuntusunun konuştuğu kişi Satoru'nun geçmişteki öğretmeni olabilir. Çünkü seslerini çok benzettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda biraz sakin bir bölüm geldi. Bu kadar sakin bir bölüm istiyormuydum emin değilim ama ... Geçmiş değiştiği için değişen şeyleri öğrenmiş oldu Satoru. Sıçramadan önce hıyar ağasını da gördük . Ne analar var be . Şefte yumruğu yeyince aklı başına geldi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi yapmayın bunu yaaa. Ne biçim bölümdü

6 Bölüm

Airi de ölmez umarım. Şapkalı iti her gösterdiğinde sinirlerim tepeme sıçrıyor. Kim bu herif ya. Daha önce gösterilmemiş biri de çıkabilir ama öğretmen hala suçlu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şefte yumruğu yeyince aklı başına geldi

Ne demiş üstat; Kavga ederek çözebileceğiniz sorunları konuşarak uzatmayın. :011:

Kafalar karışık :006:

Daha sakin bir bölümdü, aktı gitti bu sefer.

Katille göz göze gelme sahnesini iyi yapıp etkiyi iyi vermişler. Gene geçmişe bir dönüş olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beşinci bölümde şüphelendiğim kişi hala şüpheli olarak listemde en başta yerini korumakla kalmadı, daha da şüphelendim.

Altıncı bölümün sonunda bizimki adamı tanıdı ve adamın boy ve posunu da gördük. O kişinin Satoru'nun hocası olduğunu daha da çok düşünmeye başladım. Bana kalırsa suçlu kesin ÖÐRETMEN.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6. Bölüm

Satoru'nun kıza benzeyen arkadaşının da öldürülmüş olmasıyla öğretmen birinci şüpheli konumunda. Kimliği açığa çıktığı için öldürmüştür. Satoru yine geçmişe dönecek gibi. Çok durağan geçti derken son sahne cezbetti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6

Katilin öğretmen çıkacağını düşünmüyorum. Oklar onu gösterdiği için katil başkası çıkacaktır. :011: Satoru'nun tasarladığı mangayı gerçek hayatta yaşıyor olabilir. Zamanda yolculukla falan geçmiş ve gelecek karışmıştır belki de. Tabii bu durumda kırmızı gözlü adam -şu an için muhtemelen öğretmen- niye böyle işler yaptığına bir açıklama getiremiyorum. Belki de kendisi de aynı şeyden mustariptir ve olayları engellemenin yolu bu cinayetleri işleyip sonra diğer zaman çizgisine dönmektir. Fazla Stains Gate oldu ama. :011: Hinazuki ile Airi'nin aynı kişi çıkması da olası benim için. Bunun için tek dayanağım ikisinin de aptal mısın derken hemen hemen aynı sesle söylemeleri ama. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6

Katilin öğretmen çıkacağını düşünmüyorum. Oklar onu gösterdiği için katil başkası çıkacaktır. :011: Satoru'nun tasarladığı mangayı gerçek hayatta yaşıyor olabilir. Zamanda yolculukla falan geçmiş ve gelecek karışmıştır belki de. Tabii bu durumda kırmızı gözlü adam -şu an için muhtemelen öğretmen- niye böyle işler yaptığına bir açıklama getiremiyorum. Belki de kendisi de aynı şeyden mustariptir ve olayları engellemenin yolu bu cinayetleri işleyip sonra diğer zaman çizgisine dönmektir. Fazla Stains Gate oldu ama. :011: Hinazuki ile Airi'nin aynı kişi çıkması da olası benim için. Bunun için tek dayanağım ikisinin de aptal mısın derken hemen hemen aynı sesle söylemeleri ama. :011:

Gidiş ve dönüş Steins'i anımsatsa da olay kurgusu pekte öyle değil ya. Tamamiyle katili bulma ve katil cinayeti işlemeden bizimkinin onu yakalatması şeklinde gidecek ve bitecektir diye düşünüyorum. Bir öğretmen düşün o küçük çocuğa cinayetleri falan açıklasın, çok şüpheli. Ayrıca gelecekteki meclis üyesi yani katilin seiyuusunun öğretmenin seiyuusuna çok benzediğini de söylemiştim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gidiş ve dönüş Steins'i anımsatsa da olay kurgusu pekte öyle değil ya. Tamamiyle katili bulma ve katil cinayeti işlemeden bizimkinin onu yakalatması şeklinde gidecek ve bitecektir diye düşünüyorum. Bir öğretmen düşün o küçük çocuğa cinayetleri falan açıklasın, çok şüpheli. Ayrıca gelecekteki meclis üyesi yani katilin seiyuusunun öğretmenin seiyuusuna çok benzediğini de söylemiştim. :D

Öğretmenle meclis üyesi büyük ihtimalle aynı kişi zaten, tip olarak da benziyorlar. Ama bir gizem serisinde katili bu kadar kolay göstereceklerini sanmam. Tüm şüphe şu an o adamda ama farklı bir son bekliyorum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öğretmenle meclis üyesi büyük ihtimalle aynı kişi zaten, tip olarak da benziyorlar. Ama bir gizem serisinde katili bu kadar kolay göstereceklerini sanmam. Tüm şüphe şu an o adamda ama farklı bir son bekliyorum. :D

Kolay değil ki canım o kadar forumda gördüm. Bir tek ben öğretmenden şüphelenmişim. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Blue dragon, önceki mesajlara bakmadık sanırım. :P Bu forumda ilk bahseden benim öğretmenle ilgili. Yalnız kaldım bir süre, sonra destek gelmeye başladı. Ama kim çıkacak bekleyip göreceğiz. :D

Bu arada kırmızı göz olayının kana susamışlığı anlatmak için kullanılan bir efekt olduğunu düşünüyorum. Hina'nın annesinin durumu örnek verilebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Öğretmenin olması çok basit olurdu. Satoru olsa güzel olabilir. Geleceğinde hala geçmişi değiştirmeye çalışması falan. Belki bir sürü olasılık deniyor ve o sırada bazı ölümleri gerçekleştiriyordur, sırf Hinazuki'yi kurtarabilmek için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ana karakter çıkmasın yahu. Hiç sevmem böyle. Şizofrenik veya hayali sanrı da çıkmasın. Bana ilginç gelmiyor böylesi. Çok gördüm filmlerde, dizilerde. Hatta Johnny Deep'in bir filmi vardı. Oradaki mantık öyleydi.

Bu arada kim çıkarsa çıksın beni şaşırtmayacak veya etkilemeyecek. Her olasılığı düşündüm, kendimi hazırladım. O zaman izlerken nasıl zevk alıyorsun diyorsanız başka noktaları önemsiyorum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Blue dragon' date=' önceki mesajlara bakmadık sanırım. :P Bu forumda ilk bahseden benim öğretmenle ilgili. Yalnız kaldım bir süre, sonra destek gelmeye başladı. Ama kim çıkacak bekleyip göreceğiz. :D

Bu arada kırmızı göz olayının kana susamışlığı anlatmak için kullanılan bir efekt olduğunu düşünüyorum. Hina'nın annesinin durumu örnek verilebilir.[/quote']

Farkı konularla ilgili günde yüzlerle yorum okuyorum mazur gör, unutmuşumdur. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7. Bölüm

Yine göreceli sakin bir bölüm yaşadık. Çocukların mutlu olduğunu görmek güzel. Bu anime ne olursa olsun mutlu bitsin istiyorum. Satoru'nun olaya başkası(ları)nı dahil etmesi doğru karar değildi bence. Mümkün olduğunca yeni etkenler eklemekten kaçınmak en mantıklısı. Yardım alabilmek güzel olsa da, ters de tepebilir. Bölüm sonunda görünen kişinin ortaya çıkmasına sebep olan da buydu belki. Uzun boylu en az lise yıllarında biri gibiydi, anımsadığım kadarıyla. Bölüm sonu canavarı misali otobüse giren bu kişi muhtemelen Yuuki idi. Eğer o ise Satoru söylemiş olabilir, yardım için gelmiş olabilir. Kötü biri olduğunu düşünmüyorum çünkü resmini görmüştük. O değil ise de bekleyip göreceğiz.

Satoru hala geçici çözümler üretmeye çalışıyor. Belli bir günü atlatınca sorun çözülür sanıyor ama daha kesin çözümler üretmeli. Polisi dahil etmeyi düşündü ama bu sağlamak için sağlam bir eylemde bulunmadı.

Eğer mangaka geçmişin değiştirilemez olduğu ve ne yapılırsa yapılsın olmuş şeylerin eninde sonunda gerçekleşeceği kuramına bağlı kalarak kurgusunu yaptıysa bir şey değişmeyecek. Diğer türlü yaptıysa sıkıntı yok. Kaldi ki bu varsayımlar, ana karakter gerçekten yolculuk yapıyorsa, tüm olanlar sanrı, piskolojik değilse geçerli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7.Bölüm:

Kayo' nun mutlu olduğunu görmek beni de mutlu ediyor. Saklanma yeri olarak iyi düşünülmüş bir yer bence eski otobüs. Bölüm durgun geçse de gayet hoşuma gitti. Kayo ile Satoru' yu beraber görmek benim hoşuma gidiyor.

Kayo' nun annesi polise bildirmedi. Fakat, öğretmen biriyle konuştu. Bunu boşu boşuna göstermemişlerdir diye düşünüyorum. Son anda gelen kişinin sırt çantası vardı. Kim olabilir hiçbir fikrim yok ama umarım katil değildir. Satoru bunun son şansı olduğunu düşünüyor. Katilse o şansı da elinden uçup gidecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kötü düşünmek istemiyorum o yüzden otobüse giren kişinin Satoru'nun anası olmasını umuyorum . Anası olsun ki 1-2 bölüm daha geçmişte kalıp bir şeyler öğrenebilsin çünkü hiçbirşey öğrenemedik bu sefer. Yardım almasında da Kenya gerekli gibi diğer çocuğu çağırması yardım değil de yine o çocuğun ölebilme ihtimali yüzündendir. Otobüse giren katilse işimiz var yine oooof of

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

cakiphan, Sondaki çantalı, erkek gibi göründü gözüme, yanılıyorsam ve Satoru'nun annesiyle güzel. Tabi evine götüreyim gibi bir şey yapmazsa. :D Dediğin gibi kıza benzer oğlanı o nedenle çağırmış olabilir ama çok diken üstünde durum yahu.

Ayrıca Hina annesi ve erkek arkadaşının dövmesinden ve soğuğa maruz bıraktıklarından ölüyor gibi hatırlıyorum önceki bölümlerde. Yoksa katil araya kaynayıp öldürüyor muydu tam hatırlayamadım?

pain, evet pek çok şey gösteriyorlar ve bile bile yapıyorlar, bize mesaj veriyorlar animeyi yapanlar. Bakalım neler çıkacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son gelen kişiyi ben de erkeğe benzettim. Sataro'nun annesi diyelim gelen kişi, neden öyle bir çanta alsın ki yanına? Gelen eğer katilse çantasından yola çıkarak hazırlıklı geldiğini ve cinayeti orada işlememe olasılığının daha fazla olduğunu düşünüyorum. Öte yandan katilse gelen kişi Kayo'nun orada saklandığını nereden biliyor? Sataro'yu falan takip etmişse eğer katilin Satoru veya diğerlerini gözlemleyebilecek bir kişi olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz gibi geliyor bana.

Satoru'nun annesi bir şeyler döndüğünü fark etmişti. Otobüse gelen katilse ister misiniz Satoru'nun annesi ile karşılaşsınlar.

@Kudo Shin'ichi daha önce dediğin gibi katilin gözlerindeki kızıllık kana susamışlığı gibi duruyor. Çünkü bölüm de Satoru, Kayo'nun annesini tam itecekcek Satoru'nun gözleri de kızıldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?