Jump to content
  • Kayıt Ol

JoJo's Bizarre Adventure Part 4: Diamond Is Unbreakable

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

79156.jpg

Jojo'nun tuhaf maceralarının dördüncü halkası.

Macera 2 Nisan'da başlıyor!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 133
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

54

• bLueeekun

29

• baryshx

13

• suke

10

En Çok Yazanlar

Yaaaaaaa ben açıcaktımmmmmmm ühühh :(

Bölümün kendisinden çok kapanışı nasıl yapıcaklar hangi şarkıyı koyacaklar diye merak ediyorum. Gangsta-rap falan mı olacak :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Dilek ikidir gazoz oluyorsun artık efsane ol :011: Gyakutten'i de kaçırdın Part 4'ü de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu kaçıncı pişti? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya koca sezonda 2 tane anime izleyeceğim alt tarafı, iki Bahadır bi elden tutup kapmışınız ya hayınlar zalımlar :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben asıl serinin en veteran karakterinin yeni halini görünce millet ne düşünecek acaba, onu çok merak ediyorum. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben asıl serinin en veteran karakterinin yeni halini görünce millet ne düşünecek acaba, onu çok merak ediyorum. :011:

Ya onu her türlü sever insanlar ya sevilmeyecek gibi değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine cuma akşamı düşecek, 1 Nisan'da. Hadi bakalım iki gün kaldı, heyecan tavan. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 1

Ya BAYILDIM!!!

Açılış kapanış olmamasını anlıyorum cidden bölümün dolması için faydalı olmuş. İlk giriş sahnesi harikaydı. Kullanılan renklerin tonları dönemi yansıtıyordu (1999 gangsta yılları), kullanılan yüz ifadeleri bile manganın tadındaydı. Sanki mangayı renkli versiyonda okuyormuş gibi hissettim.

Mahalleyi büyük ölçüde tanıtmaya çalışmışlar etraflıca, bunu vurgulamaları güzel olmuş çünkü mahalleyi iyi bilmeden hikayeye çok giremiyor insan. Bu konuda yapılan "foreshadowing" de akıyordu cidden pisler nasıl doldurmuşlar her yere :P

Müzikler aslında hemen hemen Part 3'ün müziklerine benzese de, demek ki kullanım her şeyi değiştiriyormuş. Bu bölümde daha yerinde kullanmışlar, sahneleri doldurdu desem yeridir.

Asıl önemli şey ise KARAKTER VÜCUTLARI <3 Part 3'te herkesin kas yığını oluşu, omuzlarının yuvarlak yastık gibi oluşu ve üstüne yürürken bildiğiniz gacır gucur ses çıkarmaları çok canımı sıkıyordu. Şimdi herkes insani boyutlarda böyle kimi kısa kimi uzun çok tatlı.

Her şeyi geçtim ana karakterin annesinin bile, ana karakterin kendisinden daha havalı olup bölüme damgasını vurması animenin kalitesini kanıtlıyor :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 1

Dilek aynı şeyleri hissediyoruz. Animenin geçtiği ortam, başlangıç ve kullanılan müzikler direk 90'ları hatırlattı bana. Çok çok iyi başladı.

Josuke'yi direk ilk bölümden eğlenceli buldum. Her şeye "He" deyip geçmesi sonra saçlarıyla ilgili kötü sözleri duyunca fight moduna girmedi çok güzeldi. Ayrıca, SEN NEYMİŞSİN BE JOSEPH.:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

JoJo'ların annelerinin qkasd başrolde olduğu yepyeni bir anime serisi istiyoruz. Duy sesimizi Hirohiko Araki!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Heyecanla izledim ilk 2 bölümü, zaman akıp gitt çok hızlı.

Joseph reis bir başka bee, her zaman ki gibi sert ama huy olarak öyle, kızlara ayar verişi nasıldı. Josuke'nin annesini komşu kızı veya okuldan kız arkadaşı sandım ilk gördüğümde.

Yalnız animasyonda sorun var. Çizgi film kıvamında ve Amerikan animasyon şirketlerinden fırlamış gibi duran çizimler eskiye rahmet okutur olmuş. Biraz daha uğraşsalar Sourh Park'ın renkli versiyonu gibin olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İtiraz kabul etmiyorum kapanış çok güzel olmuş. Seriye anca bu kadar gidebilirdi. Sanki böyle o animasyon, renkler, ortam, karakterler vesaire her şeyi bütün olarak tamamlayacak tek unsur bu kapanıştı ve şu an tamamlanmış oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3. Bölüm

Bu bölüm içimden "bu sezonu arşivlemek şart oldu" dedim, kalite akıyor.

YA BU NE SAÇMA Bİ KAREDİR YA :011:

2eccac5599.jpg

Koichi'ye gülmekten gözümden yaşlar aktı bu bölüm. Sürekli kalite artıyor ya çok sevinçliyim. Soluksuz, gözümü ayırmadan izledim. Josuke'nin annesinin sukisukisuki diye atılması mı diyeyim, "Yo Angelo" diye taşa selam vermeleri mi diyeyim :D

Bir de müzikler gerçekten hala bozmadı. İlk bölümden bu yana müzik kullanımı gerçekten çok kaliteli ya. Part 3'te çok kulağıma batıyordu, bu sefer çok güzel yedirmişler tebrik ettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3. Bölüm

Bu bölüm içimden "bu sezonu arşivlemek şart oldu" dedim, kalite akıyor.

]

Ben şimdiden ilk 3 bölümü minimkv olarak ekledim Dilek:mutlulh: Standlar ortaya çıkarkenki, alttan verilen woofer sesleride çok iyi:parla:

Bu arada Okuyasu'nun anikisini, Kakyoin'e benzettim görür görmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Mangasını okuduğunuz bir eserin düzgün uyarlandığını görünce ister istemez seviniyorsunuz. 3. bölümde bu açıdan çok iyiydi. Greyto desu yo!

Aşçı hikaye kısmını dört gözle bekliyorum. Mangada Kishibe Rohan'lı kısımda kalmıştım oraya kadar ki en sevdiğim arctı aşçı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kishibe Rohan (<3) demişken, onun yer aldığı mini manga da anime oluyormuş. Blu-rayde ek olarak verilcekmiş Special gibi bir şey.

Standlar ortaya çıkarkenki, alttan verilen woofer sesleride çok iyi:parla:

Bu arada Okuyasu'nun anikisini, Kakyoin'e benzettim görür görmez.

Standlardan ziyade, Okuyasu'nun "havayı emme" mevzusundaki o ses direk Dio'nun ZA WARUDO sesi sanırım ben onu daha çok sevdim :D

Millet Polnareff sandı, sen nası Kakyoin'e benzettin hayret bir şey :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Millet Polnareff sandı, sen nası Kakyoin'e benzettin hayret bir şey :011:

Dikkatlice bakınca ikisinin karışımı bir tip, ama öndeki kahkülü görünce Kakyoin'i anımsattı direk bana:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de Dio sandım. :011: Görünüşü falan çok benzettim ben. Hatta kendi kendime verdiğim bir spoiler mi acaba dedim de değilmiş. :011:

dilek'in dediği yerlerin dışında KOICHI best ya. Onun hakkında yapılan capslerden sonra onu görmek istemiyorum. Onu gördüğüm zaman kahkahayı basıyorum.

Ve anne <3 Suki, suki, suki mezvusu. <3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

JoJo hayranları olarak en kötü anime fanları olduğunuzu kabul edin lütfen. Ben Koishi'ye üzüldüm valla, siz gül gül ölmüşsünüz, çok kötü kalplisiniz. :(

Kapanışı beğenmeyen arkadaşlara Allah son yıllarda geçen bir anime nasip etsin de o zaman (zevkler & renkler laga luga :P ) Justin Bieber'li kapanışları severek dinleyin. Hikaye 99 yılında geçiyor yanlış hatırlamıyorsam, Savage Garden'ın şarkısı da o yıllarda çıkmış ve popüler olmuş bir şarkı.

Bi Backstreet Boys falan çalaydı o zaman daha bi harika olurdu gerçi. Evribaaadiiiiyaaaa yeeeeaaaaaaaa qhey

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya keşke Queen falan koyabilseler ileride ama çok zor ya <_< Ama olsa efsane olurdu.

Koichi'ye nasıl gülmezsin yumurtladı be çocuk :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tavuk mu la bu Koichi? :P Nasıl bir stand çıkacak ondan merak ediyorum. Mangayı okuyalı yıllar oldu unuttum valla, haftaya görürüm artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya sağol da gerek yok ya. İnternet elimin altında, olayları animede görüp izlemezsem, hatırayayım diye mangaya, wikiye falan bakarsam izlemek için bir nedenim kalmaz droplarım. Daha önceki sezonları bu nedenle izlemedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya sağol da gerek yok ya. İnternet elimin altında, olayları animede görüp izlemezsem, hatırayayım diye mangaya, wikiye falan bakarsam izlemek için bir nedenim kalmaz droplarım. Daha önceki sezonları bu nedenle izlemedim.

Sadece ASB'deki müziğini atmıştım :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?