Jump to content
  • Kayıt Ol

Boku dake ga Inai Machi

cakiphan

Önerilen İletiler

7

Satoru'nun Kayo'yu kaçırması ve arkadaşlarından yardım alması beklenmedik bir durumdu. Demekki Hiromi'nin ölümüne bu yardımları sebep olmuş. Kenya olmasaydı Satoru Kayo'nun annesini gerçekten itecek miydi acaba? :011: Hele o küçük bedendeki kana susamış gözler :biyik gulme: Ha bu arada umarım katil kendisi değildir. Seri bir anda tüm ihtişamını yitirir. Ya da çok mantıklı bir açıklaması olsun. Öğretmen hala birinci derecede şüpheli :022:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 119
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Fingolfin

20

• cakiphan

19

• Tolip

16

• Hikari no Kishi

14

Öğretmenin saç stili Satoru'nun bölüm başında gördüğü adamınkine benziyor.Sondaki gelen erkek ama ben Yuuki'ye de fazla güvenmiyorum her an bir pislik çıkabilir. Umarım bu seferde ölmez. Seri manga ile biteceğine göre son bölüme kadar şu şüpheli bu şüpheli diye devam edeceğiz. Öğretmen serinin başından beri 1 numaralı şüpheli. (Şimdi aklıma geldi de o son gelen adam Hinazuki'nin annesinin manitası olabilir mi? Satoru taş atmıştı belki bir şekilde takip edip bulmuştur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olamaz o taşı yuuki'lerin evine attı Hinazuki'lerin evine değil

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son gelen kişiyi ben de erkeğe benzettim. Sataro'nun annesi diyelim gelen kişi, neden öyle bir çanta alsın ki yanına?

Tabii ki de çocuğuna ve arkadaşlarına destek olmak için. Gelecekteki anne biraz laf falan atıyordu ama geçmişteki melek gibi. Çocuğuna her konuda ve her şeyde destek oldu ki bence o gelen annesi. Erzak falan getirmiştir.

Normal bir bölüm izledik. Satoru bir şeyler yapıyor ama yaptıkları geçmişte yaşananları çok fazla değiştirmezse iş yaş. Satoru ne yaparsa yapsın o ortamda bulunuyor yada bazı kilit cümleleri aynı şekilde söylüyordu. Belki bu sefer bir şeyler değişebilir. Daha önce masada oyun oynuyorlardı şimdi basketbol oynadılar. Bu iyiye işaret olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tabii ki de çocuğuna ve arkadaşlarına destek olmak için. Gelecekteki anne biraz laf falan atıyordu ama geçmişteki melek gibi. Çocuğuna her konuda ve her şeyde destek oldu ki bence o gelen annesi. Erzak falan getirmiştir.

Doğrudur, olabilir. Ama bana düşük bir ihtimal gibi geliyor. Anne çocuğunu takip ederek yeri öğrendi diyelim, içeri de kızın olduğunu nereden biliyor? Onu da olaylardan çıkarım yaparak öğrendi diyelim, neden herkesin uyuduğu bir vakitte bunu yapıyor? Çantasında yardım malzemeleri varsa neden kızı evine yada daha korunaklı bir yere götürmektense orada yardım yapıyor? Aklımda deli sorular :P

Her halükarda sonraki bölümde öğreneceğiz zaten gelenin kim olduğunu :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7

Satoru'nun gözündeki kızıllıkla geçen bölümdeki kızıllık aynıydı. İkisi de geçmişe dönüp dönüp birilerini öldürüyorlar galiba. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha önce bahsetmiştim, kırmızı göz olayı kana susamışlık vb şeyleri dramatize etmek için kullanılan bir efekt muhtemelen. Bir çok karakterde gördük bunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tü sana tabibi bir de anifil olucan, gittin nereye bağladın kırmızı gözü. :011:

Not: Anifil terimini anime seyircisi olan arkadaşlara bağışladığım yeni terim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Diğer karakterlerde gördük mü ki onu, ben hatırlamıyorum. O yüzden öyle düşündüm. Sadece ikisinde olduğu için geçmişe gitme özelliğine sahipler bence. O herif etrafın o kadar polisle çevrili olacağını bilerek kana susamış bir şekilde köprü altına gitmezdi sanırım. :D

Geçen bölümün sonunda gördüğümüz kelebek o adama da ait olabilir, geçmişe dönme özelliğinden dolayı. Hatta bu herif öğretmen ve katilse geçmişe dönüp Hinazuki ve Hiromi'yi öldürüyor olabilir. Yani Satoru yaptı işleri ve onları kurtardı diyelim ama o herif öğretmen olarak geçmişe dönüp aynı gece öldürebilir onları.

Katili bu kadar belli edip sadece Satoru'nun geçmişe dönerek olayı düzeltebileceğini sanmıyorum. İkisi arasında bu tarz bir bağlantı çıkmasını bekliyorum, yoksa benim açımdan biraz hayal kırıklığı yaratacak gibi.

Burada yazdıklarımın tamamı desteksiz sallamalar olup sadece beklentilerimi ifade etmektedir. :011:

Teşekkürler blue ama benden anifil falan olmaz, izle-sil tamam işte. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Niye ağlıyorsun yahu .

İzlememiş olsam bir şey oldu sanacaktım. O değilde direkten döndüler bu sefer resmen topun ağzına üs kurmuşlar . O perdeyi kaldırdığında ordan fırlayacak diye bekledim ama çok şükür fırlamadı. Kaç bölüm sonra tekrardan duydum "youkai me" dediğini Hinazuki'nin "baka nano?"su kadar hoşuma gidiyor o söz. Çok keyifli bölümdü bu bölüm ve ilk defa böyle güldüğümü hatırlıyorum bu anime (üçünün birlikte yattıkları kısım) :D . Direk yüzleşmeye gittiler bakalım haftaya neler olacak . Işıklardaki kızı kurtarmaya uğraşacak mı acaba?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle tahmin ettiğim gibi birisi spoiler içine almış. :D Ki uzun zamandır söyleyeyim diyordum. Bu tartışma başlıkları zaten en baştan spoiler içerebilir. Başlık açarken yanına spoiler içerir diye not düşmeye çalışırım genelde ama her zaman aklımıza gelmiyor ve çoğunda yazmıyor. Oysaki bu başlıklarda bu normal. İzlemeyen en başta bunu göze almalı. Burası sohbet kutusu gibi değil. Bir de spoiler butonu çok itici olduğundan, sakın beni okuma der gibi ama uyarı olarak değil de tamamen uzaklaştırma gibi.

Bir başka nokta da zaten böyle başlıklarda bölüm özeti geçme veya olan en önemli olayları gelip yazma gibi saçma, yorum olmayan şeyler yapmak da bir başka hata olur. Arada hatalar olabilir ama sürekli olmamalı. Neyse.

Benim mesaja gelirsek. Spoiler değildi, yanlış anlaşılabilecek bir şeydi, evet. Ama ağlama sebebim; Küçük bir çocuğun yaşadığı zor olaylardan sonra, ufak imkanlar karşısında gösterdiği tepkilere duygulanmamdı. Ulan çocuklara böyle zalimlikler reva mı?(Yapanlara diyorum) :000200690jk0xd:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Öncelikle tahmin ettiğim gibi birisi spoiler içine almış. :D Ki uzun zamandır söyleyeyim diyordum. Bu tartışma başlıkları zaten en baştan spoiler içerebilir. Başlık açarken yanına spoiler içerir diye not düşmeye çalışırım genelde ama her zaman aklımıza gelmiyor ve çoğunda yazmıyor. Oysaki bu başlıklarda bu normal. İzlemeyen en başta bunu göze almalı. Burası sohbet kutusu gibi değil. Bir de spoiler butonu çok itici olduğundan' date=' sakın beni okuma der gibi ama uyarı olarak değil de tamamen uzaklaştırma gibi.

[u']Bir başka nokta da zaten böyle başlıklarda bölüm özeti geçme veya olan en önemli olayları gelip yazma gibi saçma, yorum olmayan şeyler yapmak da bir başka hata olur.[/u] Arada hatalar olabilir ama sürekli olmamalı. Neyse.

Benim mesaja gelirsek. Spoiler değildi, yanlış anlaşılabilecek bir şeydi, evet. Ama ağlama sebebim; Küçük bir çocuğun yaşadığı zor olaylardan sonra, ufak imkanlar karşısında gösterdiği tepkilere duygulanmamdı. Ulan çocuklara böyle zalimlikler reva mı?(Yapanlara diyorum) :000200690jk0xd:

İnan bunu daha önce söyledim ama bir iki arkadaşla fikir ayrılığı yaşadık. İzlemeyen için yazılan her şeyin spoiler olduğu savunuldu. Spoilerın ne olduğunu hepimiz biliyoruz ama kimisi için bu kıstas tamamiyle konu ile alakalı hiçbir şey bilmek istememeye kadar gidiyor.

Diğer yazdığın bölüm yorumlarında bir müdahale olmayıp bunda olmasının sebebini aslında sen de biliyorsun, yanlış anlamaya müsait ve izlemeyen biri için Kayo'nun yine tehlikede olduğunu işaret ediyor çünkü bir önceki bölümde kritik bir noktada bitti. Bu şekilde düşününce o mesaj spoiler olmasa bile spoiler içinde olmalı. Bunu tahmin ediyor olman özellikle yaptığın anlamına geliyor ve bu da doğru bir tutum değil. Ben de bölümü izlememiştim ve direk böyle düşündüm ilk anda. Bu tarz müdahaleler istemiyorsanız yanlış anlaşılmalara mahal vermeyin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundam

Haklısın, bildiğim halde öyle bırakmam, göze alarak yaptığım bir şeydi ama iyi tutum olmasa da gerekliydi. Evet, spoiler butonu konusunda görüşlerimi anlatmakta etkili olması için gerekliydi. Biraz kullandım gibi oldu ama kusura bakma. Yardım aldım demeyi tercih ederim. :023:

Herkesin aynı görüşte olacağını düşünmüyorum elbette. Lakin dile getirmek de hakkımız. Burası yeri değil gibi bir düşünce olabilir. Bence uzatmadıkça başlığı derinleştirmek her zaman iyidir düşünüyorum. Kaldı ki onlarca sayfa konuşulması gereken başlıklar iki elin parmak sayısını geçmiyor veya zor geçiyor. Neyse...

Kayo'nun annesini yedi yirmidört dövmek lazım. Ayrıca söylememize gerek yoktu ama diğer çocuklar da kurtarılmalı tabi ki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@Kudo

Biz sizin fikirlerinizi dinler ortak karar verir, biz uygulamaya geçeriz ama biz kendi aramızda fikir ayrılığına düşersek işte o zaman sıkıntı olur. Bunun olmasından kaçınıyoruz.

Bu mesajları okuyan arkadaşlar genel bir kanıya varmıştır o yüzden şu an burada bunun konuşulmasında da bir sakınca görmüyorum, mesajlara bir müdahale olmayacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda bee =)

Tetikte izledim bölümü ya kız gülüyor ama ben diyorum kesin yine bir şey olacak ama neyse ki bir şey olmadı. Ya öğretmen baş şüpheliydi bence hala şüpheli en son aradığı kimdi? Sakın Satoruları polise şikayet etmesin? Aslında Satoru'ya benden bir çözüm o minibüsü yaksa gelecek tamamen değişir. Hinazuki ağladı yaa :'( Kıyamam Anası al koy çuvala salla salla vur duvara o derece sinirlerimi kabartıyor cadı karı. Birlikte yattıkları sahnede Hee demesi çok güzeldi :D Bence Kayo kurtulacak çünkü yanlış görmediysem ending de en sonda hafif kızıl saçlı büyümüş bir kız var bence o Kayo =)8. bölüm 22:40 o sırada görünen kız yani.

Yalnız bir teorim daha var seri manga ile bitecek benim bir korkum var. Kelebek etkisi 2 filmin de yanlış hatırlamıyorsam ana karakter intihar ediyordu. Satoru'nun ölmesinden korkuyorum ben. Dramla bitmesin şu seri ya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8. bölüme gelmiş bir animeyi izlemeyen bir kişinin bu başlıkta işi ne? :011: Şaka bir yana bölüm yorumuna geçeyim.

Kayo'nun yanına gelen kişi katilmiş. Bizimkilere gözdağı verdi. Bu durum bana biraz garip geldi. Çünkü yaptığı suçu başkasına atan bir suçlu neden bu zamandan sonra oyun oynamaya dönsün ki gereksiz bir hareketti diye düşünüyorum. Sınıfta yoklama alınıp Kayo hakkında düşünceler söylenirken öğretmene yine kıl oldum. Bakışlarıyla Satoru'yu ve diğer arkadaşını süzmesi ve Satoru'nun ağzını araması bir kez daha şüphelenmeme sebep oldu. Bu bölümde serinin ana konusu itibariyle boş geçti diyebiliriz. Kayo için duygusal bir bölümdü şahsen beğendim, hatta yüzümde tebessümle izledim bölümü ama "Katil kim?" konusu bana ağır basıyor. :D Zaten dört bölüm kaldı. Hızlıca sonuca gideriz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@blue

Göz dağı vermedi orda kızı bulamayınca sinirini kutulardan çıkardı. Dedim ya topun ağzına üs kurmuşlar resmen . Katilin mekanıydı orası

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@bLue-Dragon

Katilin haberi yok Kayo'nun orada olduğundan. Cakip'in dediği gibi topun ağzına üst kurmuşlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8

O gelen adam Hinazuki'nin annesinin sevgilisi olabilir. O adamın giydiği montla açılış jeneriğinde sevgili kişinin giydiği mont aynı gibi. Düz mantık seviye atladı. :011: Bunun dışında Hinazuki'nin gözünden gördüğümüz kahvaltı sahnesi oldukça etkileyiciydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9

Gitti Kayooo bi daha göremeyecek miyiz şimdi geleceğe gidesiye kadar. Bütün seri boyunca ilk defa öğretmenden şüphelendim ama şeker sahnesinde değil Satoru'nun saftirikçe "baba dediğin böyle bir şey sanırsam" dediği kısımda oldu. Babana bile güvenmeyeceksin arkadaş . Kayo'nun kurtuluşu kesin gibi geleceğe dönüldüğünde acaba Nasıl değişmiş olacak ortalık .

3 bölümcük kaldı yahu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öğretmen şüpheleri kuvvetlendiriyor. Satoru'ya tavsiye verirken kendine güvendirmek tarzı şeyler söyledi. Polisler de öyle bir şey söylemişti önceki bölümler de. Satoru öğretmene fazla güveniyor. Adam bildiğin manyak ağzı boş duramıyormuş falan :D İnandırıcı yalan söylüyor. Manga ve animenin sonu aynı olacağına göre bitene kadar öğrenemeyeceğiz. Kayo kurtuldu sanırım :D Hiromi erkek olduğu halde niye kızarıyor arkadaş :D Airi Kenya'nın kızı olabilir mi acaba?

Hadi bakalım şimdi neler olacak.

Kayo'nun annesinin neden psikopat olduğu çok güzel açıklandı karı bayağı bir sabretmiş sanırım. Artık nasıl zorluklarla karşılaştıysa kendine yapılanı çocuğuna yapmaya başladı. Neyse şimdilik gitti sanırım rahatız. Ama Kayo'nun uzakta bir adaya yerleşmek istiyorum falan demesi sanki bir daha hiç göremeyecekmişiz gibime geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gelecekte Satoru ile çalışan kız Kenya'nın kızı olabilir mi acaba?

Ben de bu şekilde bir şey düşünüyorum ama Kenya için değil. Bölümün sonunda gösterilen kız için. Kayo'yu görememek çok fazla koyacak olsa da üç bölümümüz kaldı. Manga şuan finalini yapmış. 17 chapter ise işlenecek konu var. Umarım atlamadan güzel bir şekilde şu seri biter.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?