Jump to content
  • Kayıt Ol

Days -Tartışma-

Fingolfin

Önerilen İletiler

gundamaster

İlk bölümde ilerisini gösterdikleri kısımda sol kanatta oynadığı gözüküyordu. Tsukamoron solak mı sağlak mıydı hatırlayamadım şimdi. Galiba solaktı da. Kaptanın yoğurulmamış hali Tsukamoron hatta kendi de dedi. Ondan farkı daha azimli olmasıydı sanırsam. Japon liginin hatrı sayılır oyuncularından olacak o da.

Tuncay Şanlı'yı tanıyan bir arkadaş onunla ilgili şöyle bir şey anlatmıştı bana. Sakarya'da top oynarlarken Tuncay Şanlı'yı hiç almazlarmış oyuna çocukken. O da hırs etmiş hep sahayı turlamış. Ondan öyle iyi koşarmış. Benzetmen çok yerinde oldu yani :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. bölüm

Biraz hızlı işleniyor ama fena değil. Son bölümde bizimkinin takıma seçileceğini biliyorduk ama klişe şekilde seçtiler, varsa yoksa duygu sömürüsü. :D İlk maçında da baya cooldu aslında, ama maç sonunda niye üzgündü anlam veremedim, takıma gaz verdi, kazandılar, sarı kart görmüş ve penaltıya sebep olmuş, kalecileri kurtarıyor bir de. Moral bozukluğu abartı olmuş, Çok fazla duygu sömürüsü var ve bizimkini ezik gösterebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seriyi bıraksam kaybedecek bir şeyim yok ama zaten kırk yılda bir spor serisi çıkar diye izliyorum. Son bölümde cidden ama cidden duygu sömürüsünün dibine vurulmuş. Bir de şu son sahnede rakip kaptanla tanışma sahnesi tam anlamıyla bir klişeydi. Kısacası seri o kadar çok klişeler içerisinde yüzüyor ki... Acaba sitelerde kaç puan almış merak ettim. Bi bakayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spor serisi olduğu için izlemeye devam ediyordum ama 5 bölüm çok bile buna. Kuroko gibi bir izleyici kitlesi de yapamaz, laf atmanın eğlencesi olmaz öyle de. :011:

Bari çocuğun ilk maçını doğru düzgün gösterselerdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Son bölümle birlikte bırakmaya karar verdim çünkü son bölüm gerçekten berbattı. Final maçını da izlerim ve bırakırım. O kadar devam ettim finali görmeden bırakmak olmaz. Başka bir tür seri olsa sorun olmaz ama spor serilerinde en azından final maçlarını beklerim.

Bir de şurada bazı yorumlar yapılmış ve seriye 9/10 puan verenler var. Kafayı yemişler.

http://myanimelist.net/anime/32494/Days_TV?q=days

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Re:Zero'daki Subaru'nun ne kadar kötü yazılmış bir karakter olduğundan bahsediyorduk, ama ondan da kötüsü varmış: Tsukamoron.

Kimse mi ilgilenmiyor bu çocukla, insan bi yol gösterir. Koş koş nereye kadar? Belli bir kondisyon sağlayana kadar sadece koşu yaparsın da, o aşamayı çoktan geçmedi mi bu arkadaş, hiç mi teknik çalışmıyor, kendi başına da olsa top sürse, şut veya pas gibi temel antrenmanlar yapsa? Topsuz alanda oynayacağına kendini inandırmış demekki. Ama yok, yeneneksizim o zaman koşucam diyor. Son bölümde normalde gün içerisinde antrenmanlarda zerre kendini yormayan sarışın tip, gece sabaha karşı tek başına antrenman falan yapıyor, o bile elemanın azmini görünce ben de koşucam o zaman diyor.

Şu son bölüm sevdiğim tek nokta, kaptanın maça girip rakip kaybettiği halde takımı küçümsediğinde Tsukamoron'u savunmasıydı. Bir de agresif oynayan takıma kart göstermiyorlar, hadi bu bir kılıfa sokulur da, bizimki ceza sahasında kafasına tekme yedi, penaltı yok, kart yok, insanlık yok, sanırım sahada hakem falan da yoktu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hakem olayına ben de çok şaşırdım. Mizuki'yi 3 kişi birden tutuyor ama bildiğiniz tutuyor yani. Formadan çekmeye başladılar ama gören yok. Tekme, yumruk, ayağa girişmeler çat çut ama yine gören yok. Yahu bu hakemler nerede? Bu bölümde bırakmak istememin bir sebebi de buydu. Bunun açıklaması da yok. Shounen olsa böyle süper-güçlerle harmanlanmış olsa bir kılıf uydurursun ama gerçekçi bir seri yapmaya çalışınca yemiyor. Seriden acayip sıkıldım. Ah ahh Dia vardı ne güzel izlerdik. Yeni sezonu gelse keşke.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 8

Ne ara finale geldiler yahu? Bu arada tekerlekli sandalyedeki abla bizimkinin annesiymiş. Ben ilk bölümde gördüğümde ablası falandır sanmıştım. Daha önceden bahsettiler mi bilmiyorum ama ben yeni öğreniyorum.

Takım arkadaşlarını bile bıktıran Tsukamoron:

[bimgx=600]http://puu.sh/qJgFU.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm hakkında yazacak bir şey bulamıyorum. Bir tek Tsukamoron'un ailesinin durumunu merak ettim, babasını kaybetmişler annesiyse malum.

Final maçı öncesi de her zamanki taktiktle rakiplerini deli gibi övdüler, bütün efsanevi pokemonları sayarcasına övdüler. Şimdi bakın bunlar böyleydi ama biz yine de yendik derlerse bir klişe daha patlar. Neyse şu final maçını da bi görelim de ama içimden bir ses yenilecekler diyor. Umarım yenilirler. =D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Bölüm 16

Tsukamoto takımdaki en iyi oyunculardan biri değil ama son bölüm tatmin ediciydi -ki onca koşmanın ne demek olduğunu sonunda gördük ve elinden geleni takım için gerçekten yaptı. Seriyi çoktan bırakacaktım ama çok fazla spor serisi olmadığından bırakmak kolay olmuyor işte ve şu ana kadar yayınlanan en iyi bölüm buydu; annesiyle geçeen diyalog, takım için yaptığı fedakarlık, uyum ve galibiyet ile birlikte gayet iyi bir bölümdü. Bir sonraki maçı merak ediyorum ama takım içi uyumsuzluk baş gösterdi. Zaten her seride illa "yetersizlik" ile alakalı bir sahne olur ve burada da oldu.

Seikan vs Seiseki! güzel bir maç olacak. Spoiler yedim maçla alakalı ama neyse çok bir şey değildi. İsteyene de söyleyebilirim. :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu animenin yayın hayatında bundan daha iyi bir bölüm göreceğimizi sanmıyorum. Dört dörtlük bir bölümdü. Cidden Tsukamoron'un devamlı koşu antrenmanı yapmasını şu bölüme iyi yedirdiler. Gerçi forvet oynayıp da defans yapması basketbolda ribaund almak gibi bir şey olmuş, hoş olmuş ama marke edeceği adamı diğerleri kapıyor demekki ya da marke etmesine bile gerek kalmıyorsa artık. Bunun haricinde karakterin yer yer erkekleştiği ve kendinden emin olduğu kısımlar hoşuma gitti, bu karaktere özgüven lazım, ilerde kaptan olduğunda tamamlanmış olacak özgüveni ama şimdilik kendine güvendiğini görmek güzel.

Annesi de ayrı bir tatlı çeşidi. Aşık olunası bir kadın. Hayat felsefesi başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçları önüne koyan bir melek adeta. Oğlu da bundan nasibini almış, biraz fazla almış ama maçta işine yaradı. Gerçi bu tavırlarını ilk bölümden itibaren gösterdiği için kendi haremini kurabilmişti, ki maç dışında da işe yarıyormuş demekki. :D Yani neymiş biraz Tsukamoron'u örnek almak gerekiyormuş. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tsu-kun iyi mi yaptı kötü mü yaptı bilmiyorum. Kazama fena sinirlendi. Eh bir yerde haklı ama çok duygusal davranıyor. Aslında maçın ilk sahnelerinde duygusal gelgitlerini belirttiler ama bunu sakatlıkla ve Tsu-kun'un itirafıyla özdeşleştireceklerini tahmin edemedim. Bir şey olacağı belliydi ama bu son biraz sıkıntılı oldu. Umarım, menajer hatun kişisinin (adını unuttum) dediği gibi çok üzgün değildir ya da öyleyse bile bunu sahaya yansıtmaz. Son sahnede "hazırım" dediği kısımda pek ciddi duruyordu ama sahada göreceğiz. Bir de artık havalı hareketler yapsa çok hoş olur. Azıcık çoştursun. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tsukamoron iyi yaptı bence orada, Kazama zaten sakat sakat çok kaldı sahada, daha fazla kalsaydı çok daha fazla sıkıntı çıkacaktı, şimdi sanırım uzun bir süre tedavi görmesi gerekecek. Ciddi bir sıkıntı oldu orada çünkü kemik çatırdadı, o an acı hissetmemesine şaşırdım ben asıl. Ve kırmızı kart sarı kart falan yok mu Japonlarda? :D Resmen arkadan biçti Kazama'yı gözlüklü olan. Arkadaşlıkları biraz sekteye uğrayacak ama bozulmaz bence, çünkü sakatlık raporu gelince Tsukamoron onun futbol hayatını kurtarmış olacak kesinlikle. Ama maç buradan döner, diğer ekip Kazama'nın yokluğunda çevirebilir maçı, tabi takımdaki oyun kurucu ve santraforun kişisel gelişimlerini de göreceğiz, her şey olabilir bu maçta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kart olayını ben de fark etmedim. İnsan bi' sarı kart gösterir, tam gole giderken. Ne hayın bi' hakemmiş. *HakemeGözlük*

İyi yaptı diyoruz ama o donuk ve soğuk ifadeyle "asla affetmeyeceğim!" demesi biraz şüpheliydi. Ya ciddi başka bir duygusal durum yaşanacak ve affedecek ya da uzun sürecek ama gerçekten affetme kısmı sıkıntılı. Çizgi karakterler olmasaydı eğer yani gerçek hayatta olsalardı hayatta affetmezdi ama serilerde böyle işte, illa normal görecek ve barışacaklar. Aslında affedilecek bir durum da yok, en iyisini yaptı ama işte... Kazama çok duygusaldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Büyük ihtimalle annesiyle ilgili ilginç bir mevzu var. Kendi başımın çaresine bakabiliyorum falan mı demek istiyordu da maçta sakatlanmasını gizlemek istedi bilemem de maçtan çıkmak istememesinin sebebi annesiydi bence. Ama Tsukamoto'nun zaten birisinin kötülüğünü düşünmesi imkansız. Şeker gibi çocuk, bir yolunu bulur barışırlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

18

Benim kız baya baya flat chestmiş ya, Tsukamoto şut çekeceği zaman ayağa kalkınca farkettim. :D Fena bölüm değildi, beğendim ben. Kazama da affetmiş oldu Tsuki'yi böylece. Tsuki'nin ilk golü de hayırlı olsun. Haketti ama, güzel goldü. Kimishita da karakter olarak gelişti, bencil olan tip de pas veriyor güzel güzel. Tsubasa'dan alışmışız tek bir maçın 7-8 bölüm sürmesine, 2 bölümde çabucak geçiyorlar maçı iyi mi oluyor kötü mü oluyor bilmiyorum ama izlerken sıkmıyor artık eskisi gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

KazamaxTsukki shiplemesi yapılacak kadar acayip bir kafaya girdim. Etrafımda çok fujoshi var. Bu bölümde sağolsun son sahne tam böyle bir eşleştirme yapacak kadar garipti. =P

Ayrıca 18 bölüm sonra nihayete erdik. Artık bir sonraki golünü 2. sezon görürüz. :011:

5. - 6. bölümlerde bırakırım diyordum ama resmen 18 yaptık. Şaka maka serinin finalini göreceğim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
gundamaster

Final 8/10

Kusurlu yanları olsa da izlerken çok keyif aldığım bir seri oldu. Özellikle yan karakterlerini çok sevdim. Tsuki ve Kazama'dan daha çok onlar götürdü zaten seriyi. Kimishta favori karakterim.

Futbol'u ele alan bir seri olsa da komedisi çok yerindeydi, epey güldüren bir seri oldu benim adıma.

Finali Touin maçı ile yapmalarını isterdim ama ikinci sezon onayı aldığı için o maçı da kesin izleyeceğiz zaten. Sonraki sezonunu beklemedeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Seri kötü başladı aslında ama yine de izlerken sıkmadı, bölümler sonunda bazı kısımlara güzel giydirdik ama neticede keyifli bir yolculuk oldu. Bir sonraki sezonu yine güncel şekilde izlemek istiyorum. Şaka maka Tsukamoron baya baya sağlam topçu olacak böyle giderse.

Düzenlendi: (suke)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kötü başladı iyi bitirdi yorumlardan anladığım kadarıyla. Bu iyi haber. Ben henüz izlemedim tamamını, artık rahat rahat bakarım. Ana karakterin annesi süper bu arada, onu söyleyeyim dedim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yorumlara bakınca ben de izleyeyim dedim ama maç diye resmen hareketli resim kakmış adamlar. Ne oluyor ne bitiyor hiç belli değil, akıcılık yok. Gol olmuş santra yapılacak kaleciler orta sahada falan dolaşıyor. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. sezon da yolda. MAPPA buna da el atmış ve manga'sında da yeterince materyal var. Hadi bakalım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?