Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

Zincir işte :D

e8d22c1312.jpg

Kuyruk da adeta bir Flash Tv edasıyla "aha da zencir" diye göstermiş resmen :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok ya Beato biliyor her şeyi. Eğer bilmese mana muhabbetinde öldün sen muhabbetini niye yapsın. Eğer Beato her şeyi hatırlıyor ise neden biz üç kere aynı masaya oturup neden aynı muhabbetleri ediyoruz demesi lazım. Bir şeyler dönüyor ya hayırlısı artık. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte ben de diyorum ki sadece odanın içindeki muhabbetler silinmiyor bence :D Yemek kütüphanenin dışındaydı dikkat edersen :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teori

Serinin 25 bölümden oluşacağını bildiğimize göre bir teorim var bence Subaru 12-15. bölümler arasında gücünün ne olduğunu nasıl çalıştığını falan öğrenecek bu dünyaya niye geldiğini falan anlayacak ve seri asıl o andan itibaren bomba gibi devam edecek-Tabii sadece teori- :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@UnderminE

Bak o teorini unutmuşum, olabilitesi var, neden olmasın.

@starscream936

E, bi zahmet senin dediğinde olsun. :D Animenin nasıl ilerlediğini sanırım anladık. Subaru her yeni checkpointte arc değişecek. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6.Bölüm

Bu arc gerçekten baymaya başladı, umarım geriye kalan arclar bu kadar boş olmaz. Şu maid konusunun artık sonuçlanması lazım. En büyük gizem Roswaal olmasına rağmen adamı iki saniye görsek şükür eder haldeyiz. Bence, Subaru’nun bu evrene gelişinin, elde ettiği gücün bu adamla bir bağlantısı olduğu açığa çıkabilir. Önceki bölümlerde yanlış hatırlamıyorsam Roswaal’ın krallıktaki en güçlü büyücü olduğu söylenmişti. Beatrice’i hangi amaçla köşkte tutuyor mesela, o kadar güçlü bir büyücüyse farkında olması lazım her şeyin. Roswaal’ın ne planladığını yavaştan açığa çıkarsalar en azından boş bölümler biraz daha anlam katar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öyledir ya bu şekilde giderse zaten 1 bölüm yetmez 2+ bölüm daha lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Flood olacak ama :)

Re: Zero ED :

Re: Zero OP:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon ki favorim(Kabaneri sürpriz favorim) bu seriydi mangasını güncel takipteyim iki yıldır. Romana başlamaya düşündüm ama çevirisi olmadığı için başlamadımdı. 2 bölüm sonra mangaya yetişiyor anime, serinin 25 bölüm olduğunu düşününce merakla gelişmeleri beklemekteyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ouv! Ne biçim bölümdü be :D

Beatrice bayağı öne çıkarıldı bu bölüm. Subaru ölmeyince hizmetçi niye öldü onu anlamadım. Ayrıca Subaru'nun gücü hakkında kimseye bahsedememesi kahretti ya :( Acıdım çocuğa neyse sonunda düzeldi gibi bakalım diğer bölüm de neler olacak.

Bir de keşke ingilizce izlemek zorunda olmasam çoğu yeri anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7

AMA BEN DEMİŞTİM :011:

Bölüm iyiydi hoştu, gerçi bazı diyaloglar gereksiz uzatılmıştı ya da çeviriden dolayı mıdır nedir bazı cümleler bana çok anlamsız geldi.

Neyse ben demiştim dediğim kısım artık iyice emin oldum, Beato'nun odası gerçekten tüm bu mevzuların dışında kalan bi bölge. Orayı etkilemiyor hiçbir şey. İllaki ölmesi gerekseydi kafasına kitap düşüp de ölebilirdi bu çocuk. Ama etki alanı dışında kalıyor bence bu oda. Beato'nun kapısının önünde otursaydı garanti ölürdü bence o gün.

Asıl merak ettiğimse yeni checkpoint noktasının neresi olacağı. Beato'nun odasında uyanırsa şükela olur. Anlaşmayı odanın dışında yaptıkları için acaba hala anlaşma geçerliliğini sürdürecek mi, yoksa etkisi kalacak mı bir diğer merak ettiğim unsur.

Cadı'nın tesiri altındaymış bizimki, Emilia'dır bence bu cadı ama kendisi farkında değildir diye düşünüyorum. Half-elf half-witch olamaz mı :011: Gitgide cadının üzerindeki etkisi artıyormuş falan, Emilia'yı sevdikçe şaapıyo olabilir. Eyyorlamam bu kadar :P

Dio vs Beato sahnesi de anlamsız geldi belirtmeden geçemiycem. Jurassic parka çevirdiniz memleketi :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UnderminE'a

Abla Dio niye atarlandı ki orada?

Bu cadı meselesi ne ya 2. bölümde geçmişti sanırım. Subaru Emilia'ya Satella deyince kızmıştı kimin nesi ki bu cadı? Bir de Subaru'nun üzerine sinmiş mi neymiş kokusu nasıl olmuş bu? Umarım 25 bölüm yeter bütün soruları cevaplamaya. Bence checkpoint değişmeyecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UnderminE'a

Abla Dio niye atarlandı ki orada?

Şimdi tahmin ettiğimiz gibi maidler Dio için çok önemli. E bir tanesi de ölünce haliyle inanılmaz sinirli (ki ben aslında kendisinin öldürdüğünü düşünüyorum maviliyi, öyle bir hava sezdim çok düşünmedim üzerine). Ne hikmetse tam da malikaneye yeni birisi geldiği zaman maidlerden birisi ölüyor. Sen olsan ilk bu elemandan şüphelenmez misin? Beato da Dio'nun güvendiği kişilerden biriyken, ne hikmetse bi anda Subaru'yu koruyor. Hem de anlaşma yapmışlar koruma üzerine. Dio buna bozuldu haliyle, Beato'nun karşısında durmasına şaşırmıştır. Birbirlerine saldırmada öyle çok ciddi olduklarını düşünmüyorum, dostların kavgası işte :P

a31b433e52.jpg

Öte yandan

şu mavi oni kırmızı oni muhabbetine dönelim. Mavi kızın ölmesi kırmızıya ne yarar sağlıyordu ki? Asıl bunu düşünmek lazım. Çok geçmeden, 1-2 bölüm içinde tüm bu mevzular Dio'ya bağlanacak benden söylemesi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7.Bölüm

Psikolojik yönden Subaru’nun sarsılması iyi yansıtıldı. En azından haftalardır boş boş izlediğimiz bölümlere kıyasla oldukça iyi sayılır. Beatrice ile anlaşma yaparak bu arc içinde yaptığı en mantıklı şeyi yaptı. Böylece hayatını sağlama alması iyi oldu. Tekrar hizmetçi olsaydı bende bir yerlerden atlardım herhalde.

Her arc tek bir chekpoint olur diye düşünüyordum ben ama belli olmaz tabi. Neyse, eğer anlaşma bozulduysa aynı şeyleri yaparak tekrar elde edebilir.

Bu cadı tarikatı Subaru’yu saf dışı bırakana kadar rahat etmeyecek anlaşılan. Kendi hayatını kurtardı, bu sefer cinayet zanlısı oldu. Roswaal bu tarikata bağlı olabilir. Zaten başka kimse yok mavi maid’i öldürecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya bir de ortada curse muhabbeti var. Bizim eleman mavinin "curse" mevzusunu kullandığından şüpheleniyordu ama kendisi direk bu sebeple ölünce Subaru şaşırdı "Rem yapmıyor muymuş yani?" diye. Bir önceki bölümde de Beato'yla böyle bir şeyler konuşuyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Curse olayını kimler yapabilir kimler yapamaz diye. Shaman tarzı tiplerin yapacağı falan geçiyordu. Bakalım Shaman kimmiş.

Bir de Cadı'nın kıskançlığından falan bahsediyorduk. Her bölüm Subaru Emilia'yla daha az vakit geçiriyor malum. Kokunun da arttığı söyleniyordu. İster misiniz Emilia bu yüzden kıskana kıskana Cadı olsun :011: Ya da ne bileyim gelecekte cadıydı belki de Subaru'yu geçmişe yolladı falan. Tam Emilia'ya söyleyecekken ne hikmetse bir şeyler oldu malum. Her loopta da Subaru'ya olan güvenin daha da azalması çok garip, hepsinde aynı noktadan başlıyorlar oysaki.

Dragon muhabbeti vardı bir de unutmayalım. Böyle uzun serilerde genelde ilk bölümde geçen 1-2 cümlelik espriler son bölümlere doğru tak tuk insanın yüzüne çarpıveriyor. İster misiniz Subaru aslında Dragon çıksın :011:

Neyse beklemedeyim:

[bimgx=400]http://puu.sh/oU0Xl/cb6efb7304.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aoshi senin yorumlar bana deja vu yaşatıyor her seferinde. :D

Beato bölümün yıldızıydı. 4. bölümün şafağında gerçekleşiyordu ölüm olayı, 3-4 kez de tekrarlandı, yani Subaru o malikanede, özellikle o maidlerle yaklaşık 2 hafta geçirdi, uçurumdan atlamasını normal karşıladım ben. Gerçi ölünce acaba nereden başlayacak, yataktan kalktığı noktaya giderse iyi olur da bence sürpriz yapacaklar bize. Hani permadeath mantığı olsa da fena olmaz, illa herkes hayatta kalacak diye bir kaide olmaması daha heyecanlı olur. Lakin o maidin Subaru'ya söylediği can alıcı cümle akıldan çıkar mı hiç sanmıyorum.

UnderminE ağzına biber sürücem, Yuno Gasai spoilerı? Belki bazılarımız Mirai Nikki izlememiştir. Misal ben. :P

Kırmızı oni, mavi oni muhabbeti ile alakı bir yazı çıktı karşıma geçen gün, paylaşayım da okumak isteyen okusun. :Phttp://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/RedOniBlueOni

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UnderminE ağzına biber sürücem, Yuno Gasai spoilerı? Belki bazılarımız Mirai Nikki izlememiştir. Misal ben. :P

Ya aslında birebir o anlattığım şey o animede gerçekleşmiyor, orada "asıl" mevzu başka ama serinin bir parçasında böyle bir olaya benzer şeyler dönüyordu onu harmanlayayım dedim. Gerçi anlasan da anlamasan da her türlü spoiler olmuş sana evet, kafanda bir şeyler canlanınca tahmin falan yürütürsün animeyi izlerken :D Hoş tahminlerin tutmayacağı için her türlü süpriz olacak sana merak etme :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya aslında birebir o anlattığım şey o animede gerçekleşmiyor, orada "asıl" mevzu başka ama serinin bir parçasında böyle bir olaya benzer şeyler dönüyordu onu harmanlayayım dedim. Gerçi anlasan da anlamasan da her türlü spoiler olmuş sana evet, kafanda bir şeyler canlanınca tahmin falan yürütürsün animeyi izlerken :D Hoş tahminlerin tutmayacağı için her türlü süpriz olacak sana merak etme :011:

Yok ya dert değil, izleyecek olsam şimdiye on kere izlemiş olurdum zaten. Hoş gerçi, başkası vereydi spoilerı... işler değişirdi heralde. :P Ben de seni bir kez spoilleyeyim de ödeşelim. :011:

O değil de bu seride katil uşak çıktı ya la!? :animation732xl9vh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler'ın içinden Clannad spoilerı çıkacak sandım çünkü senelerdir gördüğüm an alt f4 yaptığım tek seri oydu korkuttun valla :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aoshi senin yorumlar bana deja vu yaşatıyor her seferinde. :D

O kadar çok mu benzer yorum yapmışım:D Roswaal konusunda biraz aşırıya kaçmış olabilirim kabul ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelike checkpoint'in değişmediğini düşünüyorum. Çünkü arc sona bağlanmadı. :D Ne zaman sonu görürüz anca o zaman chehpoint yaparız. Bu da köy yada şato dışı bir yer olacaktır.

Dileğin bütün söyledikleri mantıklı. Bütün tahminleri klişe tahminlerde olsa çok mantıklı.

Öncelikle Satella-Emilia durumunda bir tahmin yapayım. Yarı elf olmasından dolayı bunun bir tarafı Satella diğer tarafı Emilia'dır. Sonuçta en çok maid ve Emilia'nın yanında geziyor. O yüzden cadının kokusu bu şekilde ona bulaşmış olabilir.

Bölüm başında Maid sorular sormaya ve cevaplar almak istediğini belirtti. Bunu neden daha önce iki kere öldürdüğünde yapmadı orası meçhul.

Mavi saçlının ölmesi bence ya büyü ya da gerçekten öldü. Eğer ona Roswaal tarafından emir verildiyse ve başaramadıysa cezalandırıldığını düşünüyorum.

Subaru eğer dragon çıksa bile çocuğun birkaç gücü olması lazım. Şu an sadece ölüp dirilme gücü var. :D

Bu bölüm ölüp dirilmesi hakkında bir şey öğreniriz diye düşünüyordum ama Emilia'ya söylediği zaman hemen zaman durdu ve içine korku işlendi. Şimdi bu çocuk kimseye durumunu açıklamayacak mı?

Kafamızda hala deli sorular.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Büyük ihtimalle öyle olacak abi zaten söyleyebilmesini beklemiyordum mağlum klişe işte :D

Cadının ismi belli mi? Satella sanırım cadının ismi çünkü 2. bölümde Sabura Emilia'ya Satalle demişti ve Emilia ona kızmıştı(yanlış hatırlamıyorsam)

Dragon olayı ile ilgili tahminim eğer 2-3 tane daha gücü varsa bunlar da ölüp dirilme gibi belli bir durum gerektiriyor olabilir. Yani nasıl ölmeden geri gelemiyorsa veya ölen birini getiremiyorsa(belki getirebilir ne olacağını bilemeyiz belki vardır böyle bir gücü de) diğerleri de bu şekilde olabilir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chuck92 diye biri 2 bölüm çevirmiş var mı tanıyan?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kadar çok mu benzer yorum yapmışım:D Roswaal konusunda biraz aşırıya kaçmış olabilirim kabul ediyorum.

Onu bilmiyorum da ben deja vu yaşadım, belki daha uykum açılmadan yorumlara baktığımdandır. :P

Animede dragon lafı sadece bir cümlede geçti, şimdi endgame teorileri yapıyorsunuz, helal valla, dragonlar ısırsın sizi. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?