Jump to content
  • Kayıt Ol

Hangi Animeyi Hangi Sıralamayla İzlemeliyim?

Fingolfin

Önerilen İletiler

gundamaster

Benden de Saint Seiya gelsin o zaman.

[fieldset=Saint Seiya]

1. Saint Seiya (1986) 114 Bölüm TV
    -Saint Seiya: Soushuuhen (2003) 114 bölümün 25 dk.lık özeti.
    -Saint Seiya: Legend of Sanctuary (2015): Ana hikayenin alternatif olarak anlatımı. CGI Movie
  2. Saint Seiya: Meiou Hades Juuni Kyuu-hen (2002) 13 Bölüm OVA
    -Saint Seiya: The Hades Chapter Sanctuary - Yomigaerishi Gold Saint-tachi no Shinwa: Hades Chapter'ın özeti izlemeye pek gerek yok.
  3. Saint Seiya: Meiou Hades Meikai-hen(2005) 12 Bölüm OVA
  4. Saint Seiya: Meiou Hades Elysion-hen (2008) 6 Bölüm OVA
  5. Saint Seiya: Tenkai-hen Josou - Overture (2004) Movie

Yan Hikayeler: Ana hikayeye bir katkısı yok isteğe göre izlenebilir.

1. Saint Seiya: Jashin Eris (1987) Movie
  2. Saint Seiya: Kamigami no Atsuki Tatakai (1988) Movie
  3. Saint Seiya: Shinku no Shounen Densetsu (1988) Movie
  4. Saint Seiya: Saishuu Seisen no Senshi-tachi (1989) Movie
  5. Saint Seiya: Soul of Gold (2015) 13 Bölüm OVA: Hades chapter'dan sonra da izlenebilir, sıralamasının pek bir önemi yok.

Prequel : Ana serinin 200 yıl öncesini anlatıyor olsa da ana seri külliyatını izledikten sonra izlemenizi öneririm. Gerek animasyon gerekse hikaye anlatımı konusunda oldukça iyi olması nedeniyle ilk izlendiğinde, ana seriye pek bakmak istemeyebilirsiniz.

1. Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiou Shinwa (2010) 13 Bölüm OVA
  2. Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiou Shinwa (2011) 13 Bölüm OVA

Sequel

Saint Seiya Omega (2012) 97 Bölüm TV: Ana serinin devamı.

[/fieldset]

Bir ara üşenmezsem Initial D'yi de ekleyebilirim, başka ekleyen olmazsa^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sailor Moon

[fieldset=Sailor Moon]

Eski versiyonunu izlemek için elden geçirmeniz gereken sezonlar bunlar. Bolca filler içerdiğini belirteyim.

Filler Bölümlerin Listesi (Tıkla) (Kırmızı renkle yazılmış bölümler filler içeriyor. Bölümlerin neyle ilgili olduğunu da not düşmüş yazan kişi.)

1. Bishoujo Senshi Sailor Moon (1992) - 46 Bölüm
  2. Bishoujo Senshi Sailor Moon R (1993) - 43 Bölüm
  3. İsteğe göre izlenebilir: Bishoujo Senshi Sailor Moon R: The Movie (1993) | Film
  4. Bishoujo Senshi Sailor Moon S (1994) - 38 Bölüm
  5. İsteğe göre izlenebilir: Bishoujo Senshi Sailor Moon S: Kaguya Hime no Koibito (1994) | Film
  6. Bishoujo Senshi Sailor Moon SuperS (1995) - 39 Bölüm
  7. İsteğe göre izlenebilir: Bishoujo Senshi Sailor Moon SuperS: Black Dream Hole no Kiseki (1995) | Film
  8. Bishoujo Senshi Sailor Moon: Sailor Stars (1996) - 34 Bölüm

Yeni versiyon:

1. Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal (2014) - 26 Bölüm | İlk sezon ve R sezonu.
  2. Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal III (2016) - 13 Bölüm | S sezonu.
  3. Devamı henüz gelmedi.

Ek Yapım:

1. Bishoujo Senshi Sailor Moon SuperS Gaiden: Ami-chan no Hatsukoi - Special | SuperS mangasından uyarlanmış minik bir yan hikaye.

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Alfabe sistemine geçiş yaptım. Daha güzel şekle getirebilcek fikirleriniz varsa söyleyin lütfen. Şimdilik böyle. Ayrıca yetkisi olanlar direkt düzenleme yapabilirler, işim kolaylaşır. :D

Son eklediklerim;

Haruka Naru Toki no Naka de, Saint Saiya, Sailor Moon

suke'nin hazırladıkları bekliyor hâlâ, Kenshin bekliyor, Pokemon bekliyor. İlgililere duyrulur. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence kategorilerdeki alfabetik harfleri alt alta yazmak yerine yanyana yazmak daha tasarruflu olacaktır. Böyle epey uzamış liste. Mesela A - B - C - D şeklinde aralıklı yanyana yazarsak en az 10 satır tasarruf ederiz.

Edit: Burada kastettiğim şey şu. Her harf için ayrı ayrı spoiler açmak yerine, harfleri dörtlü gruplara ayırmamız. Yani örnek olarak:

A - B - C - D

<kutucuk>

E - F - G - H

<kutucuk>

Böylece kutu sayılarını azaltmış oluruz. Her harfe ilerde tek tek kutu açarsak çarşı epey karışacak :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mesajı editledim, yorucu oldu biraz :P o yüzden bugünlük bu kadar. O kısım tamam, daha sonra yapacağım listeleri de sonraki mesajlarda yaparım artık. Ayrıyeten Saint Seiya'yı adaşım eklemiş, beni büyük bir zahmetten kurtarmış. :P

@Squaw: Ben Kenshin için tv serisine Kyoto arc tamamlanana kadar ara verdirtmezdim, 60 küsürlü bölümlerde hikaye filler rotasına giriyor ve anime tamamlanana kadar yani 90lara kadar da böyle devam ediyor. Tvde filler bölümleri izlemiştim ama animeyi indirip izlediğimde Kyoto arc bittiğinde gerisine dokunmamıştım. Sonra da diğer ovalara baktım. Zaten Tsuiokuhen serinin en harika şeyi. Ama tv serisine ara verip de onu izlemek pek benim tercih edeceğim bir şey değil, yine senin dediğin gibi de izlenebilir. Genelde hikayede aşırı bir zıtlık oluşturmayacağı sürece yapımları çıktığı zamanlara göre sırayla izlemek tercihim. Zaten Kenshin'in tadını alan bütün yapımlarını hatmeder.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mobile Suit Gundam yapımları ilkin erken final yaptırılarak sona eren 1979 yapımı bir TV serisi olarak başladı. Fakat seriyi sağdan soldan duyarak sonradan izlemeye başlayan insanların serinin yayınlanması sonucu stüdyoya birçok Mail yollaması sonucu stüdyo seriyi elden geçirmiş bir film üçlemesi olarak yayınlamak zorunda kaldı ve bu film üçlemesinin kazandığı başarı sonucu Mobile Suit Gundam serisi birden çok evrene ve klasik evren için de birden çok çoklu anlatıma sahip bir çokluevren serisi haline geldi.

=Universal Century evreni (1979'da başlayan klasik evren)

Direkt Prequel'ler:

-Mobile Suit Gundam The Origin (2015) : 4 bölüm

Mobile Suit Gundam (1979)'ın genişletilmiş yorumu olan Manga'nın, serinin öncesindeki olayları Char ve Sayla karakterlerini odağına alarak işleyen prequel kısımlarından yapılan bir adaptasyondur.

-Mobile Suit Gundam The Origin: Loum Arc (2017) ??

Mobile Suit Gundam The Origin (2015)'in ticari başarısı üzerine 4. OVA'da yeralması gereken Loum Savaşı hikayesi önceki paketin içerisinden çıkartıldı ve ayrı bir OVA serisi haline getirilmesine karar verildi. Henüz yayınlanmamış olan bu Anime, Zeon ve Federasyon arasındaki ilk büyük çatışma olan Loum Savaşı'na odaklanır ve klasik hikaye bu kısımdan itibaren başlar.

01- Mobile Suit Gundam (1979) : 43 bölüm

Mobile Suit Gundam'ın ilk versiyonu ve klasik hikayenin genelini oluşturan kısımdır.

Revize versiyonlar:

-Mobile Suit Gundam : Movie Trilogy (1980-1982)

TV serisinin kurgusunun yeni sahnelerin eklenerek revize edildiği bir film üçlemesidir. Değişikliklerin tüm listesi buradan görülebilir.

Yan Hikayeler:

Bu bölümdeki tüm hikayeler başka bir cephede ve başka ana karakter odaklarıyla işlenen ama neticede klasik seriye teğet geçen hikayelerdir.

-Mobile Suit Gundam MS IGLOO: Hidden One Year War (2004, 3 bölüm) ve Apocalypse 0079 (2005, 3 bölüm)

Toplamda 6 bölümlük bu miniseri klasik serinin aksine olaylara Federasyon değil de Zeon odağından bakmaktadır. İlk 2 bölüm klasik seriden önce geçerken 3. bölüm klasik serinin ilk 12 bölümü içerisinde, 4. bölüm klasik serinin 25. bölümünden hemen önce, 5. ve 6. bölümler ise klasik serinin son 3 bölümünün arka planında geçer.

-Mobile Suit Gundam MS IGLOO 2: Gravity of Battlefront (2009, 3 bölüm)

6 bölümlük MS IGLOO'un direkt bir parçası olmayan bu yapımdaki anlatım Federasyon odaklı anlatıma geri dönmektedir. İlk iki bölüm klasik seriden önce geçmekte iken 3. bölüm 25. bölümün bitimiyle aynı sıralarda sona ermektedir.

-Mobile Suit Gundam: 08th MS Team (1995, 12 bölüm + 1 film + 1 kısa bölüm)

Klasik serinin 12. bölümünün bitimine paralel başlayan yapım klasik serinin 31. yada 34. bölümüne yakın bir aralıkta sona ermektedir. (Son bölüm olan "Last Report"'da yeralan epilogue kısımlar ise TV serisinden 1 yıl sonra geçmektedir)

Serinin yönetmeni Takayuki Kanda'nın trafik kazası sonucu ölümü üzerine serinin finalinin yeni bir yönetmenle toparlanması için vakit kazanmak için "Miller's Report" adlı bir film de yayınlanmış olup film 08th MS Team'in 7. bölümün bitiminden hemen sonra başlayıp 9. bölümün başlamasından hemen önce sona ermektedir ve 17 dakika kadar yeni sahne içermektedir. Bunun yanısıra serinin Blu Ray setine eklenen "Battle in Three Dimensions" bölümü de 8. bölümle 9. bölüm arasında geçmektedir.

-Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket (1989, 6 bölüm)

Klasik serinin 30. bölümünden hemen önce başlayan hikaye klasik serinin bitiminden kısa bir süre sonra sona ermektedir.

-Mobile Suit Gundam: Thunderbolt ~ December Sky (2016, 1 film)

Klasik serinin 30. bölümünden hemen önce başlayan hikaye klasik serinin bitiminden kısa bir süre sonra sona ermektedir. Bir Manga uyarlaması olan bu yapımın Anime'ye uyarlanmış kısmı, Manga'nın 8 cildinin ilk 3'ünü oluşturmaktadır ki Manga'daki bu kısımlar klasik seriden 1 yıl kadar sonra geçmektedir.

-Gundam: Evolve (2004)

Gundam evrenlerine ait sırasız hikayeler içermekte olan bir paket olan Evolve'un 1. bölümü klasik seriye ilişkin bir kolaj iken, 15. bölüm klasik serinin 39. bölümünün bir tür remake'idir, 11. bölüm ise TV serisinden hemen sonra geçmektedir.

-Gundam: Battlefield Record ~ Avant Title (2009)

PS3 için piyasaya sürülen Gundam Senki 0081 oyunun prologue'u olan bu kısa bölüm klasik serinin son iki bölümü ile aynı sıralarda geçmektedir.

Ara Seri:

-Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory (13 bölüm + 2 Picture Drama + 1 özet film)

İlk bölümündeki prologue klasik serinin 42. bölümünün sonu ile paralel işlenen yapımın geneli klasik serinin bitiminden 3 yıl sonra, Mobile Suit Zeta Gundam'dan ise 4 yıl önce geçmektedir. "Mayfly of Space" adlı Picture Drama'lar Cima Garahau karakterinin arka plan hikayesine teğet geçmekte olup ilki 5. bölüme paralel ilerlerken, ikincisi atlaya atlaya son bölüme dek gittiğinden son bölümle izlenmesi tavsiye edilir. "Last Blitz of Zeon" adlı film ise yeni sahne barındırmayan ve birçok önemli kısmı atlayan bir özettir.

Ayrıca Gundam Evolve'un 4. bölümü bu serinin 10. ve 11. bölümleri arasında geçmektedir.

Devam Serileri:

02 - Mobile Suit Zeta Gundam (1985), 50 bölüm

Bu yapım klasik seriden yaklaşık 8 yıl sonra geçmektedir.

Alternatif İşleniş:

-Mobile Suit Zeta Gundam: A New Translation (2005)

Zeta Gundam'ın 20. yıl serisi olan bu yapım %35-40 kadar revize edilmiş sahneler ve bazı sahnelerin yeniden kurgulanmış hallerinden oluşmaktadır ama hikayedeki tek önemli değişiklik TV serisinin sonunun yoksayılarak bundan sonra sıradadaki seri olan Mobile Suit ZZ Gundam'ın olay akışından çıkmasıdır. Mobile Suit Unicorn Gundam yoğun şekilde ZZ Gundam senaryosuna atıflar içerdiğinden bu film üçlemesi non canon kabul edilmelidir.

Ayrıca Gundam Evolve'un 2. bölümü bu serinin 6. bölümünden hemen önce, Gundam Evolve'un 12. bölümü bu serinin 9. bölümünden hemen önce, Gundam Evolve'un 13. bölümü bu serinin 12. bölümü ile aynı sıralarda ve Gundam Evolve'un 9. bölümü bu serinin son iki bölümüne yakın sıralarda geçmektedir.

03 - Mobile Suit ZZ Gundam (1985), 47 bölüm

Mobile Suit Zeta Gundam'ın bitiminden 3 hafta sonra geçmektedir. İlk bölüm bir parodi ve çıkan kısmın özeti olduğundan atlanabilir.

Ayrıca Gundam Evolve'un 10. bölümü bu serinin bitiminden sonra geçmektedir.

04 - Mobile Suit Gundam: Char's Counter Attack (1988), 1 film

Mobile Suit ZZ Gundam'ın bitiminden 4 yıl kadar sonra geçmektedir.

Ayrıca Gundam Evolve'un 5. bölümü bu filmin sonuna alternatif bir değişiklik yapmaktadır.

05 - Mobile Suit Gundam Unicorn (2010-2014), 7 bölüm

Char's Counter Attack'ın bitiminden 3 yıl sonra geçmektedir.

Bu OVA serisinin TV'deki yeniden yayını olan Gundam Unicorn : RE 0096 ise herhangi bir yeni sahne içermemekte olup her OVA'nın ikiye bölünmesinden oluşturulmuştur. Shiuchi Ikeda'nın bölüm başında anlattığı özetler ve yeni eklenen OP-ED segmentleri dışında herhangi bir ekleme yapılmamıştır.

Bu yapım aynı zamanda revize edilmiş zaman diliminin sonunu temsil etmektedir.

Canon Açısından Revize Edilmemiş İleri Dönem Serileri:

Bu bölümdeki yapımların önceki Anime'lerle direkt bir bağı bulunmaz. Ayrıca ana hikaye ile yegane bağları sonradan hazırlanmış bazı Manga'lar üzerinden kurulmaya çalışılıp Sunrise'ın UC'nin ileri geleceğini anlatma konusunda isteksiz olduğu bir dönemde çıkıp bütçe kesintilerine uğradığından önceki serilerle kıyaslanmaları hatalı sonuçlar verecektir.

-Mobile Suit Gundam F91 (1991), 1 Film

Char's Counter Attack'dan 30 yıl sonra geçtiği varsayılmaktadır. Yoshiyuki Tomino'nun üzerinde çalıştığı ve 54 bölüm olarak planladığı TV serisinin ilk çeyreğinini henüz tamamlamamışken Sunrise'ın bütçeyi kesmesi sonucu elde kalan 2 saatlik footage'in yeniden kurgulanarak vizyona sokulmasından oluşmuştur.

Ana hikaye ile bazı devamlılık bağlantıları Gundam F90, Gundam Silhoutte F91 ve Crossbone Gundam (ve onun parçaları olan Steel 7 ve Skull Heart) Manga'larında sağlanmaya çalışılmıştır.

-Mobile Suit Victory Gundam (1993), 51 bölüm

Mobile Suit Gundam F91'den 30 yıl sonra geçtiği varsayılmaktadır. Gundam F91'de olduğu gibi bütçe kesintileri ve Sunrise'ın müdaheleleri sonucu külliyatın en yanlış anlaşılan örnekleri arasında yerini alacak şekilde grotesk bir seri haline gelmiştir.

Yuichi Hasegawa'nın Crossbone Gundam Ghost ve Crossbone Gundam Dust Manga'ları ile Gundam F91 çevresinde oluşturulmaya çalışılmış sınırlı devamlılık ile arada bağlantı kurulmaya çalışılmıştır.

-G Savior (1999) , 1 Film

Kanada yapımı bir Gundam live action filmi olup Victory Gundam'dan 70 yıl sonra geçtiği varsayılmaktadır. Gerek senaryo ana hikayenin yazarlarına ait olmadığından, gerekse kurgu önceki yapımları hiçbir şekilde hissettirmediğinden canon olup olmadığı muallaktır. Öte yandan ertesi yıl hazırlanan ve farklı bir kadroyu işleyen PS2 oyunu Angel Halo gibi eski serilerde bahsi geçen bazı mekanlarda geçmektedir.

-Ring of Gundam (2009), kısa film

Gundam'ın 30. yıl etkinlikleri için hazırlanan bir kısa film olmasına karşın geçtiği ileri zaman dilimi, arka plan ve son hakkında birçok şeyi izleyicinin kendi yorumuna bırakan fazlaca açık sonlu bir yorumdur.

=Alternatif Uzak Gelecek

-Turn A Gundam (1999), 50 bölüm veya 2 özet film

Tüm teknolojilerin ortadan kalkıp insanlığın 18. yüzyıl seviyesine indiği, 2345 yıl sonra geçen Correct Century adlı bir takvime sahip bir yorum olmasına karşın entropi tanklarında hala U.C. evreninin binlerce yıl geçmişindeki MS'lerin bazıları varlığını korumaktadır. Seri herhangi bir karakter/olay bağlantısı taşımamasına karşın Future Century, After Colony ve After War evrenlerine ilişkin subliminal bazı frame kullanımlarıyla oluşturulan bazı segmentlere sahiptir.

"Earth Light" ve "Moonlight Butterfly" adlı iki özet filme sahiptir fakat bunlar yeni sahneler barındırmazlar.

-Gundam: Reconguista in G (2013), 26 + 1 bölüm

Yoshiyuki Tomino'nun Turn A Gundam'dan 500 yıl sonra geçtiğini varsaydığı bu seride Turn A Gundam'ın aksine dış uzaydaki güç blokları ortadan kalkmamıştır ve "Moonlight Butterfly" in etki gücünün çok daha küçük olduğu varsayılmıştır.

"From Past to Future" adlı kısa metrajlı bölümü 16. ve 17. bölümler arasında geçmektedir. Ayrıca Yoshiyuki Tomino serinin devamı niteliğinde olacak uzun metrajlı bölümler üzerinde çalıştığını belirtmiştir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mesajı editledim, yorucu oldu biraz :P o yüzden bugünlük bu kadar. O kısım tamam, daha sonra yapacağım listeleri de sonraki mesajlarda yaparım artık. Ayrıyeten Saint Seiya'yı adaşım eklemiş, beni büyük bir zahmetten kurtarmış. :P

@Squaw: Ben Kenshin için tv serisine Kyoto arc tamamlanana kadar ara verdirtmezdim, 60 küsürlü bölümlerde hikaye filler rotasına giriyor ve anime tamamlanana kadar yani 90lara kadar da böyle devam ediyor. Tvde filler bölümleri izlemiştim ama animeyi indirip izlediğimde Kyoto arc bittiğinde gerisine dokunmamıştım. Sonra da diğer ovalara baktım. Zaten Tsuiokuhen serinin en harika şeyi. Ama tv serisine ara verip de onu izlemek pek benim tercih edeceğim bir şey değil, yine senin dediğin gibi de izlenebilir. Genelde hikayede aşırı bir zıtlık oluşturmayacağı sürece yapımları çıktığı zamanlara göre sırayla izlemek tercihim. Zaten Kenshin'in tadını alan bütün yapımlarını hatmeder.

Mangasını okumuş muydun hatırlamıyorum suke ama senin dediğin sıralama da mantıklı, zaten sen manganın olay örgüsü sıralamasını vermiş oluyorsun. Yani mangasında dediğin düzende gidiyor olaylar. Sen dediğin şekilde sıralama yap, olmazsa ben onu ilk mesaja editleyip ekleyeyim. Dediğin gibi OVA'sı Kenshin çatısı altındaki en harika şey ama ben her yapımını ayrı severim. Tomoe'ci olmama rağmen Kaoru bölümlerini dahi keyifle izlemiştim. Neyse, dediğim gibi senin sıralamanı ekleyeceğim o karakterleri az çok tahmin edebilirler. Dediğin gibi OVA'yı izleyince herkesin iştahı kaçmasın, senin düzeni ekleyelim. :D Zira bana ilk OVA'yı izlettirmişlerdi de seriye alışmam biraz zaman almıştı. :/

Bir de, dediğin gibi filler ama ben o bölümleri de izlemiştim. Filmindeki gibi filler olmasına rağmen sevmiştim. :) Neyse, işi yine sana yıkmış oldum. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

suke eline sağlık, ekledim onları. Akuma, Gundam için eline sağlık ama onu eklemem için düzenlemem gerekecek. Yani daha düzenli, rahat anlaşılır görünmesi için. Eklemem zaman alabilir. veya başka biri düzenlemeye girişirse memnuniyet duyarım. :D

Squaw, Kenshin'i düzenleyeceksin sanırım. Bekliyorum.

UnderminE, dediğin yöntemde mantıklı ve ben de düşündüm yapmadan önce ama bütün harflerin grup değilde kendi başına görünmesi açısından böyle bıraktım. Ortak bir görüş çıkarsa ona göre yapalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben düzenlerim, şimdiden söyliyim de başka birisi daha girişmesin boşu boşuna 2-3 kişi çalışmayalım ^^ (Düzenlediğimde bu mesaja eklerim)

Edit: Şu an için böyle, eğer yanlışlıklar veya "burası olmamış" dediği bir yer varsa Akuma şeyapsın yazının sahibi o sonuçta. :D

[fieldset=Mobile Suit Gundam]Mobile Suit Gundam yapımları ilkin erken final yaptırılarak sona eren 1979 yapımı bir TV serisi olarak başladı. Fakat seriyi sağdan soldan duyarak sonradan izlemeye başlayan insanların serinin yayınlanması sonucu stüdyoya birçok Mail yollaması sonucu stüdyo seriyi elden geçirmiş bir film üçlemesi olarak yayınlamak zorunda kaldı ve bu film üçlemesinin kazandığı başarı sonucu Mobile Suit Gundam serisi birden çok evrene ve klasik evren için de birden çok çoklu anlatıma sahip bir çokluevren serisi haline geldi.

=Universal Century evreni (1979'da başlayan klasik evren)

Direkt Prequel'ler:

• Mobile Suit Gundam The Origin (2015) : 4 bölüm | Mobile Suit Gundam (1979)'ın genişletilmiş yorumu olan Manga'nın, serinin öncesindeki olayları Char ve Sayla karakterlerini odağına alarak işleyen prequel kısımlarından yapılan bir adaptasyondur.
  • Mobile Suit Gundam The Origin: Loum Arc (2017) ??| Mobile Suit Gundam The Origin (2015)'in ticari başarısı üzerine 4. OVA'da yeralması gereken Loum Savaşı hikayesi önceki paketin içerisinden çıkartıldı ve ayrı bir OVA serisi haline getirilmesine karar verildi. Henüz yayınlanmamış olan bu Anime, Zeon ve Federasyon arasındaki ilk büyük çatışma olan Loum Savaşı'na odaklanır ve klasik hikaye bu kısımdan itibaren başlar.

1. (01) Mobile Suit Gundam (1979) : 43 bölüm | Mobile Suit Gundam'ın ilk versiyonu ve klasik hikayenin genelini oluşturan kısımdır.
  2. Revize versiyon: Mobile Suit Gundam : Movie Trilogy (1980-1982) | TV serisinin kurgusunun yeni sahnelerin eklenerek revize edildiği bir film üçlemesidir. Değişikliklerin tüm listesi buradan görülebilir.

Yan Hikayeler:

Bu bölümdeki tüm hikayeler başka bir cephede ve başka ana karakter odaklarıyla işlenen ama neticede klasik seriye teğet geçen hikayelerdir.

1. Mobile Suit Gundam MS IGLOO: Hidden One Year War (2004, 3 bölüm) ve Apocalypse 0079 (2005, 3 bölüm) | Toplamda 6 bölümlük bu miniseri klasik serinin aksine olaylara Federasyon değil de Zeon odağından bakmaktadır. İlk 2 bölüm klasik seriden önce geçerken 3. bölüm klasik serinin ilk 12 bölümü içerisinde, 4. bölüm klasik serinin 25. bölümünden hemen önce, 5. ve 6. bölümler ise klasik serinin son 3 bölümünün arka planında geçer.
  2. Mobile Suit Gundam MS IGLOO 2: Gravity of Battlefront (2009, 3 bölüm)|6 bölümlük MS IGLOO'un direkt bir parçası olmayan bu yapımdaki anlatım Federasyon odaklı anlatıma geri dönmektedir. İlk iki bölüm klasik seriden önce geçmekte iken 3. bölüm 25. bölümün bitimiyle aynı sıralarda sona ermektedir.
  3. Mobile Suit Gundam: 08th MS Team (1995, 12 bölüm + 1 film + 1 kısa bölüm) | Klasik serinin 12. bölümünün bitimine paralel başlayan yapım klasik serinin 31. yada 34. bölümüne yakın bir aralıkta sona ermektedir. (Son bölüm olan "Last Report"'da yeralan epilogue kısımlar ise TV serisinden 1 yıl sonra geçmektedir)
    Serinin yönetmeni Takayuki Kanda'nın trafik kazası sonucu ölümü üzerine serinin finalinin yeni bir yönetmenle toparlanması için vakit kazanmak için "Miller's Report" adlı bir film de yayınlanmış olup film 08th MS Team'in 7. bölümün bitiminden hemen sonra başlayıp 9. bölümün başlamasından hemen önce sona ermektedir ve 17 dakika kadar yeni sahne içermektedir. Bunun yanısıra serinin Blu Ray setine eklenen "Battle in Three Dimensions" bölümü de 8. bölümle 9. bölüm arasında geçmektedir.
  4. Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket (1989, 6 bölüm) | Klasik serinin 30. bölümünden hemen önce başlayan hikaye klasik serinin bitiminden kısa bir süre sonra sona ermektedir.
  5. Mobile Suit Gundam: Thunderbolt ~ December Sky (2016, 1 film) | Klasik serinin 30. bölümünden hemen önce başlayan hikaye klasik serinin bitiminden kısa bir süre sonra sona ermektedir. Bir Manga uyarlaması olan bu yapımın Anime'ye uyarlanmış kısmı, Manga'nın 8 cildinin ilk 3'ünü oluşturmaktadır ki Manga'daki bu kısımlar klasik seriden 1 yıl kadar sonra geçmektedir.
  6. Gundam: Evolve (2004) | Gundam evrenlerine ait sırasız hikayeler içermekte olan bir paket olan Evolve'un 1. bölümü klasik seriye ilişkin bir kolaj iken, 15. bölüm klasik serinin 39. bölümünün bir tür remake'idir, 11. bölüm ise TV serisinden hemen sonra geçmektedir.
  7. Gundam: Battlefield Record ~ Avant Title (2009) | PS3 için piyasaya sürülen Gundam Senki 0081 oyunun prologue'u olan bu kısa bölüm klasik serinin son iki bölümü ile aynı sıralarda geçmektedir.

Ara Seri:

1. Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory (13 bölüm + 2 Picture Drama + 1 özet film) | İlk bölümündeki prologue klasik serinin 42. bölümünün sonu ile paralel işlenen yapımın geneli klasik serinin bitiminden 3 yıl sonra, Mobile Suit Zeta Gundam'dan ise 4 yıl önce geçmektedir. "Mayfly of Space" adlı Picture Drama'lar Cima Garahau karakterinin arka plan hikayesine teğet geçmekte olup ilki 5. bölüme paralel ilerlerken, ikincisi atlaya atlaya son bölüme dek gittiğinden son bölümle izlenmesi tavsiye edilir. "Last Blitz of Zeon" adlı film ise yeni sahne barındırmayan ve birçok önemli kısmı atlayan bir özettir.
    Ayrıca Gundam Evolve'un 4. bölümü bu serinin 10. ve 11. bölümleri arasında geçmektedir.

Devam Serileri:

1. (02) Mobile Suit Zeta Gundam (1985), 50 bölüm | Bu yapım klasik seriden yaklaşık 8 yıl sonra geçmektedir.

2. Alternatif işleniş: Mobile Suit Zeta Gundam: A New Translation (2005) | Zeta Gundam'ın 20. yıl serisi olan bu yapım %35-40 kadar revize edilmiş sahneler ve bazı sahnelerin yeniden kurgulanmış hallerinden oluşmaktadır ama hikayedeki tek önemli değişiklik TV serisinin sonunun yoksayılarak bundan sonra sıradadaki seri olan Mobile Suit ZZ Gundam'ın olay akışından çıkmasıdır. Mobile Suit Unicorn Gundam yoğun şekilde ZZ Gundam senaryosuna atıflar içerdiğinden bu film üçlemesi non canon kabul edilmelidir.
    Ayrıca Gundam Evolve'un 2. bölümü bu serinin 6. bölümünden hemen önce, Gundam Evolve'un 12. bölümü bu serinin 9. bölümünden hemen önce, Gundam Evolve'un 13. bölümü bu serinin 12. bölümü ile aynı sıralarda ve Gundam Evolve'un 9. bölümü bu serinin son iki bölümüne yakın sıralarda geçmektedir.
  3. (03) Mobile Suit ZZ Gundam (1985), 47 bölüm | Mobile Suit Zeta Gundam'ın bitiminden 3 hafta sonra geçmektedir. İlk bölüm bir parodi ve çıkan kısmın özeti olduğundan atlanabilir. Ayrıca Gundam Evolve'un 10. bölümü bu serinin bitiminden sonra geçmektedir.
  4. (04) Mobile Suit Gundam: Char's Counter Attack (1988), 1 film | Mobile Suit ZZ Gundam'ın bitiminden 4 yıl kadar sonra geçmektedir. Ayrıca Gundam Evolve'un 5. bölümü bu filmin sonuna alternatif bir değişiklik yapmaktadır.
  5. (05) Mobile Suit Gundam Unicorn (2010-2014), 7 bölüm | Char's Counter Attack'ın bitiminden 3 yıl sonra geçmektedir.
    Bu OVA serisinin TV'deki yeniden yayını olan Gundam Unicorn : RE 0096 ise herhangi bir yeni sahne içermemekte olup her OVA'nın ikiye bölünmesinden oluşturulmuştur. Shiuchi Ikeda'nın bölüm başında anlattığı özetler ve yeni eklenen OP-ED segmentleri dışında herhangi bir ekleme yapılmamıştır. Bu yapım aynı zamanda revize edilmiş zaman diliminin sonunu temsil etmektedir.

Canon Açısından Revize Edilmemiş İleri Dönem Serileri:

Bu bölümdeki yapımların önceki Anime'lerle direkt bir bağı bulunmaz. Ayrıca ana hikaye ile yegane bağları sonradan hazırlanmış bazı Manga'lar üzerinden kurulmaya çalışılıp Sunrise'ın UC'nin ileri geleceğini anlatma konusunda isteksiz olduğu bir dönemde çıkıp bütçe kesintilerine uğradığından önceki serilerle kıyaslanmaları hatalı sonuçlar verecektir.

1. Mobile Suit Gundam F91 (1991), 1 Film | Char's Counter Attack'dan 30 yıl sonra geçtiği varsayılmaktadır. Yoshiyuki Tomino'nun üzerinde çalıştığı ve 54 bölüm olarak planladığı TV serisinin ilk çeyreğinini henüz tamamlamamışken Sunrise'ın bütçeyi kesmesi sonucu elde kalan 2 saatlik footage'in yeniden kurgulanarak vizyona sokulmasından oluşmuştur.
    Ana hikaye ile bazı devamlılık bağlantıları Gundam F90, Gundam Silhoutte F91 ve Crossbone Gundam (ve onun parçaları olan Steel 7 ve Skull Heart) Manga'larında sağlanmaya çalışılmıştır.
  2. Mobile Suit Victory Gundam (1993), 51 bölüm | Mobile Suit Gundam F91'den 30 yıl sonra geçtiği varsayılmaktadır. Gundam F91'de olduğu gibi bütçe kesintileri ve Sunrise'ın müdaheleleri sonucu külliyatın en yanlış anlaşılan örnekleri arasında yerini alacak şekilde grotesk bir seri haline gelmiştir.
    Yuichi Hasegawa'nın Crossbone Gundam Ghost ve Crossbone Gundam Dust Manga'ları ile Gundam F91 çevresinde oluşturulmaya çalışılmış sınırlı devamlılık ile arada bağlantı kurulmaya çalışılmıştır.
  3. G Savior (1999), 1 Film | Kanada yapımı bir Gundam live action filmi olup Victory Gundam'dan 70 yıl sonra geçtiği varsayılmaktadır. Gerek senaryo ana hikayenin yazarlarına ait olmadığından, gerekse kurgu önceki yapımları hiçbir şekilde hissettirmediğinden canon olup olmadığı muallaktır. Öte yandan ertesi yıl hazırlanan ve farklı bir kadroyu işleyen PS2 oyunu Angel Halo gibi eski serilerde bahsi geçen bazı mekanlarda geçmektedir.
  4. Ring of Gundam (2009), kısa film | Gundam'ın 30. yıl etkinlikleri için hazırlanan bir kısa film olmasına karşın geçtiği ileri zaman dilimi, arka plan ve son hakkında birçok şeyi izleyicinin kendi yorumuna bırakan fazlaca açık sonlu bir yorumdur.

=Alternatif Uzak Gelecek

1. Turn A Gundam (1999), 50 bölüm veya 2 özet film | Tüm teknolojilerin ortadan kalkıp insanlığın 18. yüzyıl seviyesine indiği, 2345 yıl sonra geçen Correct Century adlı bir takvime sahip bir yorum olmasına karşın entropi tanklarında hala U.C. evreninin binlerce yıl geçmişindeki MS'lerin bazıları varlığını korumaktadır. Seri herhangi bir karakter/olay bağlantısı taşımamasına karşın Future Century, After Colony ve After War evrenlerine ilişkin subliminal bazı frame kullanımlarıyla oluşturulan bazı segmentlere sahiptir.
    "Earth Light" ve "Moonlight Butterfly" adlı iki özet filme sahiptir fakat bunlar yeni sahneler barındırmazlar.
  2. Gundam: Reconguista in G (2013), 26 + 1 bölüm | Yoshiyuki Tomino'nun Turn A Gundam'dan 500 yıl sonra geçtiğini varsaydığı bu seride Turn A Gundam'ın aksine dış uzaydaki güç blokları ortadan kalkmamıştır ve "Moonlight Butterfly" in etki gücünün çok daha küçük olduğu varsayılmıştır.
    "From Past to Future" adlı kısa metrajlı bölümü 16. ve 17. bölümler arasında geçmektedir. Ayrıca Yoshiyuki Tomino serinin devamı niteliğinde olacak uzun metrajlı bölümler üzerinde çalıştığını belirtmiştir.

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw: Benlik bir şey yok valla, sen güzel güzel yazmışsın, sadece benim öyle bir huyum var, eğer ağır spoilerlık bir durum yoksa çıkış tarihlerine göre izliyorum. Eğer ova film special kısımları çok vakit almayacak şeylerse onların birini bitirip diğer yapımlarla kıyaslıyorum bir sonraki sezona geçmeden. Ama listeleme açısından senin yazdığın üzerinden gitmiş editlemiş olayım.

[fieldset=Rurouni Kenshin]

1. Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan (1996-1998) (94 bölüm) TV serisi, 62. bölüm sonrası fillerdan oluşuyor.
  2. Rurouni Kenshin Special (1998) (1 bölüm) TV serisinin 95. bölümü.
  3. Rurouni Kenshin Recap (1997) (1 bölüm) TV serisinin 34-56 arasınının özet bölümü
  4. Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Ishinshishi e no Chinkonka (1997) (1 bölüm) TV serisindeki filler bölümler ayarında bir film.
  5. Rurouni Kenshin: Special Techniques (1997) (1 bölüm) Hiten Mitsurugi Ryuu tekniklerinin anlatıldığı özel bölüm.
  6. Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuioku-hen (1999) (4 bölüm) Hikayenin en önemli parçası, TV serisinde yaşanan olayların çok daha öncesinin anlatıldığı ova
  7. Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Seisou-hen (2001) (2 bölüm) Hikayenin sonunu anlatan ova
  8. Rurouni Kenshin DVD-BOX Special Ending (2007) (1 bölüm) Mangadaki sonu anlatan kısacık bir bölüm.
  9. Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Shin Kyoto-hen (2011-2012) (2 bölüm) Kyoto-arc'ın yenilenmiş alternatif versiyonu

Ultra mega hiper süper son için manganın son arcını okumanız tavsiye edilir. :P

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim de bir sorum olacak Kiss x Sis animesini hangi sıraya göre izliyoruz OVA bölümleri daha önce çıkmaya başlamış ama TV serisinden sonra da çıkmaya devam etmiş nasıl izleyeceğiz?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim de bir sorum olacak Kiss x Sis animesini hangi sıraya göre izliyoruz OVA bölümleri daha önce çıkmaya başlamış ama TV serisinden sonra da çıkmaya devam etmiş nasıl izleyeceğiz?

Geçenlerde listeme eklemiştim, iyi hatırlattın. :D

[fieldset=Kiss x Sis]

Serinin odak noktası ecchi olduğu için uzun bir süre mangadan kafalarına göre sahneler alıp animeye ekledi stüdyo. OVA'nın bitmesi de 7 yıl sürdüğü için biraz karışıklık var. Önerilen izleme sırası şu şekilde:

1. Kiss x Sis (2008) OVA | 0-1-2 Bölümler
  2. Kiss x Sis (2010) Tv | 1-9 Bölümler
  3. Kiss x Sis OVA | 3. Bölüm
  4. Kiss x Sis Tv | 10-12 Bölümler
  5. Kiss x Sis OVA | 4. Bölümden itibaren sonuna kadar

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son eklediklerinizi ana mesaja ekledim haberiniz olsun. Şimdi önceki sayfalarda eklenemeyen sadece Pokemon kaldı.

Bu arada ben Digimon'u eklemiştim. Bir ara Yugioh'u da yaparım. Uzun soluklu şounenlerden bazılarını halletmiş oluruz. Aklınıza geldikçe yapın. :P:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunlar da bugünlük aklıma gelenler. İstekleri her türlü alır araştırır buluruz tekrar hatırlatayım :@:

Haruhi Suzumiya serisi

[fieldset=Haruhi Suzumiya Serisi]

Çoğu yapımda olduğu gibi Haruhi'de de yayınlandığı tarihe göre ve kronolojik sıraya göre izleme yolu mevcut. Önerilen hali elbette yayınlandığı tarih çünkü yap-boz gibi parçaların bir araya getirilmesi amaçlanmış.

Not: "2009 sezonuna ait 15. bölüm" şeklinde yazıldığında 2009 sezonunun ilk bölümü kast ediliyor. Çoğu indirme ve izleme sitelerinde 28 bölüm tek bir sezon halinde verilmekte. Kronolojik sıralamada buna özellikle dikkat edin.

Yayınlanma sırasına göre:

1. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) - 14 Bölüm
  2. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2009) | 15-16-17 Bölümler | Bölüm numaraları önceki sezonun devamı şeklinde.
  3. İsteğe göre izlenebilir: Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2009) | 18-22 Bölümler | Bu şekilde ayrılmasının sebebi, bu sezonda 16. bölümden itibaren 23. bölüme kadar Endless Eight isimli bölümlerin yer alması. Birbirinin aşağı yukarı aynısı 8 bölümden oluşuyor. İlk, iki ve sonuncu Endless Eight bölümünü izlemek yeterli olacak. Yine de aradaki bölümlere de göz atılabilir.
  4. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2009) | 23. Bölümden sonuna kadar
  5. Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2010) - Film

Kronolojik sıralamaya göre:

1. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 2. ve 3. Bölüm
  2. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 5. Bölüm
  3. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 10. Bölüm
  4. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 13. ve 14. Bölüm
  5. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 4. Bölüm
  6. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2009) | 15. Bölüm
  7. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 7. Bölüm
  8. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 6. ve 8. Bölüm
  9. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2009) | 16. ve 17. Bölüm
  10. İsteğe göre izlenebilir: Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2009) | 18-22 Bölümler (Endless Eight)
  11. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2009) | 23. Bölümden sonuna kadar
  12. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 1. Bölüm
  13. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 12. Bölüm
  14. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 11. Bölüm
  15. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006) | 9. Bölüm
  16. Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2010) - Film

Spin-off:

1. Nagato Yuki-chan no Shoushitsu (2015) - 16 Bölüm | Alternatif evren.

[/fieldset]

Kami nomi zo Shiru Sekai / The World God Only Knows

[fieldset=Kami nomi zo Shiru Sekai]The World God Only Knows veya TWGOK isimleriyle de anılabilir çoğu yerde.

1. Kami nomi zo Shiru Sekai (2010) - 12 Bölüm
  2. Kami nomi zo Shiru Sekai II (2011) - 12 Bölüm
  3. İsteğe göre izlenebilir: Kami nomi zo Shiru Sekai: 4-nin to Idol (2011) - OVA | Filler değil, manganın 54. ve 55. bölümlerinin uyarlaması.
  4. Kami nomi zo Shiru Sekai: Tenri-hen (2012) OVA - 2 Bölüm | 3. sezonun daha iyi anlaşılması için mutlaka izlenmeli.
  5. Kami nomi zo Shiru Sekai III: Megami-hen (2013) - 12 Bölüm

[/fieldset]

Aria Yapımları

[fieldset=Aria]Aqua ve sonrasında gelen Aria isimli manganın uyarlamasıdır.

1. Aria The Animation (2005) - 13 Bölüm
  2. Aria The Natural (2006) - 26 Bölüm
  3. Aria The OVA: Arietta (2007) - 1 Bölüm
  4. Aria The Origination (2008) - 13 Bölüm
  5. Aria The Avvenire (2015) - 3 Bölüm | 10. yıl özel. Seriden hoşlanıldıysa mutlaka izlenmeli.

Ek Yapım:

1. Aria The Natural: Sono Futatabi Deaeru Kiseki ni... (2006) - 5 dakikalık özel bölüm | Aria The Natural'ın 0. bölümü olarak geçiyor, isteğe bağlı izlenebilir.

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yu-gi-oh'u yapıp ekledim. Şimdi Pokemon da tamam olunca üçlüyü tamamlamış olacağız. :D Bekliyoruz. :P

UnderminE, son yaptıklarını ekledim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Personaları yazdım. Yarın da Final Fantasy ve Tales serilerine el atarım artıkın.

[fieldset=Persona/Shin Megami Tensei serileri]Öncelikle ufak bir bilgi vereyim. Persona serisi, Shin Megami Tensei adı altında çıkan yan oyun serisidir fakat SMTlere göre daha genele hitap ettiği için ana seriden daha popüler olmayı başarmıştır. SMT adı altında çıkan bir kaç anime var fakat sadece oyunları konu alan sadece bir anime olduğu için (diğer ikisi kati surette izlenmemeli), onun haricindekileri es geçiyorum.

Persona 2

Serinin en karanlık oyunu olan 2. oyun (misal, oyunda Hitler diriliyor) ne yazık ki sadece 5 dakikalık oyunun trailerına sahip. MyAnimeList'te entry olarak bulunduğundan ekleme gereği duydum.

1. Persona 2: Another Self (2000) (1 bölüm)

Persona 3

Seriye başlayacak olanlar için en ideal oyun olarak tanımlayabileceğim 3. oyun, içerisinde bulundurduğu bir çok öğe nedeniyle oynarken kendinizi bir anime içerisinde hissetmenizi sağlıyor. Seriye ait bir TV adaptasyonu yok, fakat çok daha tatmin edici 4 adet filmi var.

1. Persona 3 the Movie 1: Spring of Birth (2013)
  2. Persona 3 the Movie 2: Midsummer Knight's Dream (2014)
  3. Persona 3 the Movie 3: Falling Down (2015)
  4. Persona 3 the Movie 4: Winter of Rebirth (2016)
  5. Persona 3 the Movie Meets “Walkman” (2016) Bu reklam niteliğinde sadece 15 saniyelik bir şey.

Persona: Trinity Soul

Bu anime oyunlarla bağlantılı değil aslında, ama Persona 3'ün hikayesinin bittiği noktadan 10 yıl sonrasında geçiyor, ve P3'te yaşanan olaylar üzerinden polisiye bir macera, Akihiko gibi bazı karakterleri bu animede de görüyoruz.

1. Persona: Trinity Soul (2008) (26 bölüm)

Persona 4

Final Fantasy için Final Fantasy VII neyse Persona için Persona 4 de o. Yani Persona 4 inanılmaz popülerliğe sahip olup bir çok devam ve yan oyunlara konu oldu. Hatta iki adet dövüş oyunu, bir adet de ritim/dans oyunu bile var. Hikaye olarak Persona 3'le bağlantısı pek olmasa da P3'ün bittiği noktadan yaklaşık 1 yıl sonra başlayan bir hikayeye sahip. Persona 4 Golden serisi ise ana oyun üzerinde bazı eklentilere sahip bir remake.

1. Persona 4 the Animation (2011-2012) (25 bölüm) TV serisi
  2. Persona 4 the Animation: No One is Alone (2012) (1 bölüm) TV serisinin gerçek finali
  3. Persona 4 the Animation: The Factor of Hope (2012) (1 bölüm) TV serisinin gerçek final dahil film şeklindeki özeti
  4. Persona 4 the Animation: Mr. Experiment Shorts (2013) (5 bölüm) İkişer dakikalık kısa animasyonlar
  5. Persona 4 the Animation: A Brief Lesson on Izanagi & Izanami (2013) (1 bölüm) 1 dakikalık bilgilendirici bir video
  6. Persona 4 the Golden Animation (2014) (12 bölüm) TV serisinin alternatif versiyonu
  7. Persona 4 the Golden Animation: Thank you Mr. Accomplice (2014) (1 bölüm) P4G TV serisinin alternatif finali

Persona 5

Henüz çıkmamış olan oyunun anime adaptasyonu.

1. Persona 5 the Animation: The Day Breakers (2016) Henüz yayınlanmadı.

Devil Survivor 2

Nintendo DS için çıkmış olan Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 isimli oyunun anime adaptasyonu.

1. Devil Survivor 2 The Animation (2013) (13 bölüm) TV serisi
  2. Take Your Way (2013) (1 bölüm) Açılış videosunun klibi

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dragon Ball serisini yapıp, derleyip eklemiş bulunuyorum. Başkası girmesin bir daha.

suke, son yaptıklarını ekledim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son olarak Baka Test... ve Chuunibyou demo... serilerini yapıp ekledim. Bunları bir daha yapan olmasın, çalışma boşa gitmesin diye yazıyorum.

Arkadaşlar neredesiniz yahu. Başlık yalnız kaldı. :P:D:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sahi unuttum bunu göndermeyi :D

Yozakura Quartet

[fieldset=Yozakura Quartet]2008 yapımı olan Yozakura Quartet'in izlenmesi önerilmiyor.

1. Yozakura Quartet: Hana no Uta (2013) - 13 Bölüm | İlk 8 bölüm
  2. Yozakura Quartet: Hoshi no Umi (2010) - 3 Bölüm OVA
  3. Yozakura Quartet: Hana no Uta (2013) | 9-13 Bölümler
  4. Yozakura Quartet: Tsuki ni Naku (2013) - 3 Bölüm OVA

Animenin mangayla ne kadar senkron gittiğini ve bölüm sırasını da şu resimden görebilirsiniz: Tıkla

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zamanında bu seriyi izleyeceğim zaman sitemizde de baya aktif olan esaklen'ciğimden aldığım Maria-sama ga Miteru yapımlarının sıralamasını da bi ekleyelim bakalım. :) Yalnız ilk konuya da eklemeyi denedim ama spoiler butonları birbirine giriyor. Buna bir çözüm bulmak lazım. :(

[fieldset=Maria-sama ga Miteru]

1.Maria-sama ga Miteru

2.Maria-sama ga Miteru Specials

3. Maria-sama ga Miteru: Haru

4.Maria-sama ga Miteru: Haru Specials

5. Maria-sama ga Miteru 3rd

6.Maria-sama ga Miteru 3rd Specials

7. Maria-sama ga Miteru 4th

8.Maria-sama ga Miteru 4th Specials

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Queen's Blade anime serisini de derleyip ekledim. Biraz da alfabeyi tamamlamaya yönelik.

Squaw, under; en son yaptıklarınızı da eklemiştim yazdığınız gün. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birisi Macross serisinin listesini yapabilir mi? :) Come on guys! :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evangelion'u da yazacak var mıdır? :D

1-

Neon Genesis Evangelion 1-24 (21-24 arası bölümleri Director's Cut versiyondan izlediğinize emin olmalısınız)

2-

End of Evangelion ve Neon Genesis Evangelion 25-26 ("Concurrency of Evangelion" isimli fanedit versiyonu 25 ve 26. bölümün görüntülerini mantıksal bir kurgu ile End of Evangelion'un içerisine serpiştiriyor, bu nedenle direkt o versiyondan izlemenizi öneririm)

3-

Rebuild of Evangelion (TV serisinin yeni çizimlerle hazırlanan yenilenmiş hali gibi gözükse de ilk filmin ilk sahnesinden yada 2. filmin genel kurgusundan anlaşılabileceği üzere End of Evangelion sonrasında geçen bir kurgudur, bu anlamda izlemekte fayda var)

Death & Rebirth filmi eğer serinin 21-24 arasını Director's Cut kurgudan izlediyseniz direkt atlayabileceğiniz, açıkçası pek de gerekli olmayan bir kolaj. Petit EVA ise seri seriye bazı kısımlardan atıfta bulunan ama netice itibariyle parodi amacıyla yapılmış çıtır çerezlik bir seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu da ilk mesajın konseptine uygun şekilde düzenlenmiş hali ^^

Evangelion Serisi

1. Neon Genesis Evangelion 1-24 (21-24 arası bölümleri Director's Cut versiyondan izlediğinize emin olmalısınız)
  2. End of Evangelion (Film) ve Neon Genesis Evangelion 25-26 ("Concurrency of Evangelion" isimli fanedit versiyonu 25 ve 26. bölümün görüntülerini mantıksal bir kurgu ile End of Evangelion'un içerisine serpiştiriyor, bu nedenle direkt o versiyondan izlemenizi öneririm)
  3. Rebuild of Evangelion Film Serisi (TV serisinin yeni çizimlerle hazırlanan yenilenmiş hali gibi gözükse de ilk filmin ilk sahnesinden yada 2. filmin genel kurgusundan anlaşılabileceği üzere End of Evangelion sonrasında geçen bir kurgudur, bu anlamda izlemekte fayda var)

Death & Rebirth filmi eğer serinin 21-24 arasını Director's Cut kurgudan izlediyseniz direkt atlayabileceğiniz, açıkçası pek de gerekli olmayan bir kolaj. Petit EVA ise seri seriye bazı kısımlardan atıfta bulunan ama netice itibariyle parodi amacıyla yapılmış çıtır çerezlik bir seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?