Jump to content
  • Kayıt Ol

Hai to Gensou no Grimgar Tartışma(Spoiler İçerir)

Fingolfin

Önerilen İletiler

180121.jpg

GoDz5N.pnghttp://myanimelist.net/anime/31859/Hai_to_Gensou_no_Grimgar'>orV70o.png

Kahramanlarımız, neden sonra gözlerini açtıklarında nerede olduklarını, neden orada olduklarını, nereden geldiklerini ve orayla ilgili şeyleri hatırlamazlar. Bulundukları yer ise hayatta kalmak için goblinlerle ve çeşitli yaratıklarla mücadele etmeleri gereken bir dünyadır...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yahu nasıl bir mantıkla yapmışlar. Zaten goblinleri insanlar gibi yaşayan şeyler olarak gösteriyorlardı. İkinci bölümde de bize vahşet izlettiler sağ olsunlar. Oyun mantğından çıkmış. Mangaka Warcraft'a özenmiş herhalde ama oradaki ırk olarak orkların yeri(kurgu) başkaydı. Bu ise oyun animesi?

Kendimi hiç görmemesi gereken bir şeyi görmüş 4 yaşındaki çocuk gibi hissettim. :qsokkksok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 26
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• cakiphan

12

• Fingolfin

6

• painscream

3

• CloudT

3

Yahu nasıl bir mantıkla yapmışlar. Zaten goblinleri insanlar gibi yaşayan şeyler olarak gösteriyorlardı. İkinci bölümde de bize vahşet izlettiler sağ olsunlar. Oyun mantğından çıkmış. Mangaka Warcraft'a özenmiş herhalde ama oradaki ırk olarak orkların yeri(kurgu) başkaydı. Bu ise oyun animesi?

Kendimi hiç görmemesi gereken bir şeyi görmüş 4 yaşındaki çocuk gibi hissettim. :qsokkksok:

Ahhahaaha ? yazarken de gülüyorum yahu ? neyse

Bölüm 2

6 kişi tarafından defalarca bıçaklandıp öldürülen goblinin dramına şahit olduğumuz anime . vicdandızlar birde timsah gözyaşlarına boğuluyor daha soğumamış cesedinin başında. 2016 nın vahşetin doruğa çıkmış goblin katliamını haklı göstermeye çalışan yanlı animesidir.

goblinin gösterdiği yiğitliği başka bir anime yaratığı daha gösterememiştir saygıyla anıyoruz kendisini

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk bölümü iyidi. Ama ikinci bölüm kalktılar ilk 8 dk bi tıytırık dövüş sahnesi; geri kalanında gereksiz bir çok doldurma sahne gördün gram ilerlemedi seri. Çok boş bir bölümdü hissettiğim boşluğu yazayım dedim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamın psikolojisi bozan sahneye kıytırık dövüş sahnesi dedi ya la abouuu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamların buraya nasıl ve neden geldiğini bilmiyoruz anladığım kadarıyla. Ay kırmızı, geldiğimiz yerde ay böyle değildi diye hatırlıyorum diyorlar. Neler olduğunu merak ediyorum açıkçası.

1. seviye zaten hepsi, goblinin dövüşmesine bakacak olursak 4-5. seviye var heralde. . 1 gobline 6 kişi dalma olayına da online oyunlarda bosslarda sıkça görülür, bir bossa 30-40 kişi daldığı bile olur. Bunlar ilk seviyede neredeyse ve beceriksizler. Kılıç sallamayı, büyü yapmayı bile bilmiyorlar. 6 kişi anca bir canavar ile başa çıkabiliyor kısacası. Daha gelişeceklerdir diye ümit ediyorum. Goblinlerin insan gibi gösterilmesi de biraz garip olmuş cidden ama öl veya öldür durumunda ölmemek için ne gerekiyorsa yapmak gerek. Yaşamak için gerekirse katliam bile yapabilir insan oğlu işte. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

pain söylediklerin doğru, durumların biz de farkındayız ama burada başka bir şey yapmışlar sanki. Goblinle değilde sanki bir insanı köşeye sıkıştırmış haydutlar gibiydiler. :D Oyun dediğin böyle olmaz. Bunlar belli ki oyunun içine sıkışmış ve hafızaları silinmiş veya örtülmüş.

Yaratık konusunda PC oyunu mantığından çıkmış gibi. Goblin ölünce toz falan olaydı bari. Farklı yapmaya çalışmışlar ama bakalım neler olacak.

Bu arada cakiphan, calieran dövüş konusunda haklı. Yani sadece dövüşe bakarsak. Ama içerik +18 orası ayrı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O dövüş değildi ki yüze göze bulaştırılmış bir cinayet teşebüsüydü. Cidden bu seri biraz farklı olacak (yani olsa güzel olur).2-3 bölüm sonra terminatör kesilmesinler o önden giden grup halletsin mevzuyu biz yine aç karnımızı doyuralım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kadar fazla novel'ını webtoon'nu falan okudum ki bu olayın artık basit geliyor. umarım sonu Vr Mmorpg'e dönmez. İlk bölümden beri sade bendemi var sanıyodum o hissi ama herkeste varmış. Sanki bizim çocuklar kandırılıyormuş gibi. Aslında goblinler iyi ırkmış da bizimkiler zorla kötülük yapıyormuş gibi bir hava var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Şom ağızlı anime karakterleri top10una 10. Sıradan giriş yapan karakterimiz haruhiro-kun diğer dokuzu kim bilmiyorum tabii.

İyice bi tarafları kalkmış bir şekilde goblin kıyımı yapan haruhiro ve çapulcu çetesi yiğit goblinlerce ilk kayıplarını vermiş bulunmaktadır. İlerleyen bölümlerde bu delikanlı goblinleri haince öldüreceklerini bilsemde şimdilik fena koymuştur delikanlı goblinler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üç goblinin kanı yerde kalmadı en azından. :P Olaydan önceki dakikalarda bu çocuk ölmeli diye düşünmüştüm. Köprü sahnesinden sonra. Ki dileğim gerçekleşti. Respawn olacak mı bu animede bilmiyorum ama artık bir kerede ölen gerçekten ölsü.(Ama oyun animesi... n34e y3434apalim)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

LN okuyamadığım için -ekrana uzun süre odaklanınca gözlerim yanıyor ve ekrana bakamaz hâle geliyorum da- ben de manga'sına başlayayım dedim ama manga'sı da daha yeni başladı. Anime'sinin durumu ortada... Seriyi çok sevdim, bu noktada hem fikiriz ama bir çok seriden farklı bir durumu olduğu da ortada. Kimi fantastik tür seride ana karakter böyle çata çuta güçlenir, pat küt ortalığı dağıtır harem kurar ve yallah! ama bu seri öyle değil ve iyi ki değil. Eleştirecek çok yanı var aslında ama seri biraz daha ilerlesin de... Özellikle mevcut evrenin sırları çözülmeye başladıklarında ve diğer takımın durumu da öğrenildiğinde her şey daha keyifli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. Bölüm

Manato' nun gitmesiyle bütün düzen yerle bir oluyor. Yerine gelen priest kız ne denileni dinliyor ne de Manato kadar iş görüyor. Manato dedikleri gibi hem strateji yapan hem healer hem de liderleriydi. Party liderliği Haruhiro'ya kaldı. Bölüm sonunda çalan OST da hoşuma gitti. (18-19.dakikada çalan OST) Yume ile Haruhiro arasında bir yakınlaşma oldu ama bence bu seride toplu bir katliam göreceğiz ve Haruhiro tek başına kalacak. Benim görüşüm bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pain'in son yorumuna katılıyorum. Aynı şekilde düşünen ve öyle bir sahne bekleyenlerden biri de benim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben sevdim yeni gelen hatunu . Herkes işini yapacak tüm işi şifacıya yaptırmak nedir yahu hemde gelir gelmez . Öyle hemen güvenilmez takım olmuş 5 kişiye. Zaten sabıkaları var . İnşallah sizin hayal ettiğiniz gibi durum olmaz da keyfini süre süre izleriz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uyum sürecini atlatırlarsa eğer ortaya iyi bir ekip çıkabilir. Ayrıca, öldürmeyen acı güçlendirir felsefesini de benimserlerse değmesinler keyfimize; yardırıp giderler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6. Bölüm:

Priest kızın neden soğuk davrandığını gördük. Önceki partisinde arkadaşlarını kaybetmiş ve muhtemelen tekrardan kaybetmekten korkuyor. Onun dışında ekip eskiye göre daha güçlü, bu kendini belli ediyor. Teke tekte hepsi birer canavarı alabiliyor neredeyse. Biraz yavaş ilerlese de bu benim açımdan sorun değil, ben severek izliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tahmin ettiğim gibi manatonun ölmesi güzelleştirdi animeyi. Rahip kızın durumu beni şaşırtmadı, çünkü bekliyordum böyle bir şey, klişe bir durum. İki güzel kızımız vardı, bu da oturursa üç edecek. :D Toplu ölüm olmadan devam etsin istiyorum, pain ve cloud un tahminleri tutmaz umarım. Yavaş ilerlemesinin sıkıntılı tarafı, onlarla aynı zamanda işe başlayanlar almış başını gitmiş. Bu kötü bence, demek ki o kadar zor değilmiş level atlamak. Sıkıntı bizim canilerde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yavaş ilerlemesi bana da sıkıcı geliyor ama bir yandan da hoşuma gidiyor. Çünkü bu aralık da bu dünyaya alışmalarını, kendi sınıflarında ustalaşmalarını, hayatta kalmak için gerekli para, yiyecek ve diğer ihtiyaçları sağlamak için gösterdikleri çabaların daha ayrıntılı gösterilmesi bana göre seriye daha gerçekçilik katıyor ve diğerlerinden ayırıyor. Çünkü belli ki bu dünyaya ait değiller.

Ayrıca öldürülen yaratıkların kristal parçaları gibi dağılıp item düşmesindense gerçekçi bir şekilde öldürülüp itemlerin ve paranın canavarın kendi eşyalarından sağlanması aynı şekilde beğendiğim diğer bir şey.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümde de goblin soykırımı zirveye ulaştı. Utanmazlar dişi goblinleri bile öldürdüklerini itiraf ettiler. Han ahalisi de bunu dile getirdi. Ama nerede bunlarda utanma. :P

Millet arkadaşını dev kurtadamla savaşırken kaybeder, bunlar goblinlerle savaşırken... :birsey gelmez:gj

Neyse sonunda sardırarak ilerlediler biraz da belli noktaya geldiler. Muhtemelen son kez manatonun ölümüne neden olan goblin grubuyla savaşıp, farklı canavarlara sataşacaklar. Yani umarım. :D

Bütün bunlar bir yana; hikayenin olgunlaşmasını bekliyorum ama umduğumu bulabilecek miyim, orası meçhul?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda izledim son bölümü. Mary ile arayı biraz kısalttılar ekipman kasıp iyice savaşçıya büyüce okçuya suikas... Vs vs benzediler güzel de oldu. Tüm şehirde Goblin katilleri diye dalga geçilmeleri güzeldi . Kendilerini hazır hissediyorlar haftaya intikam dövüşünü göreceğiz artık inşallah ellerine yüzlerine bulaştırmazlar ya da koca bir Goblin peydah olup bunları dümdüz etmez be yahut bu geçen Zamanda fazlaca güçlenmiş olup tek atmazlar goblinlere de doğru düzgün bir dövüş izleriz artık. Öyle dövüş meraklısı değilim bu seri için ama kaç bölümdür izlediğimiz drama ufak bir aksiyon rpg arası çok güzel gider gazımızı alır

Birde o hızlı hızlı geçtikleri yerde çalan parça güzeldi. Dinlenir arada

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Haftaya bayağı kan akacak gibi. Daha kafadan dead spot

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öleyim deme lan Ranta malı

1 böşüncük kaldı yahu, bunun kitabı felan varmı devam eden . Uzatırlar mı acep . Pro olsunlar aksiyona girelim fazlacana

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Özel bölüm on numaraydı yaa:D ama açılıştan önce fısıldaşarak konuştukları kısımda çalan zımbırtı yüzünden birşey duyamadım çok yüksekti. Manato'da az değil "burdan sonra dört erkek aynı odada kalmaya dayanamam" dedi ya laaaaa :D :D az gülmedim. O değilde Ranta'ya dead flag dikmişler sanki böyle

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?