Jump to content
  • Kayıt Ol

Boku dake ga Inai Machi

cakiphan

Önerilen İletiler

@bLue-Dragon

Nakanishi Aya mıydı o?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 119
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Fingolfin

20

• cakiphan

19

• Tolip

16

• Hikari no Kishi

14

Bu hafta ne oldu size yav? O kadar önemli gelişmeler varken kimsenin yorum yapmaması garip olmuş.

10

Tahmin ettiğim gibi suçlu öğretmenmiş. Satoru'yu da denize attı bakalım ne olacak. Çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hafiften büyüsü bozuldu gibi oldu yahu sevmem böyle kendini ifşa durumlarını felan. Ama o kızın hepsini tarumar edip dombiliyle karşılıklı kalp bıçaklama kısmı çok güzeldi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10

Ufaklıkların Aya ile tanışma ve tatlı atışma kısmı çok sevimliydi. Mangaka, hem öğretmenden kuşkulanmamızı sağlarken hem de onu baba misali iyi biriymiş gibi göstererek iyi oynadı bizimle. Öğretmen kendini çok iyi manipüle etti.ipucu446

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangaka'nın psikoloji temeli hat safha da zaten,Bu bölümde de Halo Etkisine değindi.Airi'nin evi yandıktan sonra katil kendini belli etmişti.Katil polis ya da öğretmendir demiştim.İkisi de tuttu.İyi görünüşlü kimselere inanmayın.Öğretmen böyle hannibal çıkar işte :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle katilin öğretmen olmasından şüphelenen arkadaşları tebrik ediyorum :qiyiii:

Bölüm güzeldi gerçekten. Öğretmenin kendi ifşa sahneleri ayrı güzeldi. Satoruyu ölüme gönderirken Sataro'nun çocuk taklidini bırakıp kendi benliğince öğretmene hitap etmesi ve öğretmenin "Buna boyundan büyük laf denir." demesi gülümsetti biraz.

Sataro'nun araba ile suya girerken "Senin geleceğini bliyorum." sözü üzerine öğretmenin duraksaması, acaba Sataro'yu bir ihtimal öğretmen kurtarır mı bu lafın arkasını bilmek istediği için diye düşündürtmedi değil :022:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bravo öğretmen kendini çok belli ediyordu zaten. İlk ipucu polisin Satoru'ya söylediği çok güvenilirdirler lafından itibaren hep öğretmenden şüphelenmiştim. Öğretmen daha kendini açıklamadan bölümün başında katil olduğunu belli etti. Neyse bakalım şimdi ne olacak. Belki annesi falan kurtarır. Veya animenin sonu böyle olabilir. Önceki yorumlarımdan birinde demiştim. Ben intihar demiştim ama olabilir yani Satoru ölür öğretmen Satoru'nun son sözünden dolayı teslim olur falan gibi.

ABBOOO AKLIMA NE GELDİ :D

Bu animenin adı niye Boku Dake ga İnai Machi? Türkçesi Yokluğumdaki Kasaba... Olamaz olabilemez niye geldi ki bu aklıma yukarıda dedeğimi kanıtlayacak bir şey geldi aklıma: Animenin ismine bağlayarak söylüyorum sanırım finalde Satoru ölecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu hafta ne oldu size yav? O kadar önemli gelişmeler varken kimsenin yorum yapmaması garip olmuş.

Bu soruna cevap vereyim. Ben türkçe çevirinin çıkmasını bekliyorum şahsen çeviren gayet güzel çeviriyor. 2. olarak da öğrenciyiz :D Mağlum özet çıkarmam gerekiyordu bugün bir ayrıcalık gösterip bölümü izledim şimdi özete devam edeceğim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bölümün sonunda satoru yine zaman sıçraması yaptı gibi geldi bana,o film şeridini görünce zamanda yolculuk yapmıyormuydu ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açılışta Satoru'yu görememek bir garip geldi yahu. Erased'in anlamı yerini buldu bu arada. Satoru'nun anası gibi ana zor bulunur hem 2Dde hem 3D de ,helal olsun.Hiromi de yere bakan yürek çıktı köftehor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ee bir böüm kaldı şimdi ne olacak? Bir de bu manyak niye söyledi ki.

Adamı heyecanlandırıyorlar ya :D Aklım çıktı Satoru görünmeyince. Bu Yashiro manyak mı ya adam seni katil olmaktan kurtardı hâlâ ne yapmaya çalışıyorsun?Kayo'yu gördük güzel olmuş Hiromi sonunda erkeğe benzemiş. Kenya bir şeyler yapacak ama tek bölümde mi yapacak? Opening de Satoru'yu çatıdan atlarken mi düşerken mi ne gösteriyor umarım adam akıllı biter şu anime

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ulan dünyam başıma yıkıldı, kalbime kazık saplandı Kenya ile Kayo'nun evlenip çocuk yaptıklarını öğrenince :kirmizi:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ulan dünyam başıma yıkıldı, kalbime kazık saplandı Kenya ile Kayo'nun evlenip çocuk yaptıklarını öğrenince :kirmizi:

Kenya değil Hiromi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster Teşekkürler abi, yanlış anlamışım orayı. Ama bu daha kötüymüş. Erkek güzeli Hiromi ha :aglama3:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11

Yashiro denen pislik, 15 yıl izlemiş, uyandığında karşısına çıkabiliyor, ne psikopat herifdir. 5g4 Kayo adına sevindim ama bir Satoru&Kayo çifti görmek isterdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kayo'dan nefret timi oluşturmaya çalışıyorlar yahu akıl alır iş değil. Benimde 4. Sınıfta sevdiğim ve trafik kazasında vefat eden bi kız vardı (Allah rahmet eylesin) şimdi düşünüyorumda öyle bir durum kurtarabilsem o bana yeterdi . İstediğine varsın, yaşasın da gerisi mühim değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncellikle dediğin kişiye Allah rahmet eylesin.

Kayo'dan nefret etmez kimse yahu, ne alaka. Ama bence hiç göstermeselerdi. Uzak bir yerde iyi olduğunu duysaydık. İlla evlendirmeselerdi. Hem de alaka saçma.

Ayrıca konu çok kelebek etkisine bağladı iyice. Böyle olmamasını umuyordum. Bir de animenin isminden kaynaklı Satoru'yla ilgili mutlu bir şey beklemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada mangadan biraz sapmış bu bölümde duyduğum kadarıyla

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kayo'dan nefret timi oluşturmaya çalışanlar kim?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzleyenler işte niye Satoru'yu beklememiş. Hiromi de kimmiş felan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Özellikle japonlarda o takıntı çok var, Bu tür ana karakter veya karakterlerden bir tanesi olan heroinelerin başkaları ile evlendikleri, sevgili olduklarını vs görmeye tahamülleri yok. Daha önce birçok eserde tartışıldı edildi, hatta bazılarını boykot edip satışlarını dibe vurdurdukları bile olmuştu.

Her ne kadar biraz saçma bir takıntı olsa da bana yazarların ısrarla bu konuya parmak basmaları da saçma geliyor; Yahu saçma da olsa millet takıntılı işte müşteri memnuniyeti önemli niye illa karıştırıyorsun evlendiğini falan. Açıkçası biraz da milleti azdırmak, damarlarına basmak için yapılıyor hissi vermiyor değil .-.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu açılmışken yazayım. Japonlar pek çok açıdan tuhaf zaten. Lakin bahsettiğine mantıklı açıklama olarak şunu düşünüyorum; ya kendilerini erkek ana karakter yerine koydukları için ve yahut heroineleri sahiplendikleri için onlarla ilgili fantazilerini bozacak şeylere katlanamıyorlar.

Ama başkalarnı bilmem de ben de sevmedim inay maçide bunu göstermelerini. En baştan beri Satoru'yla büyüyünce ilişkisi olmasını veya onu görmeyi beklemiyordum, istemiyordum da. Sadece kurtulup, "...ve ömrünün sonuna kadar mutlu yaşadı." şeklinde bir nihayete ulaşmasını istiyordum. Bunlarsa alakasız şeyleri gösterdiler.

Ben genelde ana karakterciyimdir ama japonlar gibi değil veya fanatik olarak değil. Ama konunun yapısına göre değişir durum. Örneğin Yüzüklerin efendisi gibi bir yapıda yalnız başına ana karakter yoktur ve ben bütün karakterleri ve hikayelerini severim. Ama harry potterda potter dışındakiler ilgimi çekmez, umursamam. O nedenle potter için kızı kapma(farazi örnek olarak), en güçlü olma vb şeyleri beklerim. Gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzleyenler işte niye Satoru'yu beklememiş. Hiromi de kimmiş felan

Burada biraz üzerime alınıp yazayım.

Hiromi'ye karşı öyle bir tutumda bulunmadım veya Kayo'ya. Sonuçta aradan 15 sene geçmiş ve çocuklu da yaşanmış bir olay dediğin gibi. Sadece Satoru'nun Kayo'yu kurtarmak için göstermiş olduğu çabalar ve bu çabalar sonucunda yaşadıkları duygusal anlar ve yakınlaşmaları ben de "eğer Kayo kurtulursa ileride Satoru ile birlikte olsunlar" gibi bir kanı daha doğrusu bir beklenti oluşturmuştu. Ve bunu görmekte isterdim. Amma velakin olmadı. Burada Kayo'yu suçladığım falan yok. Sadece heyecanla beklediğim beklentinin gerçekleşmemesi burukluk oluşturdu ben de o kadar.

Bu konu hakkında yapılan diğer yorumlarda da Kayo'ya veya Hiromi'ye öyle bir laf edeni görmedim ben yada çıkarımda bulunamadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu açılmışken yazayım. Japonlar pek çok açıdan tuhaf zaten. Lakin bahsettiğine mantıklı açıklama olarak şunu düşünüyorum; ya kendilerini erkek ana karakter yerine koydukları için ve yahut heroineleri sahiplendikleri için onlarla ilgili fantazilerini bozacak şeylere katlanamıyorlar.

Ama başkalarnı bilmem de ben de sevmedim inay maçide bunu göstermelerini. En baştan beri Satoru'yla büyüyünce ilişkisi olmasını veya onu görmeyi beklemiyordum' date=' iste[b']mi[/b]yordum da. Sadece kurtulup, "...ve ömrünün sonuna kadar mutlu yaşadı." şeklinde bir nihayete ulaşmasını istiyordum. Bunlarsa alakasız şeyleri gösterdiler.

Ben genelde ana karakterciyimdir ama japonlar gibi değil veya fanatik olarak değil. Ama konunun yapısına göre değişir durum. Örneğin Yüzüklerin efendisi gibi bir yapıda yalnız başına ana karakter yoktur ve ben bütün karakterleri ve hikayelerini severim. Ama harry potterda potter dışındakiler ilgimi çekmez, umursamam. O nedenle potter için kızı kapma(farazi örnek olarak), en güçlü olma vb şeyleri beklerim. Gibi.

Olay dediğin gibi tamamen kendini ana karakterin yerine koymak / karakteri sahiplenmek ile alakalı. Tabi yazar illa izleyiciler istiyor diye istemediği birşeyi koymak gibi bir zorunluluğu yok da, Böyle küçük bir sektörde müşterilerini sinirlendirmek fazla akıl kârı değil açıkçası.

Sadece bu seri için konuşmuyorum genel olarak konuşuyorum, Boku dake çok kaliteli bir yapım olduğundan muhtemelen bu olay satışları etkilemez de, her zaman böyle toz pembe geçmiyor. Bakınız; Niijima Yuu. Adamın şimdiye kadar bir çok kaliteli eseri olmasına rağmen son yapımda yaptığı sinir bozucu son yüzünden kimse sahiplenmiyor. Öyle ki tepkiler yüzünden adam bir süre yazarlığı bırakmaya zorlandı, hatta milletten özür dilemek zorunda bırakıldı.

Hikayede zorunlu ise elbette diyecek birşey yok da, bunun gibi söylemesen de olur tarzı ise boş yere o kadar para verip alan insanların tepkisini çekmeye hiç gerek yok. Bir film veya kitap olsa belki bu kadar dikkat çekmez, ancak animeleri & vnleri vs alan insan sayısı zaten 3000-5000, her bir satış bile önemli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@tolip

Sana demedim ya :D izleme sitelerinde yabancı forumlarda felan var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?