Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

Onu bilmiyorum da ben deja vu yaşadım, belki daha uykum açılmadan yorumlara baktığımdandır. :P

Olabilir tabi deja vu bu ne zaman yaşanacağı belli olmaz:D

Aslında pek çok fantastik yapımda dragona dönüşen insan ya da insanımsı türler var. Mümkün olabilir, subaru’yu bu dünyaya getirip içine büyüyle mühürlemiştir kendisini.

Curse ile ilgili bahsedilen shaman, Emilia’nın taht için rakip olan tarafla bir bağlantısı olduğu kesin. Bahsedilen cadının oluşturduğu cult var, Elsa bu cult’ün gönderdiği biriydi herhalde. Bunların birbirleriyle bir bağlantısı vardır. Ayrıca, Subaru köşke ilk geldiği bölüm, kralın kayıp olduğu sırada sarayda bir salgın başlamış diyorlardı yanlış anlamadıysam. Curse kullanarak salgın oluşturup kraliyet ailesini saf dışı bırakmak istemişlerdir. Ya da cadının kıskançlığı konusu belki kralın eşi Emilia’nın üvey annesidir ve cadının ta kendisidir. Krallığı kendisi için istediğinden, önce kraldan kurtulmuştur, şimdide Emilia’yı halletmek istiyordur.

Bu teori nasıl sizce fikirlerinizi alayım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kral'ın karısı Emilia'nın üvey annesidir belki deyince aklıma Pamuk Prenses geldi ama mantıksız değil Emilia da Pamuk Prenses gibi kız olabilir ama olmayadabilir sonuçta sadece teori :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

şimdide Emilia’yı halletmek istiyordur.

Hocam Emilia'yı halletmek istese şimdiye çoktan yapardı bence, bu kız yollarda dağlarda bayırda başıboş geziyor hep. Amblemi çalmaya çalıştılar en başta mesela.

Bak görürsünüz o ufak sarı kızla bize şok yaratacaklar :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biliyor musunuz aslında bence biz istediğimiz cevapları alamayadabiliriz. Hani ufak tefek tahminlerimiz tutuyor ama hala ana sorular ne cevaplanabildi ne de bahsi geçti. Serinin 5'de 1'ini çoktan geçtik. Hala birşeylerin açıklanmaması bana garip geliyor.

Açıklama durumları karakter ve arclardan arca değişecek gibi. Her arcta farklı birini tanıyacağız. Novel ve mangaların karakter resimlerini buldum ve orada görmediğimiz birkaç karakter kalmış. Onları da görünce belli bir amaca doğru yola koyuluruz gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana dedi gidip kendi bakmış hem de novellere bakmış ben hiç değilse mangada geldiğimiz yere kadar okumuştum :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok bakmadım. Anime haber yaptığım twitter hesabına bu serinin resmini banner olarak kullanmak için Google görsellerde bulduğum resimleri görüp tahmin yaptım. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hocam Emilia'yı halletmek istese şimdiye çoktan yapardı bence, bu kız yollarda dağlarda bayırda başıboş geziyor hep. Amblemi çalmaya çalıştılar en başta mesela.

Bak görürsünüz o ufak sarı kızla bize şok yaratacaklar :P

O kadar tutarlı bir tahmin değil zaten yazdıklarım ama amblemi güzellikle alamazlarsa kanla almaya çalışacaklarını Elsa gibi bir psikopatı göndererek açıkça gösterdiler. Hele şu anki durumda amblemi çalamadıkları için önümüzdeki bölümlerde suikastçılar akını yaşanabilir. En azından ben öyle olmasını umut ediyorum. Biraz aksiyon görelim artık:D

Bu arada light novel zaten devam ediyormuş, pek çok merak edilen sorunun cevabını bırakın, 25 bölümde hikaye tamamlanmayabilir belki. Her ne kadar bu serinin uzatılmasını mantıklı bulmasam da bir 2.sezon ihtimali var. Umarım dediğim gibi değildir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. bir 25 bölüm sezon daha olsa olur aslında ama gücü falan açıklamazlarsa sürekli aynı şekilde olursa ilk sezon başarılı olursa bile 2. sezonda dibe vururlar. Yani öncelikle ilk sezon nasıl devam ettirip nasıl bir son yapacaklarına bakmamız lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8. Bölüm

Subaru'nun güçleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor hadi üretelim bakalım karanlık elementi büyü gücü var ama ne hikmetse kontrol edemedi yani ilerde düzeltilebilir. Cadının isminin Satella olduğu kesinleşti. Peki ilk bölüm de Emilia neden o ismi kullandı. Ayrıca yanlış anlamadıysam cadının da saçları gümüş renk ve cadı da yarı elf. Tabii Emilia efsaneyi biliyor olup Subaru'yu kandırmak için kendini öyle tanıtmış olabilir ama olmaya da bilir sonuçta yarı elf olmanın iğrenç olduğunu söylemişti ama Subaru beklediğinin tersi bir tepki vermişti. Belki de Subaru'nun ilk bölüm de karşılaştığı gerçekten de Cadı'ydı. Şu da varki Maid'leri yöneten Emilia da olabilir yani laneti başlatan ama niye yapsın ki? Subaru'yu dizine yatırdıktan sonra bir şeyler yaptığı kesin bakma falan da dedi eğer o yerleştirdiyse laneti kaldırdı. Ayrıca Emilia Subaru'nun ölüp ölüp dirildiğini biliyor bence kulağına eğilip konuştuğu kısım da belli oluyordu belki Subaru'ya gücü veren Emilia'dır. Geçen bölümde söyleyememişti ama bu sefer söyleyebildi bu da ayrı bir kanıt olur normal de karanlık tarafından tutulması lazımdı ama artık nedense karanlık parçalandı Subaru bülbül gibi şakıdı :D

Emilia Rem'e neden Subaru iyi biri dedi? He he? Deyin bana bakam? Abartıyor da olabilirim ama fazla belli ettiler sanki :)

Checkpoint değişiyor sanırım :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8. Bölüm

Subaru'nun güçleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor hadi üretelim bakalım karanlık elementi büyü gücü var ama ne hikmetse kontrol edemedi yani ilerde düzeltilebilir. Cadının isminin Satella olduğu kesinleşti. Peki ilk bölüm de Emilia neden o ismi kullandı. Ayrıca yanlış anlamadıysam cadının da saçları gümüş renk ve cadı da yarı elf. Tabii Emilia efsaneyi biliyor olup Subaru'yu kandırmak için kendini öyle tanıtmış olabilir ama olmaya da bilir sonuçta yarı elf olmanın iğrenç olduğunu söylemişti ama Subaru beklediğinin tersi bir tepki vermişti. Belki de Subaru'nun ilk bölüm de karşılaştığı gerçekten de Cadı'ydı. Şu da varki Maid'leri yöneten Emilia da olabilir yani laneti başlatan ama niye yapsın ki? Subaru'yu dizine yatırdıktan sonra bir şeyler yaptığı kesin bakma falan da dedi eğer o yerleştirdiyse laneti kaldırdı. Ayrıca Emilia Subaru'nun ölüp ölüp dirildiğini biliyor bence kulağına eğilip konuştuğu kısım da belli oluyordu belki Subaru'ya gücü veren Emilia'dır. Geçen bölümde söyleyememişti ama bu sefer söyleyebildi bu da ayrı bir kanıt olur normal de karanlık tarafından tutulması lazımdı ama artık nedense karanlık parçalandı Subaru bülbül gibi şakıdı :D

Emilia Rem'e neden Subaru iyi biri dedi? He he? Deyin bana bakam? Abartıyor da olabilirim ama fazla belli ettiler sanki :)

Checkpoint değişiyor sanırım :)

İlk tanıştığı cadı olamaz, çünkü yanında Pack vardı ve amblemi çalınmıştı onunda. Tabi onun görüntüsünü taklit edebiliyorsa iş değişir. Bir bağlantı var ama başka bir sebebi vardır. Maidleri yönetip arka planda bir şeyler çevirmesi ihtimali düşük bence, istediği an öldürebilirdi Subaru’yu, kucağında yatarken hele tam sırasıydı. Curse o köye gittiği zaman yapıldığını, gece aktif edildiğini söyledi Subaru. Şaman köyde bekleyip, gece köşke gelip saldırıyor olabilir. Bunu köşkten birinin yaptığını varsayarsak Emilia’nın şüphe çeken yönlerini inkar edemem, spirit arts manayı atmosferden alıyormuş, doğayla ilgisi var aslında. Şamanlar zaten doğa ve ruhani güçlerle doğrudan ilişkilidir, Emilia şaman özellikleri taşıyor işin aslı. Ben yine de dikkati başka yöne çekmek için Emilia üstüne oynandığını düşünüyorum. Ya da Emilia görüntüsünde köşkte biri dolaşıyor:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdiii

[bimgx=400]http://puu.sh/p2alg/4246dd3876.jpg[/bimgx]

makas aldı ya la :011:

En başından bi değerlendirme yapayım, çok şey öğrendik ve kafamda çoğu şeyi oturttum doğruladım bu bölümle. Beato'ya Beako demelerine çok güldüm, Beato diyoduk biz siz niye karıştırıyonuz ki ortalığı :011:

Subaru bu bölüm neden ev işi yapmaya çok gayret gösterdi diye soran var mı bilmiyorum ama bu bölüm mevzu çok güzel netleşti. Bölümün ilk sahnesindeki "el tutma" muhabbetine bağladılar. Subaru'nun ev işi yaptığı günler kızlar Subaru'ya o kadar güvendi ki, o acı çekerken gelip elini tuttular falan. Ama ev işi yapmayıp kaçış moduna girip sadece yaşamaya odaklanınca pembe maid gece Dio'ya güvenilmez raporu verdi böylece mavilinin önünü alamadılar çocuk da öldü. Deli gibi ev işi kasmasının sebebi buydu yani bu bölüm, yoksa işin ucunda ölüm var :D

Sonra Shadow tipi olduğunu öğrendik bizimkinin. Bu sahneler de önemliydi zira bizim kedinin bunu lanetleyebileceğini gösterdiler. Hemen akıllara Subaru'nun Emilia'ya her şeyi anlatmak istediği sahne gelmeli burada, sanıyorum ki gündüz vaktiydi ve bizim oğlan yemişti laneti hemen. Kedi Emilia'yla birleşik olduğu için büyük ihtimalle o an bastı laneti. Gece Emilia bunu dizine yatırdığında bu dökülürken hiçbir şey olmadı çünkü o saatte Puck uyuyordu, akşam olmuştu. Böyle bi detay gördüm ama bilemiyorum ne derece doğrudur.

Diz sahnesinde Emilia bunun kulağına fısıldadığında da böyle cam kırıldı falan sanki bunun üzerindeki lanet kalkmış gibi bi efekt verdiler. Bakalım Emilia ne yapmış görücez haftaya.

Fiziksel temasla olan lanete gelince. Bunu zaten az çok hepimiz tahmin ediyorduk ama doğrulanmış oldu. Tabii ki laneti basan şey kasabadaki köpekti. Isırmıştı bizim bebeyi malum. Oraya bağlanacak haftaya eminim.

[bimgx=400]http://puu.sh/p2bcX/afe217286f.jpg[/bimgx]

Ya ben bu Beato'yu yerim, ah bir de şu sesi olmasa :011:

[bimgx=400]http://puu.sh/p2bfp/cda365b471.jpg[/bimgx]

Hizamakura :P Google'da aramanızı öneririm :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Artık şu sahneye o kadar alıştım ki her sabah yataktan kalkarken beni de böyle iki adet maid karşılasa keşke demeye başladım. Akşamına öldürebilirler beni, sıkıntı değil.

[bimgx=500]http://puu.sh/p2b3D.jpg[/bimgx]

Satella cadısını altetmek için (yanlış hatırlamıyorsam) bir adet dragon, bir adet hero, bir adet de sage gerekmiş zamanında. Cadıyı iyice merak ettim, güç dengeleri havada uçuşuyor zaten, o da gelsin de hepten dengenin içine etsin.

Elementler Granblue Fantasy'ye bağladı ya la. :011:

Bir Emilia da ben istiyorum hayatımda, illa sevgili falan olmak zorunda değiliz, arada bir halimi hatrımı sorsun, moral desteği versin, sırtımı sıvazlasın yeter. ;____;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beato'nun havayı kokladığı sahneyle şu kedi meselesini doğruluyorum ben iyice ya, bakalım ne kadarı tutacak ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine çılgın teorilerimle karşınızdayım:D

Belki reenkarnasyondur Emilia. Ya da dragon, hero ve sage Satella’yı güç bela yenmiştir, bebek formuna döndükten sonra Satella’nın karanlık tarafı gitmiştir, masum hali şu an ki Emilia işte. Tabi bu süreçte eski anılarına sahip değildir artık. Kral bunu bilerek büyütmüştür Emilia’yı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine çılgın teorilerimle karşınızdayım:D

Belki reenkarnasyondur Emilia. Ya da dragon, hero ve sage Satella’yı güç bela yenmiştir, bebek formuna döndükten sonra Satella’nın karanlık tarafı gitmiştir, masum hali şu an ki Emilia işte. Tabi bu süreçte eski anılarına sahip değildir artık. Kral bunu bilerek büyütmüştür Emilia’yı.

Olabilir ama Emilia'nın hatırlamadığı kısmına katılmıyorum eğer dediğin gibi Ejder Subaru ise ve Satella'yı yenenlerden biri ise Emilia haliyle onu kendi tarafına çekip güç dengesini bozmaya çalışıyor olabilir.

UnderminE'a

Abla Puck ile ilgili dediklerini düşünüyorum da Subaru Puck'a kötü bir şey yapmıyor ki Puck neden Subaru'ya zarar versin? Yanlış anlamadıysam o sırada geçit bozuk tarzı bir şey demişti yani bence o karanlık meselesinin Puck ile alakası yok. Ya da lütfen olmasın ne güzel oynuyorlar eğleniyorlar :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UnderminE'a

Abla Puck ile ilgili dediklerini düşünüyorum da Subaru Puck'a kötü bir şey yapmıyor ki Puck neden Subaru'ya zarar versin? Yanlış anlamadıysam o sırada geçit bozuk tarzı bir şey demişti yani bence o karanlık meselesinin Puck ile alakası yok. Ya da lütfen olmasın ne güzel oynuyorlar eğleniyorlar :)

Olay şurada:

[bimgx=500]http://puu.sh/p2iNR/d5e348f6e8.jpg[/bimgx]

[bimgx=500]http://puu.sh/p2iPf/43e6a0d13b.jpg[/bimgx]

[bimgx=500]http://puu.sh/p2iQH/8a6df5230d.jpg[/bimgx]

Aynı hissiyat olduğu için bariz şüphelendi Subaru da :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olabilir ama Emilia'nın hatırlamadığı kısmına katılmıyorum eğer dediğin gibi Ejder Subaru ise ve Satella'yı yenenlerden biri ise Emilia haliyle onu kendi tarafına çekip güç dengesini bozmaya çalışıyor olabilir.

Eğer Satella’nın bilincini taşıyorsa tamamen kötü bir karakter olur. Hatırlıyorsa bile bu serinin yapısı itibariyle Emilia saf kötü olamaz. Ana bayan karakter, Subaru’nun kurtardığı biri, sanmıyorum. Sanki geçmişinden kaçmak ister gibiydi. Adının Satella olduğunu ve yarı elf olduğunu söylediğinde, Subaru’nun tepki göstermemesine şaşırması bu nedenle belki. Bir şeyler çeviriyorsa bile haklı bir sebebi vardır bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aoshi'ye

Yok abi bilincini taşıyor değil de onun anılarına sahip olabilir. O yüzden de ilk bölüm de bahane uydurup kaçmaya çalışmış olabilir ama baktı çocuk beklediğnin tersi tepki verdi "Bu sefer zarar vermez" diye düşündü ama emin olamadı da Maid, Lanet tuzağını kurdu(evet fazla abartı oldu ama olabilir mümkün) 8. bölümde de resmen zarar görmeyeceğini anlayıp vazgeçmiş olabilir.

UnderminE'a

Abla şüphelenmekten çok çocuğun kalbine iniyordu aklı çıktı yerinden, belli etmedi ama çok manyak korktu bence. Ben hala Puck'ın bilerek yaptığını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aoshi'ye

Yok abi bilincini taşıyor değil de onun anılarına sahip olabilir. O yüzden de ilk bölüm de bahane uydurup kaçmaya çalışmış olabilir ama baktı çocuk beklediğnin tersi tepki verdi "Bu sefer zarar vermez" diye düşündü ama emin olamadı da Maid, Lanet tuzağını kurdu(evet fazla abartı oldu ama olabilir mümkün) 8. bölümde de resmen zarar görmeyeceğini anlayıp vazgeçmiş olabilir.

Subaru’nun ajan olma ihtimaline karşı önlem olarak bir şey yapmış olabilirler. Mavi maide özellikle söylüyor Subaru’nun iyi birisi olduğunu. Mavinin psikopat olduğunu bildiği için. Adamın günahını aldık düşüncesiyle. Sanırım orda Emilia içini gördü Subaru’nun. Onun için vazgeçmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aoshi'ye

Evet abi ben de aynı düşündüm özellikle söyledi o cümleyi ama Subaru'ya ne yaptığını çözemedik tam net anlaşılmadı orası. Sanırım Subaru da önceden bir lanet vardı onu kaldırdı. Daha önce konuşamayan Subaru bildiğin bülbül oldu şakıdı :D Ne karanlık geldi ne acı. Var bir tuhaflık ama hadi hayırlısı birkaç bölüme o da çıkacak meydana. Yavaş yavaş açıklıyorlar herşeyi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi anladığım kadarıyla Subaru ve köşkte yaşadıkları ikiye ayrılıyor.

Eğer Subaru bizim maid kardeşlerin güvenini kazanamazsa onlardan biri hatta mavisi onu öldürüyor. Subaru güvenlerini kazanırsa da köye gittiği zaman birisi tarafından lanetleniyor ve o lanet devreye girip onu öldürüyor. Ama laneti kimin yaptığını ve lanetin ne olduğunu bilmiyoruz. Subaru yanlış hatırlamıyorsam köşkteki ilk ölümünde uykusunda öldürülüyordu. İkinci ölüşünde ise uyumamaya karar verip zehirleniyordu. Köşkte yardım isterken zincir sesi falan duymuştu. Zincir olayını da bildiğimize göre bence her iki türlü maidler Subaru'yu öldürüyor. Güvenemezlerse direk öldürüp güvendikleri zamanda da ona lanet uyguluyorlar.

Emilia ve Satella arasındaki bağlantıyı dörde düşürdüm.

1- Emilia ve Satella aynı kişi.

2- Emilia ve Satella ikiz.

3- Satella, Emilia'nın görüntüsünü büyü ile kullanan biri.

4- Emilia, Subaru'yu ilk görüşünde ona tam güvenemediği için onu "Belki korkuturum." düşüncesiyle Satella'yım dedi.

Subaru, Emilia'ya tam olarak yaşadıklarını anlatmadı. Sadece üstü kapalı içini döktü. O yüzden kara şey harekete geçmedi. "Ben sürekli ölmekten bıktım falan filan." deseydi kesin o kara şey ortaya çıkardı.

Şu köşk şeysi artık bitse güzel olacak. Çok fazla aynı şeyleri görüyoruz. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bLue-Dragon'a

Abi benim ingilizcem kötü ama belki doğru anlamışımdır. Ayağında yatarken o dediklerini söyledi kıza sürekli ölmekten bıktım tarzı. Ayrıca çok korkunçtu çok korktum falan da dedi. Hepsini söyledi yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@star

Yok öyle demedi.

Ölmek istemiyorum falan dedi. Korkuyorum. Sizi seviyorum. Hayatım boyunca hiçbir şey için bu kadar uğraşmamıştım. Yine o gözleri görmek istemiyorum dedi. Kısacası yaşadıkları ve malum gücüyle ilgili bir şey demedi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sahneye tekrar baktım da aynen öyle diyor :)

Her öldüğünde sıfırlanmayı sayarsak adam 3-4 gün falan geçirdi Emilia niye şüphelenmesin ki o hale girmesine sebep olacak bir şey yaşamadı ki yani diyorum ki Emilia da Beako gibi Subaru'nun yaşayıp öldüğü zamanları hatırlıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?